Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 09:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sty 2023, o 18:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
kuban99 napisał(a):
No chyba przegapiłeś. I wygląda na to, że nawet Rolexa można zgarnąć za pierwsze miejsce w Line Honours.

Niemniej jednak nie ma klasyfikacji line honours w wynikach, a nagroda jest tylko dla pierwszego na mecie.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2023, o 22:20 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
kuban99 napisał(a):
M@rek napisał(a):
To sie zdecyduj czy jest dobra dla poczatkujacych, czy napedza wyscig zbrojen miedzy tymi najbogatszymi ?


A dlaczego nie obydwa jednocześnie? Ja tam myślę, że niech każdy pływa jak lubi, gdzie lubi i z kim lubi. Chcą pływać w open niech pływają. Oby było jak najwięcej jachtów i jak najlepsza atmosfera.


Znasz poczatkujacych ktorzy kupuja najwieksze i najszybsze jachty ? bo ja nie :) Znam z to takich ktorzy po niepowodzeniach w klasach przelicznikowych startuja jedynie w Open mimo ze maja fajne, szybkie i drogie jachty. Ty tez ich znasz :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2023, o 10:53 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No i niestety w generalce nie udało się zmieścić na pudle. Trzeba więcej trenować pływanie na genakerze w silnych wiatrach i to musi być kilku ludzi którzy będą mieli doskonale opanowane sterowanie w takich warunkach w dzień i w nocy. Inaczej te genakery będą sie rwały zawsze bo jeden czy dwóch sterników nie da rady przez 10 dni płynąć na pełnych obrotach. A co dopiero mysleć o regatach wokółziemskich?

Mam nadzieje, że wyciągną wnioski i zaczną działać w tym temacie.

M@rek napisał(a):
Znam z to takich ktorzy po niepowodzeniach w klasach przelicznikowych startuja jedynie w Open mimo ze maja fajne, szybkie i drogie jachty. Ty tez ich znasz


Znam i lubię i nie mam nic przeciwko. Niech pływają jak chcą. I tak wszyscy wiedzą jaka jest wartość wyniku w poszczególnych grupach. Ja i tak zawsze patrzę na tych, którzy są przede mną.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2023, o 11:21 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
kuban99 napisał(a):

M@rek napisał(a):
Znam z to takich ktorzy po niepowodzeniach w klasach przelicznikowych startuja jedynie w Open mimo ze maja fajne, szybkie i drogie jachty. Ty tez ich znasz


Znam i lubię i nie mam nic przeciwko. Niech pływają jak chcą. I tak wszyscy wiedzą jaka jest wartość wyniku w poszczególnych grupach. Ja i tak zawsze patrzę na tych, którzy są przede mną.


Niestety nie wszyscy znaja sie na zeglarstwie i dlatego wlasnie wiekszosc nie wie. A rozdmuchiwanie propagandowe takich wynikow nie sluzy podniesieniu poziomu naszego zeglarstwa. Nasi zachodni sasiedzi do ktorych nam daleko maja jedynie ORC, Yardstick i oldtimery. W Estonii do ktorej nam bardzo daleko funkcjonuje jedynie ORC. Nasi organizatorzy mimo malej ilosci startujacych mnoza grupy zeby wiecej osob moglo dostac upragniony pucharek za pare zlotych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2023, o 12:00 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
Niestety nie wszyscy znaja sie na zeglarstwie i dlatego wlasnie wiekszosc nie wie. A rozdmuchiwanie propagandowe takich wynikow nie sluzy podniesieniu poziomu naszego zeglarstwa.
Ale u nas (na naszym podwórku) nikt chyba takich wyników nie rozdmuchuje propagandowo?

A co do znania się lub nie na żeglarstwie to tutaj jest pole do popisu dla PZŻ. Mamy rok 2023 epoka youtuba i innych tiktoków. Ja się pytam gdzie są filmy instruktarzowe na stronach związku? Gdzie jakieś konsultacje dla żeglarzy np. przy okazji regat? Zamiast iść po wyścigach na piwo wolałbym iść na szkolenie, ale ostatnie było zorganizowane chyba w 2016 roku na regatach turystycznych. Jest jakaś komsja regatowa żeglarstwa morskiego, ale ostatnia jej aktywność jaką odnotowałem to jakieś nowe regulaminy raczej idące w kierunku ograniczania udziału w regatach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2023, o 16:11 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Nic sie samo nie zrobi :) Ja bylem bodaj 2 lata temu na fajnym szkoleniu ktore w CŻ zorganizowali Koledzy scigajacy sie na 505. Przyjechali ludzie z calej Polski, z miejscowych poza Organizatorami na palcach mozna bylo policzyc.
Wplyw OZŻ na organizatorow regat jest niewielki a oni organizuja regaty tak jak im sie podoba. Albo pod roznymi pretekstami nie organizuja wcale :) Dlatego miedzy innymi nie mozna w tych samych regatach byc sklasyfikowanym w kilku lasach mimo ze spelnia sie ich wymagania a trasa i start sa wspolne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2023, o 19:34 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Akurat do naszego ZOZŻ nie mam najmniejszych pretensji. Działają super i moim zdaniem widać duży postęp. Bardziej mi chodzi o PZŻ bo jak myślę tam powinni działać w temacie edukacji żeglarskiej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2023, o 20:00 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Widzisz, na potwierdzenie mojej tezy napisze ze Koledzy z Miedwia w ostatnia sobote zorganizowali spotkanie z zaglomistrzem Narwala Andrzejem Kiełsznia nie baczac na to ze rownolegle byla gala ZOZŻ a tydzien wczesniej z sedzia Tomkiem Paterkowskim. Ja bym chetnie na oba spotkania nad Miedwie dojechal ale informacji ogolnodostepnej nie bylo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2023, o 20:04 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Nie wiem czy odwiedzasz strone ZOZŻ ale przy okazji informacja o KWR. Ja oczywiscie sie wybieram bo moze bedzie mozna podyskutowac o ewentualnych zmianach formuly

.https://www.zozz.org/2023/01/19/kwr-waz ... qiX-E3Au2s


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 sty 2023, o 09:35 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Tak widziałem. Nie wiesz czy to obowiązkowe ważenie dla wszystkich czy pomierzeni nie muszą się już ważyć? Może wprowadzenie tego NHC nie było takie głupie skoro jest duże zainteresowanie KWRem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 sty 2023, o 10:16 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Nie mam pojecia ale mysle ze obecny mierniczy Darek Stefek odpowie na wszystkie pytania. Jesli chodzi o moje zdanie to sklanialbym sie do wystawienia nowych swiadectw dla tych, ktorzy beda chcieli sie scigac. Do tego ujednolicilbym ( z ORC) sposob pomiaru zagli i wprowadzil jednolita, precyzyjna liste wyposazenia ktore moze byc na burcie jachtu przy wazeniu lub zastosowal przepisy ORC. Mam tez wiecej przemyslen na temat wagi niektorych elementow wchodzacych do wzoru ale to szerokitemat. Ja raczejbede startowal w ORC jesli to bedzie mozliwe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 sty 2023, o 11:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
Do tego ujednolicilbym ( z ORC) sposob pomiaru zagli

Ja o to lobbuję od wielu lat. Widać jestem dupa nie lobbysta. Zawsze słyszałem, że się nie da. A dokładniej, najpierw słyszałem, że się nie da bo zmiany przez lata karencja przepisów i tak dalej. Potem słyszałem, że się nie da, bo kto przemierzy na nowo wszystkie pomierzone żagle?
I jest jak jest.
Ale może coś się zmieni teraz. Tylko że to nie ten wątek...

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL