Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lis 2019, o 19:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Ostatnio na forumie istna plaga żądań zamknięć wątków.
Co chwilę, ktoś chce, żeby zamknąć watek.

Drodzy:
a) NIE ZAMYKAMY WĄTKÓW, BO KTOŚ JUŻ SIĘ DOWIEDZIAŁ;
b) NIE ZAMYKAMY WĄTKÓW, BO KOMUŚ COŚ SIĘ NIE PODOBA;
c) NIE ZAMYKAMY WĄTKÓW, BO TAK.

Mechanizm zamknięcia wątku służy temu, żeby Ekipa mogła w spokoju posprzątać lub wówczas, gdy istnieje wątek "niedyskusyjny" (tak jak na przykład Regulamin Naszego Forum).

ps. W śmietniku jest cała masa zamkniętych wątków - tak wiem o tym, ale to zamknięcie wiele lat temu nastąpiło.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowania - 3: kooniu, MarekSCO, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2019, o 19:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
I słusznie. Moderacja ma być niezależna, maksymalnie asertywna i nie ulegać dziwnym żądaniom użyszkodników. Dotyczy to, jak rozumiem, i zamknięcia wątków i banów i różnych innych... ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2019, o 21:03 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Co jest zaletą zamkniętego wątku?
Objawię.
Ostatnie słowo.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2019, o 21:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5447
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2898
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
Ostatnie nie znaczy, że najmądrzejsze. Ani nawet że mądre.
Nie warto.

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2019, o 23:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
vaginal napisał(a):
Co jest zaletą zamkniętego wątku?
Objawię.
Ostatnie słowo.

Ostatnie słowo w zamkniętym wątku. Nie ostatnie w dyskusji.
Zauważ, że zawsze możesz sobie założyć nowy i podlinkować do niego ten zamknięty.
Zamykanie to narzędzie które służy ( zostało wprowadzone ) dokładnie do tego co opisał Maar.

Natomiast domaganie się zamknięcia wątku przez jego założyciela z racji, że nie odpowiadają mu niektóre wypowiedzi, to patologia.
Dlaczemu ? Ano dlatemu, że w ten sposób degenerujemy forum.
W internecie jest sporo platform, na których sam sobie możesz być moderatorem i
w ten czy inny sposób cenzurować/ograniczać wypowiedzi będące reakcją na zamieszczone przez Ciebie materiały.
Różnej maści blogi, konta na FB, VK itp... Czy księga gości na własnym web site...
Forum dyskusyjne do nich nie należy, bo to po prostu inny mechanizm.
Nie lepszy czy gorszy, ale po prostu inny. I sprowadzając funkcjonowanie forum
( domagając się tego ) do bloga - w zakresie założonego przez siebie wątku - niszczymy tą odmienność. Czyli już nie mamy forum ale coś zamiast...

Żeby forum w ogóle funkcjonowało ( jako forum - nie upodabniając się do innych platform sieciowych ) musimy pamiętać o tym, że zakładając wątek tracimy ( z definicji ) wpływ na jego dalszy byt.
A nad przestrzeganiem podstawowych zasad kultury w obrębie założonego przez nas wątku czuwa już tylko administrator, bez naszego udziału.
Jeśli zakładam wątek na jakiś temat i "wbije mi się" do niego jakiś MarekSCO i zacznie marudzić kilometrowymi irytującymi postami, to ja...
Mogę mu już tylko za to podziękować, polemizować z nim, albo siedzieć cicho :lol:
A dlatego, że zakładając wątek - sam się o to prosiłem.
I jeśli nawet "nikt mi łatwego życia nie obiecywał i słowa dotrzymuje" to najważniejsze w tym, że ktoś znalazł czas i wyraził swoją opinię na zainicjowany przeze mnie temat.
I jeśli ta opinia jest różna od mojej.
Jeśli bezpośrednio wynika z niej, ze ja - założyciel wątku - jestem skrajnym debilem ( wedle kolegi który wysłał post do założonego przeze mnie wątku ) to ja mogę mu tylko dziękować, polemizować, albo siedzieć cicho.
Jeśli będę żądał zamknięcia wątku, to tak jakbym żądał przerobienia forum dyskusyjnego ( jego części przynajmniej ) na swój prywatny blog.
Owszem. Są i takie fora, które po prostu oferują uczestnikom możliwość prowadzenia blogu. Ale obok udziału w forum dyskusyjnym - nie zamiast :D
Po prostu różnorodność która została jeszcze ze starych czasów ;)



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2019, o 00:02 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Wygląda na to, że wątki nie będą zamykane.
Ale błagać o zamknięcie wątku, usunięcie postu, no i oczywiście banika - można.
Zatem wszystko po staremu (łącznie z bezkompromisową odezwą Maara).
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2019, o 03:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
vaginal napisał(a):
Zatem wszystko po staremu (łącznie z bezkompromisową odezwą Maara).

Tylko dlaczego ona została skierowana do nas a nie do siebie samego oraz kolegów moderatorów?
Precedens błyskawicznego blokowania wątku i to wyłącznie na wniosek jednego użytkownika został ustanowiony siedem dni temu a nie „wiele lat temu” i to przez moderatora kol. Wojciecha a nie przez zainteresowanego użytkownika kol. Włodzimierza.
viewtopic.php?f=73&t=31038&start=60
viewtopic.php?f=73&t=31070

Odrębną kwestią jest niemające żadnego oparcia w regulaminie forum równie szybkie usuwanie samych postów. Co w połączeniu z zablokowaniem wątku jakoś tak mi się skojarzyło z bardzo prymitywną cenzurą i to w wykonaniu oraz aprobacie czołowych piewców wolności. Doprawdy dziwna plaga.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2019, o 14:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13327
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
SIRK napisał(a):
Precedens błyskawicznego blokowania wątku i to wyłącznie na wniosek jednego użytkownika został ustanowiony siedem dni temu a nie „wiele lat temu” i to przez moderatora kol. Wojciecha a nie przez zainteresowanego użytkownika kol. Włodzimierza.

Każdy przypadek wymagający czynności moderatorskich jest inny i w związku z tym podnoszenie go do rangi precedensu jest chybione.
Ponad to w przytoczonej spawie decyzja, do której nie miałem wątpliwości co do prośby zainteresowanego o zamknięciu wątku- gdyż jak sam podniósł- główny temat wątku ( którego wcześniej przeniosłem z działu Kupno, sprzedaż, zamiana, usługi, praca do HydePark) został wyczerpany.

SIRK napisał(a):
Odrębną kwestią jest niemające żadnego oparcia w regulaminie forum równie szybkie usuwanie samych postów. Co w połączeniu z zablokowaniem wątku jakoś tak mi się skojarzyło z bardzo prymitywną cenzurą i to w wykonaniu oraz aprobacie czołowych piewców wolności. Doprawdy dziwna plaga.

Spekulacja w zakresie nieprawdziwej informacji o usuwaniu postów nie może być akceptowana gdyż żaden z postów nie został usunięty. Dowodem bezzasadnej manipulacji jest podgląd do postów rzekomo usuniętych viewtopic.php?f=62&t=6458&start=3810#p586104
Moje decyzje podparte są wyłacznie regulaminem forum i skojarzenia z bardzo prymitywną cenzurą są bezpodstawne.

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...



Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lis 2019, o 19:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Przeniesienie postu do śmietnika to nie jego utylizacja i/lub cenzura tylko działanie wspierające wolność wypowiedzi.

Zablokowanie możliwości komentowania treści ogólnie udostępnionych to nie ograniczanie wolności wypowiedzi tylko dbałość o zasady demokracji.

Bezpodstawny zarzut spekulacji i manipulacji to nie trwanie w uporze i dalsze nadużywanie swojej pozycji tylko postepowanie zgodne z regulaminem forum i zasadami „netetykiety”.

Nie wiem jak inni koledzy ale ja bardzo nie lubię być tak traktowany.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lis 2019, o 20:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
SIRK napisał(a):
Nie wiem jak inni koledzy ale ja bardzo nie lubię być tak traktowany.
Załóż własne okienko w sieci, w którym będą obowiązywały inne zasady.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lis 2019, o 20:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
SIRK napisał(a):
Nie wiem jak inni koledzy ale ja bardzo nie lubię być tak traktowany.

Nie wiem jak inni Koledzy, ale ja nie jestem, i nie byłem tak traktowany :twisted:
Mówiłeś coś o piewcach wolności - tak ?
A całkiem niedawno w dyskusji o elektrowniach wiatracznych byłeś skłonny ograniczać moją wolność tylko dlatego, że zafascynowała Cię złożoność konstrukcji i rozwój tychze generatorów :lol: Poszukać linków ?
Wolność SIRK to też wolność innych i twarde reguły. I przestrzeganie tych reguł.
Ja rozumiem Twoją prowokację, ale "ostrzeżenia" dla Monii to już wyczerpanie znamion zasady "cel uświęca środki"... A on nie uświęca SIRK! Dla "piewców wolności" nie uświęca!

Wojciechu :D
Ot tak się wpierdzielam między wódkę a zakąskę, żeby przy okazji powiedzieć Ci, cieszę się, że Ty jesteś moderatorem na tym forum. Ale roboty nie zazdroszczę ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL