Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lut 2014, o 09:20 

Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 21:18
Posty: 1687
Podziękował : 313
Otrzymał podziękowań: 248
Uprawnienia żeglarskie: gorszego sortu
Może wśród nas jest ktoś, kto tworzy strony internetowe i ma doświadczenie. :-D
Chodzi mi o ocenę, które narzędzie jest lepsze do napisania strony internetowej.

Do wyboru jest WordPress, Joomla i Drupal. Gdzie jeden nad drugim ma przewagę, a gdzie niedomaga?

By było jasne , nie szukam firmy, która zrobi stronę, jedynie oceny w czym ta strona ma być napisana z korzyścią dla właściciela strony.

Podstawowym warunkiem musi być poza częścią publiczną dość rozbudowany panel klienta dający możliwość możliwość logowania się klientów na różnym poziomie dostępu do plików z różnych katalogów zależnie od uprawnień do tych katalogów.

W którym z wyżej wymienionych narzędzi zlecić napisanie strony?

PS. Może jest gdzieś lepsze miejsce na taki temat, to proszę ekipę o przeniesienie.

_________________
każdy ma jak lubi, a jak nie ma jak lubi to lubi jak ma...
Najgorszego sortu Robert Karney (aka) pough


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lut 2014, o 09:45 

Dołączył(a): 23 sie 2008, o 09:15
Posty: 408
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 21
Uprawnienia żeglarskie: Kapitan jachtowy
Weź WordPressa i nie zlecaj napisania tylko zrób to sam, 24 godziny pracy starszą żeby lak zrobił satysfakcjonującą go stronę.

Przykład strony na WordPressie zrobionej przeze mnie gdy stawiałem pierwsze kroki w informatyce: kohorta.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lut 2014, o 09:55 

Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 21:18
Posty: 1687
Podziękował : 313
Otrzymał podziękowań: 248
Uprawnienia żeglarskie: gorszego sortu
Nie mam czasu na samodzielne pisanie i nie jestem specjalistą akurat w dziedzinie stron internetowych, choć sam pisze różne systemy informatyczne.

Mam kilku już oferentów, a każdy inne narzędzie zachwala (czytaj najlepiej się w nim porusza ;) )
Sam nigdy z tych narzędzi nie korzystałem i chodzi o to, bym wybrał takie, które mnie jako właściciela strony nie będzie limitowało w funkcjonalności i wydajności w przyszłości. Nie jesteśmy też na tyle wielką firma, by szukać rozwiązań specjalistycznych i wolimy skorzystać z tych OpenSource'owych.

_________________
każdy ma jak lubi, a jak nie ma jak lubi to lubi jak ma...
Najgorszego sortu Robert Karney (aka) pough


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lut 2014, o 11:14 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2235
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 675
Uprawnienia żeglarskie: mam
Oks, przeczytaj najpierw, o co pytają, zanim zaczniesz radzić ;-)

Pough, Drupala nie znam, ale o ile pamiętam, ani Joomla ani Wordpress nie dają możliwości podziału użytkowników na nietypowe poziomy dostępu, poza wbudowanymi poziomami administracyjnymi.

joomla napisał(a):
Public - dostęp publiczny: łącze i materiały, do których prowadzi, będą dostępne dla wszystkich użytkowników,
Registered - dostęp ograniczony dla zarejestrowanych: materiały, do których prowadzi łącze, dostępne będą tylko dla zalogowanych użytkowników, natomiast łącze będą dostępne, tylko wówczas, gdy w konfiguracji globalnej parametr Pokaż niezalogowanym linki zostanie ustawiony na Tak
Special - dostęp ograniczony specjalny: łącze i materiały, do których prowadzi, będą dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników z uprawnieniami specjalnymi - autorów, edytorów, redaktorów, operatorów i administratorów. Uprawnienia nadajesz użytkownikom w menu Witryna ⇒ Użytkownicy [Site ⇒ User Manager].

Podobnie jest z WP. Obstawiam, że Drupal też nie daje możliwości przydziału katalogów wybranym grupom użytkowników.

Na Twoim miejscu postawiłbym stronę na Wordpress, bo:
- jest najlżejszy, nie zamula,
- jest najprostszy, nie będziesz miał kłopotów z administracją,
- istnieje najwięcej szablonów, nie wydasz za dużo na grafika,
- istnieje najwięcej pluginów, za pomocą których dostosujesz stronę do większości swoich potrzeb, z zastrzeżeniem, że nie wszystkie, co może powodować sporo komplikacji. Ale nie będę Cię straszyć ;-)

Sprawę dostępu do katalogów (zakładam, że serwis stanie na Apaczu) proponuję rozwiązać za pomocą pliku .htaccess i .htpassw, gdzie ręcznie możesz dopisywać użytkowników i ścieżki dostępu.

_________________
noone



Za ten post autor noone otrzymał podziękowanie od: pough
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lut 2014, o 11:24 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2235
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 675
Uprawnienia żeglarskie: mam
Jeszcze jedno - jak już serwis się rozwinie na tyle, że nie będziesz miał siły zarządzać plikami, będziesz mógł iść do programisty, który bez większych problemów dopisze Ci możliwość zarządzania użytkownikami z .htpassw.

Ps. przenoszę do pomocy technicznej.

_________________
noone


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lut 2014, o 11:43 

Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 21:18
Posty: 1687
Podziękował : 313
Otrzymał podziękowań: 248
Uprawnienia żeglarskie: gorszego sortu
Noone. Dzięki, klikam. :D
Właśnie takich opinii potrzebuję. W Joomli potrafię administrować, bo w tym stworzona dotychczasowa nasza firmowa strona. Domyślam się, że WP jest jeszcze łatwiejszy i bardziej intuicyjny.

OK w takim razie dam zielone światło dla oferty z propozycją zastosowania WP.

_________________
każdy ma jak lubi, a jak nie ma jak lubi to lubi jak ma...
Najgorszego sortu Robert Karney (aka) pough


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lut 2014, o 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
pough napisał(a):
OK w takim razie dam zielone światło dla oferty z propozycją zastosowania WP.

Jeżeli, jak piszesz na początku, chodzi Ci tylko o stronę z różnym poziomem dostępu, to WP jest dobrym wyborem. Jeżeli jednak przewidujesz rozbudowę w kierunku portalu, to lepsze będzie jekieś narzędzie CMS. WP jest dość ubogi jeżeli chodzi o zarządzanie treścią.



Za ten post autor Sąsiad otrzymał podziękowanie od: pough
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lut 2014, o 20:55 

Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 21:18
Posty: 1687
Podziękował : 313
Otrzymał podziękowań: 248
Uprawnienia żeglarskie: gorszego sortu
Dzięki za opinię. Myślę, że nie o portal mi chodzi lecz zwykła firmową stronę z aktualnościami i strefą klienta z dostępem do repozytorium na różnym poziomie.

_________________
każdy ma jak lubi, a jak nie ma jak lubi to lubi jak ma...
Najgorszego sortu Robert Karney (aka) pough


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lut 2014, o 21:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zostaje pytanie, czy klient będzie miał prawo uzupełniać zasoby strony (inaczej niż komentarzem albo ratingiem, zwanym dzisiaj lajkiem). Jeżeli nie, to WP się nada. Odruchowo traktuję go jako generator blogów, ale w obecnych czasach to rozbudowane narzędzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lut 2014, o 21:53 

Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 21:18
Posty: 1687
Podziękował : 313
Otrzymał podziękowań: 248
Uprawnienia żeglarskie: gorszego sortu
Nie przewiduję w najbliższym czasie komentarzy klientów. Działamy raczej w niszy branżowej, nie publicznej. Dodatkowo nie mamy zasobów ludzkich do prowadzenia korespondencji czy to w blogu czy w inny sposób.
Faktycznie WP kiedyś było głównie przeznaczone do blogów i stąd moje obawy czy to wystarczające na potrzeby nasze.
Do tej pory stronę miliśmy w Joomli, ale czas na odświerzenie i większość oferentów proponuje napisanie w WP.
Stąd moje pytanie czy nie powinienem zaoponować ;)

_________________
każdy ma jak lubi, a jak nie ma jak lubi to lubi jak ma...
Najgorszego sortu Robert Karney (aka) pough


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lut 2014, o 19:33 

Dołączył(a): 13 mar 2013, o 07:56
Posty: 20
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: st.m.
Jeżeli zależy ci głównie na zarządzaniu dostępem do folderów i plików i ma być to strona głównie do wewnętrznych zastosowań, to być może poszukujesz czegoś w stylu Document Management System.
Świetnie w tej roli sprawdzi się np. system Alfresco, który dostępny jest także w wersji bezpłatnej.

Da się w nim zrobić też proste strony portalowe, ale jego głównym zadaniem jest właśnie zarządzanie dokumentami.

--
Rafał

zegluj.pl - porównywarka ofert firm czarterowych. Czartery jachtów żaglowych i motorowych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL