Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 14:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lis 2017, o 12:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Jaromir napisał(a):
Hmmm, a tu piszą, że w klejącym się mule to i Rocna potrafi dawać d...:


Widać, że nie ma rzeczy doskonałych, choć faktycznie jest to pierwszy przeczytany przeze mnie artykuł krytycznie odnoszący się tej kotwicy ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2017, o 12:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2789
Lokalizacja: Norge
Podziękował : 96
Otrzymał podziękowań: 332
Uprawnienia żeglarskie: hm...
Wielce pouczający film: https://www.youtube.com/watch?v=l59f-OjWoq0

...szczególnie końcowe kryteria wyboru... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2017, o 14:33 

Dołączył(a): 22 sty 2009, o 14:41
Posty: 502
Podziękował : 776
Otrzymał podziękowań: 90
Pewnie,ze nie ma.Nawet Steve, autor /m.in/filmu zapodanego przez Zoste uzywa extra malo popularnej dzis na jachtach kotwicy" Navy Anchor",Hall'a jakkolwiek zwa.
Z dostepnych na rynku Delta i Rocna "ogolnie "najlepiej sie sprawdzaja ,mozna zagladnac i tu.http://www.christinedemerchant.com/anchor_styles.html
Wydaje sie logiczne,ze zmiana pradu,czy wiatru pociaga za soba rowniez zmiany w przyczepnosci do dna,wiec poki co/do kiedy nie wymysla czegos idealnego/ wachta kotwiczna musi byc i czasem kilka kotwic itd./przy skrajnie roznym dnie/.
Tak wiec bury kocur powinien byc zadowolony z wyboru pamietajac jednoczesnie jw.

_________________
jedrek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2017, o 16:30 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
Ja tam taki doświadczeniowiec jestem, sam spróbuje przyszłego lata ale może ktoś już robił takie testy i próbował zamiast prosiaka założyć w odległości pięciu metrów od zasadniczej kotwicy dać drugą mniejszą na szekli np danfortha?? Można by tak się pobawić i wybróbować kilka różnych zestawów, jak to trzyma. W takich szkierach gdzie przeważnie zbity szlam przypominający glinkę powinno dać ciekawe efekty. Na jakieś dłuższe postoje na innych wodach także.
Na jakieś kąpiele to raczej szkoda pracy ale na dłużej to kto wie ?? No i mega taniej niż taka Rocna

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2017, o 19:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Jaromir napisał(a):
tu piszą, że w klejącym się mule to i Rocna potrafi dawać d...

bury_kocur napisał(a):
jest to pierwszy przeczytany przeze mnie artykuł krytycznie odnoszący się tej kotwicy

Również nigdy wcześniej nie czytałem (i nie słyszałem) negatywnej opinii o Rocna. Pozytywnych natomiast słyszałem i czytałem wiele.
Zmuszony zostałem obejrzeć film zamieszczony przez Jaromira z uwagą. Autor filmu Steve przyznaje, że testowana Rocna jest lżejszą kotwicą (33 lb) w porównaniu do wszystkich wcześniej testowanych (45 lb), za wyjątkiem kotwicy Super Sarca (34 lb powiedział).
Obejrzałem test Super Sarca 33 lb, oto link:
https://www.youtube.com/watch?v=TVstjgWp0aw
i porównałem z testem Rocna 33 lb dla ułatwienia oglądania link Jaromira:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... L9JL9AK6ss

Wiem jak należy rzucić kotwicę i jak operować manetką, żeby dać szansę na wkopanie się kotwicy, ale wiem też, jak szarpnąć i ile wydać łańcucha, żeby kotwica nie zahaczyła.
Na obu filmach widać wyraźnie kilka niuansów, które decydują o tym aby założenie Steve'a zostało zobrazowane na filmie.
Należy zwrócić uwagę z jaką delikatnością prowadzona jest Super Sarca w porównaniu z tym samym inicjującym szepnięciem Rocny.
Nie podejrzewam autora o celowe skrócenie łańcucha i zakładam, że prędkości o jakich mówi są prawdziwe, ale...

Steve zamieścił jeszcze inny filmik na którym gloryfikuje kotwicę Excel i prostuje wcześniej głoszone opinie. Zwróćcie uwagę na 1 min filmu, gdzie przyznaje, że czyni to na skutek kontaktu z producentem.

Napisałem do Rocna prośbę o zajęcie stanowiska w kwestii głoszonej przez Steve'a opinii, przesyłając dwa pierwsze linki.
Zobaczymy co powie Rocna.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com



Za ten post autor -O- otrzymał podziękowanie od: jedrek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2017, o 19:53 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
-O- napisał(a):
Napisałem do Rocna prośbę o zajęcie stanowiska w kwestii głoszonej przez Steve'a opinii, przesyłając dwa pierwsze linki.
Zobaczymy co powie Rocna.

No wiesz ... każdy Żyd swój towar chwali, nie liczyłbym na obiektywną opinię.

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2017, o 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
junak73 napisał(a):
nie liczyłbym na obiektywną opinię

Nie oczekuję opinii na temat kotwicy (towaru), tylko testu Seve'a.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2017, o 21:50 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
junak73 napisał(a):
może ktoś już robił takie testy i próbował zamiast prosiaka założyć w odległości pięciu metrów od zasadniczej kotwicy dać drugą mniejszą na szekli np danfortha?
Robiłem tak[*], ale skutek średni, uważam że lepiej trzyma po prostu kotwica 20 kg niż 15kg + prosiak 5kg czy niż kotwica 10kg + druga 10 kg pięć metrów blizej na tym samym łańcuchu. W trudnych warunkach trzeba stawać na dwóch kotwicach w "V" i tyle.

[*] M.in. po to, żeby kręcące się po ciemku motorówki nie wjeżdżały w linę kotwicy wydanej z rufy.



Za ten post autor 666 otrzymał podziękowanie od: junak73
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2017, o 23:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
-O- napisał(a):
Pozytywnych natomiast słyszałem i czytałem wiele.


Coś jeszcze znalazłem pozytywnego:
https://www.youtube.com/watch?v=bhjdlKwTdv8

Chyba jednak nie jest ta kotwica zła ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2017, o 23:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Jeżeli test ma pokazać, że Super Sarca może dawać d.... , to wystarczy zwiększyć prędkość wleczenia i po zawodach.
https://www.youtube.com/watch?v=xM_i4w8eqTw

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 08:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
-O- napisał(a):
to wystarczy zwiększyć prędkość wleczenia i po zawodach.


Marek - idąc tym tokiem rozumowania to można zerwać każdą - najlepiej nawet wgryzioną w glebę - kotwicę i położyć każdy test.

Przyłożoną odpowiednio siłą można wszystko tylko czy to ma wiele wspólnego z rzeczywistymi warunkami używania kotwic ?

Jak na razie oglądam wszelkie znalezione testy i jakoś nie znajduję ogromu krytyki kotwic ROCNY a wręcz przeciwnie - wydaje mi się, iż plasuje się ona w czołówce.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 09:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
bury_kocur napisał(a):
Przyłożoną odpowiednio siłą można wszystko tylko czy to ma wiele wspólnego z rzeczywistymi warunkami używania kotwic ?

Nie moa to nic wspólnego, co przyznaje również autor filmu wielokrotnie.
Wydawane jest 1,5 - 2,5 głębokości łańcucha, przy czym 2 - 2,5 jest długością optymalną do - uwaga! - zahaczenia kotwicy. Jeżeli na tak wydanym łańcuchu zahaczona kotwica trzyma ok. 1500 rpm, to kolejnym krokiem jest wydanie min. 3 do 5 głębokości i ewentualne sprawdzenie trzymania przy 2000 a nawet 2500 rpm.
Tymczasem na testach następuje rwanie kotwicy na krótkim łańcuchu. Następnie obrót o 180º z najazdem o prędkości 2w.
Granica wytrzymałości została ekstremalnie przesunięta do punktu w którym o sukcesie decydują drobne niuanse - metr więcej albo mniej wydanego łańcucha, drobna różnica prędkości, czy impet najazdu.
Na kolejnych filmach autor zapewnia, że nie jest w żaden sposób związany z producentami, czy też dystrybutorami kotwic. Pojawiają się też zapewnienia, że kotwice są mu użyczane przez dobrych ludzi a w jednym przypadku przez US Army.
Trudno jest mi uwierzyć, że właściciel testowanej Rocny użyczył jej, żeby pokazać jaką kiepską kotwicę sobie kupił.
Mało to wszystko jest wiarygodne. Autor trochę przekombinował.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
-O- napisał(a):
Trudno jest mi uwierzyć, że właściciel testowanej Rocny użyczył jej, żeby pokazać jaką kiepską kotwicę sobie kupił.
Mało to wszystko jest wiarygodne. Autor trochę przekombinował.


O ile John Harries, założyciel AAC pisze jasno o swoich związkach z producentem Spade to nie wiem co chciałbyś zarzucić Steve'owi? Facet od lat opisuje różne techniczne aspekty związane z posiadaniem i poważnymi ingerencjami w aluminiowy jacht /o zakładkowym poszyciu ;) / zbudowany na podstawie projektu Colvina przez jego ojca, i jest ze swoich opisów, filmów i aktywności na Sailing Anarchy znany i ceniony. Wydumał metodę wieszania kamerki na kotwicy, której nikt wcześniej nie stosował /wszyscy producenci z lubością włóczyli kotwice po plaży/osuchach za samochodami, jasno mówi, że jego test nie jest wybitnie naukowy, zakłada ekstremalnie niekorzystne warunki /długość łańcucha do głębokości, gwałtowne odwrócenie kierunku o 180 stopni/ mówi też dlaczego tak.

Myślisz, że ryzykowałby reputację i proces z producentem gdyby udowodniono mu kombinowanie?

Ze wszystkich informacji na anglojęzycznych blogach/forach wynika niezbicie, że kupujesz jedną z dwóch najlepszych i najbardziej uniwersalnych kotwic na świecie. Wszelkie bardziej niezależne testy wygrywają oryginalne Rocna i Spade które dogonić usiłuje najnowszy konkurent Mantus. Obie się różnią więc czasem /w gęstym zielsku/ cieńszy z uwagi na kształt brak komory balastowej grot Rocny jest lepszy, czasem /w rzadszym mule/ większa na kilogram kotwicy powierzchnia robocza Rocny jest lepsza, czasem /w oblepiającym mule/ ciężki balast Spade'a jest lepszy. Ponowna galwanizacja Spade'a to z kolei PITA jak mawiają użytkownicy i tu też góruje Rocna. Tak czy siak obie się wyraźnie wybijają we wszelkich znanych mi testach i publikacjach. Sporo ich też obu /obok Delt/ widziałem na dziobach jachtów w Puerto Williams i Ushuaia. Obie też z racji na podobieństwo najsłabiej radzą sobie w bardzo rzadkim mule, gdzie liczy się mniej waga, a bardziej powierzchnia i gdzie rekordy biją lekkie aluminiowe pochodne danfortha - Fortress, które na tych wyprawowych jachtach często widać na rufach.

Podejrzewam, że Smith Junior doskonale zna fimiki s/v Panope i nadal będzie przekonany /podobnie jak wielu żeglarzy/ o wyższości Rocny, którą wymyślił i od dziesiątków lat testuje na Kiwi Roa Smith Senior.

PS. W komentarzach na AAC u Johna Harriesa w strefie dla subskrybentów znajdziesz opinie o dawaniu tyłka przez Spade'y i to na domowym poletku bo we Włoszech w pewnej specyficznej okolicy z trudnym dnem. Tam dopiero widać /skwitowane zresztą: "I'm biased for sure" ;) / kluczenie Johna by śladem Rocny nie przestać rekomendować darowanego sobie Spade'a ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 11:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Yigael napisał(a):
Wszelkie bardziej niezależne testy wygrywają oryginalne Rocna i Spade


Czy pisząc powyższe zdanie o testach kotwic masz na myśli tylko kotwicę oryginalną ROCNA (tą z tym pałąkiem) czy także kotwicę VULCAN ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 11:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Akurat Vulcan jest nowszym wynalazkiem, testy które widziałem były autorstwa producenta i wynikało z nich, że w działaniu są bardzo podobne Z Rocną. Te niezależne testowały oryginalne Rocny. Jedno jest pewne, że zarówno producent jak i konstruktor Spade'a próbowali zrobić kotwicę pozbawioną wad oryginału /balast, cena/ i im nie wyszło, a produkty bardzo szybko w niezależnych testach czy forumowych opiniach użytkowników zdezawuowano - zarówno Raya jak i Sword szybko zniknęły z rynku. Peter Smith postanowił stworzyć kotwicę pozbawiona wady Rocny /wielki pałąk/ i póki co po paru latach Vulcan nadal jest na rynku i sobie radzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 12:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2015, o 13:34
Posty: 541
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 230
Otrzymał podziękowań: 224
Uprawnienia żeglarskie: JSM,SRC
bury_kocur napisał(a):
Podróbek nie lubię - koszt dobrej oryginalnej kotwicy - mimo jej początkowej ceny - może jednak okazać się niższy niż koszty napraw jachtu po zerwaniu go z takiej podróbki.

Nie znam się więc pytam. W czym podróbka może okazać się gorsza? Jeżeli spawy wykonane są poprawnie i kształt kotwicy został dokładnie skopiowany, to nie rozumiem w czym może być problem? Masz jakieś złe doświadczenia z podróbkami, czy tak zapobiegawczo się wystrzegasz?

_________________
Rafał
http://rawonsails.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 13:06 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Wiesz na srodladziu jest sporo źle skopiowanych kotwic.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 13:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
W tych niezależnych testach niektóre "podróby" np. ani razu nie chwyciły...

rawonsails napisał(a):
Nie znam się więc pytam. W czym podróbka może okazać się gorsza? Jeżeli spawy wykonane są poprawnie i kształt kotwicy został dokładnie skopiowany, to nie rozumiem w czym może być problem?


Z tym dokładnym kopiowaniem jest problem w przypadku nowoczesnych kotwic chronionych patentami, kształt i proporcje bywają "zbliżone". Z różnym skutkiem. Oprócz kształtu jest jeszcze kwestia wyważenia, materiału, konstrukcji wewnętrznej. Trzony bywają robione ze stali o podwyższonej wytrzymałości w oryginałach i zwykłej w "podróbach", zwłaszcza dotyczy to kopii w nierdzewce robionych - czasem z uwzględnieniem tego w grubości /z różnym skutkiem dla wyważenia/ czasem bez. Gnące się w testach nierdzewne bruce'y miały trzon spawany wzdłuż krawędzi z trzech cienkich blach kiedy oryginał miał trzon z jednorodnego grubego materiału. Spade ma w oryginale trzon pusty w środku czego nie uwzględniały tureckie kopie. etc.etc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 13:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
rawonsails napisał(a):
kształt kotwicy został dokładnie skopiowany


Tu może być problem właśnie a jestem za cienki, żeby to ocenić.

Sedno tych kotwic jak wiesz tkwi w ich kształcie oraz w tym co powyżej napisał Marcin.

rawonsails napisał(a):
Masz jakieś złe doświadczenia z podróbkami, czy tak zapobiegawczo się wystrzegasz?


W tym przypadku całkowicie zapobiegawczo.

Wychodzę z prostego założenia, że koszt posiadanego jachtu jest za duży w stosunku do kosztów kotwicy, żeby ryzykować - w imię jakiś drobnych w sumie oszczędności - rozwalenie się gdzieś na skałach.

W 2016 roku miałem bardzo dobry przykład w szkierach - stanąłem na kotwicy na noc pomiędzy wyspami - pogoda była śliczna i nic nie zapowiadało problemów, więc poszliśmy spać.

W środku nocy obudziło mnie narastające wycie wiatru - w gaciach wyskoczyłem do kokpitu - na wiatromierzu zobaczyłem > 32 kn a jacht jeździł jak opętany.

Wiatr w stosunku do wieczornego zmienił się o 180 st. i 20 metrów za rufą miałem skały wyspy.

Mogłem się tylko modlić, żeby kotwica wytrzymała i nie puściła - na jakiekolwiek manewry nie miałem szans, więc jako zagorzały - pełnej krwi - ateista szybko próbowałem sobie przypomnieć co jest po "Zdrowaś Mario" i po "łaskiś pełna" :lol:

Stałem na 15 kg kotwicy BRUCE - oryginalnej z sygnaturką producenta i na 30. metrach łańcucha.

Po 40 minutach wiatr ścichł praktycznie do zera i wtedy wypiliśmy flaszkę GINu za cudowne ocalenie.

Nie wiem - bo skąd mam wiedzieć - czy ocalił mnie łut szczęścia czy dobra oryginalna kotwica, ale od tego czasu powiedziałem sobie - żadnych podróbek kotwic ...

Możesz to oceniać jako przewrażliwienie, ale raz jeszcze powiem - jacht kosztuje za dużo w stosunku do ceny dobrej kotwicy, żeby ryzykować...

Mój śp. ojciec mawiał całe życie - synu - jesteś za biedny, żeby kupować tanio... :-(

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 14:08 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Kocur a Ty masz tylko jedną kotwica?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 14:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Yigael napisał(a):
proporcje bywają "zbliżone". Z różnym skutkiem. Oprócz kształtu


Nawet porównując sam kształt...

Tu masz oryginał:
http://clipper.gd.pl/pds.php?main=shop& ... =1145&num=

A tu "zbliżoną" podróbkę:
https://www.szopeneria.pl/pl/p/Kotwica- ... 5-kg-/9259

Jak dla mnie to nawet na "pierwszy rzut oka" :lol: różnice widać wyrażnie jak np. wysokość trzonu nad "pług" - sposób i miejsce przyspawania tej obręczy, o kątach nie wspomnę itd...

Wiem - ktoś powie, że to nie ta kotwica - pewnie, że nie ta ale z czego ja rżnęli ?

A nazwa tak jakoś sama jest fonetycznie bardzo podobna ?

Ech...

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

piotr6 napisał(a):
Kocur a Ty masz tylko jedną kotwica?


Mam chyba ze cztery a czemu pytasz ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Były user
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 14:26 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
bury_kocur napisał(a):
Mogłem się tylko modlić, żeby kotwica wytrzymała i nie puściła - na jakiekolwiek manewry nie miałem szans, więc jako zagorzały - pełnej krwi - ateista szybko próbowałem sobie przypomnieć co jest po "Zdrowaś Mario" i po "łaskiś pełna" :lol:


To Ty nie potrzebujesz kotwicy, tylko WIARY :rotfl:

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 14:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
junak73 napisał(a):
tylko WIARY


Najpierw musiałbym zostać wierzącym - tylko w jakiej wierze ???

Potem się chyba ochrzcić (nie wiem - może nie - nie znam się na tym).

Potem wyklepać jakieś wierszyki na pamięć z tejże wiary gloryfikujące administratora tej wiary ...

A dalej nie wiem co się robi ... :-( ?

Klepie się te wierszyki w chwilach słabości lub zwątpienia ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Marian J.
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 14:41 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Naprawdę trzeba być nieżle stukniętym aby kupić podróbę kotwicy. Albo mnie stać na żeglarstwo = bezpieczeństwo , albo należy dać sobie spokój.
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 14:46 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
bury_kocur napisał(a):
A dalej nie wiem co się robi ... :-( ?

Klepie się te wierszyki w chwilach słabości lub zwątpienia ?

No proszę, proszę.......
bury_kocur napisał(a):
szybko próbowałem sobie przypomnieć co jest po "Zdrowaś Mario" i po "łaskiś pełna" :lol:

Znaczy, nie jest jeszcze wszystko stracone :-P

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 14:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
piotr6 napisał(a):
na srodladziu jest sporo źle skopiowanych kotwic

I drugie tyle nie tyle źle skopiowanych, co zbudowanych na zasadzie "ja sobie mały Kaziu kotwicę podobną do XXX wyobrażał".
BTW - nie tylko na śródlądziu...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 16:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2015, o 13:34
Posty: 541
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 230
Otrzymał podziękowań: 224
Uprawnienia żeglarskie: JSM,SRC
bury_kocur napisał(a):
Najpierw musiałbym zostać wierzącym - tylko w jakiej wierze ???

Polecam https://klps.pl/o-nas.html
Nie trzeba się chrzcić. I w ogóle nic nie trzeba, a dużo można. Ale jak Ci będzie sakramentów brak, to w sezonie zapraszam na pokład Santa Pasty - coś wymyślimy ;)

Co do kotwicy, którą mam zamiar kupić na przyszły sezon - nie wiedziałem, że oryginalność jest tak istotna. Dzięki wszystkim z info - będę się rozglądał inaczej niż dotychczas - bardziej świadomie.

_________________
Rafał
http://rawonsails.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 16:24 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Kotwice to temat rzeka ja mam same pozytywne doświadczenia z CQR

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 16:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
piotr6 napisał(a):
Kotwice to temat rzeka ja mam same pozytywne doświadczenia z CQR


http://www.spade-anchor.com/IMG/pdf/2011_-_Test_et_Comparatif_Ancres_-_PRACTICAL_BOAT_OWNER.pdf

Niezależny test. Ocena PBO: CQR poor performance. Do testu siły trzymania zakopano ją ręcznie...

Poniżej tabela z testu PBO przedrukowywana na stronach Rocny - polecam porównanie siły trzymania 21,5 kg CQRa z 13,3 kg Spadem i 16,2 kg Rocną.


Załączniki:
phpThumb_generated_thumbnail.png
phpThumb_generated_thumbnail.png [ 115.68 KiB | Przeglądane 4901 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lis 2017, o 16:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
rawonsails napisał(a):
Polecam https://klps.pl/o-nas.html
Nie trzeba się chrzcić. I w ogóle nic nie trzeba, a dużo można. Ale jak Ci będzie sakramentów brak, to w sezonie zapraszam na pokład Santa Pasty - coś wymyślimy


Słuchaj Rafał

Winien mi jesteś czyszczenie monitora :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Przebrnąłem tylko przez początek ale zdaje się, że zakotwiczę w tej literaturze na dłużej :lol:

Kotwica do wyboru :lol:

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Yigael napisał(a):
16,2 kg Rocną.


U mnie z tabel (niecałe 12 ton) wychodzi ROCNA 20 kg.

Coraz bardziej się do niej przekonuję :)

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL