Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 379 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 gru 2017, o 20:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
M@rek napisał(a):
"ciemny lud" kupi wszystko a Ty wyjdziesz na pieniacza :) Znam to z autopsji :)

Albo i niepatriote, niekibica i niezeglarza. Tez wiem cos o tym... ;)
plitkin napisał(a):
Podziwiam Przemka za sam fakt, że ogarnął tak trudny projekt.

Tak, turystyka to dziedzina trudna, acz dochodowa. Jesli biznesplan sie zrealizowal - a pewnie tak - to wszystko cacy!
Tylko po co ten sportowonarodowy cyrk?
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 2: M@rek, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 20:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
wybaczcie, ale nie było najmniejszych szans

Ależ ja to rozumiem. Tylko nie podoba mi się mydlenie oczu w PR i tendencyjne pokazywanie wyników. Słowa bym nie powiedział, gdyby w wywiadzie było coś takiego: trudne regaty, udało się wystartowac, jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału, wynik słaby, ale cóż...

A co do tego co napisałem o świadectwie. Tutaj sprawa naprawdę jest prosta. Dlatego ja nie pisałem o oszustwie, dopuszczam brak orientacji. Co oczywiście nie powinno mieć miejsca, bo w każdej klasie trzeba przestrzegać przepisów klasowych. A tutaj wygląda mi to na totalną wpadkę. I swego rodzaju lekceważenie: "to tylko zabawa, nie wiedziałem, nie było czasu tego ogarnąć". Jak ktoś się nie zna, to się pyta. Zresztą, to jest też towarzystwo dość mocno gardzące przelicznikami, a tu nagle teksty, że w przeliczeniu mamy szanse...

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Catz napisał(a):
Tylko po co ten sportowonarodowy cyrk?

Ooo właśnie, lepiej bym tego nie ujął.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowania - 3: Colonel, M@rek, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 21:00 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
plitkin napisał(a):
waliant napisał(a):
A sam podwątek wątku jakoś nie wzbudził szerszego zainteresowania...

uznałem, że ja osobiście jestem za cienki w gaciach by zrealizować projekt (start w regatach S2H z przyzwoitym wynikiem). Za cienki w gaciach, mimo, że znam towarzystwo regatowe, mam jakieś tam doświadczenie w prowadzeniu projektów i td.


Victorze mysle ze ten wynik trudno nazwac przyzwoitym. Mysle tez ze gdybys naprawde chcial w tych regatach poplynac bez ogladania sie na wynik to dalbys rade :)



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 21:22 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Chodzi mi o to, że wielu siedzi i komentuje wynik zza ekranu. A prawda jest taka, że nie dość, że Przemek jest lepszym regatowcem od wielu komentatorów, to i ogarnął coś, czego inni (w tym ja) nie potrafią: zorganizował cały projekt i doprowadził do udziału w tej imprezie. Wy się z wyniku naśmiewacie, a bez startów nie będzie wyniku. Gdyby przemyśleć - to w polskich realiach nie tak łatwo zrobić i wynik w tej imprezie. Dlatego ja osobiście nie jestem zwolennikiem komentowania samego wyniku.

Co innego - kwestie świadectwa (poruszone przez Tomka) czy kwestie PRu przed i po. Te tematy mi się nie podobają, ale to nie są blondynki by się podobać.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

M@rek napisał(a):
Victorze mysle ze ten wynik trudno nazwac przyzwoitym.


Nie zrozumiałeś: nie pisałem, że ich wynik jest przyzwoity. Napisałem, że ja bym nie ogarnął projektu tak by zrobić przyzwoity wynik.


M@rek napisał(a):
Mysle tez ze gdybys naprawde chcial w tych regatach poplynac bez ogladania sie na wynik to dalbys rade :)


Popłynąć - tak. Ale tak jak pisałem: popłynąć po wynik i to w najszybszej klasie - raczej nie. I nie znam nikogo, kto by to ogarnął kompleksowo.

To znaczy: znam żeglarzy, którzy po zebraniu do kupy na pokładzie dobrego jachtu i wielu treningach być może zrobiliby przyzwoity wynik (m.in. takim żeglarzem jest Przemek, który z pewnością znalazłby się w takiej ekipie). Znam też ludzi, zdolnych do opłacenia takiego wyjazdu dla siebie. Teoretycznie po porządnym szukaniu zapewne znalazłbym jacht, który mógłby o coś powalczyć w przeliczniku. Ale nie mam zielonego pojęcia jak to wszystko połączyć do kupy i spowodować by ten, którego stać zapłacił tym, którzy potrafią i sam zrezygnował z przeszkadzania im swoją obecnością, jak spowodować by wszyscy, którzy potrafią zrezygnowali z pracy by długo się przygotowywać do takiego wyścigu i w końcu armatora - by wyczarterował jednostkę na kilka miesięcy włącznie z potencjalnym jej przestawieniem na drugi koniec świata.


Przemek też nie ogarnął tego kompleksowo: wybrał kompromis - turyści na pokładzie, ograniczony czas przygotowań. Za to w miarę fajna łódka no i ekipa finansująca zapewne koszty. Coś za coś. Olimpiady nie wygrywają monstry finansowe.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 21:32 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Komentowanie wyniku się należy. Inaczej uznalibyśmy, że jacht Weddel był jednostką osłonową regat. Komentujemy zza ekranu, bo się nam nie chce sprawdzać naszych szans na drugiej półkuli.
Taki półkulowo-północny patriotyzm.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Wy się z wyniku naśmiewacie


Właśnie nieprawda. Ja się nie naśmiewam z wyniku, tylko nie podoba mi się ukrywanie tego, że wynik jest słaby. Tylko tyle. I nie podobały mi się szumne zapowiedzi przed regatami. I nie podoba mi się nagły powrót do przeliczników - w sensie, że jednak one mają sens.
Być może w tym ostatnim krzywdzę Przemysława, bo nie słyszałem żeby on osobiście mówił, jakie to przeliczniki są denne. Ale słyszałem to nie raz od tuzów żeglarskich. A teraz nagle czytałem, przecierając oczy ze zdumienia, że może bezwzględnie to nic nie wywalczą, ale w przeliczeniu to ohoho, nawet podium będzie.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowania - 4: Colonel, cors, M@rek, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 21:42 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Wiktor przecież problemem jest nie wynik,nie start tylko to pieprzenie. Można to nazwać pijarem ale to też jest niebezpiecznie blisko kłamstwa. Wiesz mi się nie chce przedzierac przez te wszystkie bajdy nieścisłości i okrągłe zdania.

_________________
pozdrowienia piotr



Za ten post autor piotr6 otrzymał podziękowania - 3: Colonel, M@rek, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 21:42 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
waliant napisał(a):
Ależ ja to rozumiem. Tylko nie podoba mi się mydlenie oczu w PR i tendencyjne pokazywanie wyników. S


Mnie też nie. O tym pisałem.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

waliant napisał(a):
Właśnie nieprawda. Ja się nie naśmiewam z wyniku, tylko nie podoba mi się ukrywanie tego, że wynik jest słaby. Tylko tyle. I nie podobały mi się szumne zapowiedzi przed regatami.


Mnie też nie. O tym pisałem.

waliant napisał(a):
I nie podoba mi się nagły powrót do przeliczników - w sensie, że jednak one mają sens.


Nie wiem nic ani o odwrocie, ani o powrocie. Ani o pogardzie, o której pisałeś. Ja nie lubię przeliczników, ale gdybym miał startować w S2H - musiałbym z nich korzystać i nie miałbym z tym problemu. Co do sensu - zachowałbym zdanie jakie mam: że są one plastrem na ranę, a nie celem do którego powinniśmy dążyć. Co nie znaczy, że mógłbyś przez takie moje stanowisko uznać, że mam wobec przeliczników pogardę lub też, że "wróciłbym" do nich gdybym w przeliczniku wystartował. Zwłaszcza, że nie wykluczam tego w najbliższym czasie.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

piotr6 napisał(a):
Wiktor przecież problemem jest nie wynik,nie start tylko to pieprzenie.


Wiem, pisałem o tym, że mnie się to też średnio podoba.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 21:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Nie wiem nic ani o odwrocie, ani o powrocie.

Wielu dobry żeglarzy z dużych jachtów nie raz wyrażała się o przelicznikach bardzo negatywnie (np Goły).
Tylko klasy bezprzelicznikowe. Relacje z regat, także z tych, mówią głównie o WO i Komanczu, a o Ichi Bain już się mniej u nas mówi.
I to jest ten odwrót. A powrót polega na tym, że po raz pierwszy od nie wiem jak dawna ktoś wspomniał, że będą przeliczniki i że w tym mają szanse. Niby powinienem się cieszyć, a się skrzywiłem.
Jak wyszło ze świadectwem to już napisałem.
plitkin napisał(a):
Wiem, pisałem o tym, że mnie się to też średnio podoba.

I o to się właśnie czepiamy, a nie o sam wynik.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

plitkin napisał(a):
Zwłaszcza, że nie wykluczam tego w najbliższym czasie.

No proszę, zapraszam :)
I nie, nie mówiłbym o wcześniejszej pogardzie, bo tego nie widziałem u Ciebie. Ja naprawdę odrózniam rozsądne podejście od fanatycznego albo bezmyślnego.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 22:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
piotr6 napisał(a):
problemem jest nie wynik,nie start tylko to pieprzenie.
plitkin napisał(a):
piotr6 napisał(a):
Wiktor przecież problemem jest nie wynik,nie start tylko to pieprzenie.

Wiem, pisałem o tym, że mnie się to też średnio podoba.

Mniej niz pieprzenie o szansach Gutka na Babci?
Mechanizm podobny.
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 22:20 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
No jeszcze parę przykładów można dodać

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 22:22 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Victorze, niechec do przelicznikow widac wyraznie u wiekszosci Kolegow startujacych w meczach. Pisze to z cala odpowiedzialnoscia bo nie raz to osobiscie slyszalem. Po czesci to wynika wlasnie z tego ze kupno i utrzymanie dobrego jachtu do regat ORC to dla wiekszosci z nas ogromny wydatek nie do przejscia ale tez jak sam dobrze wiesz specyfika regat mocno rozni sie od meczy. Wielu zeglarzy z tych roznic nie zdaje sobie sprawy.
Przemka osobiscie nie znam ale znam niezle Jego Ojca bo scigalismy sie przed Jego urodzeniem :) Podziwiam za to ze realizuje znakomity projekt bussinesowy ale wlasnie otoczka PR owa zupelnie mi nie pasuje. Moze to wynika z tego ze moje pokolenie bylo troche inaczej wychowywane :)

Do tego pamietam projekt startu w AC Polska 1 . Szkoda ze nie wyszlo ale dzieki tamtemu projektowi kilku naszych Kolegow przebilo sie do najlepszych zalog na Swiecie. To byl dla naszego zeglarstwa krok do przodu. Dzisiaj tego nie widze ani w projektach Przemka ani w projekcie Mateusza choc chcialbym sie mylic :)



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: cors
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 22:24 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Cytuj:
Mniej niz pieprzenie o szansach Gutka na Babci?

W tamtym wypadku to miało jakiś sens. Samotna żegluga, sponsorzy, no i ... zajeżdżanie babci niektórych kręci.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 22:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Czyli w tym tez: prestizowe regaty, szmal... i ta sama aura medialna.
A ze babci tez sie nalezy...

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 23:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13704
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
vaginal napisał(a):
Cytuj:
Przemek ogarnął wszystko

Chodzi ci o to, że nie było ofiar w ludziach?
v

TAK i też.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 23:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13704
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Catz napisał(a):
Tylko po co ten sportowonarodowy cyrk?
Catz

Bo dziś ( i nie tyko dziś) tak trzeba by przeżyć!
MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 23:11 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
waliant napisał(a):
Wielu dobry żeglarzy z dużych jachtów nie raz wyrażała się o przelicznikach bardzo negatywnie (np Goły).
Tylko klasy bezprzelicznikowe. Relacje z regat, także z tych, mówią głównie o WO i Komanczu, a o Ichi Bain już się mniej u nas mówi.
I to jest ten odwrót. A powrót polega na tym, że po raz pierwszy od nie wiem jak dawna ktoś wspomniał, że będą przeliczniki i że w tym mają szanse. Niby powinienem się cieszyć, a się skrzywiłem.


Tomku, nie wiem kim jest Goły, ale za Twoje odczucia odnośnie "wielu" nie może odpowiadać jeden :) Poza tym negatywne wypowiadanie się a odejście i powrót - to różne sprawy. Ja nie jestem fanem przeliczników, ale muszę się pogodzić z faktem, że wiele regat jest rozgrywanych właśnie w przelicznikach. Wybieram kompleksowo - gorszą formułę/flotę w zamian za lepsze towarzystwo lub organizację i odwrotnie. Ty też, zdaje się, dokonujesz pewnego kompromisu, a w przelicznikach startujesz z braku innej wygodnej możliwości. Nie znam żeglarza, który powiedziałby, że przeliczniki są lepsze od monotypów dla sportu.


M@rek napisał(a):
Do tego pamietam projekt startu w AC Polska 1 . Szkoda ze nie wyszlo ale dzieki tamtemu projektowi kilku naszych Kolegow przebilo sie do najlepszych zalog na Swiecie. To byl dla naszego zeglarstwa krok do przodu. Dzisiaj tego nie widze ani w projektach Przemka ani w projekcie Mateusza choc chcialbym sie mylic


Marku, to oczywiste: inne czasy, inne cele projektów. Trudno by Przemek realizując swój projekt biznesowy myślał o tym jak przepchnąć kolegów do najlepszych załóg. Od tego jest miłościwie panujący nam związek, który w tej sprawie nie robi nic.

Co do przeliczników: każdy znany mi żeglarz regatowy zawsze twierdził, że dla czystości sportu lepsze są monotypy. Przeliczniki są lekarstwem na problem (na rzeczywistość), a nie celem samym w sobie. Gdyby była możliwość ścigania się w monotypach lub choćby klasach one-design, nie byłoby przeliczników w ogóle. One nie są dobrem, one są koniecznością. Rywalizacja w przelicznikach jest specyficzna. Oczywiście nie ma podstaw by nią gardzić, ale nie dziwię się, że mając wybór ludzie wybierają klasy bezprzelicznikowe.

Powtórzę się: otoczka PRowa startu naszych mi się też nie podoba. Natomiast co do wyniku: nie wiem czy dałoby się istotnie lepiej: regatowców nie stać na takie pływanie, biznesmenów nie stać czasowo na zostanie regatowcami.
Może Mateuszowi się uda zrobić lepszy wynik - to chyba jedyna szansa (czytaj budżet/jacht/ekipa/czas). Ale nadal tylko szansa.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 23:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
nie wiem kim jest Goły, ale za Twoje odczucia odnośnie "wielu" nie może odpowiadać jeden

Goły to Marek Gałkiewicz. Co do odpowiedzialności jednego, to wyraźnie napisałem, że do Przemysława może sie to nie odnosić, bo jego wypowiedzi negatywnej nie słyszałem :)
plitkin napisał(a):
One nie są dobrem, one są koniecznością.

Pełna zgoda, nikt tego nie neguje, a na pewno nie ja.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 09:53 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Poniewaz temat tak sie rozwnal dodam jeszcze ze gdybysmy ograniczyli sie do klas monotypowych nie byloby postepu w konstrukcji jachtow i wielu konsruktorow poszloby z torbami :)
Innym nurtujacym mnie problemem sa roznice w optymalizacji miedzy IRC a ORC bo widac wyraznie ze formula zmiena kolejnosc 2 najlepszych jachtow w klasach przelicznikowych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 10:26 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Taki rezultacik to nie jest, delikatnie mówiąc, jasny punkt w CV sternika regatowego.
Cóż, bilans zysków i strat.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 10:35 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
waliant napisał(a):
Ja się nie naśmiewam z wyniku, tylko nie podoba mi się ukrywanie tego, że wynik jest słaby.

Tomku , a może Przemek w tym wywiadzie stwierdził , że " szklanka jest do połowy pełna ( co zauważył Victor ) a wielu komentujących widzi , że owa szklanka jest do połowy pusta "
Każdy zostanie przy swoim z tą różnicą , że my sobie poklepiemy w klawiaturę a Przemek w CV będzie miał udany ( bo zakończony metą ) start w roli skipera w S-H.
Pamiętam jak przed MŚ 1/4T w Warnemunde w 1994r udzielaliśmy z Igorem wywiadu dla Radia Gdańsk w którym to wywiadzie opowiadaliśmy , że mierzymy wysoko i nie czujemy strachu przed konkurencją. Dzięki Bogu zajęliśmy przedostatnie miejsce :lol: no i nie było wtedy jeszcze forum.
Krzychu.



Za ten post autor krzychuAPIA otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 10:50 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Cytuj:
udany ( bo zakończony metą )

Takie założenia są dobre w rejsach na rybę do Jastarni.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 11:50 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Być może według Twoich kryteriów.
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 12:02 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
krzychuAPIA napisał(a):
Pamiętam jak przed MŚ 1/4T w Warnemunde w 1994r udzielaliśmy z Igorem wywiadu dla Radia Gdańsk w którym to wywiadzie opowiadaliśmy , że mierzymy wysoko i nie czujemy strachu przed konkurencją. Dzięki Bogu zajęliśmy przedostatnie miejsce :lol: no i nie było wtedy jeszcze forum.
Krzychu.


Tak z ciekawosci, wierzyliscie w to co mowiliscie ? Po regatach byliscie z wyniku zadowoleni i uwazaliscie ze odniesliscie sukces ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 12:09 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
M@rek napisał(a):
Poniewaz temat tak sie rozwnal dodam jeszcze ze gdybysmy ograniczyli sie do klas monotypowych nie byloby postepu w konstrukcji jachtow i wielu konsruktorow poszloby z torbami :)
Innym nurtujacym mnie problemem sa roznice w optymalizacji miedzy IRC a ORC bo widac wyraznie ze formula zmiena kolejnosc 2 najlepszych jachtow w klasach przelicznikowych.


Po wizycie na stronie Botina widze ze "Ichi Ban" to nie TP 52 jak napisano na stronie regat S-H a IRC 52 projekt nr 289. Kilka nowych TP 52 projektow tego biura jest w trakcie realizacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 12:22 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Marku , a co mieliśmy mówić i w co mieliśmy wierzyć. Bo jeśli w to , że będziemy wozić czerwoną latarnie na każdy biegu to po co przez pół roku zrobilibyśmy co następuje:
- zmieniliśmy maszt na nowy
- wyprowadziliśmy powierzchnię całego kadłuba szpachlując i szlifując do bólu
- zoptymalizowaliśmy kształt balastu do odpowiedniego kształtu
- zorganizowaliśmy w miarę nowe żagle i liny itp. itd
- dopłynęliśmy tam z Gdyni i prawie całe regaty mieszkaliśmy na "ćwiartce"
Przypominam , że był to rok 1993/94 a jacht z Kotwicy ( Kier ) czyli nie było prawie niczego lub horrendalnie drogie ale my mieliśmy wtedy po dwadzieścia parę lat , zapał jak cholera więc "zorganizowaliśmy" wszystko co się dało , własnymi rencami :)
A czy byliśmy/jesteśmy zadowoleni ? Tak , bo to zrobiliśmy i spełniliśmy nasze ówczesne marzenia , i dziś mogę swojemu synowi powiedzieć : brałem udział w Mistrzostwach Świata , walczyliśmy w każdym biegu , nie było "sra..a po krzakach"
Krzychu.



Za ten post autor krzychuAPIA otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 12:25 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
I to są właśnie dwa światy.
Twój ok, tamten (wedlowski) w bok.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 12:30 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
M@rek napisał(a):
Poniewaz temat tak sie rozwnal dodam jeszcze ze gdybysmy ograniczyli sie do klas monotypowych nie byloby postepu w konstrukcji jachtow i wielu konsruktorow poszloby z torbami :)


To też prawda. Ważna uwaga.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 13:28 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1419
Podziękował : 516
Otrzymał podziękowań: 643
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
krzychuAPIA napisał(a):
Dzięki Bogu zajęliśmy przedostatnie miejsce


18 na 19 jachtów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2017, o 15:24 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Czyli Piotrze przedostatnie , tak jak napisałem.
Krzychu.



Za ten post autor krzychuAPIA otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 379 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL