Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 15:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 sty 2012, o 18:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Jak w temacie - w firefoksie widać, w explorerze 9.0.4 nie.
Jak na zrzucie poniżej:


Załączniki:
obrazkowy fuckup2.jpg
obrazkowy fuckup2.jpg [ 161.07 KiB | Przeglądane 4999 razy ]
obrazkowy fuckup1.jpg
obrazkowy fuckup1.jpg [ 121.35 KiB | Przeglądane 4999 razy ]

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 sty 2012, o 18:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2011, o 21:44
Posty: 299
Podziękował : 69
Otrzymał podziękowań: 43
Uprawnienia żeglarskie: pasażerka
Ja mam Google Chrom, i nie daję sobie rady z wklejaniem "Jutubki" :-( , jak widać na powyższym obrazku.

_________________
Pozdrawiam, Małgosia
s/y White Phoenix

"Najczęściej, nie tyle trzeba zmieniać samą sytuację, ile sposób jej doświadczania" Sensei Sunya


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 sty 2012, o 23:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17299
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3588
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Jarek, włącz "Widok zgodności" w Explorerze.

Poklikaj na ikonie przerwanej kartki (vide załącznik) tak aby była "cała niebieska" lub wejdź w menu (wciśnij ALT jeśli go nie widzisz) -> Narzędzia -> Widok zgodności.

IE ver 9.x.x mam muchy w nosie enginie :-)


Załączniki:
widok_zgodnosci.jpg
widok_zgodnosci.jpg [ 24.11 KiB | Przeglądane 4920 razy ]

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa

Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: bosman30
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2012, o 18:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2011, o 17:23
Posty: 82
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski, VB
pierdupierdu napisał(a):
w firefoksie widać, w explorerze 9.0.4 nie.


Po co zastanawiać się dlaczego IE czegoś nie robi, skoro lisek jest mniej problemowy?

_________________
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2012, o 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2012, o 00:16
Posty: 441
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 95
Otrzymał podziękowań: 69
Uprawnienia żeglarskie: mate
wyglada jak obrazek podlinkowany z innego serwera, a Twoj IE ma ustawione blokowanie zewnetrznych tresci


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2012, o 22:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
tomek29kce napisał(a):
pierdupierdu napisał(a):
w firefoksie widać, w explorerze 9.0.4 nie.


Po co zastanawiać się dlaczego IE czegoś nie robi, skoro lisek jest mniej problemowy?

Lisek wiesza się co kilka minut - od ostatniej swojej autonowelizacji. Czyli jakoś tak od kilku tygodni.
Wykasowany całkowicie z kompa i zainstalowany na nowo ze standardowymi ustawieniami lisek wiesza się dalej, potrafiąc na dodatek zamrozić wszelkie inne funkcje komputera. A wtedy tylko duży czerwony guzik...
A IE się nie wiesza.
Z żadnymi innymi poza liskiem programami i funkcjami komputr problemów nie miał i nie ma.
Mam w związku z tym swoje własne zdanie dotyczące bezproblemowości przeglądarek...

BTW - można zaintalować skądyś automatyczną korektę literówek i ortów dla pisania postów w IE?

*****

dudeusz75 napisał(a):
wyglada jak obrazek podlinkowany z innego serwera, a Twoj IE ma ustawione blokowanie zewnetrznych tresci

W tym sęk - że nie ma. Niektóre obrazki "zewnętrzne" (i inne youtuby) pokazuje, a inne nie.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sty 2012, o 09:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2007, o 21:15
Posty: 2503
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował : 281
Otrzymał podziękowań: 86
Uprawnienia żeglarskie: JSM, SRC, STCW, MIŻ
A to nie lepiej już zainstalować Opere zamiast używać IE :?:

_________________
Pozdrawiam
Paweł Goławski
http://www.jkmgryf.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sty 2012, o 09:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Nie lepiej. Do Opery to mogę sobie iść posłuchać. Liski biegają czasem w poprzek drogi.
IE rulez! ;)

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sty 2012, o 20:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2011, o 17:23
Posty: 82
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski, VB
Nie chcę dyskutować nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej nocy, ale mam liska na wielu komputerach, jak również IE oraz Chrome.
Nie zauważyłem aby kiedykolwiek lisek mnie zawiódł w przeciwieństwie do IE. Microsoft po prostu przeszedł samego siebie w sposobie implementacji zabezpieczeń, co czyni ten produkt nieznośnym dla użytkownika.

Teraz też pisze na forum używając liska w wersji 9.01. Śmiga doskonale, jest dużo wydajniejszy od poprzednich wersji.

Pozdrawiam.

_________________
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sty 2012, o 21:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
tomek29kce napisał(a):
Nie chcę dyskutować nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej nocy, ale mam liska na wielu komputerach, jak również IE oraz Chrome.
Nie zauważyłem aby kiedykolwiek lisek mnie zawiódł w przeciwieństwie do IE. Microsoft po prostu przeszedł samego siebie w sposobie implementacji zabezpieczeń, co czyni ten produkt nieznośnym dla użytkownika.

Teraz też pisze na forum używając liska w wersji 9.01. Śmiga doskonale, jest dużo wydajniejszy od poprzednich wersji.


Naprawdę cieszę się niezmiernie, że u Ciebie lis działa świetnie.
Przypomnę tylko - że u mnie nie działa, tylko losowo wiesza siebie lub system.
I nawet wydaje mi się, że to już dostatecznie wyjaśnialiśmy wcześniej w tym wątku...

Mam nadzieję, że nie zepsuje Twego świetnego samopoczucia przypomnienie, że celem tego wątku nie jest sprawdzenie jak komu działa która przegladarka, tylko odpowiedź na pytanie czemu czasem nie widać obrazków na zegluj.net przy użyciu jednej z dostępnych przeglądarek, czyli IE...

BTW -przełączenie "widoku zgodności" w IE czasem pomaga. A czasem nie :evil: Wot zagwozdka...

Ponawiam pytanie: wie ktoś jak ściągnąć "nakładkę ortograficzną" dla sugestii korekty w okienkach, w jakich wpisuje się coś w IE?

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sty 2012, o 22:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
pierdupierdu napisał(a):
Ponawiam pytanie: wie ktoś jak ściągnąć "nakładkę ortograficzną" dla sugestii korekty w okienkach, w jakich wpisuje się coś w IE?

nie próbowałem, nie używam na co dzień IE, ale google podpowiadają:
dodatek ie7pro + słownik z pl.openoffice.org lub Speckie

_________________
Olek Kwaśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sty 2012, o 23:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17299
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3588
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
pierdupierdu napisał(a):
BTW -przełączenie "widoku zgodności" w IE czasem pomaga. A czasem nie
Masz włączone, zeby "wszystkie strony pokazywał w widoku zgodności", czy klikasz na widok zgodności okazjonalnie?

Lepiej jest mieć włączone "wszystkie" - gdzieś w ustawieniach można to włączyć.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sty 2012, o 21:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2011, o 17:23
Posty: 82
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski, VB
pierdupierdu napisał(a):
Przypomnę tylko - że u mnie nie działa, tylko losowo wiesza siebie lub system.
I nawet wydaje mi się, że to już dostatecznie wyjaśnialiśmy wcześniej w tym wątku...


Szkoda, że też losowo podajesz przykłady zrzutów ekranu.
Grunt to konsekwencja. Na jednym zrzucie jest co innego niż na drugim. Jak to mamy porównać i wyciągnąć wnioski.

Jak jesteś taki rezolutny, to sformułuj swój problem na forum dotyczącym IT, lub wysil szare komórki i użyj google. Chyba, że Ci IE też google nie wyświetla?

Gdyby nadal Cię to przerastało, to podaje pierwszy link z podanymi możliwymi rozwiązaniami wyświetlany przez google, po wpisaniu zapytania "internet explorer nie pokazuje obrazu".
http://support.microsoft.com/kb/283807/pl

_________________
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2012, o 00:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
tomek29kce napisał(a):
pierdupierdu napisał(a):
Przypomnę tylko - że u mnie nie działa, tylko losowo wiesza siebie lub system.
I nawet wydaje mi się, że to już dostatecznie wyjaśnialiśmy wcześniej w tym wątku...


Szkoda, że też losowo podajesz przykłady zrzutów ekranu.
Grunt to konsekwencja. Na jednym zrzucie jest co innego niż na drugim. Jak to mamy porównać i wyciągnąć wnioski.


Specjalnie dla Ciebie - wyjaśnienie. Zrzuty dotyczą różnych sytuacji, ponieważ brak obrazków z zegluj.net występuje w różnych sytuacjach. Mam nadzieję, że dzieki temu wyjaśnieniu sprawę zrzutów zaczniesz powoli ogarniać i że ta kwestia, po przemyśleniu, przestanie być dla Ciebie znaczącym problemem...
Ale na wszelki wypadek i z dbalości o Twoja kondycję psychofizyczną... Może jednak po prostu nic już tu nie porównuj i powstrzymaj się od wyciągania jakichkolwiek wniosków. Sądzę, że na dłuższą metę może Ci to zaszkodzić, zwłaszcza, że już teraz sugerujesz, że jest Ciebie tutaj więcej niż jeden...
------------------------------

Co do reszty Twojej wypowiedzi - przede wszystkim dziękuję za linka. Dzięki niemu sprawdziłem po raz dwudziesty - i potwierdziłem, że nic w ustawieniach IE nie powoduje ani nie powodowało problemów z wyświetlaniem obrazków na zegluj.net.
Obrazki na wszelkich innych stronach i forach wyświetlają się bez najmniejszego problemu a wada "niewyświetlania" niektórych grafik i animacji dotyczy jedynie zegluj.net. Wydało mi się zatem całkiem na miejscu by poszukać rady na zegluj.net - ale jak widzę nie przewidziałem, że Ciebie opisana sytuacja zaskoczy...

Mam taką uprzejmą propozycję i jednocześnie uniżoną prośbę - jeżeli pragniesz się nadal jedynie wyzłośliwiać albo rzucać światłymi myślami typu "a u mnie inne programy działają dobrze" to możesz wpierw spróbować pooszczędzać klawiaturę.
No chyba, że to Cię przerasta...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2012, o 01:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17299
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3588
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Dopiero teraz popatrzyłem na konkrety, w sensie, że znalazłem i zobaczyłem co powinno być na obrazkach.

W pierwszym przypadku jest to link do YouTube obłożony bbcodem "[youtube]"
Na drugim printscreenie jest link do zdjęcia w sieci ujęty w bbcod "[img]".

Może to komuś nasunie jakąś podpowiedź - mi nic do głowy nie przychodzi.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2012, o 17:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2011, o 17:23
Posty: 82
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski, VB
pierdupierdu napisał(a):
Obrazki na wszelkich innych stronach i forach wyświetlają się bez najmniejszego problemu a wada "niewyświetlania" niektórych grafik i animacji dotyczy jedynie zegluj.net.


No rzeczywiście, tytuł postu "zeżarło obrazki w Explorerze..." sugeruje jednoznacznie, że chodzi o problemy tylko na zegluj.net.
Ależ jestem nie domyślny.

_________________
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2012, o 18:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
tomek29kce napisał(a):
Ależ jestem nie domyślny.

Cieszę się, że udało Ci się samodzielnie zdefiniować swój własny problem (nawet jeżeli czynisz to nie całkiem ortograficznie). Myślę, że swoim przykładem obrazujesz silny, terapeutyczny potencjał forum.
Z drugiej strony - tak pożądany etap oszczędzania klawiatury wciąż niestety wydaje się w Twoim przypadku odległy.

Można chyba przyjąć, iż nawet najbardziej niedomyślni zdołali zorientować się w naturze problemu. Dlatego, biorąc pod uwagę, że kwestia obrazków z forum na moim IE nie spędza mi snu z powiek - pozwolę sobie więcej już nie odpowiadać na posty nie wnoszące nic do sprawy.
Drogi "tomek29kce", proszę - od teraz spróbuj pracować nad sobą sam... I powodzenia w zmaganiach z mrocznym kuszeniem klawiatury!

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL