Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 27 kwi 2024, o 19:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lip 2023, o 08:00 

Dołączył(a): 2 wrz 2019, o 16:58
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy,Sternik Motorowodny
Witam Wszystkich. Jako że w temacie motorówek jestem zielony jak trawa na wiosnę to myślę że tu znajdę kilka przydatnych wskazówek. Mam kilka pytań:
Mam okazję kupić kadłub 5m w dobrej cenie (dla mnie akceptowalnej). Niestety nie ma żadnej tabliczki znamionowej itp. I tu pytanie jak z rejestracją czegoś takiego? Jak z doborem silnika, co można do takiego czegoś założyć. Dodam że mam patent i chciałbym coś czym można trochę pośmigać na wodzie, nie jakieś spacerówki które oferowane są na wynajem w mojej okolicy.
Na początek w sumie te pytania mnie nurtują a w miarę czasu na pewno nasuną się nowe.
Z góry dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lip 2023, o 11:02 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Grzegorz13 napisał(a):
Mam kilka pytań:

Spróbujemy odpowiedzieć.
Grzegorz13 napisał(a):
Mam okazję kupić kadłub 5m w dobrej cenie
Kupuj. Okazje szybko znikają.
Grzegorz13 napisał(a):
Niestety nie ma żadnej tabliczki znamionowej
Sie dorobi.
Grzegorz13 napisał(a):
jak z rejestracją czegoś takiego?
Dasz radę,
Grzegorz13 napisał(a):
Jak z doborem silnika, co można do takiego czegoś założyć
Coś się tam dobierze.
Grzegorz13 napisał(a):
chciałbym coś czym można trochę pośmigać na wodzie
Będzie OK. Pośmigasz.
Zadałeś pytania - dostałeś odpowiedzi. Zadowolony???
A teraz na poważnie. Nie podałeś żadnych danych, zdjęć czy innych informacji, a oczekujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Chcesz sensownych odpowiedzi - podaj kilka szczegółów.
Każdy typ motorówki jest inny, jednemu wystarczy 40 kucy by wejść w ślizg, drugiemu mało będzie 80 czy 100 KM. Mojej byłoby mało i 200 KM
Podaj konkrety Przyjacielu. Pomyślimy na poważnie.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lip 2023, o 11:43 

Dołączył(a): 2 wrz 2019, o 16:58
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy,Sternik Motorowodny
Tak jak pisałem. zielony w temacie jestem. Zdjęcie mam z ogłoszenia które wysłał mi właściciel, dlatego nie chce za dużo ich tu wrzucać na forum bo nie wiadomo czy w ogóle dojdzie do zakupu. Informacji też za wiele nie mam bo dopiero będę z nim rozmawiał dziś popołudniu. Z informacji które mam do tej pory to tyle że długość 5m szerokość 2m.


Załączniki:
received_584148283889655.jpg
received_584148283889655.jpg [ 116.79 KiB | Przeglądane 4107 razy ]
received_1117858139185696.jpeg
received_1117858139185696.jpeg [ 351.11 KiB | Przeglądane 4107 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lip 2023, o 13:29 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Grzegorz13 napisał(a):
Tak jak pisałem. zielony w temacie jestem. Zdjęcie mam z ogłoszenia które wysłał mi właściciel, dlatego nie chce za dużo ich tu wrzucać na forum bo nie wiadomo czy w ogóle dojdzie do zakupu. Informacji też za wiele nie mam bo dopiero będę z nim rozmawiał dziś popołudniu. Z informacji które mam do tej pory to tyle że długość 5m szerokość 2m.

Wygląda na szybką łódź do dziennego pływania. Nie da się na niej uprawiać pływania turystycznego, chyba że nocleg pod namiotem na brzegu.. Już silnik rzędu 50 - 70 KM pozwoli na pływanie w ślizgu. Konkretnych danych co do mocy silnika trudno będzie podać bez wiedzy np. o masie łodzi i załogi.
Co do innych pytań.
- tabliczka znamionowa - nie jest warunkiem ściśle wymaganym przy rejestracji. Oświadczasz że nie ma i koniec. Tym bardziej jeśli łódka ma swoje lata.
Do rejestracji potrzebujesz:
- dowód własności - umowa kupna sprzedaży lub faktura VAT zakupu,
- papierek o wcześniejszym zarejestrowaniu przez poprzedniego właściciela,
- papierek o wyrejestrowaniu z poprzedniego rejestru,
- jakąś dokumentację o np. dopuszczalnej liczbie osób na pokładzie, jeśli takiej nie ma podajesz jako oświadczenie własne.
W Twoim przypadku, ze zdjęcia wynika że łodź była rejestrowana, tak więc możesz skopiować wszystkie dane z poprzedniej rejestracji. Jeśli jakichkolwiek danych nie posiadasz zastępujesz je oświadczeniem własnym lub żądasz takiego oświadczenia od poprzedniego właściciela.
Powodzenia w bojach.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL