Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 sty 2020, o 15:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
urbos napisał(a):
skan dokumentu do moderatora.

Pomijając już średnią skuteczność takiego zabezpieczenia, to jest ono niezgodne z prawem, nawet jeżeli dobrowolne. 2-3 userów brzmi rozsądniej, choć to też wymagałoby przemyślenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2020, o 16:32 

Dołączył(a): 10 lut 2009, o 11:29
Posty: 276
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 48
Uprawnienia żeglarskie: Kapitan
Raz jeszcze podkreślę: nie piszę jak ma być/chcę aby byłó. Podaję ino przykład.

Btw - serio DOBROWOLNE przesłanie skanu dokumentu jest niezgodne z prawem? Jak czarteruję jacht to daję dokument, który czasem jest skanowany... Nie znam się na tym zupełnie. Wydawało mi się, że jak komuś pokażę i się zgodzę to mnie wolno bo to moje.

_________________
Jeśli nie wiesz do jakiego portu chcesz dopłynąć, nie licz że wiatry będą ci sprzyjać.
Pozdrawiam, Krzysiek Gawor


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2020, o 06:06 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
urbos napisał(a):
Btw - serio DOBROWOLNE przesłanie skanu dokumentu jest niezgodne z prawem?


Przesłanie jest zgodne. Ale gromadzenie, obróbka, przechowywanie tych danych (skanu dowodu) są reglamentowane i bardzo trudno jest te warunki spełnić. Na pewno jest to wręcz nielegalne bez Twojego pisemnego oświadczenia (które możesz kliknąć na forum) i bez poinformowania Ciebie kto jest administratorem danych (jaki podmiot).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2020, o 08:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Od kilku miesięcy w związku z tzw. "Dyrektywą policyjną" jestem z konieczności ADO. To, że trudno warunki spełnić - to trochę na wyrost jest i straszenie "czarnym ludem".
Jeżeli firma w ramach profilu działalności gromadzi i przetwarza dane osobowe w jej interesie jest spełnienie określonych przepisami warunków. Nie musi tego robić samemu.
W Polsce jest wiele firm, które się tym profesjonalnie zajmują. Np. moim IDO jest człowiek z takiej firmy, z którą mam podpisaną umowę i to on się zajmuje wszystkimi sprawami związanymi z danymi osobowymi.
Moja rola ograniczyła się do złożenia UODO oświadczenia o tym, że jestem ADO. Podpisuję oczywiście wszystkie wyprodukowane przez IDO dokumenty, upoważnienia itp.

Podobnie jest w innych krajach europejskich. Każda firma czarterowa gromadzi dane osobowe, więc żeby funkcjonować musi przepisy spełnić. Tak jak musi wykonać zylion innych obowiązków nałożonych przez przepisy prawa.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2020, o 15:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Ale forum, to nie firma czarterowa. Albo się wiarygodnie przedstawiam i wtedy pod własnym nazwiskiem i na własną odpowiedzialność smaruję g*** osobę trzecią, albo nie mam prawa nikogo publicznie oskarżać, bom anonim. To sprawa kultury i odpowiedzialności za własne czyny.
A rodo srodo.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2020, o 17:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Robert :)
Ja to widzę trochę inaczej. Używam w sieci nicku (nicka ? ) MarekSCO, ale z tego, że naprawdę nazywam się Marek Skoczylas - żadnej tajemnicy nie robię. Ale ja nie chcę być anonimowy.
MarekSCO to mój jedyny nick w sieci. Od zawsze. Od kiedy w ogóle zacząłem poruszać się w sieci. Jak wpiszesz go w wyszukiwarkę to otrzymasz przykłady mojej aktywności.
( W większości mojej - bo może trafić się jeszcze jakiś MarekSCO na świecie, albo kilku - ale raczej niewielu )
Jak wpiszesz w wyszukiwarkę Marek Skoczylas - otrzymasz wyniki dotyczące wszystkich Marków Skoczylasów na całym świecie ;)



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowania - 2: kooniu, urbos
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2020, o 19:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Marku, mój nick "robhosailor" również mnie deanonimizuje i znany jest od Australii i Nowej Zelandii po Alaskę i Mongolię. Jest jeden i tylko takiego używam. A prawie od samego początku obecności w sieci dodaję swoje imię i nazwisko - jak komu nabluzgam, to nie musi używać technik wojskowych i policyjnych, by mnie znaleźć. :-P

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 2: kooniu, MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2020, o 20:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Robert :) Ja temu oczywiście nie neguję.
Chciałem zwrócić tylko uwagę na to, że patrzymy tylko z jednej strony.
A tymczasem właśnie nie anonimowość w sieci, jest tym co trudno uzyskać i o co niektórzy walczą. Dla uczestników forów i różnych technicznych platform to spojrzenie jest bardzo oczywiste.
Przykład. Kiedy bartuss zgubił hasło do logowania założył nowe konto ale takie, że w sposób jak najbardziej oczywisty nawiązuje do starego.
Tutaj "gra" nie tylko reklama i komercyjne historie.
Ja sobie po prostu nie wyobrażam, żebyś Ty nie cenił swojego nicka na tyle, żeby nim "ryzykować". Dosłownie - z mojego punktu widzenia - nie wyobrażam sobie tego.
Natomiast ci, którzy chcą tylko mącić - moim zdaniem - pozbawiając się tej "ciągłości osobowości"... Też powodują, ze ich mącenie staje się mało efektywne.
Tyle, że przyzwyczajono nas do podejścia, że nie treść a ilość głosów się liczy.
Ale tu sami jesteśmy sobie winni, że jesteśmy głupi :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2020, o 20:31 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Jeżeli ich mącenie staje się mało efektywne, to powinni to zmienić. A nie zmieniają. Nie wiesz dlaczego?
Bo pewnikiem nie dymałeś na balu maskowym.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2020, o 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
vaginal napisał(a):
Jeżeli ich mącenie staje się mało efektywne, to powinni to zmienić. A nie zmieniają. Nie wiesz dlaczego?
Bo pewnikiem nie dymałeś na balu maskowym.

Na samym balu rzeczywiście nie dymałem. Po balu - tak :lol:
Powinni zmienić powiadasz ? Ja twierdzę, że ich mącenie mogłoby być bardziej efektywne - nie oni. Oni nawet tego nie zauważają.
Natomiast niemącący ( tak uważam ) mogą na tej podstawie wydzielić ich - tych mącących.
Jeśli tylko będą mieli na to ochotę :lol:
Ale, że "liczymy głosy" a nie czytamy postów - zachodzimy w tupik :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL