Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 26 kwi 2024, o 16:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 20:47 

Dołączył(a): 1 wrz 2009, o 20:28
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Szanowni państwo zakupiłem w firmie Galeon łódź motorową i ta łódź i ta firma to naprawdę wielkie nieporozumienie!
Naprawdę nikomu nie życzę tego jak zostałem potraktowany przez syna i właściciela firmy Galeon. Skasowali mnie blisko 500 tysięcy, gdzie nie mogłem przed zapłaceniem wszystkich pieniędzy jej zobaczyć. Dopiero po wpłaceniu zobaczyłem łódź i na pierwsze wrażenie wszystko było ok! Nie miałem zarzutów, ale z momentem gdy zacząłem się łódce przypatrywać wyszło z 50 niedoróbek. Odbiór trwał 2 dni zamiast jednej godziny jak zapewniał Galeon i musiałem wraz z ludźmi spać w HOTELU!
Obiecali mi wszystko wytłumaczyć i razem ze mną przepłynąć się na kanałach i morzu. Spuścili łódź, odepchnęli od brzegu i pozostałem sam z dzieckiem na łódce, a sami zaczeli się śmiać i krzyczeć z brzegu co mamy robić. Łódź stanęła na morzu i spotkał mnie wielki koszmar. Silnik stawał i nie wchodził na obroty. Z galeona nikt już nie odbierał telefonów gdy dowiedzieli się w jakiej sprawie dzwonię!

Cała sprawa do półtora miesiąca od momentu odebrania łodzi się ciągnie do dnia dzisiejszego.
Gdy silnik przestał działać kazali mi płynąć gdy dzieci i żonę miałem na pokładzie przez niespokojne morze gdzie fale miały około 3 metrów wysokości.

Sprawą zajął się adwokat i w dniu dzisiejszym Galeon dostał pisemnie ostateczne wezwanie do usunięcia usterek i wadliwego silnika!

Właściciela syn, Pan Jacek K. był wielokrotnie proszony do telefonu ze względu na całą sytuację, która miała miejsce ponieważ to On łódź motorową mi sprzedał osobiście. Zawsze gdy dzwonię to nigdy go nie ma, a słyszałem wielokrotnie jego głos.
Nikt nie łączy z nim.

Pracownicy kazali mi płynąć gdy silnik stawał na morzu i fale o mało nie przewróciły mojej łodzi. Przez takie ruchy i nakaz płynięcia przez morze, naraził bym całą swoją rodzinę na ŚMIERĆ. Ponieważ kazali mi to robić przez telefon.

Przez moje głębokie doświadczenie w pływaniu nie doszło do tragedii! Mimo to, że do łodzi wlało się mnóstwo wody i wielki płacz dzieci oraz rozpacz żony!

Operowanie łodzią pod taką presją i utrzymanie wszystkiego w pod kontrolą kosztowało mnie to że skończyłem dnia następnego u lekarza ze względu na problemy z sercem.

Syn właściciela firmy GALEON Pan Jacek K. pisał mi maile, aby osobiście cisnąć firme Volvo, która nie reaguje na zgłoszenie wymiany zamontowanego w mojej łodzi wadliwego silnika. Już minęło półtora miesiąca a łódź nie jest sprawna!.
Volvo wysyła nas na serwisu ponieważ nie ma własnego serwisu tylko firmy podwykonawcze. Firmy podwykonawcze > Serwis firmy VOLVO nie pojawi się ponieważ jest jeden człowiek, który tylko zna się na tym i ona się tym zajmuje, ale go boli ząb i nie przyszedł to pracy. Po tygodniu następnym, łaskawie zjawił się obejrzeć silnik, po czym dnia następnego poszedł na dwu tygodniowy urlop!

W firmie Volvo, gdzie został zakupiony silnik i zamontowany w mojej łodzi (firma Volvo Penta zakłada te silniki dla firmy Galeon), dyrektorem jest pan Mirosław Czurak, który o niczym nie wie, o żadnym reklamowaniu nie słyszał. Nie jest wogóle zorientowany co u niego w firmie się dzieje.

Wszelkie rozmowy z dyrektorem firmy Volvo Penta, panem Mirosławem Czurakiem, są w powietrze skierowane. On zawasze się zorientuje w sprawie, ale nigdy nie podejmuje żadnej decyzji w sprawie wysłania serwisu do naprawy, czy też wymiany silnika.

Otrzymałem od saego początku wadliwy silnik, wypchnięto mnie jak śmiecia po tym jak otrzymali gotówkę, przy czym bym pozbawił życia moją całą rodzinę, bo syn właściciela, Pan Jacek tak kazał przez pracowników.

W sprawie łodzi zastępczej nie mam mowy, Firma Galeon nie posiada też żadnego silnika awaryjnie, nie posiada nawet żadnego serwisu gdy naprawdę coś trzeba naprawić.

Firma Volvo Penta ma to ostatecznie gdzieś, bo zakupiłem łódź motorową w firmie GALEON.

Syn właściciela firmy Galeon, Pan Jacek K. wyzywa swoich pracowników w zakładzie, traktuje ludzi jak ostatni bród, jak śmieci, (widziałem to na własne oczy podczas gdy kupowałem łódź), w zakładzie jest kompletny nieład. Szef nie jest wstanie zawładnąć nad pracownikami. Dla tego człowieka nie liczy się człowiek jako człowiek tylko jak ostatnie dno!

Firma ta nie odeszła od metod i lat stalinowskich...

Naprawdę nie życzę nikomu kontaktu z tą firmą, bo każdego czeka to samo co ja przeżyłem i mam na głowie do tej pory! Sprawa się ciągnie do dnia dzisiejszego. To są po prostu oszuści. Byle sprzedać materiał który od fabryki jest wadliwy a wady i stres wychodzą w już trakcie pierwszej godziny użytkowania i załamujemy się nad tym wszystkim, bo nie wiemy co mamy z tym zrobić!


Artykuł ten zostanie wydrukowany na łamach jednej z ogólnopolskich gazet codziennych.
[/code]


Ostatnio edytowano 2 wrz 2009, o 07:13 przez antygal, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17305
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2171
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
antygal napisał(a):
Przez takie ruchy i nakaz płynięcia przez morze, naraził bym całą swoją rodzinę na ŚMIERĆ. Ponieważ kazali mi to robić przez telefon.


Czegoś nie rozumiem - kazali Ci płynąc przez morze czy przez telefon? BP, ANMSP :-)

A tak na poważnie: Jak to kazali Ci coś zrobić?! Dobrze, że nie kazali Ci iść do diabła. Druga rzecz to rękojmia/gwarancja - nie możesz skorzystać ze swoich praw?
Piszesz, że sprawą zajął się adwokat, więc chyba orientuje się ile czasu gwarant ma na usunięcie usterki i po jakim czasie możesz odstąpić od umowy kupna.
Sądy zamknęli w Najjaśniejszej Historycznej czy co?!


ps.
antygal napisał(a):
Mimo to, że do łodzi wlało się mnóstwo wody i wielki płacz dzieci oraz rozpacz żony!

Nie wiem jak do łodzi może wlać się wielki płacz dzieci i rozpacz żony, ale współczuję.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 21:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Opowieść jest mocno chaotyczna. Nie bardzo np rozumiem, dlaczego nie można było zobaczyć łodzi przed całkowitym zapłaceniem. Próby morskie, powinny się odbyć z przedstawicielem stoczni. Nie chcieli ? To nie trzeba było płynąć.
Życzę skutecznego dochodzenie swoich praw, jednakże szereg sformułowań sugerują ...hmm małe doświaczenie w morskim pływaniu.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 22:51 

Dołączył(a): 2 sie 2006, o 17:30
Posty: 198
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 7
antygal serdecznie współczuję, niestety zdarzają się takie przypadki.
Maar, Ty chyba jesteś jakimś polonistą? W ogóle nie wiedziałem, że jest to forum przyjaciół języka polskiego, gdybym wiedział, to bym Was nie odwiedzał tak często :)
Natomiast antygal, nie chcę mi się wierzyć, że można wydać 500 tysięcy właściwie w ciemno.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2008, o 13:58
Posty: 283
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: JSM
Z ciekawości przejrzałem ofertę firmy Galeon i się zastanawiam nad jedną rzeczą, mianowicie
antygal napisał(a):
akupiłem w firmie Galeon łódź motorową i ta łódź i ta firma to naprawdę wielkie nieporozumienie!

Zakupiłeś "Łódź motorową" czy "jacht motorowy"??
Podejrzewam, że jednak jacht motorowy, a że na stronie stoczni niema cennika, to żaden problem bo przecież jest nasze wszystko mające allegro, po cenie śmie sądzić że zakupiłeś coś takiego:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B98481
antygal napisał(a):
Mimo to, że do łodzi wlało się mnóstwo wody

Nie znam się na jachtach motorowych, ale jakoś ciężko mi wyobrazić sobie jak wlewa się woda do takiego jachtu jak z linku wyżej....
Poza tym jeśli nie jest to jakaś prowokacja, szczerze życzę powodzenia w sądzie.

_________________
"Na świecie nie ma nic bardziej giętkiego ani delikatnego niż woda;
a jednak nie ma też niczego, co przewyższa ją twardością i siłą"
Lao-tse, chiński mistrz tao


Ostatnio edytowano 2 wrz 2009, o 06:49 przez Mirko, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2009, o 06:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Mirko napisał(a):
Poza tym jeśli nie jest to jakaś prowokacja, szczerze życzę powodzenia w sądzie

No właśnie, silnik (silniki ?) przerywał. To jeszcze nie powód do jego wymiany. Na ogół powód jest błachy, np znieczyszczone paliwo (filtry), lub mała ilość paliwa i zasysanie powietrza w rozkołysie. Czy rzeczywiście ze strony producenta/gwaranta nikt po powrocie się tym nie zainteresował ?

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2009, o 07:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Pojawia się anonimowy czlowiek podpisany jako jachtowy sternik morski, a więc powinen posiadac minimum doświadc zenia n amorzu i powinien miec ukończone 8 klas szkoły podstawowej.
Z tego co pisze wynika, że wodę widział conajwyżej w wannie, a pisze polszczyzną godą conajwyżej trzcioklasisty. Próbuje nam wmówic, że przelał pół miliona złotych nie oglądając towaru, który zamierza kupić.
Proponuję zablokować temat conajmniej do chwili kiedy autor jakoś się uwiarygodni, a zanim jeszcze Galeon zainteresuje sie naszym forum.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2009, o 09:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17305
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2171
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Carlos napisał(a):
Maar, Ty chyba jesteś jakimś polonistą?

Niestety nie jestem - gdybym był, to może zrozumiałbym o co Antygalowi chodzi :-)

IMHO post jest jakąś głupawą prowokacją niedouczonego małolata.

ps. Sam mam koszmarne problemy z ortografią, ale staram się zachować szacunek wobec osób czytających moje posty i używam słownika.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 wrz 2009, o 15:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
Maar napisał(a):
post jest jakąś głupawą prowokacją

Też tak uważam. Tym bardziej, że z moich informacji* na temat w/w firmy wynika inny obraz traktowania klienta.
-----
* informacje są z pierwszej ręki, od bliskiego znajomego co prawdopodobnie zostanie ich klientem a od pewnego czasu prowadzi negocjacje.

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 253 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL