Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 20:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 maja 2023, o 20:00 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Wczoraj odbyly sie po raz pierwszy "Regaty Przyjazni" organizowane wspolnie przez YC Ueckermunde i YKP Szczecin.

Pare slow skopiowane z sasiednieo Forum
"
A teraz kilka slow ( subiektywnie ) o regatach wraz z prosba o komentarze uczestnikow :)
Regaty sie odbyly. wystartowalo ok 50 jachtow w tym nasze ze Szczcina, Lubczynr, Stepnicy, Swinoujscia i Koledzy z Kamienia Pomorskiego ktorzy mieli najdalej - szacunek.
Wszystkie grupy byly przeliczane w Yardsticku i poza Family startowaly z zaglami dodatkowymi. Byly 2 trasy, dluzsza ok 29 mm dla jachtow z pelna zaloga i krotrza dla pozostalych. Start o 10.00 dla najliczniejszej grupy zalogowej i 10 min pozniej dla pozostalych. Nie bylo odroczenia mimo bardzo slabego wiatru po starcie i przez ok godziny. Taka pogoda faworyzowala wolniejsze jachty ale tez byly takie ktore nie zdazyly przed zamknieciem mety o 18.00. Nasi sasiedzi zdominowali grupe Family, My pozostale :) W zalogowych zwyciezyl Jacek na Dixie 27 "Dolphin" w Oldtimerach Marian na "Scorpena 2" - Scampi 30 a w Samotnikach nizej podpisany na "Asso"- Laser 28 przed naszym Kolega z Forum Marcinem na X 79 "Floki" :)
Dla mnie regaty udane, emocjonujace ( z wywozka i zrzucaniem awaryjnym spinakera przy szkwale z odkretka i po ogarnieciu lodki i postawieniu drugiego, mniejszego pogonia za Marcinem ktory mocno odjechal w poczatkowych slabowiatrowych warunkach)
Z rozmow z Kolegami wynika ze Yardstick w takich amatorskich regatach sie sprawdzil i Koledzy z Kamienia rozwazaja wprowadzenia go u siebie w miejsce Open. Bede kibicowal.

Na koniec, w nadchodzaca sonote regaty Haffsail w Ueckermunde. Co prawda zapisalem sie na wazwnie do KWR ale jak zbiore zaloge to wole poplynac na te regaty.

https://www.manage2sail.com/pl/event/fc ... 7z1EV1gSFs#!/



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 maja 2023, o 20:36 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1427
Podziękował : 519
Otrzymał podziękowań: 651
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
odbyly sie po raz pierwszy "Regaty Przyjazni"


A gdzie wyniki?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 maja 2023, o 09:16 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Ba , sedziowala Izabella Kidacka , moze na whats-upie ? :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 maja 2023, o 09:17 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Wiesz, ciesze sie ze wchodzilismy na mete rowno z X 79 Marcina ktory ma znacznie gorszy wspolczynnik bo roznie mogloby byc :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 maja 2023, o 13:37 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1427
Podziękował : 519
Otrzymał podziękowań: 651
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
na mete rowno z X 79 Marcina


Czyli Marcin źle żeglował. :rotfl:

W ORC dzieli was średnio prawie 10 sekund na milę. Pomóż przez długość trasy i będziesz miał czas, o który musiałby przepłynąć wcześniej Floki przed Asso, żeby z Tobą wygrał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 maja 2023, o 13:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11628
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1625
Otrzymał podziękowań: 3873
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dawno już pisałem (przy okazji Bitwy o Gotland najbardziej), że w regatach przelicznikowych, jeżeli dwa różne jachty wchodzą razem na metę, to jeden z nich jest przegrany. A jak trzy jachty wchodzą razem na metę, to dwa z nich są przegrane. ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: cors
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 maja 2023, o 18:58 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Chyba ze ten trzeci jest w innej grupie ( za nami weszla "Leila" ladny duzy Norlin Kaia z grupy Family).
Niestety mimo ze od lat domagam sie listy czasow mety wszystkich jachtow, bezposrednio po zejsciu Komisji z wody to walenie glowa o sciane. Po prostu rece opadaja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 maja 2023, o 21:04 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Wyniki z czasami mety jak rozumiem po korekcie. Jak dla mnie ten yardstick może być bo mam super przelicznik i mogę popływać na dużych żaglach, aczkolwiek absolutnie nie uważam, że jest w jakikolwiek sposób sprawiedliwy. Np ja z Markiem mam równy przelicznik. W KWR też mam równy, ale w KWR jadę z fokiem 18 metrów A w Yardsticku 27... Patrząc na to w jakim kierunku idą u nas sprawy myślę że Yardstick zostanie wprowadzony zamiast open, ale potrzeba dużo pracy by współczynnik był w miarę sprawiedliwy.


Załączniki:
IMG-20230529-WA0004.jpg
IMG-20230529-WA0004.jpg [ 286.03 KiB | Przeglądane 5640 razy ]
IMG-20230529-WA0004.jpg
IMG-20230529-WA0004.jpg [ 286.03 KiB | Przeglądane 5640 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 maja 2023, o 08:00 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Brakuje Oldtimerow


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sie 2023, o 07:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
M@rek napisał(a):
Regaty sie odbyly. wystartowalo ok 50 jachtow w tym nasze ze Szczcina, Lubczynr, Stepnicy, Swinoujscia i Koledzy z Kamienia Pomorskiego ktorzy mieli najdalej - szacunek.


Patrząc na listę startową figuruje tam jacht rezydenta z Kołobrzegu t.j. "Hruby" (na co dzień parkuje przy sąsiednim Y-bomie w Marinie Solnej). :)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL