Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 00:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 cze 2018, o 17:23 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Widac nieuwaznie czytasz chocby moje posty :) To ze z regatami niewiele miales do czynienia to dla mnie oczywiste.
Dla tych, ktorzy nie wiedza od paru lat w ORC w scislej czolowce plywa jacht 16 letni skonstruowany 18 lat temu. Oczywiscie przez swietnego zeglarza zoptymalizowany, dobrze doposazony i swietnie prowadzony :) Kto sie zna to wie o jaki jacht chodzi :)



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2018, o 18:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13715
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
I znowu... wiadomość dla swoich, a gawiedz ma mieć same ochłapy?

Czyście już na tym forum powariowali w tej swojej mani fachowości?


MJS
Coraz częściej słyszę (i widzę), że nasze forum (a w zasadzie grono TWA) osiągnęło już górną granicę nadymania się.
...czas będzie spuścić trochę z tonu... bo ludzie zaczną odchodzić.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2018, o 18:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11628
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1625
Otrzymał podziękowań: 3873
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
plywa jacht 16 letni skonstruowany 18 lat temu

To jest zgodne z teorią ORC, a i praktyką. To samo ja mówię od dawna, ale że nie pisałem o światowej czołówce, to można to było podważyć.
Oczywiście taki stary jacht musi być w świetnym stanie technicznym, ze świetnymi żaglami i osprzętem. Tego żadna formuła nie zrównoważy. Może i słusznie.
No i nie może to być stara "pomyłka konstrukcyjna".

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2018, o 18:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:36
Posty: 2768
Lokalizacja: Napływowy Góral Świętokrzyski
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 721
Uprawnienia żeglarskie: byle jaki jachtowy sternik morski
M@rek napisał(a):
To ze z regatami niewiele miales do czynienia to dla mnie oczywiste.
A to jest jakiś powód do wstydu?
cors napisał(a):
"Polskie jachty morskie bez sukcesów - Chcemy to zmienić!". Czym? 20 letnim statkiem z załogą z łapanki?
No to da się na starym jachcie wygrywać czy nie? Bo jeśli tak, to raczej należałoby oczekiwać życzliwych postów co i jak należy zrobić a nie "polskiego piekiełka".

_________________
Pozdrawiam
Sławek
-----------------
http://www.waligorski.art/liryka.php?litera=b&nazwa=22
"Najważniejsze, że ocean jest duży, a Ameryka dokładnie w poprzek - nie da się nie trafić."



Za ten post autor Bastard otrzymał podziękowania - 2: Marian Strzelecki, martin40
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2018, o 20:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2015, o 15:50
Posty: 897
Podziękował : 891
Otrzymał podziękowań: 436
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
Marian Strzelecki napisał(a):
Nie neguję jago wiedzy, ale jak już się wcina ostrym wejśem
cors napisał(a):
Jeszcze takiej bzdury to w moim życiu regatowym nie słyszałem
to niech wyjaśni o co chodzi, bo tak to jest tylko wcinanie dla własnej satysfakcji i bombelków.


Mariane a co tu wyjasniac ? Wyklad z kosntrukcji jachtow i tworzenia formul pomiarowych robic ? To jest prostrze niz konstrukcja cepa :)


.... czyli jakbyśmy dociązyli kadłub i zmniejszyli zagle, to po takiej ,,optymalizacji,, choćbyśmy przypłynęli ostatni to bysmy wygrali ? :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2018, o 21:07 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Marian Strzelecki napisał(a):
Nie neguję jago wiedzy, ale jak już się wcina ostrym wejśem
cors napisał(a):
Jeszcze takiej bzdury to w moim życiu regatowym nie słyszałem
to niech wyjaśni o co chodzi, bo tak to jest tylko wcinanie dla własnej satysfakcji i bombelków.

MJS.



Napisał na tyle dużo, że każdy chętny poradzi sobie z dokształceniem, późniejszą interpretacją i być może zrozumieniem.
Marian Strzelecki napisał(a):
ps
Od kiedy Cors "obrobił" publicznie mój projekt bez żadnego racjonalnego argumentu mam na niego cięte. Jego argumentem wtedy było "to jakaś pomyłka konstruktorska" i nic dalej na poparcie tezy.


Dobrze wiem, że masz wyosttzoną wrażliwość na własną osobę i zero dystansu. Nie przestaję jednak przypominać, że ta wrażliwość nie przeszkadza Tobie obdarowywać epitetami konstrukcje innych projektantów, całe epoki lub myśli projektowe oraz konkretne osoby. Również nie merytorycznie i stosując gorsze epitety. Robisz to regularnie, czasem wręcz zakłamując rzeczywistość. W tych działaniach od lat nic złego już nie widzisz. A każde zwrócenie uwagi na naganność tych działań lub też na niestosowność stosowania wymyślonych argumentów klasyfikujezz jako atak na Ciebie, zakrywając się ponownie wualą własnej wrażliwości.
Coś ma niewątpliwie ostry język. Ale jest mega FACHOWCEM i praktykiem. Tobie wystarcza wymyślona przez siebie samego kilkadzieaiąt lat temu teoria by obrażać innych i to już niby jest ok... Przemyśl to i przestań wreszcie obrażać innych promując swoją osobę i swoje wizje. Wówczas może i inni będą bardziej merytoryczni w ocenie Twoich projektów czy w ogóle w dialogu z Tobą.

Mówię bez złośliwości.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Ejdzej
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2018, o 23:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13715
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
plitkin napisał(a):
Mówię bez złośliwości.

Nie wierzę! :mrgreen:
Nie wierzę, że można tak interpretować świat w stosunku do osoby która ma swoje uzasadnione i ugruntowane poglądy i się ich trzyma... nawet obdarzając epitetami całe epoki.

...Nawet gdy nie jestem MEGAFACHOWCEM nie obrażę całego świata epitetami w stylu: żelazko, pustak, igrzyska, gladiator, ... bo takich zwykle używam.

Natomiast gdy ktoś mnie nadepnie - to umiem odpowiedzieć, ale zwykle się wstrzymuję metodą Colonela = szklanka zimnej wody przed Enter.
... czego umiejętności i Tobie życzę.


MJS

ps
Ile razy można Ci pisać, że:
"MÓWIMY INNYMI JĘZYKAMI"
To co ty uważasz za normę, często ja uważam za nietakt i chyba odwrotnie też tak jest, o ile znasz znaczenie słowa nietakt.

Przepraszam "Selmę Racing" za te oftopy: powinienem był przewidzieć taką reakcję po pierwszym moim pytaniu o ryzyko wynikające z konstrukcji... to się przecież zawsze powtarza... w tym samym składzie i układzie...

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 05:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2017, o 18:07
Posty: 39
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 18
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Ekhm... Szanowni, trochę dyscypliny! ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 05:47 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Marian Strzelecki napisał(a):
To co ty uważasz za normę, często ja uważam za nietakt i chyba odwrotnie też tak jest, o ile znasz znaczenie słowa nietakt.

Przepraszam "Selmę Racing" za te oftopy: powinienem był przewidzieć taką reakcję po pierwszym moim pytaniu o ryzyko wynikające z konstrukcji... to się przecież zawsze powtarza... w tym samym składzie i układzie...


O ile wiem co to nietakt? w moim rozumieniu przykładwm nietaktu jest lansowanie swojej teorii/osoby w każdej nadarzającej się okazji nie zważając na to jak się po drodze krążą innych. Najwyżej zasłoni się tym, że to jest "stosowany język", więc niech się nie obrażają.
Ty zaś za niwtakt uważasz zwracanie Tobie uwagi na nietakt. Przy braku innych argumentów używasz różnicy wieku. Kiedy inni używają różnicy w doświadczeniu i wiedzy - to znowu udajesz to za nietakt.

Jako że każdy z nas wie, że mamy różne stanowiska merytorycznie i wcale niw musimy siebie przekonywać, to moja prośba od paru lat sprowadza się do jednego: przestań iść po trupach i obrażać innych przy okazji lansowania siebie. To mi w zupełności wystarczy.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 06:45 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Bastard napisał(a):
M@rek napisał(a):
To ze z regatami niewiele miales do czynienia to dla mnie oczywiste.
A to jest jakiś powód do wstydu?
cors napisał(a):
"Polskie jachty morskie bez sukcesów - Chcemy to zmienić!". Czym? 20 letnim statkiem z załogą z łapanki?
No to da się na starym jachcie wygrywać czy nie? Bo jeśli tak, to raczej należałoby oczekiwać życzliwych postów co i jak należy zrobić a nie "polskiego piekiełka".


Widzisz, jesli ja nie mam nic do powiedzenia w jakims temacie to po prostu glosu nie zabieram :)
Jacht o ktorym wyzej wspomnialem mozna kupic za ok 60 tys euro. Zeby scigac sie z powodzeniem i miec szanse na zaistnienie w czolowce trzeba razem ok 200 tys euro na zakup, optymalizacje i dwa sezony startow ze stala zaloga. Tak to dziala, taka kalkulacje robilem na rozmowy z potencjalnymi sponsorami.
Dla tych, ktorym sie nie chce szukac to First 36.7 nazwa wlasna "Malin" wlasciciel i skiper Patrick Forsgren. Od lat w scislej czolowce ORC.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 06:47 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Pare lat temu mialem przyjemnosc Go poznac, pokazal dokladnie lodke, kierunki zmian, niczego nie ukrywal, zaoferowal pomoc.
Niestety 200 tys e to jak na mnie nieco za duzo choc w mojej dzielnicy jezdzi sporo nowych samochodow tyle kosztujacych :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 07:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:36
Posty: 2768
Lokalizacja: Napływowy Góral Świętokrzyski
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 721
Uprawnienia żeglarskie: byle jaki jachtowy sternik morski
M@rek napisał(a):
Widzisz, jesli ja nie mam nic do powiedzenia w jakims temacie to po prostu glosu nie zabieram
A może przestaniesz wreszcie mnie pouczać, bo ja staram się być grzeczny ale do czasu. Cały problem jaki od dłuższego czasu widzę na forum to zazdrość tych którym pieniędzy zorganizować się nie udało.
Żeby sport był interesujący, to musi być dla wszystkich zrozumiały. O ile w monotypach rozumiem że jest pozostawiona pewna swoboda dla nowych rozwiązań, to projektowanie czy zmiany konstrukcji "pod formułę" są dla mnie chore i niezrozumiałe. I możesz mi jeszcze długo powtarzać że się nie znam a ja zdania nie zmienię.
A te regaty, które są oparte na zdrowych zasadach będę dalej z przyjemnością oglądał.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
-----------------
http://www.waligorski.art/liryka.php?litera=b&nazwa=22
"Najważniejsze, że ocean jest duży, a Ameryka dokładnie w poprzek - nie da się nie trafić."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 08:44 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Nikt ci nie kaze zmienic zdania ale tez nikt nie bedzie zmienial zasad tylko dlatego ze ty ich nie rozumiesz i ci sie nie podobaja :)
Prezentujesz swoje poglady w oparciu o swoja skromna wiedze w temacie i tyle.



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowania - 2: Colonel, cors
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 09:00 

Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 21:18
Posty: 1687
Podziękował : 313
Otrzymał podziękowań: 248
Uprawnienia żeglarskie: gorszego sortu
Coś mi się wydaje, że inaczej temat widzą nakręceni regatowo (z dowolnym doświadczeniem), a inaczej ci, którzy na regaty owszem czasem pojadą, ale niekoniecznie. ;)

Postarajcie się znaleźć w temacie to, co każdego interesuje w kontekście własnych preferencji żeglarskich. Regatowa praktyka żeglarska może być przenoszona na grunt żeglowania bez napinki i niech każdy wybierze sobie to co chciałby wdrożyć, niech zadaje pytania.

Doświadczonych proszę o zrozumienie, że wątek może być źródłem niektórych rozwiązań w żegludze bez napinki i ci, którzy takich rozwiązań szukają, niekoniecznie muszą czuć czy nawet znać niuanse z regat. Również proszę doświadczonych o pamiętanie, że nie ma głupich pytań... są tylko głupie odpowiedzi... ;)

Krytyka konstruktywna owszem jest wskazana, bo jest bodźcem do przemyśleń i szukania lepszych rozwiązań, ale krytyka ad personam? - starajmy się unikać, bo do niczego konstruktywnego nie prowadzi IMHO...

_________________
każdy ma jak lubi, a jak nie ma jak lubi to lubi jak ma...
Najgorszego sortu Robert Karney (aka) pough



Za ten post autor pough otrzymał podziękowania - 3: Colonel, M@rek, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 09:18 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Widzisz Robert, Kolega Bastard napisal cos takiego

" Bo one, te formuły znaczy, powinny być takie, że dobry żeglarz to na drzwiach od stodoły powinien mógł był wygrać jakieś regaty. A Wy, regatowcy znaczy, ciągle podkreślacie że jak ktoś kupił starszy jacht to już z góry jest na straconej pozycji. Najlepiej jak jacht byłby nówka sztuka nieśmigana i to jeszcze z najlepszej stoczni.. "

Napisz czy sie z tym zgadzasz ? bo ja nie. Malo tego, moge podac pare przykladow kiedy wygrywajacy jacht po zmianie wlasciciela plywa daleko z tylu albo przestaje plywac w regatach po pierwszych niepowodzeniach. Znasz kogos ze scigajacych sie kto twierdzil ze starszy jacht jest zgory na przegranej pozycji ? ze nowka sztuka gwarantuje sukces bo ja nie.
Oczywiscie lepiej miec nowy sprzet czas i kase na doposazenie i ustawienie ale to nie nasza polska polka. Kazdy kto sie glebiej interesuje o tym dobrze wie.



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 09:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:36
Posty: 2768
Lokalizacja: Napływowy Góral Świętokrzyski
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 721
Uprawnienia żeglarskie: byle jaki jachtowy sternik morski
M@rek napisał(a):
Kazdy kto sie glebiej interesuje o tym dobrze wie.
Próbuję Ci coś przekazać z pozycji kibica, a Ty dalej swoje. Czy mam przypomnieć Ci pewne regaty Poloneza w których Gutek na Imoce opłynął Bornholm w 16 godzin? Gdzie ten sam Szymon majestatycznie na Setce ukończył regaty przy 9B wiatru. Gdzie było wtedy kilku świetnych regatowców, gdy tak wyśmiewany i krytykowany tutaj Kuba Strzyczkowski na Delphi Trójce kończył te regaty? To może jednak inni zasługują na to żeby ich finansować i przestańcie wreszcie wcinać się tym innym w wątki. A jeśli chcesz żeby regaty dla innych, kibiców, były zrozumiałe to skończ z tym tonem wyższości i przekazuj tą wiedzę.
Ale nie w wątkach, które ktoś założył żeby informować o swoim projekcie.
M@rek napisał(a):
nikt nie bedzie zmienial zasad tylko dlatego ze ty ich nie rozumiesz i ci sie nie podobaja
OK, jasne. Wszystkich macie w poważaniu, ważne że dla Was te reguły są oczywiste.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
-----------------
http://www.waligorski.art/liryka.php?litera=b&nazwa=22
"Najważniejsze, że ocean jest duży, a Ameryka dokładnie w poprzek - nie da się nie trafić."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 10:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13715
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Czy uprzejmy admin mógłby wyrzucić wszystkie OTy z tego wątku o Selmie regatowej?
MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 10:15 

Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 21:18
Posty: 1687
Podziękował : 313
Otrzymał podziękowań: 248
Uprawnienia żeglarskie: gorszego sortu
@M@rek... Z pewnością moje doświadczenie jest daleko mniejsze, a może nawet żadne, ale na tyle ile mam pojęcia o regatach to uważam, że...

Wynik to suma możliwości jachtu i załogi. Możliwości jachtów można wyrównywać formułami i przelicznikami. W ramach formuły można na tyle ile formuła pozwala, przystosować jacht w sposób wyrachowany ale wymaga to sporego doświadczenia i poznania jachtu przy zachowaniu stałego poziomu załogi. To ewidentnie są koszty o których pisałeś wcześniej.

Mam wrażenie, że Bastard miał na myśli właśnie to, że wyrównanie możliwości jachtu z pomocą formuły wyrównuje szanse przy zachowaniu podobnego poziomu załóg, więc jakby w tej części jest to zgodne z moim zdaniem, aczkolwiek wyraził to skrótowo i bardzo nieprecyzyjnie. Bo na ile potrafimy zbilansować możliwości jachtu możliwościami załogi.
Czyli ile lepsza musi być załoga, by wygrać teoretycznie gorszym jachtem i w tej części nie zgadzam się z Bastardem, a zgadzam się z Tobą. Sam jestem tego przykładem, w którym dokładnie tym samym egzemplarzem jachtu, z takim samym osprzętem i dostępnymi żaglami (nic nie było zmieniane) i w bardzo porównywalnych warunkach ja nie robiłem wyniku, a plitkin z załogą wsiadł w kolejnej edycji i wygrał Mistrzostwo Polski. :oops:

Trzeba też mieć na uwadze, że formuły i jachty nie są jednak idealne w kontekście różnych warunków w jakim przyszło rozgrywać regaty w ramach tej samej formuły. W zależności od warunków jachty będą inaczej żeglować niezależnie od załogi. Fakt, że dobra załoga może zmniejszyć straty, ale czy na tyle, by wygrać z jachtem i załogą, która w innych warunkach pozostawała daleko w tyle?

Staram się też nie przejmować tym co inni piszą/mówią i podchodzę do tematu mając na względzie znane już od dawna powiedzenie... "Regaty wygrywają dobre jachty, a przegrywają słabi sternicy..." ;)

Ja poza wynikiem staram się również docenić wysiłek i progres konkretnej załogi/jachtu na przestrzeni czasu... Jeśli te będą zachowane, to wynik sam przyjdzie z czasem. Wynik na miarę możliwości (w tym finansowych), które też trzeba umieć ocenić...

Selma Racing jak rozumiem jest na początku swojej drogi regatowej... Będą lepsze i gorsze decyzje związane z trymem jachtu, będą lepsze i gorsze dni pod względem prowadzenia jachtu, pracy całej załogi. Najważniejszy będzie progres, nawet gdy będzie krok w tył, to jeżeli następnie będą dwa kroki w przód, progres będzie zachowany i oto w tym wszystkim chodzi...

PS: Poczytałem Wasze posty jeszcze raz i odpowiadając na Twoje M@arek pytanie mam wrażenie, że piszecie o tym samym tylko innymi słowami...

_________________
każdy ma jak lubi, a jak nie ma jak lubi to lubi jak ma...
Najgorszego sortu Robert Karney (aka) pough



Za ten post autor pough otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL