Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 03:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 maja 2015, o 13:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Pozwalam sobie podać (prawie w całości) artykuł zamieszczony przez admina znanym portalu .....




Podstawowa zasada brzmi: nie karm trolla!
Do walki ze zjawiskiem trolli na forum musi zaangażować się cała społeczność forum, bo tylko od Was zależy czy uda nam się ją wyeliminować. Jeden, dwóch czy nawet 100 adminów sobie z tym nie poradzi. Forum to serwis społecznościowy i tylko od społeczności zależy to jak będzie wyglądał.

O samym trollingu napisano już tyle, że nie ma sensu „tworzyć koła od podstaw”. Poniżej kilka faktów zaczerpniętych z Wikipedii, na których będziemy się opierali.

Ogólna definicja:

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia ... poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Tego typu zachowanie wszyscy dobrze znamy, dlatego też postanowiliśmy podjąć wspólną z Wami walkę w celu zminimalizowania takich zachowań na naszym forum. Pamiętajcie, że wypowiedź trolla niekoniecznie będzie naruszała Regulamin, dlatego po zgłoszeniu jej do moderacji może okazać się, że moderator ją zaakceptuje.

Poniżej znajdziecie listę charakterystycznych zachowań trolli, i w przypadku, gdy zauważycie podobne prosimy o zgłoszenie ich
.
........................................................................

Symptomami trollowania mogą być poniższe sposoby zachowania w dyskusjach:

1. prosta do zauważenia sztuczna nieznajomość podstaw tematu danego forum (np. na forum o zaletach systemów komputerowych, troll zapyta, czym jest system komputerowy.);

2. częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona – celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;

3. celowe wyrażanie zdania różnego od grupy w której owo zdanie wyraża, nawet jeśli jest takie same jak jego, co z kolei prowadzi do dyskusji z której "wyciąga" się osoby niepotrafiące uargumentować własnego zdania (daje to im satysfakcje z poczucia wyższości nad innymi)

4. brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;

5. chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb;

6. skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze literówki, albo demonstracyjne łamanie zasad;

7. skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań przejawianych wobec nich;

8. częste nazywanie innych dyskutantów trollami internetowymi;

9. wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskuntantów etc.) także w sytuacjach niezwiązanych z danym forum;

10. za każdym razem rozpoczynanie wypowiedzi od tego samego zwrotu – powitania, często obraźliwego, prowokacyjnego;

11. regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie – troll tłumaczy się tutaj różnego rodzaju obowiązkiem, otrzymaniem kilkuset maili zachęcających do powrotu etc.;

12. tworzenie klonów bądź pacynek (np. Troll może także występować w tym samym okresie także jako Uczestnik1 i Uczestnik2), których wypowiedzi składają się z wyrazów poparcia wypowiedzi trolla występującego pod własnymi danymi oraz ataków na oponentów tego trolla – troll w ten sposób próbuje wykazać, że nie jest izolowany i cieszy się poparciem na danym forum.

Dodamy, że za trollowanie uznajemy również zakładanie prowokacyjnych tematów, takich które mają służyć, w efekcie, nie do omówienia jakiegoś konkretnego problemu, a do kłótni.

Co to znaczy „karmić trolla”? Jeśli dajemy się wmanipulować w ww. zachowania/zabiegi to karmimy trolla – dajemy mu satysfakcję polegającą na osiągnięciu celu jaki sobie wyznaczył. Zwykle takim celem jest: rozpoczęcie kłótni, obrażenie kogoś, zmiana kierunku tematu (aby obniżyć jego wartość i skupić uwagę na sobie), zniszczenie dyskusji. Jeśli ktoś trolluje to zwracając uwagę na tego typu zachowanie pomagamy mu w tym, jeśli go cytujemy pomagamy mu dwukrotnie, zabierając jego wypowiedź na dalsze strony dyskusji.
Jedyne i najbardziej skuteczne wyjście to zignorowanie takiej wypowiedzi, nie angażowanie się w temat w taki sposób jak oczekuje tego od nas troll i zgłoszenie do nas takiego zachowania.
Po przeanalizowaniu zgłoszenia wyślemy Ci potwierdzenie, że zajmujemy się daną sprawą, ale decyzje podejmujemy w sposób niejawny. Jeśli wg. nas dane zachowanie i powiązane z nim zachowania będą wykazywały znamiona charakterystycznego dla trollowania, wpisy zostaną usunięte, a w uzasadnionych przypadkach osoba taka zostanie usunięta z dyskusji na całym forum przy użyciu dostępnych nam metod. Nie ujawniamy informacji na temat osób zgłaszających.
Admin
..................................................................................................
Zamieściłem; zaznaczyłem boldem co mnie na forum często boli, ale
zacząłem się zastanawiać, czy aby sam nie jestem nieuświadamianym trollem ( wg definicji: tekst podkreślony) pisząc często swoje odmienne zdanie o ... wiadomo czym , albo informując, że wysłałem trolla do nieczytanych.(Aktualnie 3 szt.) ;)

Ciekaw jestem Waszego zdania zwłaszcza, że spotkałem się już z wypowiedzią (admina?) : "Strzelecki kłóci się i rozrabia gdziekolwiek jest mowa o konstrukcji jachtów" cytat z pamięci.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 14:01 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Zmienić kolorek mogłoby Ci być niepolitycznem... :-P

P.S.
Smacznego! :mrgreen:



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
A sprawa ciągnie się dalej...

Zapewniam, że jeśli w większości będziemy na hejtowanie czy trolowanie pozwalać to kolejne (tym razem nasze) forum zacznie się powoli kończyć.

Ja osobiście znam co najmniej kilka osób, które już przestały pisać na forum, właśnie z tych powodów.

Administracja uważa, że nie może (nie chce) ingerować z powodów pryncypialnych (wolności obywatelskie i takie tam ...TWA ?)

Ale tym samym daje na wszystko przyzwolenie.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"



Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowanie od: Szaman3
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 15:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marian Strzelecki napisał(a):
Ja osobiście znam co najmniej kilka osób, które już przestały pisać na forum, właśnie z tych powodów.

To jest taka sztuczka erystyczna, mająca charakter trollingu. Pewnie nie potrafiłbyś ich wymienić, a gdyby nawet, to by nie potwierdzili. :)

Na tym forum występuje mało trollingu, a jak już się pojawia, to jest dość skutecznie ograniczany zarówno przez modów, jak i szeregowych użyszkodników. I dzieje się to bez nadmiernej ingerencji i narzucania ograniczeń regulaminowych, co jest raczej ewenementem wśród forów ogólnodostępnych. Zajrzyj sobie sam i porównaj.

Po raz kolejny twierdzę, że nasze forum działa poprawnie, a każde nawoływanie o zmiany jest de facto nawoływaniem o jego popsucie.



Za ten post autor Sąsiad otrzymał podziękowania - 2: Były user, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 16:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Sąsiad napisał(a):
To jest taka sztuczka erystyczna, mająca charakter trollingu. Pewnie nie potrafiłbyś ich wymienić, a gdyby nawet, to by nie potwierdzili. :)



Sąsiad napisał(a):
Po raz kolejny twierdzę, że nasze forum działa poprawnie, a każde nawoływanie o zmiany jest de facto nawoływaniem o jego popsucie.
...
Za ten post autor Sąsiad otrzymał podziękowania - 2: ......... Yigael

No to zaczynamy być w domu:
viewtopic.php?f=78&t=20566&p=379884&view=show#p379884

Nie chcę wkładać kija w mrowisko (głębiej niż trzeba) więc podam pierwsze przykłady jakie mi się nawinęły: Kuracent, Katrin, ja (na krawędzi)
Wyliczać dalej znane publicznie osoby?

Czy może wolisz abym dawał dalsze przykłady hejtowania jakie zauważyłem w ostatnim miesiącu?


Jeśli Ty czegoś nie zauważasz to nie znaczy, że tego niema.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 16:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Marian Strzelecki napisał(a):
Kuracent, Katrin
Marian Strzelecki napisał(a):
znane publicznie osoby
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

BTW. Katrina ostatnio ma sporo innych zajęć. Poza tym i ona, i Kuracent to dosyć specyficzne osoby... Ale skoro się z nimi utożsamiasz, to nie będę oponował. :D

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Ostatnio edytowano 18 sie 2015, o 16:33 przez Stara Zientara, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 16:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Stara Zientara napisał(a):
Marian Strzelecki napisał(a):
Kuracent, Katrin
Marian Strzelecki napisał(a):
znane publicznie osoby
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

A co ich nicki nic Ci nie mówią?
MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 16:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Marian Strzelecki napisał(a):
ich nicki nic Ci nie mówią?
Wielokrotnie piłem z nimi piwo... w odróżnieniu od ciebie.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664



Za ten post autor Stara Zientara otrzymał podziękowanie od: Były user
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 16:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marian Strzelecki napisał(a):
Czy może wolisz abym dawał dalsze przykłady hejtowania jakie zauważyłem w ostatnim miesiącu?

Nie musisz - wiadomo że one są, i bez trudu można je odnaleźć. Ja tylko zwracam uwagę na fakt, że w pewnym procencie nie można tego zlikwidować, jeżeli chce się zachować formułę, która w mojej opinii się sprawdza.
Zwróć też uwagę, że to co tak negatywnie odbierasz jako hejt, może być tylko pewnym sposobem wyrażania ekspresji w wypowiedzi. Jeżeli inni dostosują się do stylu (tu zdecydowanie sam nie jestem bez winy), to się on utrwala. Nie każdemu musi to odpowiadać, ale też nie ma co się przesadnie napinać. Złotym środkiem jest nie czytanie postów ludzi, których styl Ci nie pasuje. Stosowałeś to już niejednokrotnie.
Marian Strzelecki napisał(a):
Kuracent, Katrin, ja

Tu się ześmiałem ze śmiechu jak pszczoła :rotfl:
1. To nie jest dobry przykład
2. Ja nie stawiam Cię z nimi w jednym rzędzie, ale skoro chcesz... :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 16:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Marian, wytykanie komuś, że pisze głupoty nie jest trollowaniem. Dotyczy to obu wskazanych przez Ciebie osób.
Co prawda nie piłem z Katrine nigdy piwa, ale z Kuracentem i owszem zdarzyło się pare razy i bardzo faceta lubię, co nijak nie stoi na przeszkodzie temu, żebym mu nie wytykał tego co uważam za głupie.
Z Yigaelem bardzo sie lubimy co nie przeszkadza nam to czyć na forum cięzkich bojów, bo opinie często mamy diametralnie rózne, szczególnie, że on jest cholernym, czerwonym lewakiem, a ja jestem cholernym czarnym prawakiem :)

Wyluzuj chłopie, bo na razie najbardziej trolujesz Ty sam :)

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...



Za ten post autor skipbulba otrzymał podziękowania - 2: Były user, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 16:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Marianie - pragnąłbym zauważyć, że nigdy nie napisałem ani jednego postu na precalch ani na Sailforum. Ponadto zdążyłeś mnie już nazwać burakiem, palantem, idiotą, sugerować co, z kim i gdzie robię po pijaku... Nie życzę sobie. Jesteś dziwnym trafem bardzo wrażliwy na wszelkie uwagi - vide wątek w którym potwornie się uniosłeś że Skipcio cierpliwie ale niedobrze (?) odpowiada na twoje pytania i zacząłeś bredzić o trzeźwieniu, ale sam pozwalasz sobie regularnie na zadziwiająco wiele jak na tak wrażliwą jednostkę...

I na koniec refleksja natury ogólnej - skoro tak narzekasz, że u nas, na Sailforum, na preclach, kolejne osoby - kiedy jedna osoba mówi ci, że jesteś pijany to ją olej, kiedy druga, zastanów się nad taką ewentualnością, kiedy kilka - idź spać.

PS. Z Katrine rozmawiałem 5 minut temu, na koniec zapytałem ją czy nie pisuje na forum z uwagi na Trolli, hejterów a w szczególności moją skromną osobę... interesuje cię co odpowiedziała i czy życzy sobie, żebyś w swoich gierkach wycierał sobie nią twarz? Masz o tym jakieś pojęcie czy tak sobie tylko, jak zwykle, bez związku... Ja się z Kaśką i Kuracentem w każdej chwili piwa napiję, z Kaśką za sterem latam sobie wesolutko na trapezie /kiedy kabinówki spływają na silnikach do portów/ na 130 kilogramach żelazka z baaardzo szeroką rufą...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Jak widać wszyscy tu w koło widzą idealny wizerunek forum (najlepszego forum w kraju) i tylko ja się czepiam, obrażam, insynuuję.

Znaczące?... pomyślcie.

MJS

ps
Marcinie: nie ty jeden jesteś na świecie.
Ale kolejno:
Jeśli przyjmujesz moje obraźliwe epitety do siebie, to też coś znaczy. :rotfl:
Zacząłem od "klikersa", gdy każdy, chyba, post na forum (w dowolnum temacie)o znaczeniu negującym moją wypowiedź; był przez Ciebie podziękowany łapką.
Dalej: ...Sugerowałem coś, co jako dowcip było wierszem (czy prozą?) na forum opisane.
Ty odczułeś to jako atak.
Czemu? - czekałeś na atak po swojej poprzedniej wypowiedzi?

Zwróć uwagę, że jeśli pies szczerzy zęby to dlatego, że czuje się atakowany: tak wtedy zaatakowałem , właśnie tak, z poczucia zaszczucia.
Idiotą nikogo chyba jeszcze nie nazwałem:

Wielokrotnie prosiłem Cię daj mi spokój:
Prosiłem tak i Jaromira i Jaszre i Corsa... także M@rka - (dało skutek na razie)
Na Skipbulbę się nie obraziłem, - po prostu się nie rozumieliśmy:
i wyjaśniłem mu czemu: na priw.
Obraizł mnie natomiast ostatnio (bardzo inteligentnie przyznam) Jaromir swym dopisanym później i bez kontekstu cytatem angielskim.

Katrin... sprawa publicznie znana z forum:
Andrzej takoż.
Myszek też.
Tomja ... opss (nie chciałem wkładać kija).
Innych nie wymieniam , bo jak słusznie powiedziano: (chyba)nie potwierdzą, bo nie dlatego przestali , żeby wchodzić w przepychanki.

Skipciu: jeśli ktoś (niezależnie od mądrości swych wypowiedzi) czuje się publicznie obrażany: to tak właśnie czuje.
Jeśli milknie to zwykle aby sobie tego oszczędzić.

Moje (trolowanie ?) jest ostatnią próbą bycia na forum i próbą nakłonienia tych kilku (już wymienionych osób) osób do zmiany sposobu wypowiedzi w stosunku do mnie.
Albo do potraktowania mnie jako nieszkodliwego wariata, na którego wypowiedzi choćby z racji wieku (demencja) należy przymknąć oczy.
Albo w końcu do wrzucenia mnie do wrogów.
To nie ja wcinam się w dowolnie wybrane wypowiedzi czy wątki z kpinami, dowcipami, czy ze strofowaniem.
Nie ja udowadniam (czy insynuuję), że inni byli, są i będą głupi.
Jeśli mówią mi idź spać: te same cztery osoby, a inni piszą:
nie daj się zaszczuć tym ...
...to dlatego jeszcze próbuję.

MJS
ps
Przyszedłem na forum, aby się zdobywać nową wiedzę i dzielić się z innymi moimi przemyśleniami.
W efekcie dużo wiedzy nabyłem*, ale nabywam też wiedzę której nie chciałem i o której mi się nie śniło: socjologicznej.
Zaczęło się to dawno, ale wyraźnie nasiliło po pewnym poście Catza i po kilku moich pytaniach zadanych publicznie np. o konstrukcję Magnusa, czy innych wywróconych jachtów.



*choćby Feerszipy.

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 18:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Marian Strzelecki napisał(a):
nie ty jeden jesteś na świecie.


Bingo, a twoje fobie, urojone zaszczucia, nieusprawiedliwione domysły i insynuacje, tudzież wycieranie sobie gęby osobami, których na oczy nie widziałeś są w swojej masie i monotonnie cyklicznej powtarzalności męczące.

Marian Strzelecki napisał(a):
Jeśli przyjmujesz moje obraźliwe epitety do siebie, to też coś znaczy.


Tak. Znaczy nie przywykłem obracać się w towarzystwie ludzi konduity, która na takowe epitety pozwala... Nie ja przywołałem, jakże znamienne porównanie do szczekania...

Marian Strzelecki napisał(a):
Katrin... sprawa publicznie znana z forum:


Z całym szacunkiem wycierasz sobie twarz kobietą, o której g... wiesz. Dla ciebie Pani Katarzyna.


Ostatnio edytowano 18 sie 2015, o 19:20 przez noone, łącznie edytowano 1 raz
Usunąłem nazwisko na prośbę zainteresowanej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 18:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Marian Strzelecki napisał(a):
Katrin... sprawa publicznie znana z forum:
Która właśnie do mnie napisała, żebyś się od niej [...piiiiii... [cenzura][skipbulba] a najlepiej byłoby, gdybyś został zbanowany... Niestety, nie jestem już moderatorem.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664



Za ten post autor Stara Zientara otrzymał podziękowanie od: Były user
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 18:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Na takie argumenty to chyba można tylko zamilknąć.
Wart Pac Pałaca.

Dziękuję wyjaśniliście mi już chyba wszystko.

Banujcie.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Ostatnio edytowano 18 sie 2015, o 18:54 przez Marian Strzelecki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 18:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Jasne, jeden pitoli o tym, że go obrażają, a drugi lepiłby bany. Niech się Katrine sama zbanuje :P

Marian, jak czujesz się obrażany to trudno. nikt na to nic nie poradzi jak Ty się czujesz. Ja nie zauważyłem by ktoś Cię tu obrażał. Owszem zdarza się, że odpowiedzi są niemiłe, niezbyt dyplomatyczne, ostre i dosadne. I BARDZO DOBRZE! Bo to forum jest, a nie pensja dla panien z dobrych domów.
Weź zachowuj się jak dorosły facet i albo bierz na klatę, albo zrezygnuj z uczestnictwa.

A tak na marginesie to na PW nic mi nie wyjasniłeś poza tym, że oczekiwałeś ode mnie i od innych daru jasnowidzenia, że Marian pytając o jedno miał na myśli co innego. Niestety nie przyjmujesz do wiadomości konstruktywnej krytyki i brniesz w zaparte tworząc absurdalne wątki o trollowaniu sugeruąc, że każdy kto ośmieli się mieć odmienne zdanie od innych jest trolem i moderatorzy mają coś z tym zrobić. Mało tego sugerujesz, że Admini i Modzi nic z tym nie robią z powodu jakiś nieczystych układów, TWA itp... i wiesz co? Mnie to obraża, więc co teraz? Obrażasz mnie i co mam zrobić? Mam Cię zbanować? usunąć Twoje wpisy? Więcej luzu, a mniej pretensji do świata Marianie :)

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...



Za ten post autor skipbulba otrzymał podziękowania - 3: Były user, Maar, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
skipbulba napisał(a):
Jasne, jeden pitoli o tym, że go obrażają, a drugi lepiłby bany. Niech się Katrine sama zbanuje :P


Już to zrobiłam przecież;)
Skipciu specjalnie dla Ciebie byś miał mniej pracy. Chyba nie pisze publicznie już na forum i szczerze mówiąc wolałabym by o mnie też już nie pisano tym bardziej nie z imienia i nazwiska. Chyba mam do tego prawo.

ale trochę mnie ciekawi co znaczy "Katrine-sprawa publicznie znana z forum"... Tylko może poproszę o odpowiedz na pw.

Gorąco pozdrawiam bo bardzo się za Wami stęskniłam.



Za ten post autor Katrine otrzymał podziękowanie od: Były user
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Się nie banuj, ten francuski marszałek odszedł do krainy wiecznych wojen pozycyjnych niedługo po przewrocie majowym, chociaż Ty nie wywołuj jego ducha ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 19:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Szczerze.... Nic z tej Waszej pisaniny na mój temat w tym wątku nie rozumiem :) Nawet nie wiem czy się powinnam obrażać czy nie;)

Ale proszę nie piszcie o mnie już:) Dajcie sobie buzi i na piwko:) Albo polecam zająć się jakimiś przyjemniejszymi rzeczami..;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 19:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Sobie? ;) :kiss:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 19:51 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Marian, pisz i nie kombinuj. Nikt Ciebie zatruc tu nie chce. Zdmuchiwac paproszkow rowniez. Po prostu jestes takim samym uzytkownikiem jak inni i tyle: palniesz glupote - dostaniesz odpowiedz; powiesz cos madrego - dostaniesz podziekowanie. Nie szukaj podwojnego sensu ani nie skupiaj sie na tym, ze caly swiat rzekomo Cie atakuje i nie ma nic innego do roboty. Wowczas zobaczysz, ze nie tylko Ciebie dotycza ostre wpisy, tylko inni sa mniej skoncentrowani na sobie, wiec luzniej do tematu podchodza.
Wiecej luzu.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 6: Były user, Maar, Marian Strzelecki, Moroszka, Stara Zientara, Sąsiad
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 20:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Pocieszyłeś mnie: nie tylko ja ... :roll:

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL