Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 00:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 maja 2011, o 08:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3591
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Margrabi napisał(a):
Przecież pierwszą sprawą którą zrobi "oskarżony" będzie zidentyfikowanie "oskarzyciela". I jeżeli jego tożsamość nie będzie się zgadzała na pewno to podniesie.
Tak. To jest jedna z metod.
Inną jest sprawdzenie w sieci. Jeśli Google, Facebooki i inne NaszeKlasy nie zwracają żadnych informacji o "oskarżycielu", to też jest to bardzo podejrzane.

BTW i trochę OT, ale jakiś związek ma :-)
Kilka dni temu na forum była ankieta licencjatki ze Śląska. Prośba o wypełnienie ankiety była nie podpisana, ktośtam się przyczepił i dziewczyna podpisała swój post stosunkowo mało popularnym imieniem i nazwiskiem kojarzącym się z szantami, myślałem że nazwisko jest wymyślane na potrzeby podpisania się na forum. Pamiętacie post @shanti - Nastazji Szantuli? :-)
Po dwóch sekundach wiedziałem, że Nastka nikogo nie oszukuje.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 09:21 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
No tak...ale ktoś napisze coś złego np na Zientarę i już go z forum wyrzucą :D to jaki to ma sens, to podpisywanie się?.

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 09:32 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Niezrozumiałą dla mnie jest walka o wolność i jednoczesne wprowadzanie zakazów/nakazów, przy czym totalnie nieweryfikowalnych.

Pytania:
1. Ile razy na forum dotychczas pojawiła się kryptoreklama albo zła opinia o konkurencji schowana za nickiem? Poproszę o statystyki albo przykłady. Takie same statystyki o jakie się prosi zwalczając obowiązkowość patentów.
2. Kto i w jaki sposób ma weryfikować nazwisko "Jan Kowalski"? Dlaczego nick dwuczłonowy ma być lepszy i bardziej wiarygodny od jednoczłonowego?
3. Odpowiadając sobie na pkt 2: jest to nieweryfikowalne. Poważnie bym się zastanowił nad wspomnianym tu IQ osób dla których jakimkolwiek wyznacznikiem wartościowego postu jest nick dwuczłonowy, a taki zapis w regulaminie dla osób które nie chcą ujawniać swojego imienia i nazwiska z różnych powodów jest niczym innym jak zmuszenie do zastosowania nicka dwuczłonowego.
4. Poważnie bym się zastanowił nad tym, dlaczego uważacie, że ludzie są niedorozwinięci i trzeba za nich decydować co dla nich jest wartościowe a co nie? Dlaczego sądzicie, że regulamin umożliwi mi jedynie słuszną ocenę postu kolegi "JanK" jako negatywną, a identyczny post kolegi "Jan Kowalski" mam automatycznie uznać jako pozytywny? Dlaczego sądzicie, że jestem tak głupi żeby decydować za mnie regulaminem który post DLA MNIE jest wartościowy a który nie? Tym bardziej w oparciu o tak nieweryfikowalną sprawę jak nick dwuczłonowy?
5. Przypuszczam, że na forum przychodzi nieuczciwy konkurent, chce on oczernić sąsiada i, oczywiście, schować się za nickiem. Naprawdę uważacie, że ten zapis w regulaminie wpłynie na jego sumienie i człowieka sumienie zagryzie i nic nie napisze? Naprawdę uważacie, że nie starczy mu twórczości by wymyśleć nick dwuczłonowy?
6. Colonel dla mnie - to człowiek podpisujący się nickiem, a mimo to piszący mądre rzeczy. Paru osobom co się podpisują imieniem i nazwiskiem nawet ręki bym nie podał. Czy to imie i nazwisko decyduje o wartości postów?
7. Podpisuję się nickiem i tak zostanie. Podpisuję się tak od kilkunastu lat. Jeżeli napiszę coś źle - czy jestem anonimem? Sądzę, że nie. Każdy chętny chwila-moment znajdzie o mnie dowolne info. Jeżeli złamię prawo - zostanę w ciągu minuty zidentyfikowany.
8. Imienia i nazwiska nie ukrywam. Ale nie widzę potrzeby publikowania tych danych, szczególnie gdy ktoś mnie zmusza do tego. Jeżeli moje posty przez to są niewartościowe dla kogoś - jestem gotów świadomie pójść na taką stratę. Niech te osoby czytają Jana Kowalskiego - nie przeszkadza mi to.

NIC taki zapis w regulaminie nie zmieni.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: m.a.j.o.r, User319
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 10:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Na pl.rec.zeglarstwo piętnowano osoby nie podpisujące się. Początkowo mnie to dziwiło i irytowało. Ale dostosowałem się. I zrozumiałem, dlaczego posty podpisane imieniem i nazwiskiem są traktowane jako bardziej wiarygodne.

Jestem osobą, która bardzo straciła na ujawnieniu imienia i nazwiska. Każdy może wyciągnąć z tysięcy postów jakie napisałem w necie - jakieś głupoty, nieścisłości, pomyłki, przejęzyczenia i inne. I wiadomo, że to ja napisałem. Jestem jednak za podpisywaniem. Opinii o firmach/osobach - koniecznie. Ale także wszelkich postów. Jesteśmy zbyt dużym forum. Zbyt opiniotwórczym.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 10:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:36
Posty: 2768
Lokalizacja: Napływowy Góral Świętokrzyski
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 721
Uprawnienia żeglarskie: byle jaki jachtowy sternik morski
A ja myślę, że w przypadku krytycznych opinii najlepszą metodą jest danie możliwości wypowiedzenia się drugiej stronie. Jeśli będzie to ktoś z forum to pewnie podejmie dyskusję, a jeśli nie to należy go poinformować o takim fakcie i poprosić o ustosunkowanie się do opinii. Jeśli krytyka będzie miała duże znaczenie dla firmy czy osoby to sama podejmie kroki prawne, żeby zidentyfikować delikwenta. Nie musimy wcale robić tego za nią...

_________________
Pozdrawiam
Sławek
-----------------
http://www.waligorski.art/liryka.php?litera=b&nazwa=22
"Najważniejsze, że ocean jest duży, a Ameryka dokładnie w poprzek - nie da się nie trafić."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 10:11 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Regulaminy... regulacje... zakazy... nakazy...
W dodatku: nieweryfikowalne.

Sens?

W sumie, jeżeli wyrażam teraz negatywną opinię o takim nakazie / zakazie / regulaminie - chyba jestem liberalizatorem walczącym o wolność? :) Haha!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 10:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3591
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
plitkin napisał(a):
7. Podpisuję się nickiem i tak zostanie. Podpisuję się tak od kilkunastu lat.
Jest wiele osób podpisujących się nickiem, które są identyfikowalne.
Pisząc o identyfikowalności mam na myśli korelację nick -> związek z żeglarstwem, poglądy, wiedza lub jej brak, a nie nick -> nazwisko, konkretny człowiek, którego i tak się nie zna.

W przypadku postu @Mariana05, zapewne zauważyłeś, że to był jego pierwszy post, więc analogia do piszących od lat jest średnia.

A odpowiadając na pytanie o statystyki - był przypadek reklamowania usługi "zawijania łódek folią na zimę" (zapewne starzy użytkownicy pamiętają) - ta sama osoba raz pod nickiem a raz pod nazwiskiem pytała/odpowiadała. Robiła to z tego samego, statycznego IP :-)

Jeśli chodzi o opinie negatywne, to było kilka, o zobacz chociażby tu: viewtopic.php?f=62&t=4144 , post @keryla, który zarejestrował się i po paru minutach napisał to co napisał. Było też kilka innych przypadków - nie dużo tego, ale to chyba nie o ilość chodzi, tylko o psucie krwi i (w szczególności) opinii.

Ja nie ukrywam, że jestem zwolennikiem podpisywania się pod własną twórczością, ale nie mam najmniejszego zamiaru nikomu narzucać swoich przekonań - stąd ta dyskusja.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 10:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 01:22
Posty: 1212
Podziękował : 263
Otrzymał podziękowań: 367
Uprawnienia żeglarskie: sterownik azjatycki
plitkin napisał(a):
W sumie, jeżeli wyrażam teraz negatywną opinię o takim nakazie / zakazie / regulaminie - chyba jestem liberalizatorem walczącym o wolność?
Plitkinie, "Wolność" i "Odpowiedzialność" to dla mnie awers i rewers tej samej monety. Jedno bez drugiego niewielką ma wartość.
Dysponując jedynie takim IQ jakim mnie Pan Bóg obdarzył uważam, że publiczne zamieszczanie anonimowo negatywnych opinii o kimś konkretnym jest nieodpowiedzialne, choćby się miało 100% racji. Niestety, prawo zaczyna się tam, gdzie kończą się dobre obyczaje...

_________________
Pozdrawiam,
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 11:58 

Dołączył(a): 26 kwi 2009, o 11:25
Posty: 363
Podziękował : 77
Otrzymał podziękowań: 32
jako, ze znam Colonela ( taki przykład) - nie robi mi różnicy czy podpisze się imieniem nazwiskiem czy nickiem. Nie robi mi różnicy gdy ktoś kto chwilę temu zapisał się na forum skrytykuje firmę, rejs, prowadzącego- bo jest niewiarygodny. Nie robi mi różnicy czy takiego posta zamieściła osoba zidentyfikowana nickiem na forum- bo zerknę w jej żeglujnetową historie pobytu i mam nadzieje że posiadany poziom IQ wystarczy do weryfikacji. Nie weryfikuję osób które mają na forum status Moderatorzy globalni, Prawdziwi żeglarze, Przyjaciele forum, V.I.P itp. Bo za coś go mają i to co piszą warte jest - jak to teraz mawia młodzież - "pochylenia sie" nad tym co napisali

Dajmy ludziom myśleć samodzielnie - to umiejętność którą trzeba szkolić w sposób ciągły :) nakazy niczego nie zmienią dadzą jedynie złudzenie zmiany i kontroli trollowiska. Dla tych których mój nick jest znajomy wpisanie imienia i nazwiska niczego nie zmieni, dla tych którzy mnie nie znają obojętnym jest czy podam dane bo jak napiszę Anka Kowalska- to kto to zweryfikuje?? nawet jakbym pisała rok pod tym nickiem.
Aga_gagaa_Proczka

_________________
Aga_gagaa_


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 13:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
Uważam że brak podpisu po prostu nie świadczy dobrze o piszącym, jednocześnie nie mam najmniejszego zamiaru nikogo nakłaniać do podpisywania się (tym bardziej regulaminami).

_________________
Olek Kwaśniewski



Za ten post autor Olek otrzymał podziękowanie od: Magister
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 13:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2009, o 15:51
Posty: 906
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 637
Uprawnienia żeglarskie: s.j.
Maar napisał(a):
W przypadku postu @Mariana05, zapewne zauważyłeś, że to był jego pierwszy post, więc analogia do piszących od lat jest średnia.


Marek, a gdyby to był jego setny post, czyli człowiek "znany" na forum , a nigdy nie podpisujący sie z imienia i nazwiska ? Dla Ciebie byłby wtedy "wiarygodny" , a dla kogoś mniej zapoznanego z forum byłby dalej anonimem szkalującym pod nickiem tylko ... no i co wtedy ? Wprowadzisz zasadę że posty krytyczne dopiero od 101 postu...?

Andrzej

_________________
http://www.dobrewiatry.pl/



Za ten post autor Netart otrzymał podziękowania - 3: Leszczyna, Magister, Zuzanna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 14:17 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Dla mnie to,że posty są zmieniane/znikają ktoś coś usuwa bo jest niewygodne, niektórzy mogą edytować posty...inni nie.. zastanówmy się czy to forum jest w ogóle wiarygodne... .

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 14:22 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Margrabi napisał(a):
Plitkinie, "Wolność" i "Odpowiedzialność" to dla mnie awers i rewers tej samej monety. Jedno bez drugiego niewielką ma wartość.
Dysponując jedynie takim IQ jakim mnie Pan Bóg obdarzył uważam, że publiczne zamieszczanie anonimowo negatywnych opinii o kimś konkretnym jest nieodpowiedzialne, choćby się miało 100% racji. Niestety, prawo zaczyna się tam, gdzie kończą się dobre obyczaje...


Absolutnie się zgadzam z tym, że wolność i odpowiedzialność idą w parze. O anonimowych negatywnych opiniach też się zgadzam. Problem w czymś innym: brak możliwości weryfikacji. Ta sama myśl podpisana "JanK" i "Jan Kowalski" będzie miała dla Ciebie różną wartość? Dla mnie nie. I nie sądzę, bym był wybitnie uzdolniony, a więc inni też przymrużą oko na opinię Jana Kowalskiego. I nie trzeba do tego żadnego regulaminu, a tym bardziej - nieweryfikowalnego martwego przepisu.

Dajmy każdemu prawo wyboru i własnej oceny.

Ludzie są mądrzy, przyjmijmy, że nie są głupsi od tych co regulaminy wprowadzają. Ludzie potrafią zweryfikować bzdury napisane przez Jana Kowalskiego i mądre rzeczy napisane przez JanK-a.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 15:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
To powtóże cierpliwie: jeśli Plitkin, Colonel albo Maar coś piszą, to każdy wie kto zacz,a jeśłi jest nowicjuszem i nie wie, to może się dowiedziec w ciągu 5 minut. Jeśłi ktos rejestruje się na forum jako zyzvc i w pierwszym poście napada podaną z nazwy,imienia, nazwiska firmę, osobę, to dla mnie nie jest wiarygodny. Jest za to nieelegancki i podejrzany. W tym momencie modzi i właściciel forum powinni od takowego wyegzekwować podpis, bo inaczej to ONI sygnują "donos" i być może oszczerstwo.
Nie potrzeba tu regulaminów, własciciel forum mzedecydowac, czy chce brać na klatę egzekwowanie podpisu, usunięcie "donosu", czy firmowanie go.
A ewentualne podanie fałszywych danych "donosicielowi" niewiele da: szybciutko wyjdzie na jaw i stanie sie w razie czego dowodem złej woli i świadomego działania "na szkodę". Sądze też, że najczęściej taki "donosiciel" podpisuje sie nickiem nie dlatego, żeby się ukryć, tylko "z rozppędu" i wtedy wystarczy uprzejma prosba o podpis, chyba że "donos" jest kłamstwem i świadomie rzucanym oszczerstwem..

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 20:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Colonel napisał(a):
To powtóże cierpliwie: jeśli Plitkin, Colonel albo Maar coś piszą, to każdy wie kto zacz,a jeśłi jest nowicjuszem i nie wie,

Dopisze: jak wyzej wymienieni ( plitkin pisze dobrze ) nawala mnostwo bykow ( interpunkcja, spacje, ortografia, skladnia, literowki ... ) To zaden zielony nie osmieli sie wytknac im na czerwono braku szacunku i bolesnosci ( psychosomatycznej ? ) oczu.
Czy to nie ta sama zasada, nie ten sam klucz?
Catz Co czyta bez bolesnosci ( a czasem i z satysfakcja ;) )
Edit: skasowalem, po ostatnim poscie, zbyt pochopnie dodane " i sensownie" :D
Catz Pochopny

_________________
W hamaku na huśtawce


Ostatnio edytowano 12 maja 2011, o 20:20 przez Catz, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 20:14 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Na wszelki wypadek: za wszystkie swoje stare i przyszłe błędy serdecznie przepraszam :( Nie mam usprawiedliwienia - są one skutkiem w większym stopniu niedouczenia, w mniejszym nieuwagi. Z pewnością jednak nie są wyrazem braku szacunku do czytających. Proszę śmiało mnie korygować jakby co.

Andrzeju, uprzejma prośba o podpisanie negatywnej czy pozytywnej opinii jest moim zdaniem o wiele lepszym narzędziem, niż punkt w regulaminie. M.in. po reakcji na taką prośbę inni użytkownicy będą mogli wyrobić sobie własne zdanie o opinii i jej autorze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 21:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
plitkin napisał(a):
Na wszelki wypadek: za wszystkie swoje stare i przyszłe błędy serdecznie przepraszam :( Nie mam usprawiedliwienia - są one skutkiem w większym stopniu niedouczenia, w mniejszym nieuwagi. Z pewnością jednak nie są wyrazem braku szacunku do czytających. Proszę śmiało mnie korygować jakby co.

Coraz mniej rozumiem.... korzysz sie plasko " na teraz i na potem " przed facetem niewatpliwie godnym szacunku w niektorych, waskich dziedzinach, ale ktory pisze gorzej niz ty i bardziej niechlujnie niz opieprzana ( falowo... ) wiekszosc szarakow?
Cenie Colonel'a za to co robi, za zaangazowanie - nie za to co pisze i jak.
Catz Skonsternowany

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2011, o 21:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3591
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
plitkin napisał(a):
uprzejma prośba o podpisanie negatywnej czy pozytywnej opinii jest moim zdaniem o wiele lepszym narzędziem, niż punkt w regulaminie
Myślę, że to zdanie powinno być uznane jako wniosek z dyskusji.

AMEN.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2011, o 00:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Maar napisał(a):
AMEN.

Więc zamknij wątek :)

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664



Za ten post autor Stara Zientara otrzymał podziękowanie od: Kuracent
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2011, o 00:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Stara Zientara napisał(a):
Maar napisał(a):
AMEN.

Więc zamknij wątek :)

Nieuprzejmie prosze o negatywna opinie dla wyzej postawionego wniosku.
Catz
Swoja droga "uprzejma prosba" o takze "negatywna opinie" jest kolejnym szczytem szczytow.
Nie?

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2011, o 00:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Wniosek został odrzucony.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2011, o 11:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Niektórzy strasznie się awanturują, że chcą bić pianę koniecznie w tym temacie.

To bijta se.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2011, o 23:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Stara Zientara napisał(a):
Niektórzy strasznie się awanturują, że chcą bić pianę koniecznie w tym temacie.To bijta se.

Totez, jak widzisz, bijatyka nie tylko trwa, ale i coraz krwawsza sie staje...
O co chodzi w zdaniu ( cale jest wyzej ) "...strasznie się awanturują, że chcą bić pianę ..." nie wiem - bogom dzieki nie musze.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2011, o 17:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13380
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1524
Otrzymał podziękowań: 2214
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Catz napisał(a):
Stara Zientara napisał(a):
Maar napisał(a):
AMEN.

Więc zamknij wątek :)

Nieuprzejmie prosze o negatywna opinie dla wyzej postawionego wniosku.


Stara Zientara napisał(a):
Wniosek został odrzucony.

To chyba samo przez się tłumaczy, że temat pozostał odblokowany. ;)

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2011, o 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Wiec co chodzi?
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2011, o 21:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13380
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1524
Otrzymał podziękowań: 2214
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Catz napisał(a):
Wiec co chodzi?

Chodziło...viewtopic.php?f=73&t=8276&p=89113#p89113

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2011, o 22:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Wojciech1968 napisał(a):
Catz napisał(a):
Wiec co chodzi?

Chodziło...viewtopic.php?f=73&t=8276&p=89113#p89113

Przeceniasz mnie - nadal nie wiem.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2011, o 22:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13380
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1524
Otrzymał podziękowań: 2214
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Stara Zientara napisał(a):
Wniosek został odrzucony.

Nie mógł być taki.
Stara Zientara napisał(a):
Więc zamknij wątek :)

Catz napisał(a):
Nieuprzejmie prosze o negatywna opinie dla wyzej postawionego wniosku.


...no ale w znaczeniu się pomylił...na to zapytała...viewtopic.php?f=73&t=8276&p=89113#p89113
i odblokował...
Stara Zientara napisał(a):
Niektórzy strasznie się awanturują, że chcą bić pianę koniecznie w tym temacie.

To bijta se.

Tak to leciało... ;)

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2011, o 22:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Wojciech1968 napisał(a):
Tak to leciało... ;)

Przeleciało...i bardzo dobrze!
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2011, o 22:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13380
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1524
Otrzymał podziękowań: 2214
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Catz napisał(a):
Przeleciało...i bardzo dobrze!

To by było na tyle.

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL