Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 paź 2019, o 08:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2010, o 18:20
Posty: 278
Podziękował : 281
Otrzymał podziękowań: 60
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
W czterdziestej edycji tych regat, rozgrywanych na akwenie dookoła Sycylii, załoga Ocean Challenge Yacht Club, dowodzona przez Przemysława Tarnackiego w klasie największych jachtów IRC 1, zajął DRUGIE miejsce!!! W generalce IRC byli na trzecim miejscu. Jacht Marten 72, "ARAGON". Gratuluję całej załodze w składzie: Przemysław Tarnacki (skipper), Witold Małek, Damian Raciniewski, Bartłomiej Olczak, Wojciech Dargiewicz, Rafał Ciesielski, Waldemar Winnowicz, Andrzej Lenartowicz, Grzegorz Nowakowski, Szymon Muszyński, Tomasz Szuścik, Adam Ziemlewski, Nicolai Sehested, Miles Seddon, Wouter Roos, Rogier Van Overveld.

https://www.rolexmiddlesearace.com/
https://www.rolexmiddlesearace.com/race ... 000045d296


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 paź 2019, o 08:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Hm, zerknąłem w wyniki i w grupie mają faktycznie drugie miejsce. Natomiast w generalce, która za wiele warta nie będzie przy tak długich trasach, mają aktualnie miejsce 35 na 66 jachtów.

Tak przy okazji, to pada nie raz stwierdzenie, że jacht wypadający dobrze w ORC wypada słabo w IRC i odwrotnie. Nooo, w tych regatach tego nie widać - Exlusive 2 zajmuje miejsce pierwsze i drugie w obu generalkach. A wygrywa w obu swoich grupach ORC4 i IRC4.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 paź 2019, o 10:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2017, o 21:53
Posty: 181
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 90
Otrzymał podziękowań: 85
Uprawnienia żeglarskie: używane
waliant napisał(a):
Exlusive 2

Dla porządku, Elusive 2

_________________
pozdrawiam
Bartek
S/Y Villemo POL 14366



Za ten post autor barwil otrzymał podziękowanie od: waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 paź 2019, o 10:42 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Tomku, wynik Elusive 2 to jak mi sie wydaje wyjatek potwierdzajacy regule :) Moze na to mialy wplyw bardzo slabe wiatry i sposob liczenia wynikow ? First 45 jakos nie pojawia sie w czolokach innych regat. Przynakmniej ja sie nie spotkalem.
Tak przy okazji Wizzard ktory zwyciezyl w Fastnet zajal w IRC 1 dopiero 6 miejsce na 11.Pozostale nasze jachty w tej grupie na 9 i 11, ostatnim miejscu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 paź 2019, o 10:42 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Tomku, wynik Elusive 2 to jak mi sie wydaje wyjatek potwierdzajacy regule :) Moze na to mialy wplyw bardzo slabe wiatry i sposob liczenia wynikow ? First 45 jakos nie pojawia sie w czolokach innych regat. Przynakmniej ja sie nie spotkalem.
Tak przy okazji Wizzard ktory zwyciezyl w Fastnet zajal w IRC 1 dopiero 6 miejsce na 11.Pozostale nasze jachty w tej grupie na 9 i 11, ostatnim miejscu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 paź 2021, o 09:16 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Już niedługo start do edycji 2021. Jest kilka polskich jachtów w tym zwycięzca Bitwy o Gotland Hobart i oczywiście I Love Poland. Warunki silnowiatrowe, a to pogoda dla ILP. Co prawda zdarzą się jakieś dziury wiatrowe, ale przy odrobinie szczęścia i dobrego routingu jest duża szansa na sukces. Rywale z najwyższej półki. Rambler, Comanchi i Scorpios będzie co oglądać przez najbliższe kilka dni.

https://rolexmiddlesearace.com/tracker?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 paź 2021, o 20:37 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Niestety najsłabszy występ I Love Poland. Ciekawy jestem relacji, ale raczej nie ma co na nią liczyć. Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy, bo ekipa do tej pory pływała rewelacyjnie jedynie nie miała szczęścia.

W grupie ORC5 rewelacyjnie Kiboko Tatu czyli Arcona 380 (co za jacht!) . Już na starcie pięknie jechali jako drudzy w swojej grupie jako jedyny "normalny" jacht w grupie z samymi wyścigówkami. 40:26 na tym filmie

https://youtu.be/I4QvXpqq88c

Działo się w wyścigu co widać w 5:05 tutaj
https://youtu.be/g3PEK64ZZf4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 paź 2021, o 21:00 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1419
Podziękował : 516
Otrzymał podziękowań: 643
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
kuban99 napisał(a):
Hobart.....jest trzeci w grupie ORC5!

Gdzieś to wyczytał? Jest 13 na 15 startujących, dwa wycofały się.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 paź 2021, o 07:03 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No właśnie jakiś błąd był na trackingu. Dlatego wykasowałem to o trzecim miejscu.

Sunrise po zwycięstwie w Fastnet zwycięża też w Middle Sea race. Wygląda na to, że zostaną załogą roku 2022.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 paź 2021, o 16:29 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
W klasyfikacji ogólnej ORC 47me Fujimo, 48 ILP, 49 Hobart. Ciekawie to się ułożyło. Zastanawia mnie słaby wynik ILP


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 paź 2021, o 17:23 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Nie wiem co w tym ciekawego ? Dla mnie ciekawsze jest porownanie czasow trasy naszych jachtow z porownywalnymi wielkoscia lub nawet niejszymi z czolowki. To pokazuje w jakim miejscu jestesmy :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 paź 2021, o 19:07 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
ILP jak zwykle najszybsze że wszystkich Volvo. Hobart Dehler41 jakieś 60 mil za Arconą 380 Kiboko Tatu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 paź 2021, o 19:19 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Ja wrozka nie jestem i wole porownywac czasy :) nasz Dehler 41 pokonal trase w ok 99 godzin a zwyciezca klasy J 111 w 81 godzin. Tp pokazuje przepasc jaka nas dzieli od czolowki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2021, o 05:49 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Na tweeterze ILP natknąłem się na taki wpis:

Na pełne wyniki poczekamy, aż cała flota dopłynie na metę, a na razie I Love Poland sklasyfikowany jest na miejscach: 8 w klasie ORC/Class1 oraz 8 w IRC/Class1.
To był pierwszy międzynarodowy start w pełni polskim składzie załogiFlag of Poland

Nie wiedziałem, że na pokładzie pływali obcokrajowcy. Jak rozumiem nie byli to amatorzy i to może być przyczyną słabszej jazdy. Szkoda, że ten projekt przykrywa taka mgła tajemnicy. Z drugiej strony dziennikarstwo żeglarskie w Polsce chyba nie istnieje. Myślę, że konkretny wywiad z kimś znaczącym na ILP miałby mnóstwo kliknięć, tylko chyba nie ma nikogo kto by wiedział jakie zadać pytania...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2021, o 08:24 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Wg. dzisiejszych informacji ze strony organizatora wynika ze w obu w/w klasyfikacjach ILP zajeli 7 miejsca na 11 jachtow ktore ukonczyly w IRC i 7 ORC. Do tego w ORC zwyciezca mial 93 h w czasie przeliczonym a nasi 23 godziny wiecej. To pokazuje wiecej niz zjete miejsca.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2021, o 11:01 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No właśnie straszny regres zaliczyli. Wcześniej dopóki wiało zawsze byli w ścisłym czubie, a śledzę ich starty bardzo uważnie. Jedyne wytłumaczenie jakie ja widzę to brak tych obcokrajowców.

Swoją drogą jak mamy mieć Żeglarski Mundial to mogliby zrobić takie regaty wokółziemskie gdzie startowałyby drużyny narodowe. To by mogło bardzo spopularyzować żeglarstwo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2021, o 12:57 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Ty tak na powaznie ? Moze na poczatek zajac sie taka klasa jak J70 itp. Bo jak na razie w mniejszych i tanszych klasach jestesmy na samym koncu jak np w Mixcie na Figaro 3.
Jak ktos chce sie bawic to niech to robi za wlasne pieniadze bo podobno czasy komuny dawno temu minely.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL