Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 27 kwi 2024, o 22:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sie 2013, o 17:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Tak, tak, wiem:
Komunikator WhatsApp to wieloplatformowa aplikacja mobilna, dzięki której możesz wysyłać innym wiadomości bez płacenia jak za SMS-y. Komunikator WhatsApp jest dostępny na iPhone'a, BlackBerry, Windows Phone, Androida i urządzenia firmy Nokia, i tak, użytkownicy mogą ze sobą pisać bez względu na posiadane urządzenie! Ponieważ WhatsApp korzysta z pakietu danych, wiadomości nic nie kosztują i pozwalają na utrzymywanie kontaktu ze znajomymi.
Oprócz zwykłych wiadomośći tekstowych, użytkownicy WhatsApp mogą tworzyć grupy oraz wysyłać sobie do woli zdjęcia, filmy i dźwięki.

Ale tak, poza reklamowym blablabla, czy ktoś w Was tego używa? Czy to jest naprawdę za darmo (ściśle - za 0,99 USD za drugi rok używania)?
Jeśli to to korzysta z pakietu danych, to czy trzeba mieć (będąc poza zasięgiem wi-fi) jakiś pakiet internetowy w abonamencie telefonu? No bo jeśli tak - to nie jest za darmo.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sie 2013, o 18:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2010, o 23:17
Posty: 893
Lokalizacja: Laxenburg/Kraków
Podziękował : 205
Otrzymał podziękowań: 83
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Uzywam, ale oczywiscie ma to tylko sens jak masz dostep do WiFi lub pakiet internetowy, WhatsUp potrzebuje lacza internetowego jak ryba wody.
Osobiscie, jak jestem w domu to korzystam bardzo chetnie, a za granica tylko gdy mam dostep do WiFi.
Samo oprogramowanie jest darmowe, przynajmniej na iPhone-a, jak do tej pory nikt nie chcial ode mnie kasy za kolejny rok uzywania, a uzywam od przynajmniej trzech lat...

_________________
Trzymaj się wiatru!
Adam Stępień
www.smartkat.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sie 2013, o 19:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 11:44
Posty: 2434
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 371
Otrzymał podziękowań: 223
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
tuptipl napisał(a):
Uzywam, ale oczywiscie ma to tylko sens jak masz dostep do WiFi lub pakiet internetowy, WhatsUp potrzebuje lacza internetowego jak ryba wody.
Osobiscie, jak jestem w domu to korzystam bardzo chetnie, a za granica tylko gdy mam dostep do WiFi.
Samo oprogramowanie jest darmowe, przynajmniej na iPhone-a, jak do tej pory nikt nie chcial ode mnie kasy za kolejny rok uzywania, a uzywam od przynajmniej trzech lat...

W opisie https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&hl=pl napisali m.in.:

(...) Gdy tylko Ty i Twoi znajomi pobierzecie aplikację, możesz jej używać ile tylko chcesz. (...)
(...) Czatuj ze znajomymi z całego świata jeśli tylko mają zainstalowany komunikator WhatsApp i uniknij tych nieznośnych opłat za międzynarodowe SMS-y.(...)
Wygląda na to, że jeśli odbiorca nie zainstalował tej aplikacji to nie dostanie zwykłego (darmowego) SMS-a ?
Napisz jak to naprawdę działa.

(...)Z pomocą powiadomień push, WhatsApp jest zawsze włączony i zawsze połączony.(...)
1. Powiadomienia "push" są dosyć denerwujące (przynajmniej dla mnie :-? )
2. Aplikacje korzystające z tego typu powiadomień często służą do wyciągania kasy za odbieranie płatnych tzw."specjalnych SMS" (czasami bardzo kosztownych).
Oczywiście nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku...
Możesz podzielić się jakimiś doświadczeniami w tym temacie?

_________________
Pozdr.
Tomek Niedbała


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 sie 2013, o 10:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2010, o 23:17
Posty: 893
Lokalizacja: Laxenburg/Kraków
Podziękował : 205
Otrzymał podziękowań: 83
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
TomekN napisał(a):
Wygląda na to, że jeśli odbiorca nie zainstalował tej aplikacji to nie dostanie zwykłego (darmowego) SMS-a ?

nie dostanie nic, gdyz komunikator dziala podobnie do gg lub skypa, mozesz jednak zezwolic na dostep do kontaktow na telefonie, jak wowczas dziala nie wiem, bo nie lubie udostepniac swojej bazy kontaktow roznym producentom oprogramowania

Ad. 1 Pusch mozna zawsze wylaczyc, ale zeby dostac sms-a to Telefon musisz miec zalaczony, z mojego punktu widzenia, wylaczenie tej funkcj oszczedza zuzycie baterii

Ad. 2 Ty decydujesz kto znajduje sie w Twoich kontaktach, wiec posrednio masz wplyw na tresci wiadomosci, z reklama sie w wypadku tej aplikacji nigdy nie spotkalem, natomiast przesylanie zdjec czy filmikow funkcjonuje duuuuzo lepiej niz przez mms-a, a jak uzywam WiFi to nie mam dodatkowych kosztow. Fajna funkcja jest tworzenie grup (na przyklad Zaloga) i mozliwosc wyslania dla wszystkich naraz, wiadomosci, zdjecia, filmiku itp.

_________________
Trzymaj się wiatru!
Adam Stępień
www.smartkat.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2013, o 19:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 11:44
Posty: 2434
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 371
Otrzymał podziękowań: 223
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
tuptipl napisał(a):
TomekN napisał(a):
Wygląda na to, że jeśli odbiorca nie zainstalował tej aplikacji to nie dostanie zwykłego (darmowego) SMS-a ?

nie dostanie nic, gdyz komunikator dziala podobnie do gg lub skypa,

Dzięki za wszystkie wyjaśnienia! :cool:
ps.Pozostanę chyba przy Skype... też działa na Androidzie.

_________________
Pozdr.
Tomek Niedbała


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL