Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 kwi 2024, o 14:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 wrz 2021, o 20:22 

Dołączył(a): 8 lut 2013, o 23:51
Posty: 312
Podziękował : 146
Otrzymał podziękowań: 81
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Dzisiaj ruszyła kolejna Bitwa.

_________________
Pozdrawiam Marcin Konstańczak (mkonst)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2021, o 20:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Gdyby ktoś chciał śledzić - to tu:
https://yb.tl/gotland2021

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 wrz 2021, o 17:02 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Nie ma nudy , wyścig trwa :mrgreen:
Chwilowo na kotwicach , dla przeczekania gwizdka.
Polecam tekst pióra Lecha Parella ( świetnego żeglarza ) i krótki filmik z Bosmanem kotwicowiska :-P
https://www.gdansk.pl/wiadomosci/regaty ... m,a,204639
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 wrz 2021, o 17:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2006, o 18:27
Posty: 774
Lokalizacja: Woda
Podziękował : 297
Otrzymał podziękowań: 791
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Został nam zarekomendowany nasz własny pomysł?

_________________
Pozdrawiam
Szymon Kuczyński
Dookoła świata, raz jeszcze..
http://calloftheocean.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 wrz 2021, o 18:49 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Młody człowieku , historia świata zna nie jeden taki przypadek :rotfl:
Szymon , to ja Ci cumy oddaję , na Bitwę okrutną za dziób wypycham a Ty zapominasz ....
Podać mi nazwy firmy od tych Twoich magicznych nieprzemakalnych skarpetek co to odmieniły Twoje życie :D
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 wrz 2021, o 18:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2006, o 18:27
Posty: 774
Lokalizacja: Woda
Podziękował : 297
Otrzymał podziękowań: 791
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Już wiem przez kogo stoję na kotwicy gdzieś na dalekiej północy.
Sealskinz

_________________
Pozdrawiam
Szymon Kuczyński
Dookoła świata, raz jeszcze..
http://calloftheocean.pl/



Za ten post autor baoo otrzymał podziękowanie od: krzychuAPIA
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 wrz 2021, o 20:16 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ciekawie jest na powrocie do Świnoujścia. Wygląda na to, że Władek przeczeka sztorm w Nexo. Wyglądało, że zdąży na styk przed sztormem, ale ryzyko było naprawdę duże. Dobra decyzja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 wrz 2021, o 23:10 

Dołączył(a): 19 lut 2019, o 21:52
Posty: 33
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Cytuj:
Został nam zarekomendowany nasz własny pomysł?

Faktycznie, wyjątkowa bezczelność, przecież tylko miszcz mógł na taki pomysł wpaść.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 05:39 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Wpaść - to jedno. Podpisać się pod pomysłem, który zawodnicy sami opublikowali wcześniej ma fejsie, sugerując, że dostosowali się tym samym do zewnętrznej sugestii - to drugie. A nie robienie wielkiego halo z dość oczywistego pomysłu, jakim jest schowanie się po zawietrznej stronie wyspy w gronie tak doświadczonych żeglarzy- to trzecie.

Ambicje...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 10:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11625
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1623
Otrzymał podziękowań: 3872
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zdziwoj Sula napisał(a):
Faktycznie, wyjątkowa bezczelność,

Nikt(?) nie lubi nieścisłości, po prostu.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 12:28 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Na Lindesnes fyr już w porywach 12 stopni Beauforta. Ciekawe ile bedzie u nas dzisiaj w nocy. Takiej prognozy nie widziałem od lat...

https://www.windfinder.com/report/lindesnes_fyr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 12:39 

Dołączył(a): 19 lut 2019, o 21:52
Posty: 33
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Cytuj:
Wpaść - to jedno. Podpisać się pod pomysłem, który zawodnicy sami opublikowali wcześniej ma fejsie, sugerując, że dostosowali się tym samym do zewnętrznej sugestii - to drugie.

Można oczywiście spekulować czy dyrektor bitwy, bardzo doświadczony żeglarz, zastanawiał się (podobnie jak wielu innych śledzących regaty) co by zrobił na miejscu zawodników i wybrał narzucające się rozwiązanie, czy też może bezradnie śledził media społecznościowe w poszukiwaniu pomocy i przywłaszczał sobie cudze pomysły. Ale będą to wyłącznie spekulacje. Natomiast fakty są takie, że jeden z uczestników, po z pewnością wyczerpującym wyścigu, zajmuje się publicznym rzucaniem tego rodzaju żałosnych insynuacji. Morze faktycznie obnaża prawdziwy charakter człowieka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 12:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
A co sądzicie o wpisie na Fb, że to ciekawe jest, że żeglarze rezygnuja z wyścigu, przerywają wyścig, gdy zaczyna wiać?

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 13:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2006, o 18:27
Posty: 774
Lokalizacja: Woda
Podziękował : 297
Otrzymał podziękowań: 791
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Zdziwoj Sula napisał(a):
Cytuj:
Wpaść - to jedno. Podpisać się pod pomysłem, który zawodnicy sami opublikowali wcześniej ma fejsie, sugerując, że dostosowali się tym samym do zewnętrznej sugestii - to drugie.

Można oczywiście spekulować czy dyrektor bitwy, bardzo doświadczony żeglarz, zastanawiał się (podobnie jak wielu innych śledzących regaty) co by zrobił na miejscu zawodników i wybrał narzucające się rozwiązanie, czy też może bezradnie śledził media społecznościowe w poszukiwaniu pomocy i przywłaszczał sobie cudze pomysły. Ale będą to wyłącznie spekulacje. Natomiast fakty są takie, że jeden z uczestników, po z pewnością wyczerpującym wyścigu, zajmuje się publicznym rzucaniem tego rodzaju żałosnych insynuacji. Morze faktycznie obnaża prawdziwy charakter człowieka.

Wszystko ok?

_________________
Pozdrawiam
Szymon Kuczyński
Dookoła świata, raz jeszcze..
http://calloftheocean.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 13:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Mam na myśli poniższy tekst
Andrzej Kowalczyk:
"Jest Bitwa o Gotland. To regaty samotnych zeglarzy na Baltyku. Jak wiesc niesie, nie ma rownych sobie i kazdy kto zglosi sie do startu juz zostaje bohaterem. No wiec zgloszen jest duzo i rezygnacji przed startem tez duzo. Ale wszyscy gratuluja rezygnujacym za rozsadek. No w koncu kto by chcial na ochotnika umierac w bitwie? W tym roku to juz dziesiata bitwa. Napisalem nawet o tych dziewieciu poprzednich bitwach Miniature Zeglarska ale za malo bylo w niej pochwal i peanow to organizatorom sie nie spodobala. W tym roku z ponad 30 zeglarzy zgloszonych juz na starcie nie pojawila sie jedna trzecia. Nastepnie tuz po starcie zaczeli sie wycofywac nastepni. A to jeden dostal temperatury 36 koma 9 a inny przypomnial sobie ze ma wazne spotkanie. Tez jednemu sie linka urwala co juz powialo groza. A jeszcze inny zaczal rzygac i to przez 18 godzin. Kto by pomyslal? No w kazdym badz razie po 200 milach pozostala na trasie jedna trzecia startujacych. I tu ponownie sytuacja sie skomplikowala bo zapowiedziano, ze ma byc wiatr. Natychmiast drugi w stawce zglosil ze mu sie zepsula panewka w silniku. W zwiazku z tym ze to regaty jachtow zaglowych zapanowalo zaklopotanie ale sedzia glowny nie zareagowal. Natomiast zeglarze, w zwiazku z tym, ze bedzie wialo a nawet pizdzilo oglosili: "ratuj sie kto moze" i pochowali sie na kotwicowiskach. Tu mi sie przypomina jedyny przypadek gdy na te regaty dal sie skusic niemiecki zeglarz na malutkim jachcie dlugosci 650 cm. Otoz on o malo nie wygral tych regat bo gdy zaczelo wiac czyli pizdzic plynal dalej. Powialo groza, odezwaly sie nawet glosy wzywajace go do zdrowego rozsadku. Machnal reka i tuz przed meta dal sobie spokoj. No wiec, od tamtej pory startuja w bitwie sami Polacy, czyli bawimy sie we wlasnym gronie. I o to wlasnie chodzi. A od jutra ma byc wiatr. Poczekamy az zelzeje i pogratulujemy rozsadku tym ktorzy poderwa kotwice i pozegluja do mety. Bitwa musi byc ostra."

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 14:21 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
kuban99 napisał(a):
Na Lindesnes fyr już w porywach 12 stopni Beauforta. Ciekawe ile bedzie u nas dzisiaj w nocy. Takiej prognozy nie widziałem od lat...


https://www.windfinder.com/report/lindesnes_fyr


To bez urazy , ale chyba mało prognoz oglądasz, takie są co roku i to kilka razy.
To tylko prognoza, w tej chwili na BalticBeta wieje około 30knt

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Sajmon napisał(a):
A co sądzicie o wpisie na Fb, że to ciekawe jest, że żeglarze rezygnuja z wyścigu, przerywają wyścig, gdy zaczyna wiać?

Hm... mocne słowa. Ale na publiczny komentarz sobie nie pozwolę.

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 14:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
junak73 napisał(a):
Hm... mocne słowa. Ale na publiczny komentarz sobie nie pozwolę.


Nieee, troche zlosliwe, ale nie mocne. Jestem ciekaw różnych opinii Dawaj na priv :)

Jakbym mógł Fishbedta przygotowac, poświecic mu dwa, trzy dni. - płynąlbym przy tej prognozie.

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 14:38 

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 16:10
Posty: 190
Podziękował : 38
Otrzymał podziękowań: 42
Uprawnienia żeglarskie: Sternik Morski
Na wstępie zaznaczę, że nie jestem żeglarzem regatowym a raczej "przyjemnościowym".

Wydaje mi się jednak, że Bitwa o Gotland jest olbrzymim wyzwaniem jak na (poprawcie mnie jeśli się mylę) amatorskie zawody. Oczywiście jeśli ktoś decyduje się sprawdzić w niej swoje umiejętności należy mu gratulować odwagi. Nie mylił bym jednak tej odwagi z brawurą. Rezygnacja z ukończenia wyścigu lub decyzja o jego zawieszeniu w wyniku prognozowanych ekstremalnie trudnych warunków w mojej laickiej ocenie również zasługuje na gratulacje. Wszak w żeglarstwie znane i cenione jest powiedzenie "Safety First". Taka decyzja dla wielu też nie była zapewne łatwa.

Wyobrażam sobie - gdyby w tych warunkach pogodowych wszyscy zapisani żeglowali "na siłe", skończyło by się to szeroko zakrojoną akcją ratowniczą co sprowadza liczne zagrożenia nie tylko dla uczestników ale i służb ratowniczych. Ciekawi mnie też, czy wówczas Pan Andrzej tak ochoczo gratulował tym, którzy sprowadzili takie ryzyko na wielu ludzi w imię swoich ambicji czy woli zaspokojenia "panaandrzejowej" rządzy "Niedźwiedziego Mięsa".

Reasumując komentarz Pana Andrzeja uważam z słaby i nie zgadzam się z nim w całej rozciągłości.

To mówiłem ja
żeglarz rekraacyjny i laik w kwestii pełnomorskich regat samotników.
Janek

PS: Ja oczywiście gratuluję zarówno tym, którzy ukończyli którąkolwiek z edycji jak i tym, którzy uznali, że to jeszcze nie ten moment i wycofali się z zawodów na dowolnym etapie.
Janek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 14:57 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
junak73 napisał(a):
kuban99 napisał(a):
Na Lindesnes fyr już w porywach 12 stopni Beauforta. Ciekawe ile bedzie u nas dzisiaj w nocy. Takiej prognozy nie widziałem od lat...


https://www.windfinder.com/report/lindesnes_fyr

To bez urazy , ale chyba mało prognoz oglądasz, takie są co roku i to kilka razy.
To tylko prognoza, w tej chwili na BalticBeta wieje około 30knt


Ten link to do danych z pomiarów rzeczywistych. Zobacz gdzie jest Lindesnes fyr (nie żebym ja wiedział wcześniej). Prognozę sprawdzam przed każdym sztormem i nie przypominam sobie 58knt w porywach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 15:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Tyle, że prognoza nie jest ekstremalnie trudna, ale bardzo trudna. Porywy 45 kts (PORYWY) z podstawą 30-35...
Jak najbardziej szanuję roztropnosć, obawę o sprzęt, ale sam udział w regatach to jeszcze nie powód do gratulacji. A odwagi gratulowalbym nie za wycofanie się, ale raczej za kontynuowanie jazdy w strone mety.
Pare tygodni spadl na mnie heJcik na FB, BO stwierdziłem, że jakas psychoza ogarnęła chorwacje ludzie rozsylali sobie fioletowy screen z windy (porywy). Ulegajac psychozie ludzie stracili piekny zeglarski dzień...

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!



Za ten post autor Sajmon otrzymał podziękowanie od: Rycho21
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 15:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Nie ma co się czepiać Lecha Parella, materiał jest redakcyjny. Poza brakiem pojęcia u "dziennikarzy" , cierpią oni do tego nie umieją się wypowiadać poprawną, komunikatywną polszczyzną.

Zawodnicy podjęli decyzję, to ich decyzja, ich życie i ich majątek.
A krytykują ich ci, co sami nigdy nie umieliby dobrnąć do listy startowej, a cóż dopiero do mety. No i często pływają na cudzych ("niczyich"?) jachtach.
Gdyby zdarzył się wypadek, to zapewne ci sami [---] pisaliby o bezmyślnym narażeniu życia ratowników i konieczności wprowadzenia odpłatności za ratownictwo SAR.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowania - 5: JanekL, krzychuAPIA, Micubiszi, Moniia, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 16:06 

Dołączył(a): 19 lut 2019, o 21:52
Posty: 33
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Cytuj:
Tyle, że prognoza nie jest ekstremalnie trudna, ale bardzo trudna. Porywy 45 kts (PORYWY) z podstawą 30-35...

Tak, wczoraj analizując pogodę też zastanawiałem się nad możliwością wykorzystania czwartkowych relatywnie słabszych wiatrów (4-6) na dojście pod wieczór do cypla i ruszenie na S wraz z odejściem wiatru na NW. Wg prognozy, wiatru o sile 8 miało być ze 3h i to z NW potem 7 i niżej. Ale teraz wieje tam w podstawie nie 35kn jak miało, tylko 42 kn. Po drugie, zawodnicy po minięciu boi musieli być bardzo zmęczeni. Blacha odjechała razem z Blue Horizon, a w bitwie liczy się albo zwycięstwo albo ukończenie. Pozostało więc ukończenie w możliwie najbezpieczniejszy sposób, a więc kotwica. Tego już się nie dowiemy, ale gdyby BH nie uciekł, to kto wie ilu z uczestników zdecydowałoby się podjąć to ryzyko.



Za ten post autor Zdziwoj Sula otrzymał podziękowanie od: Andrzej Rachwał
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 16:11 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
kuban99 napisał(a):
junak73 napisał(a):
kuban99 napisał(a):
Na Lindesnes fyr już w porywach 12 stopni Beauforta. Ciekawe ile bedzie u nas dzisiaj w nocy. Takiej prognozy nie widziałem od lat...


https://www.windfinder.com/report/lindesnes_fyr

To bez urazy , ale chyba mało prognoz oglądasz, takie są co roku i to kilka razy.
To tylko prognoza, w tej chwili na BalticBeta wieje około 30knt


Ten link to do danych z pomiarów rzeczywistych. Zobacz gdzie jest Lindesnes fyr (nie żebym ja wiedział wcześniej). Prognozę sprawdzam przed każdym sztormem i nie przypominam sobie 58knt w porywach.


No więc wprowadzasz zamęt i zakłąmanie.
Ja sprawadziłem przed napisaniem tamtego posta gdzie to jest.
Co ma pomiar gdzieś na morzu północnym, gdzie anyway takie wiatry się zdarzają.
A ty mówisz że nie widziałeś takich prognoz, raczej nie sprawdzasz ich dla tamtego regionu jak zeglujesz po Bałtyku.
Do prognoz na akwen regat które mówią o silnym sztormie stopnia 3
https://baltyk.imgw.pl//index.php?page=20&subpage=84
czyli 7-8B w porywach do 9

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 16:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
baoo napisał(a):
Zdziwoj Sula napisał(a):
(tutaj zwykły stek bzdur...

Wszystko ok?


U gościa którego cytujesz na pewno nie.

U Was, jak widziałam, nie najgorzej :)
Trzymajcie się ciepło (i kocyka!)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 16:19 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Sajmon napisał(a):
Mam na myśli poniższy tekst
Andrzej Kowalczyk:
"Jest Bitwa o Gotland. To regaty samotnych zeglarzy na Baltyku. Jak wiesc niesie, nie ma rownych sobie i kazdy kto zglosi sie do startu juz zostaje bohaterem. No wiec zgloszen jest duzo i rezygnacji przed startem tez duzo. Ale wszyscy gratuluja rezygnujacym za rozsadek. No w koncu kto by chcial na ochotnika umierac w bitwie? W tym roku to juz dziesiata bitwa. Napisalem nawet o tych dziewieciu poprzednich bitwach Miniature Zeglarska ale za malo bylo w niej pochwal i peanow to organizatorom sie nie spodobala. W tym roku z ponad 30 zeglarzy zgloszonych juz na starcie nie pojawila sie jedna trzecia. Nastepnie tuz po starcie zaczeli sie wycofywac nastepni. A to jeden dostal temperatury 36 koma 9 a inny przypomnial sobie ze ma wazne spotkanie. Tez jednemu sie linka urwala co juz powialo groza. A jeszcze inny zaczal rzygac i to przez 18 godzin. Kto by pomyslal? No w kazdym badz razie po 200 milach pozostala na trasie jedna trzecia startujacych. I tu ponownie sytuacja sie skomplikowala bo zapowiedziano, ze ma byc wiatr. Natychmiast drugi w stawce zglosil ze mu sie zepsula panewka w silniku. W zwiazku z tym ze to regaty jachtow zaglowych zapanowalo zaklopotanie ale sedzia glowny nie zareagowal. Natomiast zeglarze, w zwiazku z tym, ze bedzie wialo a nawet pizdzilo oglosili: "ratuj sie kto moze" i pochowali sie na kotwicowiskach. Tu mi sie przypomina jedyny przypadek gdy na te regaty dal sie skusic niemiecki zeglarz na malutkim jachcie dlugosci 650 cm. Otoz on o malo nie wygral tych regat bo gdy zaczelo wiac czyli pizdzic plynal dalej. Powialo groza, odezwaly sie nawet glosy wzywajace go do zdrowego rozsadku. Machnal reka i tuz przed meta dal sobie spokoj. No wiec, od tamtej pory startuja w bitwie sami Polacy, czyli bawimy sie we wlasnym gronie. I o to wlasnie chodzi. A od jutra ma byc wiatr. Poczekamy az zelzeje i pogratulujemy rozsadku tym ktorzy poderwa kotwice i pozegluja do mety. Bitwa musi byc ostra."


Ja się bardzo cieszę, że taki wpis miał miejsce. Dzięki temu nie tylko uczestnicy wyścigu, ale i nikomu dotychczas nie znany pan Andrzej Kowalczyk zostanie w pamięci żeglarzy na długo. Nietuzinkowy, ale skuteczny sposób na zaistnienie. Dobrze, że ten pan nie wyraża zdania o swoich własnych poczynaniach, gdyż na tle krytykowanych przez niego żeglarzy musiałaby to być bardzo krzywdząca opinia.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Sajmon napisał(a):
junak73 napisał(a):
Hm... mocne słowa. Ale na publiczny komentarz sobie nie pozwolę.


Nieee, troche zlosliwe, ale nie mocne. Jestem ciekaw różnych opinii Dawaj na priv :)

Jakbym mógł Fishbedta przygotowac, poświecic mu dwa, trzy dni. - płynąlbym przy tej prognozie.


A jak dużo masz za sobą samotnych kilkudziesieciogodzinnych wyścigów?


Ostatnio edytowano 23 wrz 2021, o 16:31 przez plitkin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 16:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2006, o 18:27
Posty: 774
Lokalizacja: Woda
Podziękował : 297
Otrzymał podziękowań: 791
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Tomku gdybym miał 2-3h więcej na przygotowanie to bym nie miał spóźnienia na start i kilku dość uciążliwych awarii. I byłbym kilka godzin do przodu, więc pozycje w wyścigu tez inna. Gdybym miał 3-4 dni to pewnie nie stresił bym się tym sztormem bo łódka by była lepiej przygotowana i sprawdzona. Gdybym....

_________________
Pozdrawiam
Szymon Kuczyński
Dookoła świata, raz jeszcze..
http://calloftheocean.pl/



Za ten post autor baoo otrzymał podziękowania - 4: JanekL, Moniia, Rycho21, Sajmon
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 16:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11625
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1623
Otrzymał podziękowań: 3872
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
A jak dużo masz za sobą samotnych kilkudziesieciogodzinnych wyścigów?

To akurat słaby przykład. Wielu uczestników Bitwy nie startowało wcześniej albo w ogóle w regatach, albo w samotnych regatach.
Co mnie już dawno dziwiło i co wyraziłem już dawno w artykule:
http://zpokladu.pl/glowna/edu_re/bog_przygotowanie.html

Ale to jest dla wielu wyczyn, ale także lans, ale także sprawdzenie siebie. Czy to mądre, to nie wiem. Pewnie nie, ale ludzie mają tak różne motywacje, że teraz dziwię się mniej niż 3 lata temu, jak pisałem artykuł.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: junak73
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 16:31 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
junak73 napisał(a):
Co ma pomiar gdzieś na morzu północnym, gdzie anyway takie wiatry się zdarzają


Popatrz na Windy. To co jest na północnym teraz, za kilka godzin ma być u nas. Jeżeli tam byłoby poniżej prognozy jak często się zdarza to można by wnioskować, że na Bałtyku też będzie lżej,. Skoro tam wieje zgodnie z prognozą to jest duża szansa, że i u nas tak będzie. Pisząc u nas mam na myśli 58 knotów w porywach na południe od Bornholmu tak jak to pokazuje Windy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 16:33 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
waliant napisał(a):
To akurat słaby przykład. Wielu uczestników Bitwy nie startowało wcześniej albo w ogóle w regatach, albo w samotnych regatach.


Ale z ich ust nie padły słowa "ja bym".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 wrz 2021, o 16:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11625
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1623
Otrzymał podziękowań: 3872
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Prognozy prognozami, zawsze warto sprawdzić jak jest rzeczywiście.
Windy ma opcję, która pokazuje odczyty z różnych stacji pomiarowych.
Ale z drugiej strony, warto zerknąć w miejsce bardzo u nas ciekawe, czyli właśnie pomiary na Baltic beta. Windy czasami tę stację pokazuje, a czasami nie.
Dane z ostatniej chwili (wg czasu utc).


Załączniki:
zrzut ekranu8.jpeg
zrzut ekranu8.jpeg [ 131.6 KiB | Przeglądane 3703 razy ]

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL