Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 27 kwi 2024, o 09:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 wrz 2023, o 05:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:38
Posty: 111
Lokalizacja: Legolandia.
Podziękował : 32
Otrzymał podziękowań: 174
Uprawnienia żeglarskie: j. st. m.
Cześć,

Dla informacji tych, co o tym nie wiedzą, można za darmo mieć dostęp do zawsze aktualnych map wspomnianych w tytule wątku krajów. Projekt wcześniej był niezależny dla poszczególnych krajów (pod rożnymi wewnętrznymi nazwami, w Danii było to wcześniej "Krak til søs"), a teraz platforma jest jedna, wspólna i nazywa się Skippo. Można wykupić opcję premium, która jest śmiesznie tania, ale nie trzeba, jeżeli chce mieć się tylko wgląd co tam somsiady z północy nabazgrały (lub pozmieniały) na mapach.

http://skippo.io

Zarówno stronę jak i aplikacje można wyświetlać w językach lokalnych aborygenów jak i w języku Lengłydż.

Miłego Skippowania!



Za ten post autor Młody Zbieraj otrzymał podziękowania - 10: a_o, Aucuba, Janna, michal55, Ognisty Szkwał, panwac, robhosailor, Senator, Stara Zientara, Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2023, o 13:38 

Dołączył(a): 1 gru 2014, o 07:53
Posty: 219
Podziękował : 40
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Fajnie, ale mobilna aplikacja w Polsce niedostępna, przynajmniej na urządzenia Apple :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2023, o 13:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
jmper napisał(a):
przynajmniej na urządzenia Apple
Na Androida - tak samo... :-(


Załączniki:
skippo_android.jpg
skippo_android.jpg [ 117.83 KiB | Przeglądane 13528 razy ]

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 wrz 2023, o 16:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2018, o 10:11
Posty: 100
Lokalizacja: Hamburg / Borówiec, gmina Kórnik
Podziękował : 64
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Na niemieckiej komórce się zainstalowało. Wersja skippo pro kosztuje 179 SEK / rok.
Wygląda świetnie. Jeśli się wam nie instaluje, tu kontakt do firmy:
contact@skippo.io
Nybrogatan 17
114 39 Stockholm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2023, o 06:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:38
Posty: 111
Lokalizacja: Legolandia.
Podziękował : 32
Otrzymał podziękowań: 174
Uprawnienia żeglarskie: j. st. m.
jmper napisał(a):
Fajnie, ale mobilna aplikacja w Polsce niedostępna, przynajmniej na urządzenia Apple :(


Ajć. Z drugiej strony, jeżeli Niemcy mają do niej dostęp, może to być kwestią kontaktu ze Skippo, aby otworzyli aplikację na inne kraje. Niemcy są również dużą klientelą Skandynawii (w sumie Polska też...). Tak, jak napisał @kohoutek, być może kontakt z nimi załatwi sprawę.

Rozumiem, że przez przeglądarkę działa normalnie? Jeśli tak, to wystarczy do samego przeglądania, ale niestety nie będzie działać do nawigacji. Ekipa Skippo uparła się, że do nawigacji ma służyć tylko telefon lub tablet, a laptopy na razie będą miały tylko możliwość przeglądania luźnej mapy. Co ciekawe, dla tych, którzy posiadają komputery z logo jabłuszka, istnieje możliwość instalacji aplikacji dla iOS i iPadOS w App Store. Jednak ekipa ze Skippo sama zablokowała tę opcję, aby nie można było pełnej nawigacji z poziomu laptopa. Eh... Może kiedyś to się zmieni... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2023, o 07:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Młody Zbieraj napisał(a):
Rozumiem, że przez przeglądarkę działa normalnie?
Niby działa, ale jak zmienić język na angielski?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2023, o 08:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Instalacja w komórce PL, android. Na własną odpowiedzialność.
1. w google wyszukujemy frazę "skippo apk"
2. odnajdujemy plik z instalką aplikacji (rozszerzenie apk) w najnowszej dostępnej wersji (np. na apkpure lub apkmirror), ściągamy go.
3. instalujemy aplikacje z pliku (w systemie musimy wyrazić zgodę na instalację aplikacji spoza google play)
4. działa:
Załącznik:
skippo_1.png
skippo_1.png [ 329.97 KiB | Przeglądane 13336 razy ]
PS.
Nie próbowałem jeszcze kupić wersji PRO, ale przelicza cenę na złotówki (78,99 zł/year).
Wody duńskie są jakieś "wybladzone", ale widać (ledwo-ledwo) mapy... (przynajmniej na razie, może za 3 dni przestanie). Mam wrażenie, że im większa skala tym bladziej... :-(
Załącznik:
skippo_2.png
skippo_2.png [ 249.29 KiB | Przeglądane 13336 razy ]

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: Maar
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2023, o 09:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Młody Zbieraj napisał(a):
Z drugiej strony, jeżeli Niemcy mają do niej dostęp, może to być kwestią kontaktu ze Skippo, aby otworzyli aplikację na inne kraje.

Zapytałem (nie omieszkałem spytać czy Polacy są gorsi od Niemców...), dostałem odpowiedź ze Skippo:
Cytuj:
Skippo was first released in Scandinavia and now also Germany. We will forward your wish about access in Poland to our product team, and hopefully Skippo will be available worldwide in the future.

Wydaje się, że im więcej pytań o dostępność w PL, tym lepiej. PISZCIE więc!

Oprócz contact@skippo.io jest jeszcze support@skippo.io a odpowiedzieli z feedback@skippo.io

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2023, o 09:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:38
Posty: 111
Lokalizacja: Legolandia.
Podziękował : 32
Otrzymał podziękowań: 174
Uprawnienia żeglarskie: j. st. m.
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Młody Zbieraj napisał(a):
Rozumiem, że przez przeglądarkę działa normalnie?
Niby działa, ale jak zmienić język na angielski?


Jak w górnym prawym rogu strony głównej ustawisz angielski i wtedy się zalogujesz to powinno być wszystko po lengłydżowemu. Chociaż ja teraz się wylogowałem (używam duńskiego) i po zalogowaniu się z wersji angielskiej wrzuca mnie w szwedzki. Pamiętam, że był interfejs po angielsku. Może bug? Jak loguję się z języka duńskiego to mam duński. Jak z norweskiego to też duński (czyli norweski - inside joke - pisany duński i norweski to w zasadzie ten sam język).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2023, o 10:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:38
Posty: 111
Lokalizacja: Legolandia.
Podziękował : 32
Otrzymał podziękowań: 174
Uprawnienia żeglarskie: j. st. m.
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
(...)Wody duńskie są jakieś "wybladzone", ale widać (ledwo-ledwo) mapy... (przynajmniej na razie, może za 3 dni przestanie). Mam wrażenie, że im większa skala tym bladziej... :-(
Załącznik:
skippo_2.png


A powinno być tak (zrzuty ekranu z mojego telefonu teraz):

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2023, o 11:32 

Dołączył(a): 1 gru 2014, o 07:53
Posty: 219
Podziękował : 40
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik
To jeszcze nurtuje mnie jedna rzecz. W Navionicsie czy w CMap za duńskie wody trzeba zapłacić ekstra bo Duńczycy jakieś słone opłaty pobierają za udostępnienie danych. Tymczasem tutaj wszystko za darmo. To gdzie jest haczyk?
Co z jakościa tych map (dokładność i aktualność)?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2023, o 11:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
jmper napisał(a):
Tymczasem tutaj wszystko za darmo. To gdzie jest haczyk?
Może w tej bladości Danii? Może za dzień czy dwa u mnie (wersja darmowa) mapy znikną całkiem. Bo Młody Zbieraj ma wersję PRO chyba.
PS.
Duńczycy chyba coś poluzowali ostatnio. :roll: W mapach wektorowych o-charts Dania - jako jedyna - nie była aktualizowana wcale (ani co tydzień, ani co dwa, ani... wcale). Obecnie aktualizuje mi się co tydzień czy dwa... no chyba, że to jakiś błąd... :cool:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2023, o 13:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:38
Posty: 111
Lokalizacja: Legolandia.
Podziękował : 32
Otrzymał podziękowań: 174
Uprawnienia żeglarskie: j. st. m.
jmper napisał(a):
To jeszcze nurtuje mnie jedna rzecz. W Navionicsie czy w CMap za duńskie wody trzeba zapłacić ekstra bo Duńczycy jakieś słone opłaty pobierają za udostępnienie danych. Tymczasem tutaj wszystko za darmo. To gdzie jest haczyk?
Co z jakościa tych map (dokładność i aktualność)?


Nie ma haczyka, a jakość jest wyjątkowa. Jednak istnieje pewne "ale" - brakuje mi funkcji takiej jak zaznaczenie pławy i dostęp do szczegółowych opisów. Oczywiście, dostępna jest standardowa legenda admiralicji, ale nie dowiesz się, że zakaz wpływania do określonego obszaru zatoki w Aarhus wynika z obecności amunicji z okresu II wojny światowej na dnie, a nie "bo ktoś sobie to wymyślił".

Pomimo tego mapa odzwierciedla rzeczywistość, zgodnie z tym, co sam widziałem na wodzie. Wydaje się, że Skippo ma umowę z ministerstwami, dzięki której wszelkie nowe boje i inne pływające elementy, które zostają dodane do listy, automatycznie pojawiają się w Skippo. W teorii oznacza to, że Skippo dostarcza najbardziej aktualne informacje na temat nawigacji na Północy, bez potrzeby płacenia dodatkowych opłat.

Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Może w tej bladości Danii? Może za dzień czy dwa u mnie (wersja darmowa) mapy znikną całkiem. Bo Młody Zbieraj ma wersję PRO chyba.
PS.
Duńczycy chyba coś poluzowali ostatnio. :roll: W mapach wektorowych o-charts Dania - jako jedyna - nie była aktualizowana wcale (ani co tydzień, ani co dwa, ani... wcale). Obecnie aktualizuje mi się co tydzień... no chyba że to jakiś błąd... :cool:


Tak, używam wersji pro, co daje mi dostęp do aktualnych danych pogodowych na mapach (które są bardzo dokładne pod względem wiatru), funkcji plotera, archiwum mojego pływania, waypointów, przeglądania map offline i wielu innych opcji. Niemniej jednak wersja darmowa pozwala na wyświetlanie własnej lokalizacji na mapach :).

Jeśli chodzi o dane żeglugowe, to prawda, że Duńczycy ostatnio poluzowali swoje przepisy. Niemniej jednak tylko Skippo oferuje dostęp do tak doskonałych i aktualnych map online.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 wrz 2023, o 14:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Młody Zbieraj napisał(a):
Wydaje się, że Skippo ma umowę z ministerstwami, dzięki której wszelkie nowe boje i inne pływające elementy, które zostają dodane do listy, automatycznie pojawiają się w Skippo. W teorii oznacza to, że Skippo dostarcza najbardziej aktualne informacje na temat nawigacji na Północy, bez potrzeby płacenia dodatkowych opłat.
Wydaje mi się, że to nie tak się odbywa (ale bazuję na moich doświadczeniach z transferem danych cyfrowych z BHMW). Sądzę, że upgrejdy sa "paczkowane", a zasób informacji odpowiada tym, które zawarte są w poprawkach do bazy danych zwanych "mapami ENC S-57 / S-63" przesyłanymi do Primaru czy IC-ENC (czyli: raz w tygodniu czy tam co dwa tygodnie). Oczywiście - może Skippo jest podłączony bezpośrednio do bazy danych DMA, ale wątpię.
Znasz może jakąś świeżą zmianę (wystawienie/zdjęcie pławy, dobudowanie lub demontaż czegoś, itp), która jest na Skippo? Sprawdził bym wtedy w oeSENC
Młody Zbieraj napisał(a):
Niemniej jednak tylko Skippo oferuje dostęp do tak doskonałych i aktualnych map online.
Primo: Zależy jak zdefiniujesz "on-line" (i... "doskonałość"). Jeżeli w ten sposób, że można pobierać aktualizacje gdy masz dostęp do internetu - to sądzę, że jednakową aktualność posiadają mapy oeSENC o-charts (dodatkowo są dostępne opisy i właściwości obiektów, więc są "doskonalsze"(?)). :mrgreen: Tylko cena jest wyższa = 35,67 EUR (więc są mniej "doskonałe") :-(
Secundo: Zafrapowałeś mnie tą onlajnością... Sprawdziłem: przy braku dostępnego internetu mapy są dostępne, ale tylko te, które wcześniej przeglądałem. To wydaje mi się ogromną WADĄ apki! :-o Chyba, że można jakoś "zapanować" nad pobieranymi do pamięci telefonu mapami (np. poprzez zaznaczenia jakiegoś obszaru i ściągnięcie wszystkich danych do użytku off-line, jak w Navionicsie), ale nie znalazłem takiej opcji...

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 wrz 2023, o 10:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Zapytałem o możliwość zakupu wersji PRO w aplikacji instalowanej spoza sklepu google (plik apk), odpowiedź:
Cytuj:
Hi again,
If your are bypassing our distribution you cannot buy PRO. Unfortunately you will need to wait until Skippo takes decision to publish the app in Poland. Thanks for all the feedback!
więc ponawiam apel:
Wydaje się, że im więcej pytań o dostępność w PL, tym lepiej. PISZCIE więc!, na któryś z adresów: contact@skippo.io support@skippo.io feedback@skippo.io

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL