Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 07:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 gru 2017, o 13:47 

Dołączył(a): 29 sty 2014, o 14:09
Posty: 81
Podziękował : 22
Otrzymał podziękowań: 49
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witajcie!
Noszę się z zamiarem montażu bramki rufowej na 33 stopowym jachcie. Będą na niej zamontowane: panel fotowoltaiczny, anteny VHF, AIS oraz TV, które razem nie będą ważyć więcej niż 20kg. Dotąd miałem anteny zamocowane na tymczasowych maszcikach, zasięg AIS (odbiór) nawet do 40 Mm, moja pozycja też była nieźle widoczna, sprawdziłem na Marine Traffic. Zasięg VHF przyzwoity, choć antena na topie masztu była znacząco skuteczniejsza, przewody H155.
Wiem o sprawach stateczności, łódka waży prawie 6T ;)
Planuję bramę zamocować na istniejącym koszu rufowym, widziałem już takie rozwiązania na jachtach, w tym u kolegów z tego forum.
Na początek chciałbym oszacować koszty robocizny i materiału, bo nie wiem ile forsy muszę ukryć przed żoną przez okres zimowy :rotfl:
Tutaj prośba do Was o następujące informacje: Kto wykona taką konstrukcję, nie narażając mojej żony na zbyt wielki ból głowy? Interesują mnie okolice Stolicy oraz Trójmiasta.
Nauczony doświadczeniem, chciałbym ustalić ostateczną cenę przed zleceniem usługi, potrzebny będzie rysunek techniczny bramki, czy ktoś zechciałby mi go użyczyć? Dostosowałbym go pod swoje potrzeby.
Jaki jest orientacyjny koszt wykonania takiej bramki (materiał i robocizna)?
Gdzie zakupię solidne mocowania (łączniki) bramki do relingu 25mm?
Z góry dziękuję za pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 gru 2017, o 13:57 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
radams napisał(a):
Kto wykona taką konstrukcję, nie narażając mojej żony na zbyt wielki ból głowy?

To zależy od ilu PLN Twoją Żonę zaczyna boleć głowa :lol:
radams napisał(a):
Interesują mnie okolice Stolicy

Nie jest to co prawda bliska okolica ale popytaj w MAST-ie Nieborów. Pytaj o Darka Nawrockiego

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 gru 2017, o 15:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
radams napisał(a):
Planuję bramę zamocować na istniejącym koszu rufowym, widziałem już takie rozwiązania na jachtach, w tym u kolegów z tego forum.


Bardzo dobre rozwiązanie - sprawdzone na 30 stopówce:

Załącznik:
Kocur Bramka.JPG
Kocur Bramka.JPG [ 127.71 KiB | Przeglądane 4266 razy ]


Bramkę projektowałem sobie sam - prześlij mi Swój adres mailowy to prześlę Ci zarówno projekt samej bramki jak i projekt uchwytów do kosza rufowego.

Montaż gotowej bramki zajmie Ci może 2 godziny.

Statecznością się nie przejmuj - jacht po zamontowaniu bramki wraz z radarem i wszystkimi na tej bramce pierdołami nie stracił na stateczności nic co mógłbym zauważyć w normalnym pływaniu a przeszedłem z tą bramką wiaterek 40 kn z Bornholmu do PL i nie działo się NIC.

Co do kosztów to musisz liczyć się z kwotą ok 3 tys. zł za całość robocizny z materiałami.

Bramkę robili mi w Nieborowie - mogę Cię tam zaawizować do Mariusza Dziedzica - jeżeli jeszcze tam pracuje ale chyba tak...

Z przewozem samej bramki też nie miałem kłopotu - wyglądało to tak - może odrobine dziwacznie ale jechała zgodnie z przepisami nic nie wystając poza obrys auta:

Załącznik:
Bramka na Passacie.jpg
Bramka na Passacie.jpg [ 58.36 KiB | Przeglądane 4266 razy ]


Wszystko co piszesz jest już kiedyś przeze mnie wykonane - idziesz niejako moimi ścieżkami.

Jak coś jeszcze potrzebujesz wiedzieć to pisz na PW - tu masz jeszcze fotkę jachtu z bramką:

Załącznik:
Zdjęcie0440.jpg
Zdjęcie0440.jpg [ 151.76 KiB | Przeglądane 4266 razy ]


radams napisał(a):
Interesują mnie okolice Stolicy


Jak się z tematem takiej bramki zgłosisz do Sławka Płatka z dawnego MAST-u (ma sklep na terenie YKP W-wa na Wale Miedzeszyńskim 377 - tel do Sławka 22 616 04 16) to wykona Ci on tę bramkę nie gorzej niż moją bo ja tam ją zrobiłem.

Pokłoń się Sławkowi ode mnie o powiedz, że chcesz taka samą bramkę jak robił Włodek.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Ostatnio edytowano 21 gru 2017, o 15:25 przez bury_kocur, łącznie edytowano 2 razy


Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: radams
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 gru 2017, o 15:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
radams napisał(a):
potrzebny będzie rysunek techniczny bramki, czy ktoś zechciałby mi go użyczyć? Dostosowałbym go pod swoje potrzeby.
(...)

Gdzie zakupię solidne mocowania (łączniki) bramki do relingu 25mm?


Tak jak Ci pisałem - napisz Swój adres mailowy a rysunki prześlę Ci oba a konkretnie szkic bramki - Sławkowi nie potrzeba nic więcej - szkic wystarczy - oraz rysunek techniczny tego łącznika do kosza.

Ja u siebie mam tak zrobiony i jest OK - popatrz fotki poniżej.

Powieliłem zresztą ten swój projekt z poprzedniego jachtu na obecnym jachcie - 40 stóp - i też się sprawdza.
Załącznik:
Brameczka stoi.jpg
Brameczka stoi.jpg [ 107.83 KiB | Przeglądane 4261 razy ]

Załącznik:
Bury Kocur - rufa i bramka.jpg
Bury Kocur - rufa i bramka.jpg [ 118.88 KiB | Przeglądane 4261 razy ]


Problem nie jest w samej bramce, ale w jej usztywnieniu po zamocowaniu na koszu - zerknij zresztą na powyższe fotki a tam wszystko widać - dodałem dwie skośne rurki z uchwytami od bimini i wystarczyło a całość jest bardzo sztywna.

Takie uchwyty od bimini do tego kupisz zresztą także u Sławka.

Całość tych prac, o których piszesz jest już przeze mnie przećwiczona.

Możesz podjechać do mnie w Górkach na jacht i obejrzeć sobie całą tę konstrukcję - będę w Klubie 20/21 styczeń - najlepiej 20 stycznia wieczorkiem bo mamy spotkanie wieczorne w Klubie.

Odezwij się na PW to się umówimy - przyjedziesz i sobie obejrzysz - po co masz wyważać otwarte drzwi...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 gru 2017, o 17:57 

Dołączył(a): 5 gru 2009, o 21:40
Posty: 1272
Podziękował : 144
Otrzymał podziękowań: 328
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski, m.s.morski.
Bury Kocur napisał:
Bramkę robili mi w Nieborowie - mogę Cię tam zaawizować do Mariusza Dziedzica - jeżeli jeszcze tam pracuje ale chyba tak...

Mariusz jest właścicielem firmy Mast to tak łatwo go nie zwolnią. tel. 504152393

_________________
Kto ma statki ten ma wydatki.
Pozdrawiam Michał aka Szkodnik
Usługi szkutnicze


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 gru 2017, o 09:47 

Dołączył(a): 29 sty 2014, o 14:09
Posty: 81
Podziękował : 22
Otrzymał podziękowań: 49
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Wesołych Świąt!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL