Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 05:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 gru 2011, o 10:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
I znów założony przeze mnie merytoryczny wątek, w którym potem mało się wypowiadałem - został przeniesiony. Chodzi mi o trochę niefortunnie zatytułowany "Zalety patentów". Ale z pierwszego pytania wynikało, że chodzi mi o to, jak przekonać koleżankę-żeglarkę do liberalizacji żeglarstwa.

Już pierwszego dnia wiele wypowiedzi było bez sensu - koleżanka jest głupia. I popełniłem błąd - nie zgłosiłem tego od razu Kolosowi. Bo trzeba takie wypowiedzi od razu przenosić do śmieci. Na skutek mojego błędu i braku czujności rewolucyjnej Kolosa - wątek 'bez sensu' rozrósł się do 14 stron. I co teraz może zrobić 'biedny' Moderator? Nie będzie analizował kilkuset postów. Musi wszystko przenieść. Choć ja w takiej sytuacji rozważyłbym pozostawienie postu nr 1 i przeniesienie wszystkich od 2. Może wtedy potoczyłaby się nowa dyskusja - tym razem merytoryczna i pod specjalnym nadzorem Moderatorów?

I tylko nie mówcie mi, ze temat jest wydumany.

Wczoraj 2300. Korsarz. Mój potencjalny załogant (obecnie jest pierwszym rezerwowym na Islandię) mówi, że pokłócił się z Jurmakiem na drugim co liczebności forum żeglarskim. Ja zgadzam się praktycznie w 100% z Jurkiem. Zaniepokoiłem się o co chodzi? Chodzi o liberalizację żeglarstwa. I, nie wiedząc, że atakuje także mnie - porównuje liberalizację <24m. do Korwina Mikke. Jako nierealne. Nie wytrzymałem. Żeglarz. A jednak uważa, że liberalizacja jest szkodliwa. I czegoś takiego nie popuszczę! Why? Or why not? Uzasadnij! I znów dochodzimy do tego samego. Chciałbym mieć pewność, że inni uczestnicy znają przepisy. I znów argumenty motoryzacyjne np. o skuterach bez potrzeby żadnych licencji - nie działają.

Pytam, jak myślisz, ilu żeglarzy zginęło w tym roku na Mazurach? A w poprzednim? I znów - nie przekonałem Go.

Kurczę! Jedno z najfajniejszych ale także najbezpieczniejszych hobby - żeglarstwo. A wymaga tylu patentów. Co gorsza - trudno przebić się do świadomości społeczeństwa - które uważa to za bardzo niebezpieczne. Ale co tu mówić o społeczeństwie. Krew mnie zalewa, gdy słyszę takie argumenty od żeglarzy! :-(


Temat moim zdaniem - jeden z ważniejszych w dziale Przepisy/Szkolenia. I został zaśmiecony i przerzucony. To gdzie może potoczyć się taka merytoryczna dyskusja?

Jak Moderatorzy nie będą interweniować na bieżąco, to albo upadnie to forum, albo trzeba będzie założyć trzy fora:

zegluj.net.tylko-merytorycznie
zegluj.net.tylko-niemerytorycznie
zegluj.net.cokolwiek

BTW - gdyby były takie trzy fora - to które najchętniej:
a) czytalibyście
b) pisalibyście

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2011, o 10:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2009, o 07:49
Posty: 4953
Lokalizacja: 50°1'N 22°3'E
Podziękował : 191
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: kiper patentowany
Żadnego.

Kuracent napisał(a):
zegluj.net.tylko-merytorycznie
wolę książki
Kuracent napisał(a):
zegluj.net.tylko-niemerytorycznie
wolę Youtube
Kuracent napisał(a):
zegluj.net.cokolwiek
wolę Facebooka

PS
Zgadzam się z Tobą Andrzeju - nadmiar niemerytoryczności do kosza.
Ale: "Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna." :cool:

_________________
Słаwek vel Wąski
"Mаrynаrz powinien być chlujny i mrаwy..."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2011, o 11:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2789
Lokalizacja: Norge
Podziękował : 96
Otrzymał podziękowań: 332
Uprawnienia żeglarskie: hm...
A może byś Andrzeju uruchomił prywatne forum gdzie sam miałbyś władzę nad wszystkim?


Ostatnio edytowano 10 gru 2011, o 11:20 przez zosta, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor zosta otrzymał podziękowanie od: Helix
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2011, o 11:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17300
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3590
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Kuracent napisał(a):
trzeba będzie założyć trzy fora:
Załóż jedno!
Z przyjemnością będę obserwował te setki tysięcy merytorycznych dyskusji i czasami coś merytorycznego napiszę :-)

Kiedy założysz?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2011, o 18:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2008, o 18:57
Posty: 2299
Lokalizacja: WZ
Podziękował : 487
Otrzymał podziękowań: 406
Uprawnienia żeglarskie: Xero z kota
Andrzeju, osobiście uważam, że Forum to Ludzie, a nie zawartość postów. Nie możesz oczekiwać, by dyskusja zawsze podążała w przewidzianym przez Ciebie kierunku. Chcąc narzucać Ludziom ramy/granice wypowiedzi - zostaniesz sam... Kierowanie dyskusji na "właściwe tory" przez moderatorów, może właśnie doprowadzić do "Upadku" forum...
A potem pozostanie nam, obejrzeć na Jutubie, kolejny przerabiany filmik z serii "Upadek".

_________________
Pozdrawiam
ŁJ



Za ten post autor LukasJ otrzymał podziękowania - 2: Kurczak, Maar
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL