Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 05:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 20:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Cytuj:
Gutek był dzisiaj znowu u lekarza. Ponownie prześwietlono mu żebra. Goją się prawidłowo więc myśli już tylko o wypłynięciu w morze. Na Operon Racing wszystkie poważniejsze naprawy, które były do wykonania zostały już wykonane. Pozostały drobiazgi. Szkoda, że nie udało się tego zrobić z kilem i Gutek będzie się z nim musiał „męczyć” już do samego La Rochelle. Nie ułatwi mu to niestety żeglugi podczas ostatniego etapu regat Velux 5 Oceans. Jak nam powiedział planuje opuścić Fortalezę w czwartek po południu miejscowego czasu a więc w czwartek wieczorem czasu polskiego. Jeśli (odpukać!) po drodze nie wydarzy się nic niespodziewanego Gutek powinien dotrzeć do Charleston na kilka dni przed startem do ostatniego etapu regat Velux 5 Oceans, który zaplanowany jest na 14 maja. Potem, wszystko na to wskazuje, będzie się musiał ścigać z Derekiem Hatfieldem o drugie miejsce bo po tym etapie obaj będą mieli tę samą ilość punktów. Jego rywale już dopływają do Charleston. Brad Van Liew spodziewany jest tam dzisiaj.

Trzymamy kciuki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Viking napisał(a):
Trzymamy kciuki

Już prawie połamałem z tego trzymania. :)

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Cytuj:
Wszystko wskazuje na to, że Gutek spędza w Fortalezie ostatni dzień. Jutro wieczorem czasu miejscowego (nocą czasu polskiego) powinien wyruszyć ponownie w morze. Żeglarz pociąga nosem (jest przeziębiony) i odlicza godziny do startu. „Teraz byle do Charleston” – mówi. Jeszcze coś tam trzeba poprawić przy alternatorze, kupić trochę świeżego prowiantu, wody i jazda. Polak ma do pokonania około 3200 mil morskich. Jak oblicza w Charleston powinien być na kilka dni przed startem ostatniego etapu regat Velux 5 Oceans, który zaplanowany jest na 14 maja.


Załączniki:
Komentarz: Było co naprawiać
p4100132-ok.jpg
p4100132-ok.jpg [ 66.65 KiB | Przeglądane 5583 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 22:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Cytuj:
Tak jak zapowiedział. Dzisiaj około godz. 16.30 czasu lokalnego (21.30 czasu polskiego) Gutek opuścił Fortalezę. Na połatanym jachcie, z uszkodzonym kilem i nie do końca wyleczonymi żebrami obrał kurs na Charleston. Przed nim ponad 3 tysiące mil morskich żeglugi przez Atlantyk. Oby szczęśliwej, oby bezpiecznej. „Cieszę się, że znowu jestem w morzu choć nie lubię tak płynąć żeby tylko płynąć, ale nic na to nie mogę poradzić. Czasem tak bywa.” – powiedział nam Gutek tuż po starcie. Trzymaj się Guciu! Los sprawił, że w przedostatnim etapie regat Velux 5 Oceans polski żeglarz nie walczył z ludźmi. Jego największymi rywalami okazały się: awarie, pech i uraz żeber. Mamy nadzieję, że pasmo nieszczęść już się skończyło i Gutek spokojnie i w jednym kawałku dotrze na czas do Charleston aby podjąć walkę o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Już nieraz w trakcie tych regat przekonaliśmy się, że potrafi to robić do końca.

Pamiętacie o Gutku? Chłop walczy z przeciwnościami losu a tu jakoś cicho..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 kwi 2011, o 10:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Cytuj:
W lany poniedziałek Gutek „wjechał” w chmurę i został obficie zmoczony deszczem. Tradycji stało się zatem zadość. Deszcz przyniósł mu też pewną ulgę w upale. Poza tym, jak sam żeglarz mówi, „nuda i nic się nie dzieje”. Jedyną atrakcją są przylatujące od czasu do czasu na jacht ptaki i spotkania ze statkami. Polak płynie powoli, nie stawia większych żagli bo oszczędza poturbowane żebra. Ale ma już za sobą jedną trzecią drogi do Charleston i, wszystko na to wskazuje, na start ostatniego etapu regat Velux 5 Oceans (zaplanowany na 14 maja) powinien zdążyć. Z powodu upału i żeber większość czasu Gutek spędza leżąc wewnątrz jachtu.


Mnie tylko dziwi, że wiadomo co jest z kilem, wiadomo jakie elementy są potrzebne do naprawy.
Jaki jest problem, żeby to wszystko czekało na niego w USA i w 6-8 dni zostało zrobione na sicher?
Myślę, że Brad nie miałby takich problemów z naprawą swojej łajby.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 maja 2011, o 22:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Kolejna awaria... :-(
Cytuj:
Niestety bukszpryt na Operon Racing znów się złamał. „Wiele dni płynąłem na genakerze, testowałem bukszpryt dość solidnie, nic się nie działo, pomimo dość silnego wiatru nawet. Jednak wczoraj rano zobaczyłem pęknięcie po lewej stronie.

http://polishoceanracing.com.pl/

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2011, o 02:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Kilka fotek z regat.
http://www.ainhoasanchez.com/


Załączniki:
Gutek 4.jpg
Gutek 4.jpg [ 31.72 KiB | Przeglądane 5378 razy ]

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 maja 2011, o 09:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Cytuj:
Trwają prace na pokładach wszystkich jachtów przed końcowym skokiem przez Atlantyk.

Przed nami wielki finał samotnych regat VELUX 5 OCEANS, w trakcie którego cztery jachty Eco 60 zamkną wokółziemską pętlę wracając do francuskiego La Rochelle, portu z którego wyruszyły w październiku ubiegłego roku.

Sygnał startowy usłyszymy w sobotę, 14 maja, o godzinie 15.00 czasu lokalnego w Charleston, USA (godz. 21.00 czasu polskiego). Czterech zawodników wyruszy znów na morze, a kolejność na finałowym podium pozostaje wciąż trudna do ustalenia.

Cztery, czyli wszystkie z zakończonych do tej pory etapów wygrał Amerykanin Brad Van Liew na jachcie Le Pingouin. Ale żeby mieć stuprocentową gwarancję zwycięstwa, musi ukończyć ostatni etap regat. Natomiast prawdziwa walka będzie toczyła się o drugie miejsce, pomiędzy Polakiem Zbigniewem "Gutkiem" Gutkowskim (jacht Operon Racing) a Kanadyjczykiem Derekiem Hatfieldem (Active House). Obaj zawodnicy wystartują z Charleston z taką samą liczbą punktów w klasyfikacji generalnej.

"Ostatni etap będzie dla mnie trudny" - powiedział Brad. "Mam dużo punktów, ale to nie wszystko. Muszę nieustannie pamiętać o tym, że przewaga nie oznacza jeszcze zwycięstwa. Gutek i Derek mają do rozegrania swoje sprawy, ja nie chcę się w to mieszać. Zwycięstwo w ostatnim etapie byłoby fantastyczne, ale jeżeli przycisnę za mocno i nie ukończę go, nic z tego nie będzie" - dodaje Amerykanin.

Po ponad dwóch tygodniach w porcie Derek Hatfield mówi, że zarówno on, jak i Active House są już gotowi do drogi:

"Chciałbym być już na wodzie. Naprawiłem to, co miałem do naprawienia, sprawdziłem wszystko dwa razy, jestem zrelaksowany, ale jednocześnie skoncentrowany. Czeka mnie walka z Gutkiem, przez całe regaty byliśmy blisko siebie, a wiem, że on podejmie wyzwanie."

Zbigniew Gutkowski nadzoruje prace na pokładzie Operon Racing. Jest zadowolony z jachtu, który udowodnił swoją dzielność i wytrzymałość.

"Awarie, które mnie spotkały, nie były wynikiem błędu, tylko naturalnego zużycia pewnych elementów, czego nie można przewidzieć ani zauważyć nawet przy wielokrotnym sprawdzaniu jachtu" - mówi polski zawodnik. "Tym razem mam niewiele czasu, ale ze wszystkimi pracami zdążymy. Część napraw została już wykonana, czekamy na bukszpryt, do środy wszystko powinno być gotowe. Ja jestem bardzo zadowolony z zajmowanej pozycji. Oczywiście będę walczył dalej, po to tu jestem, ale najważniejsze to ukończyć ostatni etap, a dopóki wszyscy nie będziemy na mecie, nie można nic powiedzieć na pewno" - dodaje.

Brytyjczyk Chris Stanmore-Major, który na pokładzie Spartana znalazł się na podium w trzecim i czwartym etapie, na pewno również będzie robił wszystko, żeby poprawić swoje notowania.

"Pod względem psychologicznym ten etap będzie wyraźnie inny niż poprzednie. Będziemy na morzu tylko około dwóch tygodni, a nie cały miesiąc. Wiem, że mam szybki jacht, naprawiłem to, z czym miałem kłopoty. Na niektórych kursach mogę być szybszy od Brada i moim zdaniem mam szansę na naprawdę dobry wynik."

O ile etap czwarty charakteryzowały zmienne i trudne warunki, ostatnia prosta przez Atlantyk będzie przede wszystkim wymagała żeglugi z wiatrem, który najczęściej wieje z kierunków zachodnich. W optymalnych warunkach pokonanie trasy piątego etapu liczącej 3600 mil morskich powinno potrwać około 12 dni.
Źródło: http://www.velux5oceans.com

Imprezy wokół V5O...
http://www.charlestonharborfest.org/

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 maja 2011, o 10:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Cytuj:
Zbigniew Gutkowski nadzoruje prace na pokładzie Operon Racing. Jest zadowolony z jachtu, który udowodnił swoją dzielność i wytrzymałość.

"Awarie, które mnie spotkały, nie były wynikiem błędu, tylko naturalnego zużycia pewnych elementów, czego nie można przewidzieć ani zauważyć nawet przy wielokrotnym sprawdzaniu jachtu" - mówi polski zawodnik. "Tym razem mam niewiele czasu, ale ze wszystkimi pracami zdążymy. Część napraw została już wykonana, czekamy na bukszpryt, do środy wszystko powinno być gotowe. Ja jestem bardzo zadowolony z zajmowanej pozycji. Oczywiście będę walczył dalej, po to tu jestem, ale najważniejsze to ukończyć ostatni etap, a dopóki wszyscy nie będziemy na mecie, nie można nic powiedzieć na pewno" - dodaje.

Ciekawe tylko, czy kil mu naprawią.
Jakoś cicho na ten temat a były na ewentualną naprawę całe 8 dni.
Niemożliwe, żeby w USA nie było możliwości technicznych.
Pewnie wszystko rozbija się o kasę

Chyba, że jacht ma po tych regatach iść na żyletki :-(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 maja 2011, o 10:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Viking napisał(a):
Jakoś cicho na ten temat a były na ewentualną naprawę całe 8 dni.
Niemożliwe, żeby w USA nie było możliwości technicznych.
Pewnie wszystko rozbija się o kasę

Chyba, że jacht ma po tych regatach iść na żyletki :-(

To ja bym reflektował (po cenie złomu) :lol:

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2011, o 01:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Na jachcie Gutka zamontowano nowy, aluminiowy bukszpryt.
http://polishoceanracing.com.pl/?p=1652
David Adams o ostatnim etapie regat...
http://www.bymnews.com/news/newsDetails.php?id=86056

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2011, o 21:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2011, o 17:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Jak na razie Gutek na drugiej pozycji...http://www.velux5oceans.com/
http://polishoceanracing.com.pl/?p=1713


Załączniki:
normal_V5011rw_M6998.jpg
normal_V5011rw_M6998.jpg [ 43.53 KiB | Przeglądane 5188 razy ]

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2011, o 19:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Już niestety na czwartej i płynie wolniej o 3-5 węzłów wolniej od pozostałych zawodników.
Miejmy nadzieję, że Gutek da sobie radę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2011, o 17:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Widzę, że raczej łajba nie daje rady. Coś jest nie tak.
Gutek płynie z prędkością 9 a reszta od 15 do 19 węzłów.
Ponad 100 mil straty do lidera i brak widoków na odrobienie straconego dystansu.


Cytuj:
Cytuj:
Viking napisał(a):
Jakoś cicho na ten temat a były na ewentualną naprawę całe 8 dni.
Niemożliwe, żeby w USA nie było możliwości technicznych.
Pewnie wszystko rozbija się o kasę

Chyba, że jacht ma po tych regatach iść na żyletki

To ja bym reflektował (po cenie złomu)

AIKI, pomyśl czy warto ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2011, o 17:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Viking napisał(a):
Chyba, że jacht ma po tych regatach iść na żyletki

AIKI napisał(a):
To ja bym reflektował (po cenie złomu)

Viking napisał(a):
AIKI, pomyśl czy warto ;)

Pomysle, jak bedzie oferta :lol:

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 maja 2011, o 02:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Cytowane ze strony http://polishoceanracing.com.pl/
Cytuj:
Operon Racing to jacht, który bez wątpienia przejdzie do historii żeglarstwa. Zarówno tego światowego bo to na nim przecież Alain Gautier zwyciężył w regatach Vendée Globe, jak i polskiego jako łódka, na której Zbigniew Gutkowski, jako pierwszy Polak, wystartował w wyścigu samotników dookoła świata. Co się z nią stanie po regatach Velux 5 Oceans? Gutek zdecydował, że Operon Racing nie może służyć tylko jemu. Po zakończeniu wyścigu zamierza czarterować jacht wszystkim chętnym (ogłoszenie „wisieć” będzie w zakładce „Wyczarteruj Operona!”). To niezwykła oferta. Do te pory nie było w naszym kraju możliwości popływania choćby podobną jednostką. Czarter Operon Racing gwarantuje frajdę. Nie tylko ze względu na historię tej jednostki, ale także na jej możliwości. Terminy i warunki finansowe czarteru ustalane będą indywidualnie. Chętnych prosimy o kontakt: eg@polishoceanracing.com.pl. Przy okazji, za pośrednictwem naszej strony, Gutek ogłasza, że poszukuje skipera i załogi na przeprowadzenie Operon Racing z La Rochelle do Polski po zakończeniu regat Velux 5 Oceans. Kandydaci powinni pisać na podany wyżej adres mailowy. Czekamy! A o tym gdzie i kiedy będzie można zobaczyć jacht i samego Gutka w Polsce będziemy pisać na bieżąco na tej stronie. Zaglądajcie!

Jacht się rozsypie po V etapie regat i wtedy pójdzie w czarter ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 maja 2011, o 22:17 

Dołączył(a): 3 sty 2008, o 16:00
Posty: 276
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 24
Witam ! Gutek poprawia swoją pozycję (po następnych problemach-sieć rybacka,wózek grota-wystarczy ,dziękujemy ,więcej nie chcemy).Rywale Gutka ,by ominąć centrum wyżowe muszą obecnie odskoczyć na północ,więc stracą na dystansie-dla przykładu ostatnie dane VMG:Gutek-7 kn,Derek-1 kn,Brad-2 kn,CSM-6 kn,ale CSM idzie prosto w strefę ciszy.Potrafi Go tam zastopować,choć niezbyt długo-pewnie CSM liczy że to się opłaci .Zobaczymy później!Go Gutek !Goooo!!!

_________________
maciej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2011, o 17:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2009, o 07:49
Posty: 4953
Lokalizacja: 50°1'N 22°3'E
Podziękował : 191
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: kiper patentowany
Gutek odrobił połowę dystansu do lidera! Szacun!

_________________
Słаwek vel Wąski
"Mаrynаrz powinien być chlujny i mrаwy..."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2011, o 00:01 

Dołączył(a): 3 sty 2008, o 16:00
Posty: 276
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 24
Panowie !Gutek trzeci !!!Oby MU się wiodło!!

_________________
maciej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2011, o 13:46 

Dołączył(a): 3 sty 2008, o 16:00
Posty: 276
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 24
Witam! Trzej Panowie się kontrolują ,a czwarty znaczy się pierwszy ucieka.Oj niedobrze, niedobrze.Strefa zmiennych wiatrów obejmie całą trójkę :Gutka ,CSM, i Dereka.Stracą sporo do Brada,a jaka będzie kolejność?Powróżyć?Ale kto powróży.Następnie czeka na nich rozległy wyż z centrum na południe ,pewnie lepiej ominąć idąc na północ-dalsza strata do lidera. Trzymajmy za Gutka!!

_________________
maciej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 maja 2011, o 13:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Gutek drugi!!!
Pozostanie w ukrytym trybie podczas przejścia przez piewszą część bramki szybkości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 maja 2011, o 15:06 

Dołączył(a): 3 sty 2008, o 16:00
Posty: 276
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 24
Brawo Gutek!!Ma chłop żyłkę do regatowania!GO!!!!!!!!!!!!

_________________
maciej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2011, o 04:53 

Dołączył(a): 3 sty 2008, o 16:00
Posty: 276
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 24
Czapki z głów!!!

_________________
maciej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2011, o 05:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Wyskoczył z trybu ukrytego na drugim miejscu i poszedł ostro do góry za Bradem.
Są emocje, a na początku etapu zwątpiłem..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2011, o 06:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Viking napisał(a):
na początku etapu zwątpiłem..


Bo trzeba trzymać kciuki...wtedy jest inaczej. ;) :D
Gutek to " Czarny Koń V5O ".

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 maja 2011, o 14:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Gutek umacnia się na 2 miejscu i raczej wygrał przelot przez bramkę czasową z Derekiem.
Będzie dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2011, o 16:54 

Dołączył(a): 3 sty 2008, o 16:00
Posty: 276
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 24
Witam!Zapewne Brad już jest niedaleko mety,natomiast Gutek i CSM mogą ze sobą powalczyć ponieważ pod koniec dystansu to znaczy za ok.12-16 godzinwejdą obaj w zmianę kierunku wiatru.Nasz Żeglarz będzie miał korzystniejszy kurs-bajdewind z lewej burty, natomiast CSM może mieć wmordewind ,i zmusi to go do halsowania.Derek idzie śladem CSM i trafić może na jeszcze trudniejsze warunki przed La Rochelle.GO !!! Gutek!!!GOOOO!!! Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów! Maciek

_________________
maciej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2011, o 20:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Według moich obliczeń Gutek powinien być szybszy na mecie od Chrisa o jakieś 40 sekund. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2011, o 20:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Oby się Gutkowi udało dojechać
http://www.bymnews.com/news/newsDetails.php?id=86700.
Świetna robota na całej trasie regat.
Mimo wszystko jest najlepszy.

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL