Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 20:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 sty 2020, o 22:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
Mnie ciekawi jak sie zostaje mierniczym ( PZŻ/ORC) i inspektorem OSR ? Kto i w jakim trybie sprawdza kwalifikacje ?
Moze warto takie informacje podac publicznie ? Moze znalezliby sie chetni ?

Oczywiście, że warto podać publicznie. Zespół powstał dopiero co, a różnych pism i regulaminów do przygotowania jest kilka.

Tylko że... to akurat jest opisane w regulaminie ZRM. Wystarczy przeczytać. Serio :)
Zapraszam chętnych na obie funkcje. Żeby zostać mierniczym czy inspektorem trzeba chcieć.

rafg28 napisał(a):
chodziło o listę zatwierdzonych urządzeń, sposobów pomiarów, interpretacji wyników

To jest zawarte w przepisach ORC. Urządzenie do pomiaru kształtu kadłuba może być różne. Skanery są o tyle wygodne, że nie trzeba poziomować jachtu, a sam skaner można przestawiać w trakcie pomiarów. Potem uzyskane punkty zrzuca się do pliku i obrabia. Przypisuje się im cechy, odrzuca punkty odstające ewidentnie i otrzymuje w efekcie przestrzenny kształt kadłuba. Potem plik trafia do ORC, gdzie jest weryfikowany (to od tego roku, wreszcie).
Do tego można dodać do pliku np już nie skanowane, ale zmierzone i rozrysowane płetwy (tak było z balastem u mnie czy sterem na Pallasie).
Generalnie plik off jest plikiem tekstowym, gdzie punkty mają swoje 3 współrzędne i cechy (rodzaj punktu) i tyle.
Obrobienie danych po pomiarach zajmuje sporo czasu. Program do edycji i wizualizacji pliku jest darmowy (IMSEditor.exe)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2020, o 23:42 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1428
Podziękował : 520
Otrzymał podziękowań: 651
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
Potem plik trafia do ORC, gdzie jest weryfikowany (to od tego roku, wreszcie)


Jakim sposobem ORC ma taki plik weryfikować? Weryfikacja to porównanie pliku .off z rzeczywistym kształtem kadłuba jachtu. Będą przyjeżdżać do każdego typu jachtu? :rotfl: Mają ich najmarniej 30 000. Bzdura.

waliant napisał(a):
Program do edycji i wizualizacji pliku jest darmowy (IMSEditor.exe)


Żeby edytować trzeba go mieć. Jak na razie pliki .off są "tajne" i wgląd do nich ma Główny mierniczy danego kraju z zakazem udostępniania!!! Zgodę na udostępnianie może dać jedynie projektant (właściciel) linii teoretycznych danego jachtu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 07:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
cors napisał(a):
Jakim sposobem ORC ma taki plik weryfikować?

Choćby przez określanie, który plik dla danego typu jachtu jest słuszniejszy. I korygowanie plików z ewidentnymi błędami (np. przestawione wręgi, za dużo punktów, za mało punktów). I nie wiem co jeszcze sobie wymyślili.
Miło, że zauważyli problem z plikami - tylko że chyba byliśmy pierwsi w tym...

cors napisał(a):
Żeby edytować trzeba go mieć.

Ale przecież mówimy o tworzeniu takiego pliku. :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: cors
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 11:16 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1428
Podziękował : 520
Otrzymał podziękowań: 651
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
który plik dla danego typu jachtu jest słuszniejszy


"Jedynie słuszny". A tak na poważnie. Mają np. 3 pliki niby tego samego jachtu. Porównują wzajemnie. Na jakiej podstawie wybierają "jedynie słuszny" (pomijając poprawność ich stworzenia - ilość i podział wręgowy, ilość punktów na wręgu itd.). Np. nie zgadza się Loa. Ktoś musi pojechać na ten typ jachtu i zmierzyć je fizycznie, sporządzając protokół . A kształty wręgów, a linia pokładu inne punkty wolnych burt na linii pokładu.......
Mają np. 50 typów. Fizycznie niemożliwe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 11:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
cors napisał(a):
Ktoś musi pojechać na ten typ jachtu i zmierzyć je fizycznie, sporządzając protokó

Zapewne mierniczy danego kraju. Bo jak inaczej?
Ale to praca na dobre kilka lat, co już wiemy po akcji u nas.
Tylko że to są skutki naprawdę wieloletnich zaniedbań, korzystania z plików skanowanych 20 lat temu i tak dalej.
Mam wrażenie, że ORC sobie nie zdaje sprawy ze skali problemu.
Można im podpowiedzieć, że weryfikując dany jacht warto znać wagę jachtu z dźwigu... :)

Albo, po prostu, na razie chcą ograniczyć twórczość w plikach off, czyli nowe mają być wystarczająco dobre. A stare będą ruszane w miarę konieczności.
Przy czym już samo narzucenie danemu jachtowi seryjnemu jedynie słusznego pliku off ma sens. Indywidualne odchyłki będą korygowane i powinno być lepiej.

Tak serio, jestem ciekaw jak to będzie wyglądało. Ale dobrze, że w ogóle się za to zabrali.
Tylko że łatwo nie będzie...

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: cors
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 11:57 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
Mam wrażenie, że ORC sobie nie zdaje sprawy ze skali problemu.


A ja mam wrażenie, że ma i problem jest na tyle pomijalny, że nikt poza naszymi nadgorliwcami się tym nie przejmuje.

Mam też wrażenie (obym się mylił), że po nowym zespole możemy się liczyć z dalszym zaostrzaniem wymagań i wynajdywania kolejnych utrudnień dla żeglarzy skutecznie zniechęcających ich do udziału w regatach, za to zagadnienia istotne dla wyników sportowych na arenie międzynarodowej będą pomijane.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 15:22 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1428
Podziękował : 520
Otrzymał podziękowań: 651
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
kuban99 napisał(a):
że nikt poza naszymi nadgorliwcami się tym nie przejmuje.


I tu mylisz się kolego, poza tym bardzo mnie ( i nie tylko) obraziłeś. Orc bedzie "weryfikować" pliki .off, które mają bardzo ważne zadanie w obliczeniach danych w certyfikatach. Wykonaliśmy z Waliantem kilkanaście kontroli kształtów (niby skanowanych kadłubów) z ważeniem w trymie pomiarowym włącznie. w "czynie społecznym" :rotfl:

Skorygowaliśmy kilka plików, wykryliśmy kilka istotnych błędów.

Dla Przykładu: Eljacht Cup 2019 w ORC wygrywa Sea Bee z pomiarem ORC Club ze srednim GPH= 755,4 ( z masą z KWR.....)

Za tydzień startuje w MŻMP wieloosobowych z certyfikatem ORC Int. GPH=728,7 czyli z "zapasem powolności" średnio 26,7 sek na i milę i miejsce w "ogonie".



Za ten post autor cors otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 15:47 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Dlatego wlasnie warto zrobic pelny pomiar ORC chociaz raz :) Wiem ze w trakcie pomiarow u nas na "zachodzie" sa X 99 i Banner 33. Zaintersowani sa najmniej jeszcze 3 armatorzy.
Zainteresowani powinni skontaktowac sie z Wojtkiem Denderskim.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 16:03 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Akurat przykład Corsa odnosi się do masy, a nie do jakości skanu. Jest więcej jachtów z masą z KWRu (dla niewtajemniczonych w KWR jacht jest cięższy bo upraszczając waży się go z wyposażeniem, a w ORC pusty), ale mierniczy nie prowadzą nawet takiej weryfikacji nawet dla jachtów zajmujących wysokie miejsca w poważnych regatach. Dlatego uważam KWR, gdzie ważenie i pomiary są wykonywane przez mierniczego, za lepszą formułę od ORC Club gdzie dane można podać z kapelusza.

Obowiązkiem mierniczego jest wykonać poprawny skan by masa wyliczona teoretycznie zgadzała się z tym co pokazuje waga na dźwigu. Podejrzewam, że na całym świecie jest to oczywiste, za to u nas (zasłyszane z drugiej ręki) mierniczy zeskanował jacht masa różniła o 200 czy 300kg i go nie zastanowiło, że coś może być nie tak. Prawdziwość tej historii uprawdopodabnia to, że armator po pomiarach wycofał się z regat i sprzedał jacht w cholerę...

Mi za to do szwedzkiej łódki 27 stopowej mierniczy do certyfikatu podstawił skan z włoskiej łódki 30 stopowej.

Gwarancji, że mierniczy pomierzy cię poprawnie nie masz żadnej.

Ci mierniczy zasiadają teraz w szacownym gremium, a wnioski ze znalezionych błędów w pomiarach nie są publikowane bo niby po co żeglarz ma wiedzieć. On ma płacić i się cieszyć, że pływa w ORC.

Za to nowych regulaminów jest do napisania cała masa.

BTW To, że skan łódki został wykonany 20 lat temu o niczym nie świadczy. Oczywiście o ile został wykonany dobrze!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 16:28 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Przyznam ze nie rozumiemdo czego dazysz ? :) Jak wiem w Trojmiescie Koledzy zrobili kawal dobrej roboty weryfikujac pomiary a w tym jakosc skanow. Dlatego uwazam ze przynajmniej raz warto taki pelny pomiar zrobic, jesli skan jest to trzeba go sprawdzic i tyle.
Pomiary robia ludzie i ludzie robia czasem bledy, wazne zeby je poprawiali.
Jak wiesz u nas w Zachodniopomorskim mamy jednego mierniczego ORC, mozna sie zglosic fajnie by bylo zeby mierniczych bylo u nas wiecej, podobnie zeby byl inspektor OSR.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 16:45 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
waliant napisał(a):
Mam wrażenie, że ORC sobie nie zdaje sprawy ze skali problemu.


Myślę, że doskonale wszystko wiedzą. Tylko mają... gdzieś, traktując to jak zabawę amatorów, która z założenia nie może być doskonała.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 16:46 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Napisałem to w pierwszym poście. Ja nie przeczę, że ktoś zrobił kawał dobrej roboty tylko, że to jest obowiązek tego kto podejmuje się dokonania pomiarów tym bardziej za pieniądze. A, że kogoś to obraża to nie jest mój problem tylko jego.

Nowe pisma i regulaminy powstają, a edukacja kuleje, a raczej nie istnieje, nie wspominając o bardziej istotnych problemach...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 17:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
kuban99 napisał(a):
tym bardziej za pieniądze

Szkoda tylko, że sporo błędów plikach off bierze się z tego właśnie powodu, że armatorzy unikają skanowania jak ognia. Ma być tanio i „proszę dobrać kadłub z bazy danych, przecież ja mam seryjny i typowy jacht.” Że seryjność jachtów jest iluzją, to już armatora guzik obchodzi.

Można podać bardzo wiele przykładów nieprawidłowych świadectw. Wynikają z błędów na zachodzie (tak, tak, np. z tych beznadziejnych skanów sprzed 20 lat...), z błędów w przypisywaniu plików off, ze zwykłych pomyłek i często z pośpiechu narzuconego przez armatora. To ostatnie wcale nie jest rzadkie. Zgłasza się ktoś trzy dni przed regatami, np Bitwą, i on chce świadectwo na już.

Oczywiście, że mierniczowie zrobili wiele błędów. Kiedyś Jarek był sam i się uczył. Potem doszło kilka osób i też się uczyły. Wiemy teraz o pomiarach, świadectwach o wiele więcej niż kiedyś. ORC też się wiele nauczył i sporo się zmieniło także w przepisach orc-owych.
Wiedząc o tym, że są błędy, sami z siebie chcieliśmy je poprawić. I bardzo dużo się udało. Ale przy dobrej woli armatora, co jest bardzo ważne.
Są armatorzy, którym naprawdę zależy, żeby mieć rzetelne świadectwo. Ale bywa też inaczej.

Swój pierwszy pomiar zrobiłem w 2015 roku. Sporo się od tego czasu zmieniło.

Edukacja to chyba ulubiony konik kubana99. Pewnie dlatego, że zawsze można się przyczepić i zawsze można powiedzieć, że jest źle. Dlatego już od dawna się tym nie przejmuję. Ani Piotr, ani ja, nie odmawiamy nikomu wiedzy. Dostałem nagrodę SAJ między innymi za edukację.
Dlatego róbmy swoje, przejmując się tylko krytyką konstruktywną.

Co do informacji pokontrolnych. Po co mamy je upubliczniać? Żeby się podkładać, często za nie swoje winy? Poza tym, wielu armatorów sobie nie życzy i to przeważyło sprawę.

P.S. Pisałem o tym, jak można i warto zrobić pomiary. Co warto zrobić teraz, co po wodowaniu. Logiczne to jest, a ilu armatorów tak robi?

P.S.2 Dokładnie piszę o zmianach na swoim jachcie, bo to mój jacht i niczyjej zgody na to nie potrzebuję.
Ale nie wiem, czy warto.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

M@rek napisał(a):
fajnie by bylo zeby mierniczych bylo u nas wiecej, podobnie zeby byl inspektor OSR.

Dokładnie tak. O ile z ORC nie jest tak prosto, bo jednak trochę trzeba poćwiczyć praktycznie (ale chętnych zapraszam) to OSR jest łatwiejsze do opanowania.
Zacząłbym zawsze od tego, żeby inspektor OSR sprawdził dokładnie swój własny jacht, z PEŁNĄ listą w ręku, i wypisał wszystkie braki na daną kategorię. To wiele uczy ;)

Dodam też, po dokonaniu już wielu inspekcji w ciągu dobrych kilku lat, że warto mieć pewną dozę nieufności w stosunku do tego, co się słyszy, a nawet widzi...

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowania - 3: Colonel, cors, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 18:50 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Tomku, dlatego ja i kilku moich Kolegow zazdroscimy Wam tego ze u Was sie widocznie poprawia . Mam nadzieje ze jesli u nas zarzad OZŻ sie zmieni zaistnieje klimat do dzialan i edukacyjnych i naprawczych. No i oczywiscie znajda sie chetni do pracy z mlodszego pokolenia :)



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 19:09 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cały wpis nowego członka gremium potwierdza moje obawy, ale po kolei:

waliant napisał(a):
Ani Piotr, ani ja, nie odmawiamy nikomu wiedzy. Dostałem nagrodę SAJ między innymi za edukację.


Nieprawda

waliant napisał(a):
Edukacja to chyba ulubiony konik kubana99. Pewnie dlatego, że zawsze można się przyczepić i zawsze można powiedzieć, że jest źle. Dlatego już od dawna się tym nie przejmuję.


To prawda po co edukować skoro jest tak dobrze. Jachtów w regatach pływa dużo, a sukcesy międzynarodowe są satysfakcjonujące.

waliant napisał(a):
Co do informacji pokontrolnych. Po co mamy je upubliczniać? Żeby się podkładać, często za nie swoje winy? Poza tym, wielu armatorów sobie nie życzy i to przeważyło sprawę.


Nie trzeba podawać nazw jachtów tylko opisać przypadek tak, żeby żeglarz mógł dopilnować pomiaru. Jak mówi przysłowie co dwie głowy to nie jedna.

waliant napisał(a):
Dostałem nagrodę SAJ między innymi za edukację.
To już jest dowód ostateczny na świetną działalność edukacyjną w dziedzinie ORC. Nagroda w pełni zasłużona bo w polskiej sieci nie da się znaleźć dużo więcej informacji niż zamieszczonych przez Ciebie, ale to wciąż dużo dużo za mało, a niektóre mogą wprowadzać w błąd.

Ja tam już swoje wiem i mi brak edukacji tak bardzo nie przeszkadza (aczkolwiek wiem, że wiem jeszcze bardzo niewiele) ale wydaje mi się, że nowe załogi będą miały problem. Zatem twórzcie te nowe regulaminy, checklisty i pisma, a za rok zobaczymy ile nowych załóg zostanie w ORC na kolejny sezon. Oby jak najwięcej. Powodzenia jak będzie rozwój to tak trzymać, a jak regres to może w końcu ktoś zrozumie jak ważna jest edukacja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
kuban99 napisał(a):
ale to wciąż dużo dużo za mało

Hyhy, no jasne. Przecież mówię, że zawsze można się doczepić, że za mało.

kuban99 napisał(a):
Zatem twórzcie te nowe regulaminy, checklisty i pisma

I znów, byle tylko dowalić. Powstało co miało powstać. Czyli regulamin ZRM. Zaiste, dużo.

kuban99 napisał(a):
Nieprawda

Tu się mogę zgodzić, bo rzeczywiście nie każdemu.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 19:29 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Byle dowalić...

waliant napisał(a):
Zespół powstał dopiero co, a różnych pism i regulaminów do przygotowania jest kilka.



waliant napisał(a):
I znów, byle tylko dowalić. Powstało co miało powstać. Czyli regulamin ZRM. Zaiste, dużo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 19:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No przecież napisałem, że powstał na razie jeden regulamin. Powstał dlatego, że bez niego nie mógłby powstać ZRM. Czego nie rozumiesz?
Zostało do opracowania jeszcze kilka (dwa?) dokumentów.

Co do edukacji...
Napisałem trochę tekstów, nawet w Żaglach. Jakieś propozycje co jeszcze?

Tylko jedna uwaga: moje teksy nie muszą potwierdzać twoich przemyśleń, jeżeli ja myślę inaczej.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 20:02 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Odsyłam do wątku ORC pytania i odpowiedzi. Kilka lat temu przedstawiłem swoje propozycje i zaoferowałem pomoc. Wciąż aktualne. Ja pomału robię swoje, ale w pojedynkę z ograniczonymi możliwościami będzie to trwało.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 20:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A tak konkretnie?

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 21:19 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Tam jest konkretnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2020, o 21:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Czyli jak zwykle nic.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2020, o 08:57 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
kuban99 napisał(a):
Cały wpis nowego członka gremium potwierdza moje obawy, ale po kolei:

waliant napisał(a):
Ani Piotr, ani ja, nie odmawiamy nikomu wiedzy. Dostałem nagrodę SAJ między innymi za edukację.


Nieprawda


Wiesz co.. pojechałeś po bandzie teraz. Podaj konkretny przypadek kiedy Waliant lub Amateur odmówili potrzebującym żeglarzem pomocy. Ten wpis jest żenujący i przykry. Szkodliwy.

Tomku, Piotrze, ja i pewnie grube dziesiątki setki żeglarzy doceniają Wasz wkład i pomoc. Nie przejmujcie się wpisami jak powyżej- nie mają podstaw merytorycznych i ich cel jest jeden: szkodzenie. Nie przestawajcie robić to co robicie. Doceniam, korzystam i szanuję i znam mnóstwo żeglarzy, którzy mają tak samo. Nie musicie się też martwić jednym anonimowym narzekaczem, choćby dlatego, że nie znam ludzi, którzy doceniają i korzystają z Jego wkładu. A po takich wpisach i z szacunkiem może być coraz gorzej.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: cors, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2020, o 09:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Kubanowi obok olewanej edukacji zabrakło zwykłej kultury.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2020, o 09:10 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
kuban99 napisał(a):
Ja tam już swoje wiem i mi brak edukacji tak bardzo nie przeszkadza (

No patrz, Pan! Taki anonimowy kuban99 wie już dużo, gada o edukacji, choć jej nie potrzebuje, ale obowiązek świadczdnia edukacji nakłada na tych, którzy nie tylko nie mają problemu z edukowaniem i regularnie to robią, ale i nie muszą się chować przy okazji za szalą anonimowości, by dowalić w internecie innym. Kuban, sam mówiłeś, że pływałeś z nami na lidze. Mówiłeś, że bez wyników. Mimo doskonałej wiedzy kim jestem i jak wyglądam nawet nie podszedłeś by pogadać, poedukować. Waliant i Cors podchodzą, nawet rękę wyciągają, choć na to trzeba sobie zasłużyć.

Kuban, napisz:
1. kiedy i komu Waliant lub Amateur odmówili pomocy.
2. podaj link do swoich publikacji edukacyjnych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2020, o 09:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Spoko, spoko, jak mówił klasyk w starym filmie ;)

Wiktor, nie warto. Kuban, przyciśnięty do muru, zamilknie i zniknie na 3 tygodnie, by pojawić się nagle jak meteor z kolejną krytyką. Po prostu mnie nie lubi, z wzajemnością, i tak już pozostanie. Nie ma o co kopii kruszyć.
Są osoby, których krytyką się przejmuję, bo trzeba (co zawsze jest trudno przyznać) i ma to sens. Choć czasami boli. ;)

P.S. Anonimowy nie jest, nawet jego poprzedni jacht w Dziwnowie obejrzałem (z zewnątrz, rzecz jasna).

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2020, o 09:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Kuban99,
zza ekranu komputera,anonimowo, stawiasz zarzuty bez pokrycia, wobec osób, które bezinteresownie,
i pod nazwiskiem; poświęcają swój czas wolny na...edukację. I to osób, które nawet nie będą brały udziału w wyścigach w/g formuły ORC. Skąd to wiem?
Z osobistego doświadczenia.
Waliant,
kiedy napisałam, iż będziemy w Gdańsku z Młodą, przyjechał się z nami spotkać. Przedyskutowaliśmy sobie wśród różnych żeglarskich tematów m.in. i przepisy, czy też różnice między systemami obliczania wspóczynników, handikapów itp. Bardzo, bardzo intetesująca rozmowa. I dla mnie, i dla mojej malutkiej "regatówki in spe". Ona się cały czas uczy. Ja, przy okazji też. :kiss:
Mogę za to -miłe spotkanie- jedynie pięknie podziękować!

Chcesz analizy wyników versus przeliczników w ORC? Jest tego w internecie na prawdę mnóstwo.
Przykład pierwszy z brzegu:
dwa(trzy) różne systemy, te same łódki...całkowicie różna kolejność na mecie- po przeliczeniu.

http://forums.sailinganarchy.com/index. ... y-compare/

A mój ulubiony komentarz z całego wątku to ten:

Cytuj:
Dramatically different ratings and results!
Kind of puts things into perspective and helps me take handicap racing with a bit of a grain of salt, and a bit less seriously.

Handicap racing is about getting out there and having fun!

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2020, o 10:04 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
Po prostu mnie nie lubi, z wzajemnością, i tak już pozostanie. Nie ma o co kopii kruszyć.


Od różnienia się w poglądach do nielubienia się daleka droga. Raczej nie potrafię wskazać osoby w środowisku żeglarskim, o której mógłbym powiedzieć, że jej nie lubię. Ludzie są różni i ja to akceptuję. Jak chciałeś obejrzeć moja łódkę wewnątrz to trzeba było podejść i poprosić. Z pewnością bym nie odmówił.

Pamiętaj że teraz zasiadasz w oficjalnym organie związku i pisanie na forum, że kogoś nie lubisz może wskazywać na stronniczość. O co oczywiście cię nie podejrzewam.

waliant napisał(a):
kuban99 napisał(a):
Nieprawda

Tu się mogę zgodzić, bo rzeczywiście nie każdemu.


Jeżeli chodzi o sprawy edukacyjne to zajrzyj do wątku ORC pytania i odpowiedzi. Znajdziesz tam kilka analiz świadectw pomiarowych przed i po optymalizacji.

Wrzuciłem też linki do stron gdzie można porównać za darmo teoretyczne osiągi jachtów. Za to ORC każe sobie płacić.


Dla jasności, w tym wątku napisałem swoje wątpliwości odnośnie nowego gremium i uważam, że mam do tego prawo i żadna krytyka przyklaskiwaczy tego nie zmieni.

Dobrze, że zespół powstał. Niech działają. Będzie postęp (czyli więcej jachtów na regatach i ogólne podniesienie poziomu w stosunku do konkurencji międzynarodowej) to bardzo dobrze. Nie będzie postępu to zawsze można spróbować innego podejścia.

waliant napisał(a):
Czyli jak zwykle nic.


Czyli jak zwykle same konkrety.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2020, o 10:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
01_Anna napisał(a):
Mogę za to -miłe spotkanie- jedynie pięknie podziękować!

Zagadaliśmy się nieprzyzwoicie długo i to jest najlepszy komentarz. :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2020, o 21:49 

Dołączył(a): 20 cze 2014, o 20:09
Posty: 76
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: st.j.
Jeśli miałbym wybierać (a po prawdzie już dawno temu wybrałem), czy ścigać się według niedoskonałej formuły, do tego obarczonej ciągle odnajdywanymi błędami pomiarowymi, czy to u mnie, czy u konkurujących ze mną jachtów, versus w/g formuły doskonałej, takiej w której nikt jeszcze nie znalazł żadnego błędu. Ale ta pierwsza żyje w rozgrywanych regatach, a ta druga jest tylko wyimaginowaną w niektórych głowach alternatywą;
To wybieram tę pierwszą !!!
ZR



Za ten post autor zrembiewski otrzymał podziękowania - 3: cors, M@rek, plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL