Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 23:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 07:18 

Dołączył(a): 13 lip 2010, o 11:43
Posty: 26
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Znalazłem na allegro:

http://allegro.pl/lodz-regatowa-klasy-5 ... 78058.html

OPIS jachtu od właściciela:

Kadłub: stan dobry bez pęknięć. Jeden miękki punkt na prawej burcie, ale łodź nie bierze wody.
Olinowanie: w większości wymienione na nowe: oprócz rolfoka i wózka do talii, które nie wymagały wymiany.
Osprzęt: bloczki do talii grota wymienione na nowe w zeszłym roku, knagi do szotów plastikowe nie wytarte, linki trapezowe wraz z bloczkami działają sprawnie, wanty wymienione w zeszłym roku, sztag z roll-fokiem bardzo sprawny, mocowanie masztu z naciągaczem do sztagu działa sprawnie, płetwa sterowa drewniana, wymieniona w zeszłym roku po złamaniu, rumpel aluminiowy z przedłużką, pasy balastowe wymienione na trwalsze i wygodniejsze.
Żagle: raczej już mocno spracowane, ale nie rwą się, fok i grot w dobrym stanie, spinaker w bardzo dobrym stanie z jedną łatą.
Przyczepa: to jest przyczepa na której łódź przyjechała, przerobiliśmy ją trochę, żeby nie niszczyła kadłuba, oświetlenie działa bez zarzutu. Nie rejestrowaliśmy jej, bo łódź w sumie wozimy dwa razy do roku, ale jeżeli będzie Pan potrzebował, to można ją zarejestrować jako samoróbkę.

Łódź była kupiona w 2009 roku od firmy Wateraction, która sprowadziła ją z Holandii. Cena jest taka niska, nie dlatego, że coś jest ze sprzętem, tylko dlatego, że nie będziemy mogli pływać w tym roku tak często ze względu na powiększanie się rodziny:).

CO myślicie. Czy warto się skusić za 6 000?
Michał Wiśniewski.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 09:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2010, o 10:14
Posty: 332
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
chcesz się ścigać??-czy turistikos :D -505 fajna bardzo szybka klasa ale i umiejętności trzeba posiadać odpowiednie no i konkretnego załoganta-na wybrzeżu mają trochę tych łodzi i jakieś stowarzyszenie.
ps.-wcale nie taka tania :lol:

_________________
pozdrawiam - Maciek - http://kz.nysa.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 17:42 

Dołączył(a): 13 lip 2010, o 11:43
Posty: 26
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Pływam od 20 lat ale turystycznie. Teraz razem z kolegą chcemy kupić coś do "Zabawy" i nauki. Jestem z Podkarpacia więc nie wiem nic o łódkach na wybrzeżu. Chodzi mi o pomoc odnośnie opisu podanego przez właściciela. Czy jest sens pchać się w nią tj. zacząc negocjacje.
Nz początku myslałem o 470 ale 505 są ponoś trwalsze, i większe.
Acha my z kolegą tą staruchy 36-39 lat. Waga ok 90-100 każdy. HEhe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 17:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2008, o 10:54
Posty: 22
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: st. j. Issa
Słuchaj Jokera bo mądrze prawi :) Jeśli planujesz turystyke to moim zdaniem to nie bedzie najszcześliwszy wybór, a i cena wcale nie taka znowu atrakcyjna.

Jeśli już to do szybkiego pływaniam,ale i w takim przypadku widziałem kilka 470 w niższej cenie. Zależy od tego w jakim realnie jest stanie.

Przede wszystkim sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jak będziesz pływał częściej. Też swego czasu planując zakup rozważałem jakieś maleństwo żeby się powygłupiać na wodzie. Staneło na niewielkiej kabinówce :)

Pozdrawiam
Qdik

_________________
Masz już zaplanowane wakacje??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 17:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, o 12:20
Posty: 396
Lokalizacja: Chełm, Warszawa
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 21
Uprawnienia żeglarskie: brak
michalw0 napisał(a):
Pływam od 20 lat ale turystycznie. Teraz razem z kolegą chcemy kupić coś do "Zabawy" i nauki. Jestem z Podkarpacia więc nie wiem nic o łódkach na wybrzeżu. Chodzi mi o pomoc odnośnie opisu podanego przez właściciela. Czy jest sens pchać się w nią tj. zacząc negocjacje.
Nz początku myslałem o 470 ale 505 są ponoś trwalsze, i większe.
Acha my z kolegą tą staruchy 36-39 lat. Waga ok 90-100 każdy. HEhe.

optymalna waga załogi na 470tke to około 150kg


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 17:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2010, o 10:14
Posty: 332
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
505 - 470=350mm różnicy :lol: a czy trwalsze to ci nie powiem-przede wszystkim kolo który sprzedaje jest handlarzem (patrz .inne przedmioty) tak że wątpię czy na niej pływał w ogóle ;) jak do zabawy to dla mnie za droga(moja opinia)-ale jak masz kasiorę to bierz.
Ja mam 40up -lat i załogant podobnie i fajnie się bawimy na Opolszczyżnie w regaty na 470tkach które swą świetność mają już dawno za sobą :D
470 są za to tańsze o wiele : http://allegro.pl/lodz-zaglowa-zaglowka ... 20628.html

_________________
pozdrawiam - Maciek - http://kz.nysa.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2008, o 10:54
Posty: 22
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: st. j. Issa
Prywatnie i jak do zabawy to chyba też wziąłbym o połowe tańszą 470-tke.

150 kg to zapewne zalecana waga do regat itp gdzie każdy kg jest na wagę prędkości i waga podawana jest tak by płynąc optymalnie i móc wybalastować łódke. Jeśli nie będziecie pływali zawodowo to 470 przy obciążeniu 200 kg też przyniesie mnóstwo frajdy :)

A do turystyki to za ok 7 tys już spokojnie można dostac starsze typy kabinówek, a i czasami niewiele drożej jakieś micro z kabinką do mniejszego lub wiekszego liftingu sie pojawia.

Ale jak masz kase i chcesz szalec to bierz 505-tke i plywaj ...:) Ja jutro testuję mojego micrusa :)
Pozdrawiam
Qdik

_________________
Masz już zaplanowane wakacje??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 18:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2010, o 10:14
Posty: 332
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
m.a.j.o.r napisał(a):
optymalna waga załogi na 470tke to około 150kg
- yaha do wyczynu tak-ale turistikos :-P ja na sterze mam 95 kg i 190 wzrostu-załogant 75 i 180 wzrostu-heh powinno być na odwrót - zgranie i odpowiednie "wyważenie" łodzi to podstawa, a że 20 kg za dużo -------> to trzeba schudnąć -przynajmniej w moim przypadku :lol:

_________________
pozdrawiam - Maciek - http://kz.nysa.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 18:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, o 12:20
Posty: 396
Lokalizacja: Chełm, Warszawa
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 21
Uprawnienia żeglarskie: brak
joker470 napisał(a):
m.a.j.o.r napisał(a):
optymalna waga załogi na 470tke to około 150kg
- yaha do wyczynu tak-ale turistikos :-P ja na sterze mam 95 kg i 190 wzrostu-załogant 75 i 180 wzrostu-heh powinno być na odwrót - zgranie i odpowiednie "wyważenie" łodzi to podstawa, a że 20 kg za dużo -------> to trzeba schudnąć -przynajmniej w moim przypadku :lol:

ale co znaczy turistikos? amatorski wyczyn czy pływanie przy lekkim wiaterku? Bo bądźmy szczerzy tak łódka do tego drugiego się nie nadaje i oto głównie chodzi mi z tą wagą. Na jednym halsie nie ma opcji (tzn. jest ale niewygodnie) aby osoby siedziały na różnych burtach, a do tego zmusza pływanie przy lekkim wiaterku i ciężkiej załodze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 21:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2010, o 10:14
Posty: 332
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
-turistikos-dla mnie to raczej nie regaty-przecież jak mam łodkę to nie tylko na regaty jezdzimy-można się bujnąć 4 fan-na drugi brzeg jeziorka -na piffko albo spokojowo się poslizgać ;) ,a na regaty to się inaczej przygotowujemy -chociaż nie raz jest slaby wiaterek, ale wtedy się inaczej pływa -bo jest rywalizacja i o to w tym chodzi :D -kiedyś też myślałem o 505 bo fajna łódka, ale na regatach typu puchar prezesa czy komandora nie miał bym klasy-przynajmniej w moim regionie-tak ze w moim przypadku padło na 470 i nie żałuję -bo na Opolszczyznie mamy około 7 łódek które się ścigają na takich regatach ;)

_________________
pozdrawiam - Maciek - http://kz.nysa.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 22:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2010, o 00:32
Posty: 24
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Witam...cena troszkę za wysoka jak na 505 z przyczepą bez papierów, może uda Ci sie utargować coś .Ja za swoją 470 "chodziłem" 2 lata, razem z załogantem mamy 80 lat i 200 kilo wagi:) i wcale nam to nie przeszkada w regatach , a są sytuacje że wręcz pomaga.Łódka była zakupiona z myślą o dobrej zabawie na wodzie, bo nudziło Nas już turystyczne pływanie bez odrobiny adrenaliny:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 23:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2010, o 10:14
Posty: 332
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
5-6 bf na 470 adrenalina -zapewniona :D ,ale gościa zniechęcamy do tej 505-stare wariaty z 470-tek :lol:

_________________
pozdrawiam - Maciek - http://kz.nysa.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 23:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Sądze, ze jest to lodka daleko doskonalsza ( i w ogole jedna z najdoskonalszych - jesli nie naj - w tej kategorii) od "470" - bardziej wymagajaca, drozsza, ale i trwalsza i dajaca duzo wiecej... zalogom kompetentym, niekoniecznie wagi piorkowej.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 kwi 2011, o 00:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2010, o 10:14
Posty: 332
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Catz-i mamy konsensus tematu :D -dokładnie tak jak piszesz ;)

_________________
pozdrawiam - Maciek - http://kz.nysa.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 kwi 2011, o 08:42 

Dołączył(a): 13 lip 2010, o 11:43
Posty: 26
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Dzięki bardzo za informacje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2018, o 10:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2018, o 09:56
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Szanowni Państwo, chętnie kupię jacht klasy 505.
Gdyby ktoś miał na sprzedaż proszę o kontakt pod numerem telefonu 535-131-385

Pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL