Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 05:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lis 2019, o 17:02 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglar ... q0dhKYlYYo

Ponad 11 baniek czy to dużo. Piłkarze za nieudane MŚ w Rosji dostali 8 baniek nagrody.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2020, o 22:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Kasa, której nie ma...
Dominik Życki- (...) W tym roku znacząco zmniejszyliśmy liczbę żeglarzy w kadrze – obecnie jest ich 164 lub 165, a w 2019 roku było 287. Wynika to z przyczyn finansowych (...)

ins napisał(a):


11.500.000 złotych – tyle w roku 2020 wyniesie dofinansowanie dla Polskiego Związku Żeglarskiego z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pieniądze te zgodnie z ministerialnymi wytycznymi zostaną przeznaczone na dofinansowanie przygotowań zawodników kadry narodowej do igrzysk olimpijskich i regat rangi mistrzostw świata i Europy w sportach olimpijskich (środki z budżetu państwa w kwocie 6.700.000 zł) oraz na wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży (środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 4.800.000 zł).



Ministerstwo Sportu i Turystyki, zgodnie z ustawą o sporcie oraz ustawą o finansach publicznych co roku rozdziela fundusze z budżetu państwa oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej pomiędzy krajowe związki sportowe. Celem dotacji z budżetu państwa jest m.in. stworzenie optymalnych warunków szkolenia zawodnikom kadry narodowej, o dużym potencjale sportowym, posiadającym szansę na osiągnięcie wysokich rezultatów sportowych, w tym uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej oraz zdobycie medali i punktów. Te warunki to między innymi zabezpieczenie zawodnikom niezbędnego sprzętu sportowego, finansowanie zgrupowań treningowych, czy też umożliwienie udziału w zawodach mistrzowskich, międzynarodowych i krajowych.



Program dofinansowania zadań́ z obszaru wspierania szkolenia i współzawodnictwa młodzieży realizowany jest ze środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Jego celem jest wspieranie procesu szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa młodzieży, stworzenie zawodnikom możliwości na kontynuowanie kariery w reprezentacjach seniorskich oraz awans reprezentacji Polski w rankingach medalowych i punktacji w sportach objętych programem igrzysk olimpijskich. 


- Jestem bardzo zadowolony z pomocy ministerialnej. Jak widać nasze wyniki i działania wciąż plasują nas w ścisłej czołówce polskich sportów. Zawsze doceniamy każdą pomoc i jak najefektywniej będziemy starali się wykorzystać te środki by zrewanżować się wartościowymi wynikami. Każdy sport to studnia bez dna, żeglarstwo w szczególności, więc bez dotacji z budżetu państwa uprawianie go na poziomie zawodowym byłoby po prostu niemożliwe. Nie byłoby szans na tytuły i medale, nie byłoby ciągłości szkolenia, co jest niezwykle ważne dla sportowej młodzieży, która musi mieć jasno wytyczoną ścieżkę rozwoju. Trzeba pamiętać, że dotacje ministerialne to dofinansowanie, po stronie PZŻ, klubów, okręgowych związków żeglarskich, a nawet samych zawodników i ich rodziców spoczywa konieczność znalezienia innych źródeł dofinansowania. Z pozyskiwaniem sponsorów, pomocy samorządów, czy też innych projektów radzimy sobie całkiem nieźle. Dokładamy wszelkich starań, aby było jeszcze lepiej. Najważniejsze, żeby były wyniki sportowe, wtedy nasza wiarygodność wzrasta – mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.






Dominik Życki: Kadra PZŻ w tym roku będzie mniejsza
Polski Związek Żeglarski zatwierdził kadrę narodową na 2020 rok. O jej kształcie, zgrupowaniach i przygotowaniach do Tokio opowiada Dominik Życki, dyrektor sportowy PZŻ.


– Jak wygląda struktura kadry narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego na 2020 rok?

– W tym roku udało nam się całkowicie dopasować nasze grupy kadry do grup wymaganych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jeśli chodzi o seniorów, to najwyższa kadra A1 przysługuje medalistom igrzysk w Rio i mistrzostw świata oraz złotym medalistom mistrzostw Europy. W niej nie mamy żadnego zawodnika. Grupa szkolenia A2 wymagała zajęcia miejsca w przedziale 4-8 w mistrzostwach świata lub na igrzyskach w Rio w 2016 roku. Trafiają do niej także zawodnicy, którzy uzyskali kwalifikację olimpijską dla kraju lub imienną w 2019 roku. Obecnie są w niej Agnieszka Skrzypulec, Jolanta Ogar, Zofia Klepacka i Piotr Myszka. W tej grupie mamy naszych czołowych zawodników. Do kadry B1 trafili nasi najlepsi młodzieżowcy oraz kilku seniorów, których rekomenduje Zespół Metodyczny przy Instytucie Sportu – ta grupa jeszcze musi zostać formalnie potwierdzona, ale póki co mamy informacje, że tak się właśnie stanie. Każda grupa oznacza też zakres finansowania. Wg naszych wewnętrznych regulaminów, grupy A1, A2 i B1 są dofinansowane w podobnym, bardzo szerokim zakresie, natomiast dla kadrowiczów grup B2 regaty mistrzowskie finansowane są jedynie w przypadku osiągnięcia wysokiego wyniku. No a pozostałe zadania zgodnie ze stworzonym dla nich programem szkoleniowym.

– A jeżeli chodzi o kadry młodzieżowe?

– W przypadku młodzieży i juniorów podział jest klarowniejszy – tu mamy grupy odpowiednio C1, C2, D1 i D2, przyznawane oczywiście za wyniki lub w wyjątkowych sytuacjach na wniosek trenerów kadry, czasem klubowych, lub trenerów koordynatorów. Tu dochodzi jeszcze podział wiekowy, np. młodzieżowcy nie mogą trafić do grupy szkolenia D1, bo ta przeznaczona jest dla juniorów. W D2 mamy natomiast wyłącznie juniorów młodszych. Czasem osoba z gorszym wynikiem trafia do wyższej kadry, ale to jak wspomniałem związane jest z wiekiem oraz rodzajem szkolenia. System – wprowadzony w ciągu kilku lat przez kilku trenerów koordynatorów młodzieży i juniorów – wydaje się trochę skomplikowany, sam wdrażałem się w te grupy przez dłuższy czas, ale po zrozumieniu jest on logiczny i sprawiedliwy. Jak zawsze najwięcej emocji wzbudzają wnioski trenerskie o kadrę, bo tu o przyjęciu zawodnika musi zdecydować grono osób.

– Część seniorów znalazła się w grupie „konkurencje olimpijskie”, a część, np. Magdalena Kwaśna oraz Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda, w „Team 100”. Na czym polega różnica?

– Nazwy tych grup związane są wyłącznie z wymaganiami ministerstwa. Team 100 to dodatkowy program wspierania zdolnych sportowców finansowany przez Polską Fundację Narodową. Zawodnicy należący do Team 100 otrzymują dodatkowe środki dedykowane podnoszeniu poziomu sportowego. Osobna tabela dla tych zawodników jest prawdopodobnie związana z łatwiejszym monitorowaniem ich karier sportowych.

– Ilu żeglarzy łącznie znalazło się w kadrze?

– W tym roku znacząco zmniejszyliśmy liczbę żeglarzy w kadrze – obecnie jest ich 164 lub 165, a w 2019 roku było 287. Wynika to z przyczyn finansowych i organizacyjnych. Do tej pory kadra była niezwykle szeroka, co miało swoje dobre i słabe strony. Tą dobrą było bez wątpienia wsparcie dla rodziców i klubów szkolących naszych przyszłych olimpijczyków. Słabą był ogromny koszt dla nas i mnóstwo pracy przy rozliczaniu, przy niewielkim wsparciu dla indywidualnego zawodnika – tu mam na myśli najmłodszych zawodników kadry D2, bo w tej grupie zawodnicy-kadrowicze dostawali relatywnie niewielkie wsparcie. Po prostu duża kwota rozłożona na wielu zawodników dawała niewielkie dofinansowanie. Wiem, że każde wsparcie ma znaczenie, ale nasza decyzja poprzedzona została także dofinansowaniem przez ministerstwo kadr wojewódzkich. Wiadomo, część zawodników i klubów na tym straciła, ale inni zyskali. Dla nas nie jest to do końca dobre rozwiązanie, bo w niektórych przypadkach nie mamy tak dużego wpływu na to, co dzieje się w szkoleniu juniorów młodszych. Niemniej w wielu klubach szkolenie jest na bardzo wysokim poziomie, a szkoleniowcy od lat osiągają duże sukcesy. A i tak mamy w kadrze najlepszych juniorów młodszych i juniorów i w pewnym zakresie nadal ich wspieramy środkami ministerialnymi, co na pewno będzie jakąś motywację dla kolejnych zawodników.

– W kadrze seniorów nie ma ani jednego finnisty i jest tylko jeden zawodnik klasy Laser Standard – Jakub Rodziewicz. Dlaczego?

– Niestety zawodnicy tych klas nie zrobili wyniku dającego im miejsce w jednej z grup szkolenia kadry. Finalnie w kadrze Lasera mamy jednak dwóch zawodników, jeden pozostaje jako transferowy były młodzieżowiec za wyniki z 2018 r., a drugi został przyjęty na wniosek. Klasy Finn nie wspieramy już więcej, przynajmniej do czasu wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej.

– Kiedy kadry zaczną pierwsze zgrupowania?

– To zależy od indywidualnych bądź zespołowych programów szkoleniowych, ale generalnie kadra seniorów w styczniu kontynuuje po prostu realizację programu. Podobnie od stycznia zaczną się zgrupowania kadr młodzieżowych. W przypadku juniorów pierwsze zadania dofinansowujemy nieco później, ale w wyjątkowych przypadkach, np. gdy regaty mistrzowskie są na wiosnę, zgrupowania też będą realizowane w styczniu. Trzeba tutaj dodać, że wielu zawodników kadr juniorskich i juniorów młodszych realizuje sporą część programu za środki klubów i własne dlatego spora grupa młodych żeglarzy i tak wyruszy w styczniu na zgrupowania.

– A będą one łączone dla różnych klas?

– Zazwyczaj klasy oddzielnie realizują zadania, ale często, ze względów logistycznych, wyjazdy są łączone. Treningi na wodzie przeprowadzane są zwykle w ramach jednej klasy, choć i od tego robi się czasem wyjątki.

– Kiedy poznamy ostateczny skład kadry na Igrzyska Olimpijskie w Tokio?

– Ostateczny termin to czerwiec 2020 roku, ale myślę, że pierwszych nominacji imiennych można spodziewać się już niebawem. Jeżeli chodzi o trenerów głównych, to wstępny zarys składu sztabu już mamy. W przypadku kolejnych osób dochodzi jednak jeszcze kilka innych czynników decydujących o tym, kto pojedzie na igrzyska, m.in. liczba przyznanych akredytacji. Nie znamy jej jeszcze, więc trudno już dziś precyzyjnie planować skład sztabu. Rozważamy jednak różne możliwości i opcje.

– Kiedy kadra wyjedzie do Japonii trenować?

– Do 14 maja port olimpijski będzie zamknięty, a ponieważ trenowanie z innego klubu jest strasznie drogie i trudne logistycznie, to najprawdopodobniej wybierzemy się do Japonii pod koniec maja – na zgrupowanie i regaty Pucharu Świata. Impreza kończy się 22 czerwca, po tym czasie będziemy znać już wyłonionych olimpijczyków. W zależności od indywidualnych planów, część z nich zostanie w tamtych rejonach aż do igrzysk, część zaś wróci jeszcze do domu na dwa tygodnie. Około 7 lipca wyleci pierwsza część ekipy, druga zaś 13 lipca. Wracamy wszyscy razem – mam nadzieję z tarczą – 7 sierpnia.


https://zeglarski.info/artykuly/dominik ... sjM0AYojFg

Kadra Narodowa Polskiego Związku Żeglarskiego na rok 2020

http://pya.org.pl/files/Sport/dokumenty ... odowa%20PZŻ%20na%20rok%202020.pdf

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL