Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 25 kwi 2024, o 14:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sie 2010, o 21:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Tak sobie siedzę i myślę i doszedłem do wniosku, że kilka prawd wcale nie objawionych, czyli:
    *Nasze forum żyje dzięki ludziom;
    *Ludzie mają genetyczną potrzebę gadania;
    *Off-topy są integralną częścią każdej dyskusji.
powoduje, że część czytelników, jeszcze nie zarejestrowanych nie rejestruje się, bo nie może przebrnąć przez ciekawy żeglarski wątek z - eufemicznie określając toto - dyskusjami o rzeczach mało żeglarskich :-)

Catz, jest Pierwszym Zamorskim (?) Spamerem Rzeczypospolitej (ver. 3.5) ale niestety (a może stety?) nie tylko On. Lista oftopicotwórców jest długa i gruba i... IMHO dobrze, że tak jest, z tym, że myślę, żeby to jakoś skanalizować.

I tu właśnie moje pytanie się do szanownej P.T. Forumowej Społeczności rodzi. Jak to zrobić, żeby się watki nie przeradzały w "pierdzielenie o Chopinie" a jednocześnie, żeby dyskusje o "tylnej części pleców p. Marynii" nie znikły z forum, bo one są tym, co powoduje, że wielu tu zagląda :-)

Od pewnego czasu korzystam z funkcji "Oznacz działy jako przeczytane" - wchodzę do jakiegoś nie interesującego mnie działu (np. ogłoszenia dla żeglarzy) i klikam na linku "Oznacz działy jako przeczytane".
Nie wiem czy inni tak robią - jeśli tak, to może należałoby działy gawędziarskie wrzucić do jednego wora, żeby osoby nie zainteresowane mogły jednym kliknięciem pozbyć się śmiecia?

Może trzeba by zmodyfikować układ/podział działów - do działu "O żeglarstwie" powinno się przenieść poddziały "Nasze rejsy i rejsiki"?

Albo może w każdym z działów dodać pododdział "offtopic" i do niego wrzucać to co się roi w wątkach? Tu przy okazji trzeba coś zrobić z chmarą nieaktywnych moderatorów.
Panowie - zostaje m.a.j.o.r i Kolos. Pozostali moderatorzy uzyskają odpowiednie do ilości postów rangi.

Ponieważ dwóch to trochę za mało - ogłaszam nabór moderatorów!

Co jeszcze?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2010, o 22:34 

Dołączył(a): 28 maja 2007, o 11:44
Posty: 1999
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 109
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cytuj:
żeby się watki nie przeradzały w "pierdzielenie o Chopinie" a jednocześnie, żeby dyskusje o "tylnej części pleców p. Marynii" nie znikły z forum, bo one są tym, co powoduje, że wielu tu zagląda :-)
Jedyne chyba wyjście to przenosić część offtopiczną do Hyde Parku, gdzie z zasady moderowanie ograniczyć prawie całkowicie. Wątki będą offtopować, nie ma wyjścia, tak jest w każdej dyskusji czy rozmowie. Zgadzam się, że usuwanie byłoby błędem. Więc chyba pozostaje gdzieś przenosić, aby dyskutanci, zwykle wtedy zacietrzewieni albo mocno zaangażowani, mogli go kontynuować. Im jest z reguły obojętne w jakim dziale czy wątku dyskutują dopóki tematu się nie przemieli :)
Cytuj:
Nie wiem czy inni tak robią - jeśli tak, to może należałoby działy gawędziarskie wrzucić do jednego wora, żeby osoby nie zainteresowane mogły jednym kliknięciem pozbyć się śmiecia?
Każdy wsadziłby co innego do tego wora. Mnie też niektóre działy prawie nie interesują i zaglądam rzadko, ale widzę inni to stali bywalcy.
Cytuj:
Może trzeba by zmodyfikować układ/podział działów - do działu "O żeglarstwie" powinno się przenieść poddziały "Nasze rejsy i rejsiki"?
Tak właściwie to nie bardzo widzę różnicę pomiędzy Naszymi rejsami i Opowiadaniami żeglarskimi. Dużo wątków pasowałoby tu i tu. Zresztą często zaczyna się krótkim info o rejsie, a kończy opowiadaniem jak było. Smsy też mogłyby lądować w tym samym dziale np. zgodnie z zasadą jeden rejs - jeden wątek.

_________________
www.samoster.org.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sie 2010, o 22:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Maar napisał(a):
Tak sobie siedzę i myślę i doszedłem do wniosku, że kilka prawd wcale nie objawionych, czyli:
    *Nasze forum żyje dzięki ludziom;
    *Ludzie mają genetyczną potrzebę gadania;
    *Off-topy są integralną częścią każdej dyskusji.
powoduje, że część czytelników, jeszcze nie zarejestrowanych nie rejestruje się, bo nie może przebrnąć przez ciekawy żeglarski wątek z - eufemicznie określając toto - dyskusjami o rzeczach mało żeglarskich :-)
Catz, jest Pierwszym Zamorskim (?) Spamerem Rzeczypospolitej (ver. 3.5)

Na poczatek moze wstan albo sie poloz?
Na c.d. dziekuje za wyroznienienie, ale robie w trollowaniu, nie w spamerstwie.
Twoja analiza potrzeb i wad tego ( i kazdego ) forum jest, mimo ze dokonana na siedzaco, zdumiewajaco trafna.
Co dziwniejsze, moim zdaniem udaje sie TU jakos zachowac niejaka rownowage bez ekscesow znanych tam i owdzie.
Wiec...Tak trzymac!
Nieliczni ( dobry znak! ) moderatorzy jakos daja sobie rade ( chociaz major z kropkami przegina srodze: cholery mozna dostac kropkujac jego nick - wnosze o nagane ), szef przegina nagminnie, ale nikt go nie traktuje powaznie, czego zadac wiecej??
Catz TROLL ( nie spamer...poki co )

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Catz napisał(a):
robie w trollowaniu, nie w spamerstwie.
Ależ oczywiście! Za lapsus przepraszam. Nie jesteś Pierwszym Spamerem itd tylko Trollem Zamorskim :-)

gf napisał(a):
Jedyne chyba wyjście to przenosić część offtopiczną do Hyde Parku, gdzie z zasady moderowanie ograniczyć prawie całkowicie.
W HydeParku nikt niczego nie moderuje!!!

A w kwestii przenoszenia tamże, to:
    * daleko od "O żeglarstwie" jest na liście :-) Ten panel moderatora to mało user-friendly jest;
    * posty "do wywalenia" często składają się z części merytorycznej i części "osobistej". Wycięcie takiego postu rozwala wątek;
    * pojawiają się w HydeParku (w związku z przenosinami) takie dziwacznie nazwane i w ogóle do nosa wątki.

A może lepiej byłoby w działach głównych, na początek dla próby tylko w jednym - "O żeglarstwie" dodać poddział "Offtopic" (czy jakkolwiek go nazwać (jak?)) i tam wrzucać wycięte posty nazywając wątek jakoś tak, żeby nawiązywał do nazwy "wątku matki"?

No nie bądźcie małpy - pomóżcie, wymyślcie coś. Jakieś konkrety, pls.

gf napisał(a):
Tak właściwie to nie bardzo widzę różnicę pomiędzy Naszymi rejsami i Opowiadaniami żeglarskimi. Dużo wątków pasowałoby tu i tu.
To co? Połączyć te działy?
A może "SMSy z wody" dodać do "Naszych rejsów" i wtedy przenieść do "P żeglarstwie"? Hę?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Maar napisał(a):
No nie bądźcie małpy - pomóżcie, wymyślcie coś. Jakieś konkrety, pls.

Twoje szlachetne zabiegi dazace do udoskonalenia tegoz forum przynosza ci zaszczyt i honor... ich widoczne na codzien owoce widocznie ci nie wystarcza.
Nie wiem jak inni pt. Nieobecni, ale zgadzam sie w calej rozciaglosci z gf, tyle ze jakies tam regulacje "watek tu, watek tam ", moim zdaniem, wygladaja bardziej na niekonieczne gestykulacje techniczne, byc moze zreszta uzyteczne komus...
Forum doskonalego jeszcze nikt nigdy nie stworzyl i nie stworzy.
Na kazdym, zawsze i wszedzie, pojawiaja sie trolle, stworzenia mizdrzace sie, indywidua powazne smiertelnie, pasjonaci, sekciarze, ekshibicjonici, jajcarze, prowokatorzy, niegramotni, obrazalscy, offtopikowi, religijni, polityczni, madrzy, mniej madrzy, glupi, przyglupiasci i pozbawieni finezji wszelakiej...Dlugo mozna tak wyliczac.
To forum osiagnelo nadzwyczajnie wysoki stopien autoregulacji - nie o to chodzi w dazeniu do doskonalosci?
Przed i zamorsko, uwazam ze jest to - poki co - najlepsze forum swiata.
Catz Krytyczniebardzo
PS: "Jeszcze sie taki nie urodzil, zeby wszystkim dogodzil" :wink:

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 19:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 11:06
Posty: 471
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: st.j
Catz napisał(a):
Twoje szlachetne zabiegi dazace do udoskonalenia tegoz forum przynosza ci zaszczyt i honor... ich widoczne na codzien owoce widocznie ci nie wystarcza.
Nie wiem jak inni pt. Nieobecni, ale zgadzam sie w calej rozciaglosci z gf, tyle ze
Catz Krytyczniebardzo
PS: "Jeszcze sie taki nie urodzil, zeby wszystkim dogodzil" :wink:

PS: " I co by tu jeszcze spieprzyć" :)
PS: podoba mi się pomysł moderowania Hyda Parku :)

_________________
Pozdrawiam
Zbigniew Klimczak
http://www.przewodnikzeglarski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 20:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
OK, niech Wam będzie, ale... proszę do mnie (i do moderatorstwa szanownego) nie wysyłać rozpaczliwych PW "buuu, co się stało z moim postem, buuuu, dlaczego go nie ma tam?" i proszę trollować tak, żebym nie miał problemów z wywalaniem, o.

Bo to naprawdę jest problem - pół postu merytorycznego a pół pyskówka :-)

P.T. Moderatorzy - czytacie to? Nie miejcie zahamowań! :-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2010, o 14:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, o 12:20
Posty: 396
Lokalizacja: Chełm, Warszawa
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 21
Uprawnienia żeglarskie: brak
Maar ,chciałbym się dowiedzieć jak stoi sprawa mini regulaminu do działu: Oferty czarterów, miejsc na jachtach...
Na początku sam zmieniałem tematy na odpowiednie, później pisałem ostrzeżenia i tu brać żeglarska się buntuje. Przykład?, taką oto informację dostałem: A gdzie znajdę informacje o takich zasadach? Nie lubię "upomnień".
Chciałbym móc odpowiedzieć: punkt 4 regulaminu forum

Jak wiesz wziąłem się za uporządkowanie tego działu (z 14 stron zostało 6) i będę to robił w miarę sukcesywnie aby widoczne były tylko ogłoszenia aktualne, więc proszę o dopisanie tego mini regulaminu.

Co do offtopu, to może wziąć przykład z innych forów i wprowadzić pasek ostrzeżeń. Jedno ostrzeżenie to 10%, a gdy dojdzie do 100% to urlop na 3 miesiące.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2010, o 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2007, o 21:15
Posty: 2503
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował : 281
Otrzymał podziękowań: 86
Uprawnienia żeglarskie: JSM, SRC, STCW, MIŻ
No to i ja odrzucę swoje trzy grosze do tematu, który jak by nie patrzeć dotyczy każdego z użytkowników naszego forum.
Od samego początku forum to rozwijało się jak by samoistnie, dopiero od nie dawna z powodu rosnącej liczby użytkowników, w mojej opinii, potrzeba nasze forum przebudować tak aby dostosować je do zwiększającej się liczby użytkowników.

IMHO powinniśmy podzielić forum na większą liczbę nie zależnych działów. Obecny podział nie należy do najlepszych.
Dział "Opinie, naprawy, budowa, modelarstwo." powinien zostać podzielony na dwa działy. Jeden powinien być tylko o budowie, naprawach i modelarstwie a drugi o opiniach wraz z testami.
Działy "Miejsca szczególnie żeglarskie", "Inne sporty wodne", "Rupieciarnia" oraz "Ogłoszenia dla żeglarzy" zostawił bym w takiej formie w jakiej są. W mojej opinii ten podział się sprawdza.
Z działu "Różne" przeniósł bym "Szanty, teksty szant", "Nasze rejsy i rejsiki", "SMSy z wody" do przeredagowanego działu "O żeglarstwie".
Dział "O żeglarstwie" powinien zostać podzielony na dwa działy:
1)"O żeglarstwie" gdzie zostały by umieszczone takie o to pod działy:
"Żeglarstwo moją pasją...", "Opowiadania żeglarskie", "Szanty, teksty szant", "Nasze rejsy i rejsiki", "SMSy z wody", "Regaty".
2)"..." gdzie były by następujące pod działy:
"Przepisy i szkolenia", "Pierwsza pomoc, ratownictwo", "Meteorologia", oraz nowy dział "Nawigacja".

Taka jest moja wizja, co o tym sądzicie :?:

_________________
Pozdrawiam
Paweł Goławski
http://www.jkmgryf.pl



Za ten post autor Magister otrzymał podziękowanie od: Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2010, o 19:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13381
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1526
Otrzymał podziękowań: 2214
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Kolos napisał(a):
No to i ja odrzucę swoje trzy grosze do tematu, który jak by nie patrzeć dotyczy każdego z użytkowników naszego forum.
Od samego początku forum to rozwijało się jak by samoistnie, dopiero od nie dawna z powodu rosnącej liczby użytkowników, w mojej opinii, potrzeba nasze forum przebudować tak aby dostosować je do zwiększającej się liczby użytkowników.

IMHO powinniśmy podzielić forum na większą liczbę nie zależnych działów. Obecny podział nie należy do najlepszych.
Dział "Opinie, naprawy, budowa, modelarstwo." powinien zostać podzielony na dwa działy. Jeden powinien być tylko o budowie, naprawach i modelarstwie a drugi o opiniach wraz z testami.
Działy "Miejsca szczególnie żeglarskie", "Inne sporty wodne", "Rupieciarnia" oraz "Ogłoszenia dla żeglarzy" zostawił bym w takiej formie w jakiej są. W mojej opinii ten podział się sprawdza.
Z działu "Różne" przeniósł bym "Szanty, teksty szant", "Nasze rejsy i rejsiki", "SMSy z wody" do przeredagowanego działu "O żeglarstwie".
Dział "O żeglarstwie" powinien zostać podzielony na dwa działy:
1)"O żeglarstwie" gdzie zostały by umieszczone takie o to pod działy:
"Żeglarstwo moją pasją...", "Opowiadania żeglarskie", "Szanty, teksty szant", "Nasze rejsy i rejsiki", "SMSy z wody", "Regaty".
2)"..." gdzie były by następujące pod działy:
"Przepisy i szkolenia", "Pierwsza pomoc, ratownictwo", "Meteorologia", oraz nowy dział "Nawigacja".

Taka jest moja wizja, co o tym sądzicie :?:


Tak właśnie mogło by być.
Reszta potrzeb w praniu wyjdzie.
Dotąd trzeba się zastanawiać czy przenieść dany post,czy na zielono. :wink:

Ps.Znowu to moja wina Maar,to był żart oczywiście.

Pozdrawiam kadrę forum.


Wojciech Port Rybnik

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2010, o 19:25 

Dołączył(a): 28 maja 2007, o 11:44
Posty: 1999
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 109
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Skoro pytasz Kolosie :) : nie lubię osobnych działów. Najwygodniej by mi było jakby wszystkie tematy były zakładane tylko w jednym, bo już teraz, żeby przejrzeć forum trzeba się naklikać i zakładek naotwierać ściągając kolejne kilobajty htmla. Właściwie, gdyby nie narzędzie "zobacz nieprzeczytane", fora byłyby dla mnie zupełnie odstręczające od czytania.

Rozumiem, że się przyjęło robić działy i może to trochę nawet porządkuje, ale jak się ich zrobi za dużo to w granicy dostajemy masę działów z jednym tematem w każdym z nich :)

_________________
www.samoster.org.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2010, o 19:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
gf napisał(a):
Rozumiem, że się przyjęło robić działy i może to trochę nawet porządkuje, ale jak się ich zrobi za dużo to w granicy dostajemy masę działów z jednym tematem w każdym z nich :)
W ten sam sposób postrzegam forum - nadmiar działów jest uciążliwy.
Dlatego pytałem o to, co zrobić z SMSami z wody i z Naszymi rejsikami. Chętnie bym coś połączył.

Jedynie co, to poddziały gawędziarsko-trollistyczne wrzuciłbym do "Różne" a poddziały merytoryczne do "O żeglarstwie".

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2010, o 19:45 

Dołączył(a): 28 maja 2007, o 11:44
Posty: 1999
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 109
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
To jest IMHO dobra koncepcja żeby rozgraniczyć działy typowo merytoryczne od towarzyskich. No ale liczyłem też, że więcej osób się odezwie w tej sprawie i jakiś swój głos wniosą :)

_________________
www.samoster.org.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2010, o 19:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16806
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3972
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
gf napisał(a):
No ale liczyłem też, że więcej osób się odezwie w tej sprawie i jakiś swój głos wniosą :)

To się wypowiem ;) :

Moim zdaniem, nie ma jakiejś idealnej formuły dla jakiegokolwiek forum. Nie należy zbytnio mieszać z ustawieniami, bo ludzie lubią stabilizację i przyzwyczajają się do pewnych układów. Można rozgraniczyć podgaduszki od porad, czy informacji, ale i tak się nie uda zrobić tego ściśle, bo ludzie i tak będą farmazonić w działach merytorycznych, w poradniczych, czy w informacyjnych, a ścisłe moderowanie wprowadzi atmosferę przymusu i zrobi się nieprzyjemnie. Sam Maar dziś niedawno w mini czacie napisał, że piękno tkwi w różnorodności, to niech tak będzie - precz z monokulturą działów! :D

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: Catz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2010, o 20:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, o 12:20
Posty: 396
Lokalizacja: Chełm, Warszawa
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 21
Uprawnienia żeglarskie: brak
ja bym jedynie tak jak napisał Kolos dodał dział "nawigacja" i ewentualnie "lektury żeglarskie"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2010, o 20:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
m.a.j.o.r napisał(a):
ja bym jedynie tak jak napisał Kolos dodał dział "nawigacja" i ewentualnie "lektury żeglarskie"

Tematy "nawigacyjne" doskonale pasują do działu "Żeglarstwo moją pasją.." a lektury... hmmm, może by je dodać do szant? Co o tym myślicie?

Poza tym co z tymi "naszymi rejsikami" i "SMSami"? Wolałbym zmniejszyć niż zwiększyć ilość działów.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2010, o 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, o 12:20
Posty: 396
Lokalizacja: Chełm, Warszawa
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 21
Uprawnienia żeglarskie: brak
może być do szant.
gry i zagadki połączyłbym z humorem
nasze rejsy... i sms'y połączył: "relacje z rejsów"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2010, o 22:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
Marek, układ forum jest w miarę OK. Można wprowadzić bardzo delikatne przegrupowania działów (pogadamy przy piwku). Nigdy nie uda się wyciąć offtopów od wątku głównego bez uszczerbku na czytelności i ciągłości tematu. Na forach bardziej technicznych stosuje się rozwiązanie następujące. Z wątku który może być przydatny dla potomności robi się artykuł, który umieszcza się w dzielnym dziale. Na początek nie musi być to artykuł w nienagannej formie końcowej może być to nawet zlepek wycinków postów. Nadmierne moderowanie po pierwsze nie jet wskazane bo powoduje frustrację piszących i zuboża dyskusję, a po drugie wymaga wiele pracy od wielu rozsądnie myślących osób, którym nie znudzi się to po dwóch miesiącach. Uważam że moderować należy jedynie osobiste wycieczki forumowiczów, chamstwo i spam. Forum i jego klimat tworzą ludzie (sam pisałeś), czyli forum w 100% merytoryczne nie będzie miało tego samego klimatu.

_________________
Olek Kwaśniewski



Za ten post autor Olek otrzymał podziękowanie od: Catz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 wrz 2010, o 04:50 

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 11:28
Posty: 204
Lokalizacja: Londyn / Warszawa
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: RYA Yachtmaster Offshore
Ja tu tylko zwiedzam, ale...

IMO podarowalbym sobie zbytnie moderowanie offtopow. Zeglarze, w przeciwienstwie od gosci na forach programistow, to po prostu gawedziarze lubiacy czesto dorzucic kilka komentarzy "luzno na temat". To wlasnie sprawia, ze to forum bardziej przypomina przyjazna dyskusje w tawernie, a nie FAQ magazynu zeglarskiego, gdzie biedni niepoinformowani pytaja WielkichTegoSwiata.

Na niektorych naprawde *DUZYCH* forach (np: scubaboard.com) panuje zwyczaj, ze o ile ktos nie podwedzil tematu (i.e. dyskusja z powodu osobnika B splynela na inny temat niz tworca tematu A zaplanowal), to temat zostaje jaki jest. Niektore odpowiedzi sa badziej, inne mniej przydatne - jak w zyciu. Dzieki temu nie ma sztucznego tworzenia problemow czy tez burzy w szklance wody - bo ktos wycial jedno zdanie, bo odpowiedz zawierala miedzy innymi jakas prywate, bo ktos zle zrozumial pytanie i napisal o ziemniakach na wodzie zamiast o bulkach na parze etc. Chcecie miec super merytoryczne odpowiedzi - redagujcie wikipedie a nie tworzcie forum.

Ale jak juz pisalem - ja tu tylko zwiedzam... zbyt malo czasu tutaj spedzam, zeby moj glos cos znaczyl. Ostatnio czytalem kilka watkow i IMO zarowno tworcy postow jak i moderatorzy czy tez admin zdecydowanie przegieli. Wszystkie fora internetowe, jakie mam w zwyczaju regularnie zwiedzac, charakteryzuja sie przede wszystkim przyjaznoscia i otwartoscia ludzi. Wiecej dystansu. A uwage mozna komus zwrocic na privie, zamiast obrzucac blotem przed wszystkimi.

Co ciekawe... na zadnym z tych for *nie widac* pracy moderatorow. Czasem moze ocenzuruja kilka nieodpowiednich wyrazow, zabija jakiegos spambota albo przeniosa jakis watek ktory newbie otworzyl. Pozwalaja po prostu korzystac z tego, do czego forum zostalo stworzone - z wolnosci slowa... A indywidualne sprawy zalatwiaja - indywidualnie.

Pozdrawiam,
M.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2011, o 21:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Maar napisał(a):
*Off-topy są integralną częścią każdej dyskusji.

powoduje, że część czytelników, jeszcze nie zarejestrowanych nie rejestruje się, bo nie może przebrnąć przez ciekawy żeglarski wątek z - eufemicznie określając toto - dyskusjami o rzeczach mało żeglarskich :-)


Zgadzam się.
Od siebie dodam, że staram się przestrzegać netetykiety i najpierw przejrzeć
dotychczasowe wątki, aby nie dublować tematów.

O ile na pl.rec.zeglarstwo jestem w miarę na bieżąco, to tutaj jest to niemożliwe.
Od kilku dni liczba postów nie spada poniżej 100 dziennie. Dosłownie!
Styczeń 2011 niewątpliwie będzie rekordowym miesiącem w kategorii ilości postów.
Jak to przejrzeć?

Efekt jest taki, że prawie nie odzywam się na tym forum.
A mam już kilka ciekawych, śmiesznych a nawet merytorycznych
pomysłów na nowe wątki.

W związku z tym mam dwie prośby:

1. Bądźcie wyrozumiali, jeśli będę powielał wątki.
2. Drodzy moderatorzy. Wprowadźcie jakieś oznaczenie postów np.
zielone (merytoryczny post), żółty (coś sensownego na temat),
czerwony (o dupie Maryny).

A może prościej będzie wyłuskać te 1-5% merytorycznych i jakoś je oznaczyć?
Może inne pomysły? Indeksowanie? Apel o pisanie na temat? Kary dla spamerów?
Stworzenie nowej kategorii: Spamer? Złagodzenie kryteriów przerzucania wątków
do Hyde-Parku, tzn. powinno tam lądować 10 razy więcej postów?

*****

Powiecie, że chcę dorzucać pracy Moderatorom (z merytorycznym oznaczaniem postów).
To wpadłem na pomysł aby robili to inicjatorzy wątku.
Chyba niewiele osób inicjuje średnio więcej niż jeden wątek dziennie
więc mogliby to ogarnąć.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2011, o 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
To forum jest - poki co - najmniej niedoskonale ze wszystkich znanych mi forow zeglarskich.
Forum nigdy nie bedzie wikipedia... Stale wzrastajaca ilosc postow, swiadczacych zreszta o popularnoci i sukcesie, musi komplikowac, gmatwac i szkodzic przejrzystosci.
Kolory, kary, wzmozona czujnosc modow ? To juz bylo praktykowane na innych forach z wiadomym rezultatem.
Dawaj swoje watki i pomysly!
Jesli sa ciekawe, smieszne i merytoryczne ( ? ) nawet, to wybronia sie bez kar, kolorow odcieni i wytezonej ( ??) pracy modow.
Catz Dalej a Zywo! :wink:
Zaufaj sobie i ludziom...

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2011, o 22:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Kuracent napisał(a):
staram się przestrzegać netetykiety i najpierw przejrzeć
dotychczasowe wątki, aby nie dublować tematów.
Jędruś, wiem, że jesteś zasadniczy niczym Tommy Lee Jones w Ściganym i Włodek Tomczak w Keflaviku razem wzięci, ale nie przejmuj się za mocno - się weźmie i połączy, podzieli, przeniesie, wywali. To nie jest wielka sztuka :-)
Lepiej gdybyś nie ograniczał długości wiersza do 60 znaków a łamanie linii zostawił komputerowi. Czyta się czasami Ciebie niczym wiersz :-)


Cytuj:
Styczeń 2011 niewątpliwie będzie rekordowym miesiącem w kategorii ilości postów.
Jak to przejrzeć?
Podjąć męską decyzję i nie przeglądać działów, których opis wskazuje, że mogą być dla Ciebie mało interesujące :-) Ja na ten przykład mam kilka działów do których wchodzę jedynie po to, żeby kliknąć link przed pierwszym wątkiem "Oznacz wątki jako przeczytane". Serio - przestałem wszystko czytać, bo nie mam czasu ostatnio.

Cytuj:
Efekt jest taki, że prawie nie odzywam się na tym forum.
To błąd! Wielki błąd! Zostaniesz ukarany karą nosa w księdze!!! :-) Jędruś spróbuj się skupić na "O żeglarstwie" i zapomnij o innych działach, klikaj je jako przeczytane i zobaczysz, że w tych kilku subdziałach znajdujących się w "O żeglarstwie" znajdziesz ukojenie :-)



Cytuj:
2. Drodzy moderatorzy. Wprowadźcie jakieś oznaczenie postów np.
zielone (merytoryczny post), żółty (coś sensownego na temat),
czerwony (o dupie Maryny).
No to przecież jest :-) Kolory nicków są różne :-) A tak na poważnie, to daj spokój, kto niby ma zrobić taką modyfikację - ja nie umiem :-)


Cytuj:
To wpadłem na pomysł aby robili to inicjatorzy wątku.
Chyba niewiele osób inicjuje średnio więcej niż jeden wątek dziennie
więc mogliby to ogarnąć.
Tia, no popatrz na jakiś merytoryczny (ale ogólnie żeglarski) wątek i sam zobaczysz, że pomimo starań zawsze się znajdzie jakaś persona co wrzuci post o treści "ja tesz ale odwrotnie bo jestescie gupi" i się zaczyna offtop.

A poza tym się nie przejmuj, już niedługo sezon na Bałtyku się zacznie, wiosenny wiatr głowy ludziom ochłodzi i będzie git - zimę zawsze trudno było przetrzymać (vide: Scott, Shackleton, p. Guma i inni) :-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2011, o 00:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Catz napisał(a):
To forum jest - póki co - najmniej niedoskonale ze wszystkich znanych mi forów żeglarskich.


Jeśli uściślimy: spośród polskich, moderowanych - to pełna zgoda. :-)
A spośród polskich niemoderowanych to pl.rec.zeglarstwo.
Dlatego prawie innych nie czytam.


Catz napisał(a):
Forum nigdy nie będzie wikipedia...


No zgoda. Ale ja miałbym wizję aby z poszczególnych wątków można było skompilować zaczątek takiego wpisu do przysłowiowej wikipedii. Z resztą co ciekawsze wątki i interesujące więcej osób zamierzam właśnie tak przetwarzać i będę umieszczał takie podsumowania wątków na mojej www a co niektóre nawet tutaj. (najwyżej moderatorzy wytną to).

Catz napisał(a):
Dawaj swoje wątki i pomysły!
Jeśli są ciekawe, śmieszne i merytoryczne ( ? ) nawet, to wybronią się bez kar, kolorów odcieni i wytężonej ( ??) pracy modów.
Catz Dalej a Zywo! :wink:
Zaufaj sobie i ludziom...


Dzięki za zachętę i dzisiaj dałem już pierwszy z wątków, które miałem w szufladzie od dawna. Następne postaram się dorzucać max. co 2-3 dni.

Nie chodzi mi jednak o to, że mam obawy o "kolorowanie" moich postów.
Mój problem jest inny: nie jestem w stanie przeczytać wszystkich Waszych mądrych postów.
A wiem, że w tym stogu siana jest wiele super fajnych, ważnych wypowiedzi.
Tylko jak je znaleźć? Próbuję czytać wszystko ale "frustuję się" bardzo bo parafrazując Kubusia Puchatka: "Im więcej czytam tym bardziej mam więcej nieprzeczytanych postów".

*****

Maar napisał(a):
ale nie przejmuj się za mocno - się weźmie i połączy, podzieli, przeniesie, wywali. To nie jest wielka sztuka :-)


O.K. Ale nie bijcie mnie. Usprawiedliwiłem się wyprzedzająco. ;-)

Maar napisał(a):
Lepiej gdybyś nie ograniczał długości wiersza do 60 znaków a łamanie linii zostawił komputerowi. Czyta się czasami Ciebie niczym wiersz :-)


O.K. W nowych postach to wygląda już chyba lepiej.
Natomiast nie mogę obiecać, że poprawię się na pl.rec.zeglarstwo.
Tam moje posty są jeszcze gorsze, bo gmail ucina mi do bodaj 40 znaków i zupełnie nie wiem, jak to obejść. :-( Oczywiście też świadomie dzielę fragmenty wypowiedzi na akapity aby lepiej się czytało. Ale postaram się aby te akapity nie były tak krótkie. Acha i przy dłuższych wypowiedziach pisze w notatniku, bo parę razy zdarzyło się, że coś się rozłączyło, wygasło i zmarnowałem godzinę pisaniny.

Maar napisał(a):
Podjąć męską decyzję i nie przeglądać działów, których opis wskazuje, że mogą być dla Ciebie mało interesujące :-) Ja na ten przykład mam kilka działów do których wchodzę jedynie po to, żeby kliknąć link przed pierwszym wątkiem "Oznacz wątki jako przeczytane". Serio - przestałem wszystko czytać, bo nie mam czasu ostatnio.


Postaram się tak zrobić. Choć nawet "Żeglarstwo moją pasją" ma tyle postów, że nawet to przeczytać jest trudno. A i inne wątki są ciekawe. Miałem coś dodać w wątku o pieczeniu chleba ale nie doczytałem do końca. itd. itp.

Maar napisał(a):
Kuracent napisał(a):
Efekt jest taki, że prawie nie odzywam się na tym forum.
To błąd! Wielki błąd! Zostaniesz ukarany karą nosa w księdze!!! :-)


Dzięki za motywację. Już od dzisiaj się poprawiam. Niestety trochę więcej spamu musisz wliczyć w cenę.


Maar napisał(a):
A poza tym się nie przejmuj, już niedługo sezon na Bałtyku się zacznie, wiosenny wiatr głowy ludziom ochłodzi i będzie git - zimę zawsze trudno było przetrzymać (vide: Scott, Shackleton, p. Guma i inni) :-)


:-)
To mnie pocieszyłeś..

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2011, o 00:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Kuracent napisał(a):
Jeśli uściślimy: spośród polskich, moderowanych - to pełna zgoda ) A spośród polskich niemoderowanych to pl.rec.zeglarstwo.

Tak. Oczywiscie. Niewatpliwie. I, ten tam, panie tego, w calej rozciaglosci i jak najbardziej! :D
Kuracent napisał(a):
Ale ja miałbym wizję aby z poszczególnych wątków można było skompilować zaczątek takiego wpisu do przysłowiowej wikipedii. Z resztą co ciekawsze wątki i interesujące więcej osób zamierzam właśnie tak przetwarzać i będę umieszczał
takie podsumowania wątków na mojej www a co niektóre nawet tutaj.

Szczytny i ambitny cel - czy realny?
Kuracent napisał(a):
Mój problem jest inny: nie jestem w stanie przeczytać wszystkich Waszych mądrych postów.

Wszyscy maja ten problem.
Bogu dzieki wiekszosc "naszych" postow jest glupia i mozna je sobie odpuscic.
Kuracent napisał(a):
A wiem, że w tym stogu siana jest wiele super fajnych, ważnych wypowiedzi.
Tylko jak je znaleźć?

Kwestia wprawy: po temacie, po nazwiskach/nickach interwentow i sukcesie watku....chociaz tu mozesz trafic na damskomeskosci z czynnym udzialem szefowstwa :D
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2011, o 16:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Catz napisał(a):

Kuracent napisał(a):


Ale ja miałbym wizję aby z poszczególnych wątków można było skompilować zaczątek takiego wpisu do przysłowiowej wikipedii. Z resztą co ciekawsze wątki i interesujące więcej osób zamierzam właśnie tak przetwarzać i będę umieszczał
takie podsumowania wątków na mojej www a co niektóre nawet tutaj.



Szczytny i ambitny cel - czy realny?



Nie jest tak źle, jak myślałeś. ;-)
Tzn. ważnych merytorycznych wątków od początku 2011 w dziale 'Żeglarstwo moją pasją' jest kilka. Powiedzmy: pierwszy kapitański, PRL, choroba morska, dookoła świata, RSMSS, demokracja w porcie. I jeszcze parę. Jak się wytnie 'wodę' to podsumowanie będzie max. na kilkanaście zdań.

W najbliższych dniach spróbuje zrobić kilka takich podsumowań. Tzn. przedstawić w miarę wszystkie merytoryczne wypowiedzi w skrótowej formie. Wyciąć powtórki. Zobaczymy, czy Wam się spodoba. Najwyżej moderatorzy wytną.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2011, o 21:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Kuracent napisał(a):
Catz napisał(a):
Szczytny i ambitny cel - czy realny?
Kuracent napisał(a):
Nie jest tak źle, jak myślałeś. ;-)

Mysle wrecz, ze jest bardzo dobrze! :D
Twoje watki sa wielkim sukcesem - irytuja jednych, sa pozywka dla innych, niektorym do myslenia daja... I wszystkim daja okazje do wymiany wiec i poznania sie lepiej! :wink:
Catz Wrogo! :evil:

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL