Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 13:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lut 2020, o 17:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Kurczak napisał(a):
No właśnie o to chodzi, że tego w tym wątku nie napisałeś. :) Przeczytałem cały, myślałem, że przegapiłem. Twoje wcześniej były raptem dwa posty.
Ognisty Szkwał napisał(a):
Przeprszam. Myślałem, że jak napisałem że broniłem się jak mogłem, to był znak, że coś wiedziałem. :cry:
To było wałkowane w innym wątku na temat Navionicsa:
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=70&t=25164


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2020, o 14:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2013, o 14:34
Posty: 150
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 22
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Z Bornholmem to Navionics zrobił tak paskudnie, że nawet jeżeli się ma kopię map obejmujących Bornholm to po odpaleniu Boating'a z dostępem do netu pojawia się komunikat "Dowloading basemap" i Bornholm znika.
Nie trzeba robić aktualizacji map żeby Bornholm automagicznie wyparował...
Natomiast po odtworzeniu kopii map bez dostępu do sieci Bornholm będzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2020, o 17:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 778
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Flagsztok napisał(a):
Z Bornholmem to Navionics zrobił tak paskudnie, że nawet jeżeli się ma kopię map obejmujących Bornholm to po odpaleniu Boating'a z dostępem do netu pojawia się komunikat "Dowloading basemap" i Bornholm znika.


Nie wiem na czym polega trik, ale mnie Navionics jak dotąd traktuje zdecydowanie lepiej:

- mam Boating HD (miałem zwykłe Boating, ale potem napisało, że zmieniają na Boating HD i aplikacja aktualizowała się takoż);
- mam subskrypcję "Baltic Sea", ważną jeszcze pół roku, mapy aktualizowane dość regularnie, ostatni raz przed chwilą; nic nie znika, Dania i Bornholm są.

Na dowód załączam dwa zrzuty ekranu.

Marcin


Załączniki:
Screenshot_20200225-171229_Boating HD.jpg
Screenshot_20200225-171229_Boating HD.jpg [ 260.92 KiB | Przeglądane 4004 razy ]
Screenshot_20200225-171150_Boating HD.jpg
Screenshot_20200225-171150_Boating HD.jpg [ 343.26 KiB | Przeglądane 4004 razy ]

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2020, o 19:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14004
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
A to jest dopiero zonk. :D

Na 15 dniówce także jest Dania wraz z Bornholmem.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lut 2020, o 02:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Kurczak napisał(a):
Wiem, Sirk zaraz napisze, że trzeba było sprawdzić cały zakupiony/zaktualizowany akwen, na taką lub inną okoliczność ale ja dalej jestem zdania, że odnośny komunikat powinien się pojawić podczas jej pobierania. I to jest faux pass ze strony Navionicsa.

Nie, tak nie powiem. Powtórzę natomiast, że niebyło potrzeby zagłębiać się nawet w umowę subskrypcyjną, wystarczyło przeczytać proste komunikaty zamieszczone na stronie Navionics. I oczywiście postępować zgodnie z warunkami subskrybcji.
Kurczak napisał(a):
Ja się z kolei opierałem na informacjach otrzymanych od użytkowników programu, bo Navionicsa nie używałem. Byli zaskoczenie, wkurzeni ale nikt z nich nie mówił/pisał, że otrzymali wcześniej taką informację.
Kilku sam informowałem, bo wiedziałem, że używają tego programu.

Inaczej mówiąc uprawiałeś szeptankę i rozpowszechniałeś nie tylko w sieci nieprawdziwe informacje przez co świadomie(?) działałeś na szkodę uznanego podmiotu prawnego. Pochwal się przynajmniej jak bardzo się to opłaciło?

Kurczak napisał(a):
A to jest dopiero zonk.
Na 15 dniówce także jest Dania wraz z Bornholmem.

Mam dla „znajomych królika” jeszcze trzy dodatkowe informacje, dobrą, złą i … wyśmienitą.

Darmowa prezentacja obejmuje nie tylko Bornholm ale również Islandie, Grenlandie a nawet Nową Zelandie i to jest ta dobra wiadomość. Zła natomiast jest taka, że jak nie wykupi się subskrypcji to nie będziemy mieli nawet wyspy Wolin. Ale gdy się dobrze pokombinuje to cały sezon można przejechać całkowicie za „darmoszkę”. I to jest ta najlepsza wiadomość, przecież prawie każdy z nas ma w rodzinie po kilka smartfonów/tabletów. Po co płacić jak można pokombinować i na to się mówi „hint” a nie „zonk”.

marcin_palacz napisał(a):
W odniesieniu do wód duńskich, nie jest to ścisłe stwierdzenie.

Problem z Bornholmem oraz innymi akwenami duńskimi, wynika nie z polityki Navionicsa, a z wyjątkowo restrykcyjnego podejścia duńskiego biura hydrograficznego do kwestii udostępniania danych. Z Duńczykami w tej kwestii problemy mają wszyscy.

Nie wiem dlaczego łączysz dwie całkowicie odrębne kwestie. Opłaty i/lub umowy „licencyjne” z narodowymi służbami hydrograficznymi to jedno a podział akwenów na poszczególne zbiory danych to trochę inna materia. Mamy dostępne mapy/zbiory danych na bardzo małe akweny ale również na rejony obejmujące całe kontynenty. C-Map jeszcze niedawno słynął z tego, że na jednej „płytce” potrafił dostarczyć mapy obejmujące cały świat.

Czy możesz jakoś sprawdzić, czy na twojej wersji akwen Bornholmu jest na bieżąco poprawiany podobnie jak na mapie Skagerrak & Kattegat?

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lut 2020, o 06:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 778
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
SIRK napisał(a):
Nie wiem dlaczego łączysz dwie całkowicie odrębne kwestie. Opłaty i/lub umowy „licencyjne” z narodowymi służbami hydrograficznymi to jedno a podział akwenów na poszczególne zbiory danych to trochę inna materia.


Oczywiście, że nie jest to inna materia. Navionics musi za duńskie dane płacić więcej niż za inne i dlatego traktuje je specjalnie.
Nie widzisz związku między np. wyłaczeniem wód duńskich na mapach dostępnych za darmo przez przeglądarkę www, a polityką duńskiego biura hydrograficznego?

SIRK napisał(a):
Czy możesz jakoś sprawdzić, czy na twojej wersji akwen Bornholmu jest na bieżąco poprawiany podobnie jak na mapie Skagerrak & Kattegat?

Wskaż niedawno wprowadzoną poprawkę, sprawdzę, czy jest.

Jednak określenie "na bieżąco" w odniesieniu do map Navionicsa nie powinno być rozumiane zbyt dosłownie. Śledzę w miarę dokładnie zmiany na polskich wodach i często zauważam, że okres od opublikowania poprawki przez BHMW do pojawienia się jej w Navionicsie jest przypadkowy (tygodnie, miesiące... częściej miesiące niż tygodnie). Z duńskimi akwenami, i każdymi innymi, jest zapewne podobnie.
Co utrudni wyciągnięcie wniosków ze sprawdzenia.

Marcin

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl



Za ten post autor marcin_palacz otrzymał podziękowanie od: staniszewski
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 mar 2020, o 09:06 

Dołączył(a): 26 lut 2019, o 10:54
Posty: 328
Podziękował : 44
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: dzej es em
Aktualnie dostępna aplikacja w google play wymaga każdorazowego logowania....czyli chyba staje się bezużyteczna do pływania np po morzu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 mar 2020, o 09:46 

Dołączył(a): 26 lut 2019, o 10:54
Posty: 328
Podziękował : 44
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: dzej es em
chyba się jednak pośpieszyłem... co prawda nie ma opcji do wyboru "Not Now" na ekranie logowania...ale przynajmniej na emulatorze przy uruchomieniu bez internetu nie pytał sie ponownie o logowanie (oczywiście przed tem raz został poprawnie zalogowany)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 mar 2020, o 23:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
marcin_palacz napisał(a):
Oczywiście, że nie jest to inna materia. Navionics musi za duńskie dane płacić więcej niż za inne i dlatego traktuje je specjalnie.

Znasz cennik?

marcin_palacz napisał(a):
Nie widzisz związku między np. wyłaczeniem wód duńskich na mapach dostępnych za darmo przez przeglądarkę www, a polityką duńskiego biura hydrograficznego?

Ale to nie ma żadnego (bezpośredniego?) wpływu na określanie granic danej mapy/pliku cyfrowego. Zobacz jakie akweny są oferowane przez innych wydawców. Taki C-Map oferując w swojej aplikacji Embark mapę „Denmark-Region” dołącza południowozachodnie wybrzeże Szwecji oraz część wybrzeża niemieckiego a „Germany-Region” zawiera natomiast południową część Danii. Nie wiem czy jest sens powtarzać „oczywiste oczywistości” ale określanie granic danej mapy jest związane z biznes planem danego przedsięwzięcia, ewentualnymi ograniczeniami technicznymi no i może jeszcze trochę wpływu ma tradycja.

marcin_palacz napisał(a):
Wskaż niedawno wprowadzoną poprawkę, sprawdzę, czy jest.


Niestety nie mam obecnie dostępu do map Bałtyku ale na stronach duńskiego HO jest opublikowana poprawka nr. NW-139-20, korekta nabieżnika Gudhjem. Poprawka dosyć świeża i zapewne Navionics jeszcze nie uaktualnił swojej bazy. Dlatego jestem ciekawy czy uaktualniając mapę „Skagerrak & Kattegat” poprawi także twoją wersje mapy Bałtyku?
https://nautiskinformation.soefartsstyr ... ssages/map

Cytuj:
The Baltic Sea
*
NM-139-20
Denmark. The Baltic Sea. Bornholm. Gudhjem. Danish List of Lights. Correction.
Details
Charts Publication
In 'Dansk Fyrliste 2018' (Danish List of Lights), page 240, Light no 6054b (C2522) Gudhjem S-lige Havn front light, correct the following:
In column 3: Change the position to 55° 12,733'N - 014° 58,291'E In column 8: Change the bearing to 196°
In 'Dansk Fyrliste 2018' (Danish List of Lights), page 240, Light no 6054a (C2522.1) Gudhjem S-lige Havn rear light, correct the following:
In column 3: Change the position to 55° 12.701'N - 014° 58.275'E In column 8: Change the bearing to 196°
189 (INT 1336).
Danish List of Lights (Dansk Fyrliste) no 6054b (C2522), 6054a (C2522,1). www.danskehavnelods.dk.
(GST 27 February 2020. Published 28 February 2020)

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 cze 2020, o 10:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
marcin_palacz napisał(a):
Flagsztok napisał(a):
Z Bornholmem to Navionics zrobił tak paskudnie, że nawet jeżeli się ma kopię map obejmujących Bornholm to po odpaleniu Boating'a z dostępem do netu pojawia się komunikat "Dowloading basemap" i Bornholm znika.


Nie wiem na czym polega trik, ale mnie Navionics jak dotąd traktuje zdecydowanie lepiej:
[...]
- mam subskrypcję "Baltic Sea", ważną jeszcze pół roku, mapy aktualizowane dość regularnie, ostatni raz przed chwilą; nic nie znika, Dania i Bornholm są.
[...]
Marcin


Potwierdzam to, co napisał Marcin.
Moja mapa "Balitc Sea" się wykespirowała parę dni temu - ale nadal Bornholm jest.
Pozostałe, które mam (UK czy Śródziemne) się aktualizują bez problemu
Update (zrobiony przed chwilą) nie kasuje danych z mapy Baltic. (w tym Bornholmu).
Trochę to nawet logiczne - kupiłem i mam. Ale żeby się zaktualizowało, muszę dokupić subskrypcję.

Co jednak ciekawe, ta wyskepirowana mapa dalej pozwala dociągać nakładki typu widok z satelity czy mapa lądowa. A nawet fotki portów z lotu ptaka. I to zostaje w pamięci.
Czyli nie działa - ale jednak trochę działa. :)

Działa identycznie na telefonie i tablecie. (na jednym koncie Navionicsa)

Nie wiem czy te problemy, o których mówicie, nie wynikają z tego, że Navionics sprzedaje trzy mapy, które pokrywają się częściowo.
1. Baltic Sea - obejmuje Bałtyk, śródlądzie Polski, Szwecji i Bornholm (ale bez Danii)
2. Europe - Bałtyk, Śródziemne, itp - ale bez Danii i bez Bornholmu
3. Skagerrak & Kattegat - gdzie jest kawałek Bałtyku, jest Dania i Bornholm

Wiec w zależności od kombinacji zainstalowania ich na urządzonku mogą być rożne sytuacje.

pozdro

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2020, o 18:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Fazi napisał(a):
Ale żeby się zaktualizowało, muszę dokupić subskrypcję.

Oby tak myślał każdy kolega.

marcin_palacz napisał(a):
Wskaż niedawno wprowadzoną poprawkę, sprawdzę, czy jest.


SIRK napisał(a):
Poprawka dosyć świeża i zapewne Navionics jeszcze nie uaktualnił swojej bazy. Dlatego jestem ciekawy czy uaktualniając mapę „Skagerrak & Kattegat” poprawi także twoją wersje mapy Bałtyku?


Czy masz już jakieś wnioski?

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL