Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 17:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 lip 2018, o 13:43 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Przyznaje sie do bledu. Patrzylem na swiadectwa na szybko bo nie przypuszczalem, ze ktos zmienia swiadectwo na drugi dzien po regatach.

A co do kolejnej zaczepki
waliant napisał(a):
Kuban, jak zwykle, nie wniknął w detale
napisze tylko ze po urealnieniu swiadectwa Czarodziejka nadal bez sukcesow w tym roku.

Na plus nalezy zaliczyc, ze wobec braku sukcesow skiper zaczyna sie przekonywac do uczciwej optymalizacji i zaczyna kombinowac ze swiadectwem. Zastanawia mnie tylko czemu skoro jak rozumiem ma wiac to zostala duza genua.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2018, o 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
kuban99 napisał(a):
Przyznaje sie do bledu.

Cud!
kuban99 napisał(a):
Zastanawia mnie tylko czemu skoro jak rozumiem ma wiac to zostala duza genua.

A to zdanie dowodzi tego, że kompletnie nie wiesz, o co w tym chodzi, mimo tego, że naprawdę łopatologicznie to wyjaśniałem. I tutaj na forum i w swoich artykułach.
I naprawdę jakoś zupełnie nie mam ochoty pisać po raz kolejny, czemu...

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2018, o 14:18 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Kuban, podziwiam Twoje zaangażowanie przy samoudowadnianiu własnej nieomylności. Przypomnę jednak po raz kolejny: regaty nie rozgrywają się zza ekranu komputera ani zza cyferek na świadectwie. Wystartuj kiedyś i przekonaj się, że żeglarstwo polega na żeglowaniu.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 3: cors, M@rek, waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2018, o 17:07 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
kuban99 napisał(a):
Na plus nalezy zaliczyc, ze wobec braku sukcesow skiper zaczyna sie przekonywac do uczciwej optymalizacji i zaczyna kombinowac ze swiadectwem

A wygrywające numery w najbliższym losowaniu Lotto możesz mi podać ? Bo przecież Ty wszystko wiesz.
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2018, o 22:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Przypomnę jednak po raz kolejny: regaty nie rozgrywają się zza ekranu komputera ani zza cyferek na świadectwie

Oj tak. Poza tym, w tym wszystkim, jest też zwykła frajda z żeglowania.
Kuban nie potrafi zrozumieć, że dla mnie wyrzucenie spinakerów nie jest warte tego, że zajmę lepsze miejsce. Dodatkowo uważa cały czas, że jak ktoś wygrywa regaty, to dlatego, że ma dobre świadectwo, a jak przegrywa to dlatego, że ma złe świadectwo. Reszta jest nieistotna.

W przypadku Czarodziejki, patrząc tylko pod kątem optymalizacji i wyników, pływanie na tęczowym spinakerze jest bez sensu. Nie dlatego, że jest za duży, ale dlatego, że jest stary. I nie zarabia na siebie. Ale do czasu uszycia nowego, dużego spinakera, nie wyrzucę tego ze świadectwa. Bo nie i już.
Czym innym jest zmiana wagi załogi. Tutaj zyskuję na świadectwie, nie tracąc niczego w zamian. A i tak nigdy tego nie robiłem. Teraz robię, bo wielu zawodników optymalizuje świadectwa na te akurat regaty. Ranga wyższa niż normalnie, dałem się skusić. Ale tylko połowicznie, bo mniejszy spinaker (też nie taki mały jak na mój jacht - ma 50 metrów, kawał żagla) zostaje w świadectwie.
Jak będzie mocno wiało, to stracę na tym. Ale jak mam pływać w słabym wietrze bez spinakera, to wolę zostać w domu.
Wiele razy startowałem w samotnikach bez autopilota, zawsze ze spinakerem.
W tym roku po raz pierwszy na Czarodziejce wystartuję z autopilotem.

Zostawienie dużej genuy jest oczywiste, jak ktoś ma ochotę wyjaśnić Kubanowi czemu, to proszę bardzo.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 10:30 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Kuban, podziwiam Twoje zaangażowanie przy samoudowadnianiu własnej nieomylności. Przypomnę jednak po raz kolejny: regaty nie rozgrywają się zza ekranu komputera ani zza cyferek na świadectwie. Wystartuj kiedyś i przekonaj się, że żeglarstwo polega na żeglowaniu.


A ja odpowiem cytatem:

kuban99 napisał(a):
Drogi Plitkinie to jest watek o sprzecie i swiadectwach wlasnie i pod tym wzgledem sie w nim wypowiadam.


Pytanie po co Ty sie w tym watku wypowiadasz skoro nie masz nic do powiedzenia jezeli chodzi o meritum?

Ja rozumiem ze klepanie sie po plecach z kolegami moze co poniektorym sprawiac przyjemnosc, ale na pewno nie wplynie na ich osiagniecia regatowe, ani na wartosc merytoryczna tego watku. Tym bardziej nie zniecheci mnie do pisania swoich teorii w tym watku.

Jezeli chodzi o moje starty w regatach to nie ma powodu do obaw. Startuje czesto i z postepow jestem bardzo zadowolony. Nie bede pisal o swoich wynikach bo cenie sobie anonimowosc w internecie i innych prosze o jej uszanowanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 11:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Anonimowy geniusz regatowy. MŚ są już nasze!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 13:55 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
kuban99 napisał(a):
plitkin napisał(a):
Kuban, podziwiam Twoje zaangażowanie przy samoudowadnianiu własnej nieomylności. Przypomnę jednak po raz kolejny: regaty nie rozgrywają się zza ekranu komputera ani zza cyferek na świadectwie. Wystartuj kiedyś i przekonaj się, że żeglarstwo polega na żeglowaniu.


A ja odpowiem cytatem:

kuban99 napisał(a):
Drogi Plitkinie to jest watek o sprzecie i swiadectwach wlasnie i pod tym wzgledem sie w nim wypowiadam.


Pytanie po co Ty sie w tym watku wypowiadasz skoro nie masz nic do powiedzenia jezeli chodzi o meritum?



Rozumiem, że meritum w Twoim rozumieniu to ocena wyników Czarodziejki wyłącznie przez pryzmat świadectwa? Bo takiej oceny się tu dopuściłeś i na to subtelnie zwróciłem Ci uwagę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 14:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Wiktor, przyjrzałem się anonimowi. Nie jest taki anonimowy. I powiadam: nie warto.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 15:00 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Colonel regulamin tego forum pozwala na bycie anonimowym. Jeśli to się nie podoba to zmień regulamin albo zrezygnuj z forum.Zarzut że ktoś pisze anonimowo jest nie trafiony.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 16:10 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Rozumiem, że meritum w Twoim rozumieniu to ocena wyników Czarodziejki wyłącznie przez pryzmat świadectwa?


Zle rozumiesz Plitkinie.

piotr6 napisał(a):
Colonel regulamin tego forum pozwala na bycie anonimowym. Jeśli to się nie podoba to zmień regulamin albo zrezygnuj z forum.Zarzut że ktoś pisze anonimowo jest nie trafiony.


Piotrze to jest oczywiste dla kazdego dobrze wychowanego czlowieka. Jak widzisz nie reaguje na takie zaczepki. Jestem pewien, ze rozsadni czytelnicy forum na podstawie tego co tu wypisujemy potrafia sobie wyrobic osobisty poglad na podnoszone kwestie.

Do wszystkich czytelnikow tego watku:

Jezeli chodzi o moje zarzuty wobec zeszlorocznego swiadectwa Czarodziejki sa one calkowicie zgodne z moim podejsciem do rywalizacji sportowej. Jezeli komus takie podejscie nie odpowiada to ma do tego pelne prawo i ja to potrafie uszanowac.

Mozemy sie roznic w pogladach, ale szanujmy swoich adwersarzy bo inaczej jestesmy niewiele warci.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 16:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Colonel napisał(a):
Nie jest taki anonimowy

Nie jest. I wcale nie trzeba było szukać, sam podał wszelkie namiary na siebie. Wiadomo też jakim jachtem pływa i jaka jest różnica między wagą jachtu w KWR a wagą jachtu w ORC (dla ostatniego w necie świadectwa).
I co z tego? W sumie nic.
Poza tym, że ludzi piszący tutaj jawnie, podający różne informacje o jachcie, wystawiają się na nieustanny ostrzał i krytykę. Za winy rzeczywiste i urojone. Pozycja anonima, którego można krytykować tylko za to, co napisał, jest w sumie bardzo wygodna.

Ja liczę tylko na to, że z grona skrytoczytaczy choć kilka osób skorzysta z wiedzy i przekona się do regat, albo zacznie w regatach startować (np. wracając po latach).

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowania - 2: Colonel, cors
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 16:32 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
kuban99 napisał(a):
Jezeli chodzi o moje starty w regatach to nie ma powodu do obaw. Startuje czesto i z postepow jestem bardzo zadowolony. Nie bede pisal o swoich wynikach bo cenie sobie anonimowosc w internecie i innych prosze o jej uszanowanie.


Widzisz, sam chcesz zachowac anonimowosc a "jedziesz' bez umiaru po Koledze ktory od lat szczerze pisze o swoich sukcesach i porazkach. Uwazasz ze to uczciwe ? My sie znamy, startowalismy i pewnie bedziemy startowac w tych samych regatach. ja Twoje wyniki znam ale komentowac nie bede bo to niczego nie wnosi. Uwierz ze kilku naszych wspolnych znajomych ktorzy forum jedynie czytaja nie jest zachwyconych forma Twoich wypowiedzi.



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowania - 2: Colonel, cors
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 16:36 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
kuban99 napisał(a):
plitkin napisał(a):
Rozumiem, że meritum w Twoim rozumieniu to ocena wyników Czarodziejki wyłącznie przez pryzmat świadectwa?


Zle rozumiesz Plitkinie.



To dlaczego nie spytałeś dotychczas kolego co popsuł w wyścigach? Dlaczego ostatnio w jednym z wyścigów pomylił trasę i jaki to miało wpływ na wynik? Czy nie spóźnił startu w innym wyścigu i czym to skutkowało na mecie? Tylko wyciągnąłeś proste wnioski: wygrali rzekomo bezspinakerowcy (co okazało się nieprawdą, czyli mit obalony) i Czarodziejka bez optymalizacji świadectwa jeździ bez wyników. Moim zdaniem mylne wnioski. Zresztą, z Tomka wiedzą o formule tą magiczną optymalizacja przyszłaby szybko i łatwo. Nie przyszło Ci do głowy pytanie dlaczego jej nadal nie zrobił? Albo nie budzi w Tobie żadnej refleksji fakt, że ORC nie mierzy JAKOŚCI?


Ostatnio edytowano 11 lip 2018, o 16:40 przez Zbieraj, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiłem orta.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 16:52 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Dodam jeszcze ze zadne swiadectwo nie uwzglednia JAKOSCI zagli ( poza rodzajem materialu). Na ile jest to istotne wie kazdy kto sie troche dluzej sciga. Warto o tym pamietac.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 16:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Piotrze, jaki zarzut? Stwierdzenie oparte na jego własnej wypowiedzi.
A regulaminu pozwalającego anonimowo atakować porządnego człowieka ja zmienić nie mogę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 17:47 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
waliant napisał(a):
Wiadomo też jakim jachtem pływa i jaka jest różnica między wagą jachtu w KWR a wagą jachtu w ORC (dla ostatniego w necie świadectwa).
I co z tego? W sumie nic.


Tomku, nie tak do konca bo ja chcialbym sie dowiedziec jak to jest ze ten sam jacht wg KWR ma mase 2531 kg przy zanurzeniu 1,46 m a wg ORC Club 2273 kg a zanurzenie 1,495 m .
Jak analizujemy swiadectwa to wszystkie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 17:50 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Z mojego skromnego doswiadczenia wynika ze roznica w wadze miedzy swiadectwami KWR a ORC Club dla niespelna 8 m jachtu nie powinna byc wieksza niz 50-70 kg. Do tego ze jacht lzejszy ma wieksze zanurzenie nawet boje sie komentowac :)



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 17:51 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Moze tak jak ja zmienil pletwe ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 18:06 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
Uwierz ze kilku naszych wspolnych znajomych ktorzy forum jedynie czytaja nie jest zachwyconych forma Twoich wypowiedzi.


Marku czy o te wypowiedzi chodzi naszym znajomym?


kuban99 napisał(a):

Osobiscie szczerze zycze Czarodziejce jak najlepszych wynikow w regatach


kuban99 napisał(a):
Zbyszek zdarzalo mi sie przyplywac na mete leb w leb z Bellatrix, ale mi do jego umiejetnosci jeszcze bardzo, bardzo duzo brakuje.


kuban99 napisał(a):
zgadzam sie z Toba ze z wiedza teoretyczna w srodowisku moze byc slabo, ale to i tak wiecej niz ja posiadam dlatego grzecznie pytam.


kuban99 napisał(a):
@waliant prosze pokaz mi gdzie ja napisalem, ze chce zdobywac pierwsze miejsce po optymalizacji? Znam swoje miejsce w szyku i wielka radoscia jest dla mnie skonczyc regaty o jedno miejsce wyzej, a to ze probuje sie rozwijac we wszystkich plaszczyznach wlaczajac w to zagadnienia techniczne uwazam za zalete.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 18:28 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
Widzisz, sam chcesz zachowac anonimowosc a "jedziesz' bez umiaru po Koledze ktory od lat szczerze pisze o swoich sukcesach i porazkach. Uwazasz ze to uczciwe ?


Tak uwazam, ze to jest uczciwe. Jezeli ktos decyduje sie na publikacje swoich danych musi liczyc sie z tym, ze zostana one kiedys przez kogos nawet anonimowego wykorzystane.

Oczywiscie sprawa otwarta jest to czy stawiane zarzuty sa zasadne czy nie. Ja decydujac sie stawiac zarzuty bylem swiadomy konsekwencji lacznie z ostracyzmem.

Jednoczesnie uwazam, ze jezeli ktos w scieku jakim jest internet pragnie pozostac anonimowym (zdawalem sobie sprawe z tego ze dla zainteresowanych nie jestem) powinien miec do tego prawo, a kultura osobista wymaga tego, zeby to prawo uszanowac.

Powtarzam po raz koleny, ze znam swoje miejsce w szeregu i szanuje kazdego z moich adwersarzy, ale to nie sprawi, ze bede milczal kiedy widze istotne nieprawidlowosci.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

waliant napisał(a):
Wiadomo też jakim jachtem pływa i jaka jest różnica między wagą jachtu w KWR a wagą jachtu w ORC (dla ostatniego w necie świadectwa)


Przed tegorocznym wazeniem jacht nigdy nie byl wazony. Podana waga do ORC, dla zachowania najwyzszych standardow sportowej uczciwosci, byla wzieta z sailboatdata.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 18:53 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Ale w takim razie skad takie roznice w zanurzeniu ? Sailboatdata nie jest nieomylnym zrodlem . Zreszta podaje 1.55 cm zanurzenia dla 2300 kg i to chyba jakas srednie wzieta z kapelusza bo Dixie 27 byly budowane bardzo roznie, z roznym takielunkiem, roznymi silnikami i rozna zabudowa wnetrza. Musisz wiedziec o tym chocby na przykladzie tych co u nas plywaja. Na jakiej podstawie zostalo wydane Twoje swiadectwo ORC ? Sam podawales dane, czy ktos mierzyl ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 20:08 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marku Dixie 27 bylo budowane w dwoch wersjach regatowej z trumna w kokpicie i turystycznej z normalnym kokpitem

Zgodnie z zasadami ORC Club pomierzylem co umialem (jak sie ostatnio okazalo na swoja niekorzysc), a reszte danych podalem jako fabryczne pomimo ze inne Dixie byly ok 400kg ciezsze...

Regatowa wersja ma kil w polowie dlugosci pusty laminatowy a w dolnej polowie olowiany o zanurzeniu takim jak moja . Turystyczna ma standardowy kil stalowy o wiekszym zanurzeniu chyba okolo 1,6 metra.

Zanurzenie do KWR bylo mierzone przez mierniczego.

Jak wiesz lodka byla sprzedawana w zestawach do samodzielnego montarzu. Podejrzewam, ze pierwsi wlasciciele kupili kadlub od wersji regatowej, a deck z wersji turystycznej.

Wlasciciel, od ktorego kupilem lodke mowil mi, ze to byli regatowcy, co potwierdzaja plakietki z MS 470 1978 i eliminacji olimpijskich 470tek. Ci poprzedni wlasciciele przesuneli tez maszt jakies 15 cm do przodu, ale wlasciciel, od ktorego kupilem lodz (przypuszczam, ze na moje nieszczescie) zmienil to na jak powiedzial "tak jak to powinno byc wedlug dokumentacji".

Lodka juz pare razy pokazala, ze jest piekielnie szybka tylko mi wciaz bardzo rzadko udaje sie ja odpowiednio naregulowac.

Z racji (moim zdaniem slusznego) zaniku ORC w naszym regionie, braku skanu dla Dixie 27, a przede wszystkim braku wiarygodnosci swiadectw ORC w dwoch ostatnich MP stwierdzilem, ze lepiej scigac sie w KWR.

Uwazam, ze ORC to najbardziej doskonala formula przelicznikowa pod warunkiem, ze swiadectwa sa wystawione przez kompetentnych mierniczych. Mysle, ze wszyscy dokladaja maksymalnych wysilkow zeby tak bylo, ale dopoki ( nie wykluczam zmiany zdania) nie beda obligatoryjne pomiary kontrolne medalistow MP nie bede placil duzych pieniedzy za pomiary.

Nie zmienia to faktu ze mam zamiar poglebiac swoja wiedze w zakresie formuly ORC.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 21:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
Z mojego skromnego doswiadczenia wynika ze roznica w wadze miedzy swiadectwami KWR a ORC Club dla niespelna 8 m jachtu nie powinna byc wieksza niz 50-70 kg. Do tego ze jacht lzejszy ma wieksze zanurzenie nawet boje sie komentowac


I to potwierdza moja próba ważenia jachtu w trymie do ORC i do KWR - 50 kg różnicy.
A cała reszta niezgodności... Cóż, mamy zaszłości i są one likwidowane punkt po punkcie i jacht po jachcie. Błędy były, są i będą, a od dobrej woli armatora zależy co z tym zrobi.

kuban99 napisał(a):
Marku czy o te wypowiedzi chodzi naszym znajomym?


A może raczej o te niżej... (na szybko zebrane)
kuban99 napisał(a):
Ty swoimi pseudomentorskimi wpisami tego nie zmienisz.
bez obrazy dla innych kulturalnych zeglarzy z Zatoki Gdanskiej
czyli wiedzy, u ciebie nie znajde, a na czytanie inwektyw i nasmiewanek od wielkiego mistrza nie mam ochoty.
publicznie pisze bzdury
czy dbanie o interesy mierniczych?
Moze odnosisz wrazenie ze jestes jakims ORC guru i masz swoich wyznawcow, ktorzy slepo wierza w to co wypisujesz
Przeciez to jest takie dziecinne, ze szkoda klawiatury na dyskusje z takimi ludzmi.
Powinienem napisac kazdy rozsadny.
Ja to sie dziwie, ze ludzie majac jakies bezprzeczne umiejetnosci i osiagniecia nie wstydza sie wypisywac takich bzdur, a pozniej jak dostana oficjalne stanowisko to dalej brna w kuriozalne niuansowanie.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2018, o 06:30 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Wersji Dixie 27 bylo wiecej. Wyglad kokpitu zalezal od zastosowanego zespolu napedpwego a do tego dochodzil takielunek. Sa z topowym i sa z ulamkowym. Do tego jak napisales, duze roznice w zabudowie wnetrza w zaleznosci od przeznaczenia. Mimo to dalejnie rozumiem dlaczego Twoja lodka w starym swiadectwie ORC przy maszie nizszej ma wieksze zanurzenie .
Co do przyczyn upadku ORC u nas to moja dignoza jest inna. Swiadectwa maja tu minimalny wplyw poza kosztem uzyskania. Glownym powodem sa organizatorzy sposob ustawiania tras, sedziowanie . To dotyczy rowniez regat w KWR i doskonale widac na gwaltownie malejacej ilosci uczestnikow. Szkoda ze przestaja startowac dobre jachty z dobrymi zalogami z ktorychczesc wybiera inne klasy i inne akweny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2018, o 08:26 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
kuban99 napisał(a):
Marku czy o te wypowiedzi chodzi naszym znajomym?


A może raczej o te niżej... (na szybko zebrane)


Odpowiadam bo Cie szanuje. Uwazam za bezcelowe szukanie i cytowanie twoich zaczepek pod moim adresem, zamiast tego prosze o jeden cytat z twoich wypowiedzi gdzie piszesz o mojej dzialalnosci w tym watku pozytywnie. Oczywiscie jezeli dostrzegasz cokolwiek pozytywnego w tym co tutaj pisze.

M@rek napisał(a):
Mimo to dalejnie rozumiem dlaczego Twoja lodka w starym swiadectwie ORC przy maszie nizszej ma wieksze zanurzenie .


Tak jak pisalem wyzej w ORC zostaly podane, zgodnie z zasadami ORC Club, dane z sailboat data. W swiadectwie KWR zanurzenie zostalo zmierzone przez mierniczego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2018, o 12:29 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Jak wyzej napisalem wg Sailboatdata Dixie 27 ma 1,55 m zanurzenia i mase 2300 kg chyba ze mamy inna sailboatdata :) To samo zreszta podaje udkik oraz sailguide.com.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2018, o 23:50 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Pojawily sie trzy pierwsze oficjalne filmy pokazujace jak dokonywac pomiarow do ORC. Trzy pierwsze sa o zaglach, ale beda uzupelniane o pomiary kadluba, stabilnosci, masztow i srob napedowych.

Grot:
https://www.youtube.com/watch?v=zGJVHeG5Fy0&t=3s
Spinaker:
https://www.youtube.com/watch?v=GL6UHyQHW0M
Zagle przednie:
https://www.youtube.com/watch?v=_KaIj7MAjag


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2018, o 11:12 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Pojawil sie nowy film o pomiarach ORC. Tym razem maszt:

https://www.youtube.com/watch?v=K6rZBoo347g


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 wrz 2018, o 10:05 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
W silnie obsadzonych regatach Gdynia Wladyslawowo Gdynia omawaiany w tym watku jacht Sloni zajal 3 miejsce. Gratuluacje!

Szkoda, ze plywali tak malo w tym sezonie wiec nie ma zbyt duzego materialu pogladowego, ale wyglada na to ze optymalizacja zgodnie z moimi teoriami sie oplacila.

Jak pojawia sie wyniki generalne to tez wkleje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL