Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 16:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 paź 2009, o 19:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
też bym się w górach nie porwał na nawigację gps, szczególnie w górach wysokich, gdzie kilka metrów różnicy i 100 m przepaści. Bieszczady czy Beskidy ok.

pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2009, o 20:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2009, o 14:11
Posty: 1340
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 22
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Maar napisał(a):
Czytałeś testy?.


Tak czytałem o nim już wszytko, co znalazłem, ten test też .... ale też :

".....natomiast przed Oregonem widzę udaną przyszłość. Jest świetną propozycją dla nowych użytkowników GPSów turystycznych, którzy nie mają “wypaczonych przyzwyczajeń”, wynikających z wcześniejszych doświadczeń z urządzeniami sterowanymi klasycznymi klawiszami. Słaby (w porównaniu z poprzednikami) ekran nie robi aż tak złego wrażenia, gdy porównać go do większości palmtopów czy smartfonów. Jakiś cień się zawsze znajdzie, żeby dało się odczytać wskazania w słoneczny dzień. Prosta obsługa i możliwość tworzenia profili (np. do wycieczek pieszych, rowerowych, do samochodu) na pewno zadowoli użytkowników"

... mnie zadowoli, bo nie miałem nigdy czegoś takiego i starszego (te samochodowe mnie nie interesują )

Maar napisał(a):
Natomiast jeśli chodzi o mapy, WP i inne duperelki typu trasy, POI czy ślady to... chcesz kupić a nie wiesz? :-)
Pewnie, że można! :-)


tak - też wiem że można ;)
bardziej dopytywałem o te wgrywanie własnych mapek.

Jeśli nie sprawi Ci to problemu i nie będzie ciążyło ;) to przynieś proszę swój model - pokażesz co w nim lepszego od O-300 - może się przekonam i kupię tańszy model a równie funkcjonalny. Chociaż raczej wole kupować nowości (sprawdzone).

Wszędzie są opisy i testy, ale nigdzie, nawet w Warszawie ( galerie ) nik nie miał Oregona na półce i tu ubolewam, że nie mogę się nim pobawić choć troszkę i porównać.
W Płocku nikt mi go nie chce sprowadzić bez zobowiązująco - tacy handlowcy.

A może lepszym zakupem choć droższym był by PDA np. Mio z GPS, tam można wgrywać wszelki soft i mapy ?

Tak - chodzi mi o Garmina - do celów ogolno turystycznych - rower, konie, wycieczki, samochód w krzakach ;), woda, na morzu jak kiedyś będę też sięprzyda, przecież można wcześniej powklejać do niego ważne way pointy i na nie nawigować z pomocą mapy papierowej.

_________________
Pozdrawiam
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2009, o 20:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
tommy napisał(a):
No... ogólnie... kwestię garmina i nie tylko podałem wcześniej odnośnie tego czy czyta tiff, rozmiarów plików, szybkości procka, rozdzielczości ekranu itp itd :-)

Nie bardzo rozumiem - pyta się Banan o konkretny model Garmina a Ty odpowiadasz o sposobie kalibracji za pomocą pewnych programów dających plik wynikowy skalibrowany pod pewne (nie wiem jakie) programy.
Do takiej ogólnej kalibracji skanów to jest dużo więcej niż zapodałeś programów, tworzą one na wyjściu różnego rodzaju formaty plików, ale żaden ze znanych fanatykom Garniaka (czyt. ludziom związanym z tworzeniem otwartego oprogramowania i map) program nie potrafi stworzyć pliku zawierającego informacje o - najprościej mówiąc - współrzędnych poszczególnych pikseli.
Co gorsze nikt nie wie jak taki program napisać :-(
W efekcie używanie GPSa firmy Garmin z mapą (własnoręcznie zrobionym obrazkiem) do jakiejkolwiek nawigacji jest bezsensowne, ponieważ GPS (choć prawidłowo wyświetli współrzędne) to kursor reprezentujący naszą pozycję na mapie będzie się miał nijak do rzeczywistości.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 paź 2009, o 03:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Maar napisał(a):
ps. Zientara, Ty tu jesteś? Widzisz to? Nie grzmisz?! :-)


A ty myślisz, że ja mam czas książkę pisać?

W skrócie.
1. Niektóre nowe Garminy (Colorado, Oregon) obsługują mapy rastrowe.
2. Mapy rastrowe w GPS są dla nieprzystosowanych, bo takie rozwiązanie jest beznadziejne.
3. Czytelność ekranu jest bardzo ważna - nie zawsze jest czas/możliwość znalezienia kawałka cienia, żeby zobaczyć, co się akurat wyświetla.
4. Resztę mogę opowiedzieć w poniedziałek (2.11) w TzH.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 paź 2009, o 08:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2009, o 14:11
Posty: 1340
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 22
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Stara Zientara napisał(a):
4. Resztę mogę opowiedzieć w poniedziałek (2.11) w TzH.

a czy możesz też pokazać ? :)
Czy masz dostęp do Oregona i 60tki lub 70tki - żeby to przytaszczyć i pokazać ?
Planuję być w poniedziałek - po-dotykał bym ;)

_________________
Pozdrawiam
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 paź 2009, o 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
W domu mam tylko 76CSx

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL