Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 17:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lut 2018, o 21:59 

Dołączył(a): 29 sty 2017, o 15:25
Posty: 10
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Może ktoś, coś sensownego polecić ?
Wiadomo mało miejsca i nie ma co szaleć, ale coś rozsądnego co do rozmiaru samej instalacji oraz cenowo mile widziane.
Idealnie gdybyście mogli polecić coś i kogoś do montażu.
Dziękuję ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lut 2018, o 22:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
piotrz napisał(a):
Idealnie gdybyście mogli polecić coś i kogoś do montażu.


Podstawowe pytanie - jakim paliwem dysponujesz do tego urządzenia ?

Bo masz do dyspozycji Diesel, benzynę lub gaz.

Osobiście z tego powyższego zestawu paliw wybrałbym Diesel ze względu na bezpieczeństwo.

Rozumiem, że chcesz tego ogrzewania używać poza portem czyli w grę wchodzi albo takie urządzenie grzewczo - nawiewowe jak w linku poniżej, albo coś z rodziny TRUMY, ale to z kolei jest oparte na paliwie gazowym a do gazu to ja osobiście po latach pływań podchodzę na jachcie z dużą rezerwą.

Pomijając fakt, że Diesel - czyli mówiąc po polsku ropa - jest prostsza do kupienia od gazu propan butan.

Nie wiem jakim funduszem dysponujesz, ale jeżeli pytasz się o coś małego oraz dobrze i naprawdę skutecznie działającego to moim zdaniem najlepsze jest powietrzne WEBASTO - np. takie:

http://allegro.pl/ogrzewanie-postojowe- ... 47330.html

Cena na tej aukcji jest naprawdę bardzo dobrą ceną za to urządzenie - a jest to urządzenie nowe.

Nie mówię, że akurat to masz kupić ale daję Ci temat do przemyślenia choć na Twój jacht takie WEBASTO 2 kW jest świetnym rozwiązaniem.

Zamontujesz sobie urządzenie w bakiście - wydech przeprowadzisz na rufę - sterownik przeprowadzisz do mesy a do kabin rozprowadzisz tunele powietrzne - na pewno do mesy + może do WC + może do kabiny dziobowej + może do rufowej.

I założysz sobie to sam - jak sie wczytasz w manual montażu tego to jest to naprawdę proste - złożysz na Swoim jachcie sobie to sam w jeden / dwa dni.

Montowałem takie ogrzewania na kilku jachtach i wiem co mówię.

Na obecnym jachcie mam takie samo urządzenie tylko 5 kW ale tobie na Twój jacht wystarczy ten powyższy 2 kW.

I jeżeli mogę coś podpowiedzieć z własnego, wieloletniego doświadczenia - nie kombinuj i nie szukaj jakiś tanich rozwiązań typu Adam Słodowy lub MacGyver, bo z takimi wynalazkami nie firmowymi zawsze będziesz miał kłopoty.

Załóż sobie dobre urządzenie markowe - zapomnisz o jego istnieniu i przez wiele lat będziesz się bezawaryjnie cieszył komfortem ciepła w chłodne dni.

Dokupisz sobie do takiego WEBASTO mały - 5 litrów - zbiorniczek na paliwo od jakiegoś małego silnika zaburtowego - wsadzisz to do bakisty - i masz spokój.

Takie urządzenie pali może 100 - 150 g Diesla / h.

Jakbyś miał jakieś jeszcze pytania to dawaj.

PS - nie pracuję w WEBASTO i nie mam żadnego interesu reklamować Ci tego urządzenia.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lut 2018, o 23:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Jeszcze jedno Piotr - obejrzałem sobie Twój jacht na Twojej stronie na sąsiednim poście o czarterze - nb. strona naprawdę ładnie zrobiona :D - i mogę Ci uprościć nawiewy ogrzewania.

Wystarczy jak w takim jachcie zrobisz JEDEN wylot ogrzewania centralnie w mesie co bardzo upraszcza robociznę.

A te 2 kW to będzie aż za dużo na ten jacht ale mniejszych nie ma.

Będzie Ci to chodzić na minimum i palić będzie < 100 gr/h

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2018, o 07:36 

Dołączył(a): 5 gru 2009, o 21:40
Posty: 1274
Podziękował : 145
Otrzymał podziękowań: 334
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski, m.s.morski.
Bury Kocur napisał: PS - nie pracuję w WEBASTO i nie mam żadnego interesu reklamować Ci tego urządzenia.

To widać bo Reklamujesz jakąś podróbkę. Oryginalne ogrzewanie do jachtu ma zupełnie inny sterownik, ma tłumik i wydech spalin. Przy czarterach pewnie warto mieć papier, że wyrób jest dopuszczony do montażu w jachtach.
Przy instalacji ogrzewań zawsze dodaję wylot w wc. Nawet jak ktoś nie chce to warto namówić. Pomieszczenie małe, a warto mieć wysuszone kurtki i ręczniki.

_________________
Kto ma statki ten ma wydatki.
Pozdrawiam Michał aka Szkodnik
Usługi szkutnicze


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2018, o 09:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Michal napisał(a):
To widać bo Reklamujesz jakąś podróbkę. Oryginalne ogrzewanie do jachtu ma zupełnie inny sterownik, ma tłumik i wydech spalin.


Może to nie jest oryginał z napisem WEBASTO ale wygląda bardzo rozsądnie.

Urządzenia WEBASTO obaj znamy - Ty może bardziej bo je montujesz niemalże seryjnie - ja mniej, ale przynajmniej 4 sztuki założyłem sam osobiście, więc też trochę je znam.

Jak wiesz wymieniałem rok temu na swoim jachcie całe WEBASTO.

U Grześka w firmie oglądałem wtedy przeróżne sterowniki i chyba podobny do tego jak na tym linku też tam był.

Ten z tego linku wygląda na jeszcze ze starej produkcji co nie znaczy, że jest zły - nie, jest po prostu prostszy obsługowo.

Teraz są inne i bardziej zaawansowane możliwościowo (mój np. mogę sterować telefonem) - to fakt ale na poprzednim jachcie miałem chyba coś podobnego do tego z tej oferty.

Co do tłumika wydechu to faktycznie nie ma go na tym zdjęciu, ale nie jestem pewien czy występuje on w komplecie - może tak - nie upieram się, ale nawet jak nie ma to kosztuje on niewiele.

Natomiast to urządzenie z linku może nie być faktycznie oryginałem z WEBASTO, bo nie pasuje mi tu cena - komplet u Grześka w firmie kosztuje chyba zdecydowanie drożej tyle, że autor wątku prosił o coś rozsądnego cenowo a cena 2650 zł za komplet nowego urządzenia z pełną gwarancją jest dość atrakcyjna.

To może być ogrzewanie bez przymiotnika "jachtowe" w nazwie, bo jak wiesz Michał za to słowo płacisz z reguły duże pieniądze - może to być komplet adresowany do ciężarówek, ale - tu jak znów wiesz - różnice polegają wtedy tylko na wydechu i na tłumiku.

Wczoraj wymieniłem jeszcze z tę firmą z linku ze dwa maile na temat części do tego urządzenia i wygląda, że firma jest OK.

Oni się generalnie zajmują klimatyzacją i ogrzewaniem.

Oferują swój montaż i mają do tego montażu wszystkie drobiazgi tunelowe, dają 24 miesiące gwarancji oraz zapewniają serwis pogwarancyjny.

Wydaje mi się Michał, że sam nie mając swego ogrzewania też u nich bym kupił - tyle, że większe 4 lub 5 kW - wyglądają jako dystrybutorzy rozsądnie.

A co do wylotu w WC to zgadzam się - bardzo sie ono przydaje właśnie do sztormiaków.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2018, o 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2009, o 12:08
Posty: 79
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 17
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz i sternik motorowodny
http://www.autoterm.cz/pl/produkty/147- ... 2vpu5.html


A może coś takiego ? Jeszcze tańsze......produkt zdaje się produkcji rosyjskiej .....czyli chyba mocny i solidny.
Wojtek F.

_________________
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2018, o 20:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wojtek F. napisał(a):
A może coś takiego ?


A jest ktoś, kto to używa, ma z tym jakieś doświadczenie i umie coś o tym powiedzieć ?

Bo z produktami WEBASTO i opinią o nich nie ma problemu...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL