Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 6 cze 2026, o 17:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 sty 2024, o 18:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14472
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1977
Otrzymał podziękowań: 2067
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Byłem dzisiaj w Kołobrzegu, wiec mam info.

Do zalania jachtu doszło w wyniku niezamknięcia przez armatora zaworu dennego zewnętrznego obiegu chłodzenia silnika. To była pierwotna przyczyna awarii.
Przy kilkunastostopniowym mrozie ciśnienie zamarzającej wody "odstrzeliło" pokrywkę filtra, jednak tak długo jak w wężu i filtrze był lód nic się niepokojącego nie działo.
Wcześniej tego dnia armator był na jachcie, dłubał coś i ogrzewał wnętrze kilka godzin, przy plusowej już temperaturze na zewnątrz.
Prawdopodobnie lód topniał już w jego obecności, przez następnych kilka godzin stopniał całkiem i jacht zaczął nabierać wody.
Do rana z basenu wystawał już tylko maszt. :-(
Rozmawiałem z "bosmanem" który miał w nocy służbę, mówi , że nic nie zauważył tak długo jak jacht wisiał zaczepiony koszem dziobowym o pomost. Dopiero jak kosz został wyrwany z pokładu ktoś się zorientował, że jacht tonie, jednak wówczas było już za późno.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
https://jachtdonkichot.pl/


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sty 2024, o 18:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 13239
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3130
Otrzymał podziękowań: 2746
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Może dmucham na zimne, ale w miejscu, gdzie postawiłem Wymówkę, echosonda pokazała 1,10.

Zanurzenie Wymówki to 1,10 m (do dna nie dotknąłem). :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sty 2024, o 23:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2006, o 18:46
Posty: 351
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Podziękował : 43
Otrzymał podziękowań: 34
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Stara Zientara napisał(a):
Zanurzenie Wymówki to 1,10 m (do dna nie dotknąłem).

Ale tam jest muł, przez 40 lat muł nie był wybierany.
Głębokość jest 1,10 m i 20 cm mułu :)
Ja w HOMie stoję, od 20 lat.

_________________
Janusz Rolfok

jest wiatr, co usta kobiety rozchyla, jest taki wiatr...
jest blask, co uda kobiety odsłania, jest taki blask...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2024, o 07:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14472
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1977
Otrzymał podziękowań: 2067
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Czyli jedyne co grozi Wymówce to 1,10 m poziom wody wewnątrz. :lol:

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
https://jachtdonkichot.pl/


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2024, o 08:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4972
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 904
Otrzymał podziękowań: 1975
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Kurczak napisał(a):
1,10 m poziom wody wewnątrz.
1,30 m jeśli zagłębi się w 20 cm muł... :-(

_________________
wolne publikacje nautyczne

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2025, o 13:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 14049
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1697
Otrzymał podziękowań: 2437
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Gdzieś w lodzie
https://www.instagram.com/reel/DDm4q1aO ... ppcnBidQ==

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2026, o 12:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 14049
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1697
Otrzymał podziękowań: 2437
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Podczas dużych opadów śniegu zatonęły jachty w marinie ...

https://www.facebook.com/share/p/1ARDBy3dV9/


Załączniki:
FB_IMG_1767698778399.jpg
FB_IMG_1767698778399.jpg [ 280.18 KiB | Przeglądane 1734 razy ]
FB_IMG_1767698398244.jpg
FB_IMG_1767698398244.jpg [ 137.9 KiB | Przeglądane 1734 razy ]

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sty 2026, o 22:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 14049
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1697
Otrzymał podziękowań: 2437
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Stowarzyszenie Klimatologów Polskich
Temat: Lody na morzu.

https://klimatolodzy.pl/index.php/pl/ba ... y-na-morzu

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2026, o 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 14049
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1697
Otrzymał podziękowań: 2437
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Zimowanie w wodzie
https://www.yacht.de/en/care/winterisin ... sider-now/

Załącznik:
obraz_2026-01-29_171756094.png
obraz_2026-01-29_171756094.png [ 494.63 KiB | Przeglądane 1486 razy ]



Zimowanie w wodzie- Pantaenius
https://www.pantaenius.com/at-en/insigh ... e-water-2/

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2026, o 20:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 14049
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1697
Otrzymał podziękowań: 2437
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Maciej Sodkiewicz w marinie, w której jachty stoją w lodzie, i jego kilka komentarzy w tej materii
https://www.facebook.com/share/p/1AgwW32WjM/


Załączniki:
FB_IMG_1769889142191.jpg
FB_IMG_1769889142191.jpg [ 246.19 KiB | Przeglądane 1430 razy ]
FB_IMG_1769874433776.jpg
FB_IMG_1769874433776.jpg [ 155.82 KiB | Przeglądane 1430 razy ]

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2026, o 11:00 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 9083
Podziękował : 4136
Otrzymał podziękowań: 1980
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Ja pozostane tradycjonalista :) maszt zdjety, takielunek przejzany na stelazu w angarze a jacht na stokaku przykryty pokrowcem uszytym na miare :).



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Michal
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2026, o 11:01 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 9083
Podziękował : 4136
Otrzymał podziękowań: 1980
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Oczywiscie silniki instalacje odwodnione a elektronika zdjeta w domu :) O zaglach nawet nie wspominam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2026, o 12:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 14049
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1697
Otrzymał podziękowań: 2437
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
M@rek napisał(a):
Ja pozostane tradycjonalista :) maszt zdjety, takielunek przejzany na stelazu w angarze a jacht na stokaku przykryty pokrowcem uszytym na miare :).

Przez jaki okres trzymasz jacht na lądzie, kiedy wyciągasz, kiedy ponownie wodujesz?

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2026, o 17:21 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 9083
Podziękował : 4136
Otrzymał podziękowań: 1980
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
My w klubie organizujemy to wspolnie dla 30-40 jchtow w soboty. Wyciagamy przed 1 listopada a wodujemy w zaleznosci od pogody ok 15 kwietnia. Przyjezdza duzy dzwig, mamy kilka kompletow pasow i koszt to ok 130-140 PLN od lodki. Kto chce, maszt kladzie wczesniej bo do tego mamy wlasny lekki dzwig . Stoje na tej przystani od 2009 .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2026, o 17:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 13239
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3130
Otrzymał podziękowań: 2746
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Bardzo mnie interesuje, co się będzie działo we wszystkich przystaniach, w których zimują na wodzie, gdy przyjdzie odwilż.
:lol:

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lut 2026, o 20:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18170
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4683
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Wszyscy spodziewali się takiej zimy, jak np. zeszłoroczna, czyli 3 lutego bez śniegu i około zera. No i się zdziwili.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lut 2026, o 15:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14472
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1977
Otrzymał podziękowań: 2067
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
To prawda, po raz pierwszy mój jacht został nie zimę w wodzie. Od zawsze zimowały na łożu.

Według wszystkich modeli tegoroczna zima miała być podobna do zeszłorocznej, a nawet ciut cieplejsza, a wyszło jak na załączonym obrazku.

Załącznik:
622621012_33363380923306527_6843325170450146964_n.jpg
622621012_33363380923306527_6843325170450146964_n.jpg [ 51.51 KiB | Przeglądane 1234 razy ]


Tydzień temu lód miał grubość kilku cm i dało się go odkuć wokół jachtu, teraz pewno ze dwadzieścia. :-o

Odkąd ceny postoju na lądzie wyrównały się z postojem w basenie portowym usługi dźwigu + inne opłaty to dodatkowe koszty. W przypadku Don Kichota to ponad 2000 zł.

W kołobrzeskiej marinie na wodzie stoi w sumie ze 20 - 30 jachtów żaglowych i drugie tyle mototutek. W basenie rezydenckim żaglowych 8 sztuk.

Pomimo, że moim zdaniem bardzo dobrze przygotowałem jacht do zimowana w wodzie, mocno się niepokoję, co będzie jak przyjdzie odwilż.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
https://jachtdonkichot.pl/


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lut 2026, o 18:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2018, o 10:11
Posty: 134
Lokalizacja: Hamburg / Borówiec, gmina Kórnik
Podziękował : 91
Otrzymał podziękowań: 109
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
W duńskim Kreteminde, wschodnie wybrzeże wyspy Fyn, sytuacja jest niewesoła.
link:

https://minbaad.dk/nyhed/archive/2026/0 ... g-af-x-41/

foto: Stormtropperne Kerteminde Sejlklub


Załączniki:
kerteminde_is_FB_IMG_1770159223328.jpg
kerteminde_is_FB_IMG_1770159223328.jpg [ 234.66 KiB | Przeglądane 1221 razy ]
kerteminde_625082181_122179416818767476_2628372645517000710_n.jpg
kerteminde_625082181_122179416818767476_2628372645517000710_n.jpg [ 158.33 KiB | Przeglądane 1221 razy ]
kertemidne_is_IMG_1770159211086.jpg
kertemidne_is_IMG_1770159211086.jpg [ 96 KiB | Przeglądane 1221 razy ]

_________________
W pojedynku człowieka ze spinakerem, jestem zawsze po stronie człowieka.


Ostatnio edytowano 9 lut 2026, o 14:47 przez Wojciech, łącznie edytowano 1 raz
Korekta w linku

Za ten post autor kohoutek otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lut 2026, o 18:37 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 9083
Podziękował : 4136
Otrzymał podziękowań: 1980
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Przeciez zimowanie w lodzie jachtom nie szkodzi:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lut 2026, o 18:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 13239
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3130
Otrzymał podziękowań: 2746
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Jachtom nie szkodzi, ale instalacjom może bardzo zaszkodzić :D

Dlatego czekamy na odwilż

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lut 2026, o 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 12802
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1806
Otrzymał podziękowań: 4317
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Kurczak napisał(a):
to ponad 2000 zł.

Całkiem sporo.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lut 2026, o 06:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2867
Podziękował : 448
Otrzymał podziękowań: 753
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Zawiódł system który służył do zimowania jachtów na wodzie:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lut 2026, o 09:55 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 9083
Podziękował : 4136
Otrzymał podziękowań: 1980
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
W niedziele zroblismy sobie spacerek po przystaniach. Na jachtach zimujacych ze stojacymi masztami elektronika na topach byla brylami lodu. Ciekawe jak to zniesie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lut 2026, o 14:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 14049
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1697
Otrzymał podziękowań: 2437
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
M@rek napisał(a):
W niedziele zroblismy sobie spacerek po przystaniach. Na jachtach zimujacych ze stojacymi masztami elektronika na topach byla brylami lodu. Ciekawe jak to zniesie ?

Ciekawe jak elektronika daje radę na jachtach eksplorujących Arktykę np. od Hani i Andrzeja Górajek albo Selma, czy jacht skipera Novaka?!

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

M@rek napisał(a):
My w klubie organizujemy to wspolnie dla 30-40 jchtow w soboty. Wyciagamy przed 1 listopada a wodujemy w zaleznosci od pogody ok 15 kwietnia. Przyjezdza duzy dzwig, mamy kilka kompletow pasow i koszt to ok 130-140 PLN od lodki. Kto chce, maszt kladzie wczesniej bo do tego mamy wlasny lekki dzwig . Stoje na tej przystani od 2009 .

Marek gdybyś nie wyciągnął swojego jachtu, to jesteś pewien, że nie dałby rady przezimować w lodzie, i jeżeli nie dałby rady, to dlaczego?

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lut 2026, o 18:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 12802
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1806
Otrzymał podziękowań: 4317
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Wojciech napisał(a):
że nie dałby rady przezimować w lodzie

Zapewne dałby radę, jak wiele innych, ale po co? Dodatkowy kłopot, stres i robota.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lut 2026, o 19:40 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 9083
Podziękował : 4136
Otrzymał podziękowań: 1980
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Pewien nie jestem bo moja przystan jest otwarta na poludnie a z pradem odry splywaja kruszone przez lodolamacze kry. Zreszta wole nie probowac bo jak wyzej pisalem, polozenie masztu i wyciagniecie lodki nie jest u nas problemem ani logistycznym , ani finansowym :) Wiecej kosztowaloby mnie indywidualne sprowadzenie dzwigu 2x zebyprzygotowac dno do sezonu bo to idzie w tysiace.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lut 2026, o 10:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14472
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1977
Otrzymał podziękowań: 2067
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
No to masz luksusowe warunki.

U nas dźwig muszę sobie zmówić samemu. Wiosną było 135 zł od tony, ile obecnie nie wiem.
Do tego 50 z za wjazd dźwigu do mariny + 200 z za przywiezienie/odwiezienie łoża widlakiem + chyba 20 zł za miesiąc składowania pustego łoża, czyli kolejne około 120 -140 zł.

Chcieliśmy klubem organizować wodowania zbiorowe, tak jak to powszechnie robi się w innych marinach. Byłoby dużo taniej. Niestety nie było chętnych, a dla trzech jachtów to operacja bez sensu.

W Kołobrzegu armatorzy srają pieniędzmi, wiec jest :-o :-( , jak jest.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
https://jachtdonkichot.pl/


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lut 2026, o 12:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18170
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4683
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
"W Kołobrzegu armatorzy srają pieniędzmi, wiec jest :-o , jak jest."

Tak mi się wydawało, że jak się nie sra pieniędzmi* to się nie kupuje jachtu, tylko małą łódkę, albo nawet dwie. Ale , co ja tam wiem? ...

https://photos.app.goo.gl/ejFbaZbZuKLf39mH9

*) "ten, kto nie ma miedzi, niech na dupie, cicho siedzi"

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: Skier
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lut 2026, o 13:11 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 9083
Podziękował : 4136
Otrzymał podziękowań: 1980
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Nie zwrociles uwagi na to ze w tym watku sa przyklady na to ze poza Kolobrzegiem moze byc inaczej :) U mnie stoja tez balastowe Cariny ktore byly kupione w stanie gotowym do zeglugi za 5-6 tys PLN. Ile Cie kosztowala twoja ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lut 2026, o 21:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18170
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4683
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Złe pytanie!

Nie, ile kosztowała, tylko ile kosztuje jej utrzymanie?
Zimowanie, remonty, transport, marina?

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL