Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 maja 2013, o 17:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Kiedy?

pzdr,
Andrzek Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2013, o 17:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Kuracent napisał(a):
Andrzek Kurowski
O, kurczę! Kuracent z wrażenia zapomniał, jak ma na imię :rotfl:
Kuracent napisał(a):
Kiedy?
Nie kiedy, tylko od kiedy? Od dawna! Ja to mam na swoim zandroidowanym Szajsungu od paru miesięcy. :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2013, o 17:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Już. Aplikacja nazywa się Tapatalk (albo jakoś tak) i jest o niej tu: viewtopic.php?f=68&t=13676

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: Kuracent
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2013, o 17:53 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2235
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 675
Uprawnienia żeglarskie: mam
Znaczy chcesz apkę? ;-)

Na forum jest zainstalowany tapatalk, zerknij tutaj viewtopic.php?f=68&t=13676&hilit=tapatalk

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Qrna, siem rzucili do odpowiedzi, a u mnie już refleks nie ten... ;-)

Andrzej, nie sądzę, żeby komuś się chciało pisać dedykowane aplikacje pod Androida/Ios dla naszego foruma.
Tapatalk to taki agregator for internetowych na smarkfona, chyba coś, co Ci się kiedyś marzyło, o ile pamiętam.

_________________
noone


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2013, o 18:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Kuracent napisał(a):
Kiedy?


Dorzuć rzeczownik pospolity na k, poćwicz wymowę całości z akcentem na "r" w onym rzeczowniku i leć na Ludwiki - może tym razem nie odmówią?

A poważnie forum hulało na Tapatalku zanim nas opuściłeś przejściowo ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2013, o 19:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Rozumiem, że to w ramach apostazji forum i przeniesienia się na to drugie... Ech...

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 09:33 

Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:15
Posty: 61
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: typowy trzciniak mazurski
Przepraszam, ale po co jakieś talki i inne tapa? Przecież to i każde inne Forum normalnie w świecie otwiera się w jakiejś przeglądarce (uzywam Opery Mini) i normalnie się je przegląda tak jak na komputerze. (SGS, SGS Advance)
No chyba, że te tapatalki to po to aby móc dopisywać do każdego postu: "Wysłano z tapatalk 2"??? No to wtedy wszyscy widzą, jaką super wypaśną komórę musi mieć piszący ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 09:43 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2235
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 675
Uprawnienia żeglarskie: mam
greenhorn napisał(a):
No chyba, że te tapatalki to po to aby móc dopisywać do każdego postu: "Wysłano z tapatalk 2"??? No to wtedy wszyscy widzą, jaką super wypaśną komórę musi mieć piszący ;)

Nie do końca, znaczy nie tylko ;-)

Strony otwierane w przeglądarce ładują się w całości, łącznie ze stylami, skryptami, backgroundami, uśmieszkami itp., które ważą kilka rzędów wielkości więcej, niż sam tekst.
Apka ma to wszystko wbudowane już w sofcie, więc wystarczy, że pobierze samą treść, żeby prawidłowo wyświetlać foruma.
Oprócz lansu, tapatalkowcy zyskują czas i transfer ;-)

_________________
noone


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 10:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
noone napisał(a):
Oprócz lansu, tapatalkowcy zyskują czas i transfer
I mogąc olać style, widzą tekst w odpowiedniej dla nich wielkości.

Niektórym maleńkość tekstu wynikająca z maleńkości ekranu bardzo przeszkadza, i fakt, że można sobie powiększyć niczego nie poprawia, ponieważ wiąże się to z ciągłym smyraniem po ekranie :-(

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 10:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ale ja dalej nie wiem, czemu Kuracent chce oglądać forum, którego apostazji dokonał... Miał się udzielać u konkurencji, i co? Pstro, jak się mówiło w czasach dawnych.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 10:32 

Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:15
Posty: 61
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: typowy trzciniak mazurski
@Noone - od dawien dawna w każdej przeglądarce jest coś takiego jak cache. Bufor, w którym przeglądarka przetrzymuje właśnie obrazki, style, ikonki - aby nie pobierać ich ileś razy z rzędu. I wówczas załadowanie strony już załadowanej wcześniej nie trwa kilkunastu sekund tylko kilka.
Kolejna rzecz to tak, że większość tych wszystkich smartfonów z jakich korzystamy, posiada UMTS/3G, czyli łączy się z prędkościami rzędu przynajmniej kilku Mbit/s. A nie jak było za czasów Króla Ćwieczka w latach '90 XX wieku za pomocą modemów np 14400 (sam z takiego korzystałem). W związku z czym pobranie kilku ikonek czy skryptów trwa ułamek sekundy. Ba. Zdarzało mi się ściągać spore pliki PDF, które na 3G szły do mnie z prędkością większą niż na Neozdradzie 6 Mbit!
I wreszcie - limity ściąganych danych. Osobiście mam 1 GB miesięcznie i wykorzystuję z tego do 300 MB jedynie w okresie zimowym, kiedy do pracy dojeżdżam komunikacją zbiorową i zabijam nudę korzystając z komórki i i mobilnego Internetu w niej. Mimo, że wiele razy przeglądam przeróżne fora (w tym i to).

@Maar - zawsze możesz sobie zmienić smartfona na phablet ;) A poważniej - mnie to nie przeszkadza. Godząc się na korzystanie z dostępu do sieci mobilnie godzę się na pewne niedogodności z tym związane.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 10:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
waliant napisał(a):
Ale ja dalej nie wiem, czemu Kuracent chce oglądać forum, którego apostazji dokonał.
Wiele osób w akcie bezsilności i rozgoryczenia deklaruje na forumach, że mają wszystkiego dość i nie będą już uczestnikami.
Upływ czasu leczy rany, zmienia się optyka i znaczna część tych osób wraca i bardzo dobrze, że tak czyni.

Ja na ten przykład bardzo się cieszę, że w kwestii odejścia z naszego foruma koledzy Colonel, Pierdupierdu, Kuracent i kilku innych zmienili zdanie.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

greenhorn napisał(a):
@Maar - zawsze możesz sobie zmienić smartfona na phablet
Nie mogę :-( Nie mieści mi się w kieszeni a nie jeżdżę ze słoikowym plecaczkiem do roboty.

greenhorn napisał(a):
A poważniej - mnie to nie przeszkadza.
Nie przeszkadza Ci, że 3G w autobusie rwie się na co drugim skrzyżowaniu, że nie widać tekstu w Operze, bo jest z CSSem zgodna inaczej, nie przeszkadzają Ci duże transmisje a przeszkadza Ci - niedotyczący Ciebie - tapatalk w telefonie innych?
Dziwne masz priorytety niepszeszkadzaniowości.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 10:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
To po co pisać takie bzdety? I to jeszcze tak oficjalnie, dramatycznie, patetycznie i w ogóle?
Było kiedyś takie coś, jak odpowiedzialność za własne słowa. Ale to było daaaawno. Można zmienić zdanie, jasne. Wtedy wypada powiedzieć: myliłem się, dałem ciała, zmieniłem zdanie bo to i owo. I więcej tego błędu nie powtarzać...

Rozumiem że ktoś znika po cichu i potem wraca. Ale robienie z odejścia teatru, żeby potem wrócić, wygląda, hmm... A nie napiszę jak wygląda, ale brzydko wygląda.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 10:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
waliant napisał(a):
brzydko wygląda
Gusta nie podlegają dyskusji a pojęcie brzydko - ładnie jest bardzo płynne.

Mnie się bardziej podoba to, gdy ktoś jest niż to, gdy go nie ma :-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 10:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ale w takim razie wypadałoby się wycofać z apostazji forum.
Czyli dokonać apostazji apostazji forum :)
Inna sprawa, że mogłem przegapić, bo generalnie omijam posty Kuracenta :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 11:28 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2235
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 675
Uprawnienia żeglarskie: mam
@greenhorn

Nie chciałem się mądrzyć o pingach, requestach i headersach, bo to forum żeglarskie, ale ok ;-)
Na przykładzie tej podstrony (licząc do Twojego posta):
50 zapytań do serwera, łącznie 533.7 kB (z kompresją gzip), z czego treści z html jest 99 kB, a czystego tekstu 24 kB.
Dla porownania, html z treścią ściągnięty przez aplikację to ok. 50 kB.

Przeglądarka, żeby ocenić, czy dany plik został już pobrany, musi wysłać zapytanie do serwera, jeśli serwer odpowie z nagłówkiem 304, dopiero wtedy przeglądarka przegrzebuje cache (co też trwa, ale możemy pominąć przy nowszych smarkach).
Zakładając ping rzędu 100 ms, na każde zapytanie przy połączeniu 3g trzeba czekać (optymistycznie) jakieś 0,2 sekundy, niezależnie od tego, czy plik jest w cache, czy nie. Jeśli serwer odpowie z nagłówkiem 200, to trzeba poczekać jeszcze na download danych. Jeśli dodatkowo serwer musi coś przeliczyć, połączyć się z bazą itp, czas się wydłuża.
Opera domyślnie ma ustawione 8 połączeń do serwera jednorazowo, co oznacza, że aby odebrać 50 requestów, musi zapingować do serwera nie mniej, niż 7 razy, co daje opóźnienie 1.4 sekundy na samo sprawdzenie nagłówków.

Właśnie sprawdziłem speedtestem, ile wyciąga mój telefon przy połączeniu 3G (SGS3):
ping: 248 ms
download: 207 kbps (26 kB/s)
upload: 29 (kbps) (3,6 kB/s)

Przy takim pingu 50 requestów opera zrealizuje w ok. 3 sekundy.
Do tego download 500 kB (przy pierwszym uruchomieniu) to 19 sekund, przy kolejnych (sam html) 4 sekundy.
Łącznie (optymistycznie 7 sekund na każde przeładowanie strony (realnie strona główna forum ładuje mi się w 9 sekund)
Dla porównania, apka potrzebuje 2 sekundy, aby zassać z serwera niezbędne dane.

Jeśli dołożysz do tego fakt, że jak siedzisz w tramwaju (klatka Faradaya), gdzie szybkość spada do EDGE, to na przeładowanie strony w przeglądarce trzeba czekać czasem 1-2 minuty.

_________________
noone


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 12:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
noone napisał(a):
to na przeładowanie strony w przeglądarce trzeba czekać czasem 1-2 minuty.
Jeśli jedziesz 23 i na przystanku przy Starówce nieopatrznie klikniesz, to dostaniesz treść na ekran w okolicach muzeum Lenina. Jeśli na przejściu dla duchów (bo ludzie tamtędy nie chadzają) trafisz na czerwone, to jakieś 5-6 minutek, bo to ścisłe centrum jest :-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 12:41 

Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:15
Posty: 61
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: typowy trzciniak mazurski
@Maar. 4" spokojnie mi się mieszczą do kieszeni spodni, mimo, że to tylko jeansy. Co do większych - zdarzało mi się pakować 7" tablet do kieszeni polara i kurtki - do kurtki wchodzi swobodnie, do polara trzeba umieć do schować ;)
Jeśli chodzi o połączenia - rwanie się połączeń przeszkadzało mi jak musiałem toczyć jakąś super pilną sesję po SSH w drodze do pracy. A tak, kiedy przeglądam strony WWW - po prostu odpalam jednocześnie kilka-naście stron i kiedy ładują się kolejne, ja czytam pierwsze z nich.
To, że ktoś korzysta z tapatalka mi nie przeszkadza o ile nie wali na siłę reklamami tegoż cuda, albo się o to upomina.

Noone:
Cytuj:
Właśnie sprawdziłem speedtestem, ile wyciąga mój telefon przy połączeniu 3G (SGS3):
ping: 248 ms
download: 207 kbps (26 kB/s)
upload: 29 (kbps) (3,6 kB/s)


Przy takich parametrach to nie ma o czym mówić, to jest poziom EDGE. Podłącz się gdzieś indziej i zobaczysz, że prędkości zazwyczaj są znacznie większe. Osobiście notuję prędkości znacznie ponad 200-300 KB/s (nie Kb!), a często i nawet 500 KB/s. Kwestia zasięgu i odpowiedniego BTSa z HSDPA/HSPA/HSUPA. I oczywiście jak się jeździ daną trasą x-dziesiąt razy to można przygotować się na brak zasięgu wcześniej i zassać WWW wcześniej, odpalająć je w kolejnych zakładkach a nie po kolei. Tak jak ja w grudniu odpaliłem z 27 zakładek z wątkami z tego Forum w ciągu kilku minut. A każdy taki wątek to 30 wiadomości a nie 1 i na pewno poszło na to co najmniej kilkanaście MB. Zakładając czas przejazdu z Okęcie do centrum stolicy rzędu 20 minut tramwajem - musiała to być prędkość znacznie większa niż EDGE ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 13:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
greenhorn napisał(a):
No chyba, że te tapatalki to po to aby móc dopisywać do każdego postu: "Wysłano z tapatalk 2"??? No to wtedy wszyscy widzą, jaką super wypaśną komórę musi mieć piszący ;)


Ale wiesz oczywiście że podpis można personalizować? Przypisywanie innym swoich przekonań i pobudek jest nieźle opisane w psychologii i nosi nazwę projekcji ;)

PS. Pisane z phableta i tapatalka drugiego bo jak zwykle nie masz jak zauważyć :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 16:36 

Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:15
Posty: 61
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: typowy trzciniak mazurski
@Yigauel - wspaniała opcja. Ale zawsze jak ktoś chciał coś z tapatalkiem to w jego podpisie zawsze było o tym tapatalku ;) - i nie ma tutaj do rzeczy żadna tam projekcja czy inne teorie frojdowskie - tylko po prostu nachalne rekamowanie się aplikacji i ich autorów gdzie się tylko da i jak się tylko da. A ja tego nie lubię.

To tak jakbym ja dodawał do każdego swojego posta, w jego treści opis komputera z którego napisałem posta. Tylko po co?

Jeszcze jedna opcja jest taka, że takie "Wysłano z tapatalk 2" jest niczym innym jak.... reklamą. I ja nie wiem czy ona jest zgodna z regulaminem Forum poza odpowiednim działem? ;>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2013, o 17:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
O ile mnie pamięć nie myli to pomysł tapatalkowy na tym forum rzuciłem Noone'owi ja a nigdy nie miałem nic o tap. w podpisie ;) Takoż inni znani mi użytkownicy tej aplikacyjki na FZ. O tym jak słabo jest rozpropagowana na forum świadczy najlepiej tytułowe pytanie tego wątku zadane przez arcymerytorycznego Andrzeja ;) Chyba o jakiś innych forach piszesz ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 maja 2013, o 05:58 

Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:15
Posty: 61
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: typowy trzciniak mazurski
@Yigael - zgadza się - moje doświadczenia z tapatalkiem i jego podpisywaniem się wynoszę z innych for. Ale po prostu nie chciałbym widzieć reklam tego tapa wszędzie gdzie tylko się da. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2013, o 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2009, o 07:49
Posty: 4953
Lokalizacja: 50°1'N 22°3'E
Podziękował : 191
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: kiper patentowany
I nawet, na upartego, moderować forum da się tym tapatalkiem... ;) Nie wiem na ile skutecznie, bo na moim badziewiastym HTC to byłby wyjątkowy hardcore, ale widziałem taką funkcję... Chyba coś w sam raz dla znudzonych wyjątkowo dużymi korkami. Ja nie miałem jeszcze okazji aż tak się nudzić... :lol:
U nas największy korek, to cirka ebaut 10-15 minut dłuższa jazda przez miasto w godzinach szczytu. :P

_________________
Słаwek vel Wąski
"Mаrynаrz powinien być chlujny i mrаwy..."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2013, o 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
greenhorn napisał(a):
(..). Ale zawsze jak ktoś chciał coś z tapatalkiem to w jego podpisie zawsze było o tym tapatalku ;) - i nie ma tutaj do rzeczy żadna tam projekcja czy inne teorie frojdowskie - tylko po prostu nachalne rekamowanie się aplikacji i ich autorów gdzie się tylko da i jak się tylko da. (...)


Aż sprawdziłam w przeglądarce. Pokaż mi jeden mój post w którym jest podpis o tapatalk.
A potem przeproś.
Bo od kiedy tapatalk działa na forum, ja go używam. W żadnym moim poście takiego podpisu zaś nie ma.

ModEdit. Usunąłem ostatnie zdanie po to aby dokończyć sprzątanie w tym wątku. Proszę wszystkich choć o odrobinę dystansu

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2013, o 10:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Mam tapa papa cos tam. Acha, a co mi tam....

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2013, o 18:17 

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 18:08
Posty: 507
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: Funka 1965
O co chodzi? Bylysmy na slonym? Jakies takie proste slowa. My jestesmy prosci zeglarze - ale nie pojmujemy, o co chodzi, z tym na p...? Czy patastrata?

Pzdr


Helena JKC


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2013, o 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Tapatalk też na słonym

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL