Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 15 cze 2024, o 22:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lut 2014, o 21:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17347
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2200
Otrzymał podziękowań: 3610
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
W całkiem innym dziale, po tym, gdy ins, sajmon i piotr6 dostali tygodniowe bany (po wcześniejszych ostrzeżeniach wysyłanych tak w wątku jak i poprzez system ostrzeżeń) Catz tak napisał:

Catz napisał(a):
Bylo chyba cos o tym, ze interwencje modow w posty maja ( powinne? ) byc sygnalizowane.
Banowanie i warningowanie powinno, moim zdaniem, byc tym bardziej.
To nie tylko kwestia zasad i boju o pryncypia: dobrze wiedziec, czy ktos nie pyszczy, bo ochota przeszla, zostal przekonany ( wersja niezbyt prawdopodobna), czy mu zamknieto pysk droga arbitralnie-urzedowa.


Jeśli user z takim wielkim forumowym doświadczeniem nie wie, to domyślam się, że nie wiedzą też inni i już wyjaśniam.

Jeśli chodzi o interwencje modów w posty, to moderatorzy prawie zawsze zostawiają po sobie jakiś ślad. To "prawie" dotyczy poprawiania literówek i kasowania postów ze spamem.
Prawie też dotyczy "incydentów" niezwykle rzadkich, nie dających się zakwalifikować. Na przykład w opisanej przez Wojtka sytuacji:
Stara Zientara napisał(a):
Jedyna interwencja widoczna dla użytkowników nastąpiła wtedy, gdy Maar nie chciał pomimo mojej prośby odebrać mi funkcji moderatora. Aby go do tego zmusić, kasowałem swoje starsze posty. wyłącznie moje. Są teraz stracone bezpowrotnie, wbrew temu, co ktoś tu próbował insynuować.

Usuwanie cudzych postów(jeśli ogóle się zdarza) polega wyłącznie na przesunięciu ich do specjalnego działu - dostępnego wyłącznie dla moderatorów i - jeśli takie życzenie na piśmie wyrazi - dla prokuratora.


Natomiast wszelkie cięcia w wątkach powodujące brak ciągłości dyskusji, łączenia, przenoszenia postów są sygnalizowane na początku wątku - tekstem wyróżnionym kolorem i/lub w poście, w polu "Ostatnio edytowano...".

Jeśli chodzi o ostrzeżenia (warny), to chyba nie ma potrzeby informować kogoś innego niż zainteresowany user.

Natomiast z banami faktycznie jest słabo. Nie ma sprawnego automatu, który w jakiś sensowny sposób informowałby innych, że user nie pisze, bo nie może.
Dlatego też wymyśliłem półśrodek, ręczne oznaczenie osób, które nie mogą pisać - pod nickiem pojawia się stosowna informacja (zobacz na przykład ten post lub ten).

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10315
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1234
Otrzymał podziękowań: 2370
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Maar napisał(a):
Natomiast z banami faktycznie jest słabo. Nie ma sprawnego automatu, który w jakiś sensowny sposób informowałby innych, że user nie pisze, bo nie może.
Dlatego też wymyśliłem półśrodek, ręczne oznaczenie osób, które nie mogą pisać - pod nickiem pojawia się stosowna informacja (zobacz na przykład ten post lub ten).

Nic z tego nie zrozumialem.
Moze lepiej nie banowac, tylko olewac?
W półśrodki jakos nie wierze, szczegolnie jesli maja robic za skuteczne środki.
Catz o Robotach Ręcznych

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 22:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17347
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2200
Otrzymał podziękowań: 3610
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Catz napisał(a):
Nic z tego nie zrozumialem.
Nie dziwi mnie to :rotfl:
A tak na poważnie, to oczywiście, że banowanie nie jest fajne, ale są granice. Naprawdę. :-(

Można dużo znieść - wiesz doskonale nie jesteś w sieci od tygodnia przecież, ale ustalone zostało, że nie idziemy w kierunku akceptowania ataków personalnych i gdy prośby o powstrzymanie się nie działają, to sorry doctory :-(

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 22:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10315
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1234
Otrzymał podziękowań: 2370
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Maar napisał(a):
Nie dziwi mnie to

:D
Zassales, w sumie niewinna, gafe z "politycznie" ?
Dziwaktz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 22:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17347
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2200
Otrzymał podziękowań: 3610
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Catz napisał(a):
Zassales, w sumie niewinna, gafe z "politycznie" ?
Absolutnie nie!!! Wpisałem się po prostu w Twój ton.

ŻART TAKI TO BYŁ.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 22:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11717
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1635
Otrzymał podziękowań: 3917
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Maar napisał(a):
nie idziemy w kierunku akceptowania ataków personalnych i gdy prośby o powstrzymanie się nie działają, to sorry doctory


Śliska sprawa trochę i sądzę, że szpinakowi się podkładają. No chyba, że naprawdę ekipa chce "naprawić" forum, pilnując WSZYSTKICH piszących...
Poczekamy, zobaczymy, obiecuję że będę wrednie czekał na potknięcia :-P

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 22:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17347
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2200
Otrzymał podziękowań: 3610
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
waliant napisał(a):
będę wrednie czekał na potknięcia
Potknięcia ekipy?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 22:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11717
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1635
Otrzymał podziękowań: 3917
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Maar napisał(a):
waliant napisał(a):
będę wrednie czekał na potknięcia
Potknięcia ekipy?


Hm, tak się zastanawiam, czy zweklsować i uciąć temat czy napisać serio. ;)
Powiem tak: inicjatywę porządków uważam za dyskusyjną.
Raz że sam pomysł jako pomysł wydaje mi się średni. Znacznie lepiej, i wystarczająco, oceniam pomysł Sąsiada z oświadczeniem. Dział polityczny jest z definicji działem widzianym tylko przez chętnych. A zgodnie z zasadą, że "chcącemu nie dzieje się krzywda" - dałbym spokój porządkom tam. Bo ma to też minusy.
Ale nawet gdyby pomysł był dobry, to jest jeszcze kwestia wykonania. I tutaj już zupełnie nie widzę szans na to, żeby ekipa zachowała obiektywizm i równo traktowała wszystkie osoby, którym puszczą nerwy.
Prędzej czy później pojawi się ewidentny przykład niesprawiedliwości w traktowaniu dyskutantów, i cały misterny plan pójdzie w pi...
I to właśnie będzie potknięcie.
Z drugiej strony, każdy może próbować "naprawy świata" tudzież forum ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 22:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13737
Podziękował : 10211
Otrzymał podziękowań: 2417
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Jak dobrze, że do politycznych nie zaględam a jeśli to tylko na wyraźne życzenie. :roll:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 22:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17347
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2200
Otrzymał podziękowań: 3610
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
waliant napisał(a):
I tutaj już zupełnie nie widzę szans na to, żeby ekipa zachowała obiektywizm i równo traktowała wszystkie osoby, którym puszczą nerwy.
To jeszcze raz podpytam - i nie weksluj proszę - czy chodzi o równe traktowanie członków ekipy czy znajomych i przyjaciół królika?


waliant napisał(a):
dałbym spokój porządkom tam
Jestem w sumie tego samego zdania. Wyraziłem to jakiś czas temu pisząc w dziale ekipowym:

Maar napisał(a):
xxx napisał(a):
Starajmy się tylko sami nie angażować w pyskówki w "Politycznie" (głównie, aby nie dawać okazji na ataki na nas)... choć wiem, że klawiatura świerzbi.
To nawet nie o angażowanie się w pyskówki chodzi.
Gorzej, że przy takim scenariuszu nie będziemy mogli używać działu "Politycznie".

xxx napisał(a):
Maar napisał(a):
Przerabiałem ten temat po wklejeniu do "humoru psychiatrycznego" linku do bucików z krzyżykiem.
A link zajebisty.. Tylko widzisz - wklejasz jakiś dyrdymał nieistotny, a oni zaczynają na tej podstawie analizować twoje pochodzenie i to kim była twoja matka. I spróbuj nie pysknąć w takiej sytuacji..

Maar napisał(a):
xxx napisał(a):
I spróbuj nie pysknąć w takiej sytuacji..
No właśnie! Pysknąć nie można, więc... nie pisać.
Słaby ten scenariusz.


waliant napisał(a):
Znacznie lepiej, i wystarczająco, oceniam pomysł Sąsiada z oświadczeniem. Dział polityczny jest z definicji działem widzianym tylko przez chętnych.
Myślisz, że jeśli napisałbym w dziale "Politycznie" igrekowskiemu, że jest głupim palantem to by tego nie przelinkował za tydzień, dwa czy miesiąc do "Sprawy naszego forum" z komentarzem, że admin to taki-siaki-owaki?
Czekałby tylko na potknięcie i jestem pewien, że zaraz tutaj by się pojawiło!

I atak nie byłby poprowadzony w kierunku usera Maar, tylko byłoby tygodniowe jeżdżenie po adminach, moderatorach, ekipie jako takiej, znów po moderatorach, etc, etc.

Napisz jak mamy - my ekipa - się bronić?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 23:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13737
Podziękował : 10211
Otrzymał podziękowań: 2417
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Być ponad :cool:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"



Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowanie od: Catz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 23:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:57
Posty: 3241
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 333
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: RYA/MCA Yachtmaster Ocean
Własciwe reagowanie to zawsze był, jest i będzie problem dla adminów i modów. W zasadzie jesteśmy cały czas miedzy młotem a kowadłem. Jedni chcą zupełnej swobody, inni z kolei narzekaja na brak reakcji moderatorów w takim, czy innym przypadku. I jeszcze taki się nie urodził ....
Z drugiej strony mod jest takim samym uzytkownikiem forum jak każdy inne w znaczeniu udziału w dyskusjach czy prezentowaniu swoich poglądów. W końcu po to kiedyś się zarejestrował na forum, a dopiero później został modem. Zatem trudno, zeby nie uczestniczył nawet w najbardziej zażartych wymianach zdań. I tu powstaje pytanie, do jakiego stopnia może pozwolić sobie na swobodę wypowiedzi? Ja uważam, że moja wypowiedź powinna być taka, na takim poziomie, zeby nie trzeba było jej moderować. Bo jeśli jest inaczej to oznacza, że ja już nie powinienem nikogo moderować. I tyle :-)

_________________
Jedni mówią po to, żeby mówić, a inni po to, żeby powiedzieć.



Za ten post autor Szaman3 otrzymał podziękowanie od: plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 23:16 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1301
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Maar napisał(a):
[
Napisz jak mamy - my ekipa - się bronić?


Jak? Sprawiedliwie. Czyli ponosic takie same konsekwencje jak inni, nie liczac, ze tlum kolegow sie stawi i udowodni biel czarnego.
Ja od zawsze uwazam, ze lepiej dostac zjebke od dobrego kolegi niz zrobic zle i dostac wsparcie od lizusa.

Stad uwazam, ze jezeli jako user pozwolisz sobie na wycieczke - powinienes sam sie ukarac lub dostac kare od innego moda/admina. Kazdy z nas jest czlowiekiem i nikt nie jes nieomylny.
Na sf kiedys zdarzylo mi sie powiedziec ostrzejsze slowko emerytoanemu erotomanowi pozwalajacemu sobie na debilowate zarciki o mojej zonie. Po chwili sam zglosilem wlasny post innym modom i poprpsilem o ukaranie jezeli uznaja za stosowne. A gdyby ow erotoman nie byl jedynie sliniacym sie bezbronnym dziadkiem - przywalilbym mu jeszcze na zywo. Tak wiec kazdego moga poniesc emocje, a rowne traktowanie siebie, innych modow, kolegow i pozostalych userow (nawet nie lubianych) jest kluczem do skutecznej "obrony" w kazdym przypadku moim zdaniem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 23:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2012, o 00:16
Posty: 441
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 95
Otrzymał podziękowań: 69
Uprawnienia żeglarskie: mate
Maar napisał(a):
Myślisz, że jeśli napisałbym w dziale "Politycznie" igrekowskiemu, że jest głupim palantem to by tego nie przelinkował za tydzień, dwa czy miesiąc do "Sprawy naszego forum" z komentarzem, że admin to taki-siaki-owaki?

Oczywiście, że by przelinkował :)
Smród z Politycznie niesie się po wszystkich działach.
Ale jak się trzyma w spiżarni zgniłe owoce to trzeba się liczyć z tym, że smród i robale będą w całym domu :)
Maar napisał(a):
Napisz jak mamy - my ekipa - się bronić?

Może wystarczy powstrzymać się od pisania igrekowskiemu, że jest głupim palantem?



Za ten post autor dudeusz75 otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 23:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11717
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1635
Otrzymał podziękowań: 3917
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Maar napisał(a):
To jeszcze raz podpytam - i nie weksluj proszę - czy chodzi o równe traktowanie członków ekipy czy znajomych i przyjaciół królika?


Miałem na myśli wszystkich: ekipę, neutralnych userów, TWA, userów mających światopogląd zbliżony do pogladów ludzi z ekipy (tak średnio) oraz wręcz przeciwnie.

Żeby nie było - ja nie wierzę w neutralność światopoglądową i obiektywizm w ocenie tego co piszą inni. I to jest naturalne i w sumie dopuszczalne. W pewnych, nie za dużych, granicach.

Maar napisał(a):
Jestem w sumie tego samego zdania. Wyraziłem to jakiś czas temu pisząc w dziale ekipowym:
Słaby ten scenariusz.


No właśnie! Może zmienić?
W sensie, że w "zwykłych" działach forum zasady są takie jak przyjęliście, a w politycznym nie.

Maar napisał(a):
Myślisz, że jeśli napisałbym w dziale "Politycznie" igrekowskiemu, że jest głupim palantem to by tego nie przelinkował za tydzień, dwa czy miesiąc do "Sprawy naszego forum" z komentarzem, że admin to taki-siaki-owaki?

Napisz jak mamy - my ekipa - się bronić?


Jeżeli napiszesz do mnie, że jestem głupim palantem w politycznym, gdzie każdy podpisze oświadczenie projektu Sąsiada, to wtedy nie będę miał prawa mieć pretensji. Pod warunkiem, że jak odpiszę Tobie tak samo, ban mnie nie spotka. :)

Natomiast jeżeli będziecie chcieli robić porządki w politycznym na zasadach teraz przyjętych, to faktycznie ograniczacie sobie możliwość pisania w tym dziale. Co może i lepiej, bo czasu szkoda (sprawdzić czy nie Sąsiad, Alterus lub Catz) ;)

W politycznym i prawnym zawsze będzie wojna (i komu to przeszkadza?), bo choć jedna opcja generalnie ma przewagę, to jednak są osoby z innym zdaniem. I nie są to osoby potulne ;)

Jeszcze po drodze do postów napisanych przed chwilą.
Szaman ma rację, że każdy mod powinien się pilnować. Ale nie zawsze to wychodzi. I wtedy rację ma Wiktor, że konsekwencje powinny być równe dla wszystkich. Ale to też nie zawsze wychodzi.
Co do uwagi dudeusza - czyli co? Zlikwidować polityczny? Można ale to właśnie jest zawór bezpieczeństwa i możliwość dyskusji mało skrępowanej.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2014, o 23:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13737
Podziękował : 10211
Otrzymał podziękowań: 2417
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
waliant napisał(a):
Maar napisał(a):
Jestem w sumie tego samego zdania. Wyraziłem to jakiś czas temu pisząc w dziale ekipowym:
Słaby ten scenariusz.

No właśnie! Może zmienić?
W sensie, że w "zwykłych" działach forum zasady są takie jak przyjęliście, a w politycznym nie.

W politycznym trzeba stosować metody polityczne:
z rozstrzelaniem włącznie ;)
a poważnie:
Może by tak bany dawać tylko na resztę forum co by się g...wno nie roznosiło .
I np po dwugc banach na politycznym babna na 3 miesiące na całość.

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 00:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17347
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2200
Otrzymał podziękowań: 3610
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
waliant napisał(a):
Można ale to właśnie jest zawór bezpieczeństwa i możliwość dyskusji mało skrępowanej.
Właśnie - czy zauważyliście, że na forum ustały całkowicie przepychanki?
Naturalna potrzeba przy&*^%nia klientowi jest realizowana w stu procentach tamże. I to nawet nie potrzeba szukać pretekstu - jeśli chodzi o ekipę wystarczy żeby ktoś z moderatorów/adminów cokolwiek napisał i już dostanie :-)

A tak na poważnie.
Chętnie posłuchałbym dyskusji - jak przeprowadzić sąsiadową rewolucję? Usunąc wszystkich z grupy "Politycznie" i niech się zapisują akceptując tamten opis?

A co z robactwem o którym pisze Dudeusz Numerowany?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 00:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13737
Podziękował : 10211
Otrzymał podziękowań: 2417
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
A co z robactwem? patrz wyżej, lub podobnie.
Bany na resztę foruma.

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 07:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2011, o 16:25
Posty: 336
Lokalizacja: N50°03' E18°36'
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 78
Uprawnienia żeglarskie: majtek
Może by tak ustalić innych (znaczy specjalnych) żandarmów ( znaczy modów) do działu politycznego ?
Propozycja pierwsza to trzech aktualnie nieczynnych (znaczy zbanowanych)
Propozycja druga to (jeśli się zgodzą) Sąsiad,Catz i Waliant
Jest niedziela rano,więc pomysł może być trochę głupawy :oops:

_________________
Pozdrawiam Piotr
"Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antałek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 10:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Nie widzę powodu do powoływania jakiejś specgrupy modów.
Podoba mi się informowanie ogółu o przydzielonym banie.
Bywają takie fora, gdzie ten czerwony pasek pojawia się przy ostrzeżeniu, rośnie z każdym ostrzeżeniem, a ban następuje niejako automatycznie po przekroczeniu puli ostrzeżeń.
Uważam, że to byłaby u nas przesada - myślę, następna okazja do bana pojawi się nieprędko - wynika to zarówno z zasad przyjętych przez administracje, jak i studzącego działania obecnej sytuacji.
Nie dłubmy za bardzo przy zasadach,niech to co jest podziała choć kilka tygodni dla sprawdzenia.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 10:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11717
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1635
Otrzymał podziękowań: 3917
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Maar napisał(a):
Chętnie posłuchałbym dyskusji - jak przeprowadzić sąsiadową rewolucję? Usunąc wszystkich z grupy "Politycznie" i niech się zapisują akceptując tamten opis?


A o czym tu dyskutować? Zrobić właśnie tak jak napisałeś! Być może potrzebna jest modyfikacja regulaminu forum, ale nie chce mi się w to wnikać ;)

Maar napisał(a):
A co z robactwem o którym pisze Dudeusz Numerowany?


Nie demonizowałbym. Jeżeli po dyskusjach w politycznym kilka osób usunie siebie wzajemnie ze znajomych na fajsie, to wyjdzie im tylko na dobre. Wcale nie musimy wszyscy się kochać. :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 14:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Maar napisał(a):

A tak na poważnie.
Chętnie posłuchałbym dyskusji - jak przeprowadzić sąsiadową rewolucję? Usunąc wszystkich z grupy "Politycznie" i niech się zapisują akceptując tamten opis?


Pomysł, aby:
"usunąc wszystkich z grupy "Politycznie" i niech się zapisują akceptując tamten opis?"

uważam za trafiający w samo sedno.
W ten sposób nikt nie będzie mógł twierdzić, że na to, czy na tamto się nie godził.Tworzenie ekipy jakichś specmoderatorów jest zbędne. Moja propozycja (z teki "Małego Boziewicza") jest taka:
Sprawy grupy załatwiane są wewnątrz, a ingerencja moderatorów ograniczy się przede wszystkim do ewentualnych przypadków drastycznych. Jeśli któryś z członków grupy "Politycznie" uzna, że ktoś z dyskutantów przekroczył akceptowalne granice obrażając go, poda nicki trzech userów (na dwóch musi zgodzić się strona przeciwna), którzy określą kto w sporze bardziej zawinił, klikając "pomógł" jednemu lub drugiemu. Ten, który dostanie mniej poparcia, natychmiast i bez żadnego "ale" przeprasza pokrzywdzonego. Jeśli tego nie uczyni, traci honor. A to może być bardzo dokuczliwe...

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 14:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13737
Podziękował : 10211
Otrzymał podziękowań: 2417
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
To może prościej: traci honor każdy na wstępie (do Politycznych).
Ale traci go tylko tam.

MJS
ps
A co będzie, gdy ktoś nie zapisze sie do P. i będzie siał defetyzm polityczny poza P.?
Przecież idea była, aby tam przenosić posty z forum.

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 14:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:57
Posty: 3241
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 333
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: RYA/MCA Yachtmaster Ocean
Marian Strzelecki napisał(a):
To może prościej: traci honor każdy na wstępie (do Politycznych).
Ale traci go tylko tam.


Może nie traci, ale wiesza na gwoździu przed drzwiami. Przy wyjściu może go zdjąć z gwoździa. Byleby nie zapomniał :-D

_________________
Jedni mówią po to, żeby mówić, a inni po to, żeby powiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 15:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Marian Strzelecki napisał(a):
To może prościej: traci honor każdy na wstępie (do Politycznych).
Ale traci go tylko tam.

MJS
ps
A co będzie, gdy ktoś nie zapisze sie do P. i będzie siał defetyzm polityczny poza P.?
Przecież idea była, aby tam przenosić posty z forum.


Może idea taka i była na początku, nie oznacza to jednak, że należy jej się kurczowo trzymać. A niby dlaczego "Polityczne" nie ma być po prostu działem do okołopolitycznych dyskusji, toż jest jeszcze Hyde Park i Śmietnik? Poza tym każdy, kto będzie chciał kontynuować kontrowersyjną dyskusję albo wstąpi do piekieł (hehe), albo będzie musiał zrezygnować z dyskusji pod naciskiem narzędzi moderatorskich.

Co do honoru, MJS, to sprawdź, kto jest w grupie i zastanów się gdzie strzelasz... :-D
Wiesz, zdarzają się rykoszety...

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 15:12 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1301
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
W ogole nie ogarniam: kultura osobista ma byc wybiorcza i zalezna od miejsca gdzie sie pisze? W Politycznych mozna byc bydlem, a za chwile byc bialym i puszystym w innych dzialach? Hipokryzja. W dodatku podparta jakimis sformalizowanymi zasadami/regulaminami grupy. Imho nonsens.


Ostatnio edytowano 2 lut 2014, o 15:17 przez plitkin, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 5: Colonel, Gienek, Wojciech, Zbieraj, Zuzanna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 15:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13737
Podziękował : 10211
Otrzymał podziękowań: 2417
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Alterus napisał(a):
Co do honoru, MJS, to sprawdź, kto jest w grupie i zastanów się gdzie strzelasz... :-D
Wiesz, zdarzają się rykoszety...

Ja Tam też (już 3 razy) straciłem/zawiesiłem honor; bywając na chwilę :-P
Więc nie chcę tracić po raz następny; sprawdzając.

Liczę, że rykoszety nie wyjdą poza P. po to, to P. jest (chyba) ;)
A jeśli wyjdą , to chyba potwierdzą braki w honorze :rotfl:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 15:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
plitkin napisał(a):
W ogole nie ogarniam: kultura osobista ma byc wybiorcza i zalezna od miejsxa gdzie sie pisze? W Politycznych mozna byc bydlem, a za chwile byc bialym i puszystym w innych dzialach? Hipokryzja. W dodatku podparta jakimis sformalizowanymi zasadami/regulaminami grupy. Imho nonsens.


Trochę już jestem w Poltycznym i żadnego bydła nie widziałem. Nie musiałem także wieszać honoru na gwoździu, nie czułem się przez nikogo obrażany, ani mam też nadzieję nikogo nie obraziłem. W ogóle widzę tu jakieś krańcowe reakcje. Możesz podać przykład jakiegoś bydłęcia z tego działu, czy poniosła Cię elokwencja?

Nie chodzi o sformalizowane zasady, a o prościutki mechanizm dyscyplinujący w sytuacji, gdy sami modowie wikłają się w spory i poczucie sprawiedliwości doznaje uszczerbku.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 15:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13737
Podziękował : 10211
Otrzymał podziękowań: 2417
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Polityka ... i poczucie sprawiedliwości?
No co ty! ;)

... no chyba, że chodzi tylko o poczucie :-P

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Ostatnio edytowano 2 lut 2014, o 15:51 przez Marian Strzelecki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lut 2014, o 15:39 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1301
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Alterus napisał(a):
plitkin napisał(a):
W ogole nie ogarniam: kultura osobista ma byc wybiorcza i zalezna od miejsxa gdzie sie pisze? W Politycznych mozna byc bydlem, a za chwile byc bialym i puszystym w innych dzialach? Hipokryzja. W dodatku podparta jakimis sformalizowanymi zasadami/regulaminami grupy. Imho nonsens.


Trochę już jestem w Poltycznym i żadnego bydła nie widziałem. Nie musiałem także wieszać honoru na gwoździu, nie czułem się przez nikogo obrażany, ani mam też nadzieję nikogo nie obraziłem. W ogóle widzę tu jakieś krańcowe reakcje. Możesz podać przykład jakiegoś bydłęcia z tego działu, czy poniosła Cię elokwencja?

Nie chodzi o sformalizowane zasady, a o prościutki mechanizm dyscyplinujący w sytuacji, gdy sami modowie wikłają się w spory i poczucie sprawiedliwości doznaje uszczerbku.


Chyba nie zrozumiales.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL