Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 16:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 paź 2010, o 16:47 

Dołączył(a): 3 sty 2010, o 20:18
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: zeglarz
Chciałbym dowiedzieć się czegoś o firmie czarterowej Hellenic Sails.Proszę o opinie.


Ostatnio edytowano 15 paź 2010, o 18:53 przez m.a.j.o.r, łącznie edytowano 1 raz
nic nie mówiący tytuł


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2010, o 17:24 

Dołączył(a): 6 maja 2009, o 11:48
Posty: 132
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: sj
Ja znam. Rok temu, na przełomie września i października wzięliśmy z żoną od Hellenic łódkę na dwa tygodnie z zamiarem popływania po Cykladach. Czarter był załatwiany przez Task Travel, ich polskiego agenta. Mieliśmy dość specyficzne wymagania, jako że żeglowaliśmy z żoną sami we dwójkę, a do tego mamy niepełnosprawnego dwuletniego syna, którego potrzeby musiała spełniać łódka (np. brak szyny talii grota i stałego stolika w kokpicie, aby do kolumny sterowej można przymocować fotelik Adasia). Łódka została znaleziona prze Task właśnie w Hellenic Sails czyli u Giorgosa.
Powiem szczerze: różne rzeczy słyszałem i czytałem o czarterodawcach w Grecji, kombinacjach z kaucją itp. My, ze swojej strony, na temat Hellenic Sails, Giorgosa i Chrisa od którego odbieraliśmy i któremu zdawaliśmy łódkę, możemy mówić wyłącznie pozytywnie. Giorgos zawsze był pod telefonem, zawsze można było na niego liczyć. Jako przykład podam sytuację, kiedy to pierwszego wieczoru po wypłynięciu z Aten, stojąc na kotwicy w Ormos Anavissou po odkryciu, że blender mający przed sobą zadanie zmielenia kolacji Adasia, podłączony do mojej przetwornicy nie działa, zadzwoniłem do Giorgosa z pytaniem czy aby na pewno na łódce jest wszystko ok z instalacją. Efekt był taki, że Giorgos zorganizował na wczesny ranek wsparcie elektryka pod hasłem, że dziecko nie ma co jeść. Po przywiezieniu elektryka pontonem na pokład, z zażenowaniem przekonałem się, że niepotrzebnie fatygowałem fachowca, jako że problemem jest przetwornica, która została uszkodzona podczas lotu z Polski.
Co najważniejsze, mimo, iż wiele słyszałem o kombinacjach z kaucją w Grecji, w naszym wypadku nie było żadnych problemów, a jedyna drobna usterka (któregoś dnia obrotomierz przestał działać) została skwitowana przez Chrisa skwitowana , że to drobnostka.
Co do samej łódki, nie była ona nowa, była to Bavaria 38 z 1999 roku, ale miała dwa podstawowe plusy. Po pierwsze była niesamowicie zadbana, jako że była łódką prywatną, puszczaną w czarterach przez Hellenic raczej nielicznym, rodzinnym czarterobiorcom. Po drugie, była to Bavaria zupelnie inna niż Bavarie produkowane obecnie. Powiem tylko tyle, że jak wracaliśmy z Finikas na Sirios na kotwicowisko przy przylądku Saunion, kiedy dmuchało w porywach do 38 węzłów, byliśmy jedyną łódką ze wszystkich, które wyszły z mariny, która nie schowała się po drodze.
Rozpisałem się :)) Nie chcę, żeby wyszła laurka, ale jak będę się wybierał z rodziną do Grecji w przyszłym roku (w tym nie dało rady – urodził się kolejny syn i był na to nieco za mały), wezmę łódkę od Giorgosa i pewnie będzie to Arco Baleno.
Natomiast żeby na koniec dorzucić przysłowiową „łyżkę dziegciu”, jak będziesz załatwiał cokolwiek z greckimi partnerami, pamiętaj, że w Grecji 5 minut trwa od 5 minut do 5 godzin :) Czasami tyczy się to także kontaktów mailowych. Z tego co zauważyłem wyjątkiem jest Chris:)
Jeżeli będę mógł jeszcze jakoś pomóc, daj znać.
Michał Socha

_________________
Pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 09:41 

Dołączył(a): 19 paź 2010, o 08:35
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: j.s.m.
Witam
Ja prowadzę z nimi wstępne rozmowy mejlową na temat czarteru sierpień 2011 dwa tygodnie i zaoferowali mi taki jacht ocean stat 51,2. Na razie jest ok. Czytam tu że w ogóle taka firma istnieje bo ja jej nie znam.
Planujemy płynąć z Aten po Cykladach. Napisz coś czy warto, na co zwrócić uwagę przy odbiorze jachtu, co z portami i pogodą???


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 gru 2010, o 13:29 

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 12:23
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: CERTYFIKAT ISSA +SRC
Pływam ich łódkami , też tym ocean star-em porządna mocna łódż.W przyszłym roku płynę ich jachtem po Dodekanez.Giorgios i jego żona Edyta to bardzo życzliwi ludzie i lepiej się dogadywać z nimi bezpośrednio.Zawsze są na targach Wiatr i woda w Warszawie.pozdro Iżinek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 gru 2010, o 13:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Jacekbor napisał(a):
Chciałbym dowiedzieć się czegoś o firmie czarterowej Hellenic Sails.Proszę o opinie

Aczkolwiek nigdy nie czarterowałem z tej firmy (czarteruję z Kiriacoulisa, bo mam duże zniżki), ale opinia o tej firmie jest bardzo dobra. W listopadzie na targach w Poznaniu rozmawiałem z panią Edytą, która jest Polką. Wrażenia bardzo dobre.
Salomon1234 napisał(a):
Napisz coś czy warto, na co zwrócić uwagę przy odbiorze jachtu

Generalnie na wszystko, ale ja nie spotkałem się z próbami przemycania czegokolwiek. To ostatnie dotyczy renomowanych firm.
Salomon1234 napisał(a):
co z portami i pogodą???

viewtopic.php?f=28&t=2789
i
viewtopic.php?f=28&t=2731
Jakbyś miał pytania, pisz śmiało.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL