Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 26 kwi 2024, o 22:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 13:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2789
Lokalizacja: Norge
Podziękował : 96
Otrzymał podziękowań: 332
Uprawnienia żeglarskie: hm...
Poproszę o cytat który świadczy o tym że "jest to festiwal wykazywania swojej męskiej wyższości nad głupim dziewczęciem" ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 13:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2011, o 16:25
Posty: 336
Lokalizacja: N50°03' E18°36'
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 78
Uprawnienia żeglarskie: majtek
Katrine napisał(a):
Mi naprawdę znudziło się już dawno ciągłe udowadnianie komuś coś. Bo niby po co? Ja wiem swoje reszta nie musi.

I tego się trzymaj ;)

_________________
Pozdrawiam Piotr
"Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antałek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
zosta napisał(a):
Katrine napisał(a):
Więc jak mam się do tego odnieść jak nie masz nawet jakiegoś cytatu?

Nie oczekuję tego wcale.

Ale ja oczekuję. Jeżeli masz rozwalać mi każdy wątek to wolałabym wiedzieć na jakiej podstawie uważasz że szukam poklasku. Chyba nie rzucasz oskarżeń bezpodstawnie? bo to faktycznie bardzo źle by o Tobie świadczyło więc słucham? Czemu ja szukam poklasku i która moja wypowiedz o tym świadczy? <w rzeczywistości mam naprawdę głęboko gdzieś co inni myślą sobie dlatego bardzo bardzo ale to bardzo zdziwiło mnie to co napisałeś>

Cape napisał(a):
Dochodzę do wniosku, że odpowiadanie Katrine staje się niebezpieczne. Chyba, że ktoś ma dar takiej odpowiedzi, której oczekuje Katrine.
Ja takiego daru nie mam.


Ja raczej bym powiedziała że trzeba mieć dar by zadać pytanie takie które ogółowi się będzie podobało i na które udzielą odpowiedz a nie zaczną się nabijać lub czepiać szczegółów przy okazji wyśmiewając autora tej wypowiedzi.

Przepraszam bardzo ale kto zaczął sugerować ze jestem idiotką? kto pisze że szukam poklasku? no heeelow? czy ja jakiekolwiek zdanie wyraziłam na temat zosty, pierdupierdu? no dzięki skipbulba za określenie mojej osoby " głupim dziewczęciem"

Ręce mi opadają. Nie podejmuję dyskusji na temat stanu mojego umysłu, nie mam zamiaru przechodzić żadnych testów na inteligencję by wam cokolwiek udowadniać więc jak pisałam wczoraj dajcie mi spokój po prostu. z mojej strony gwarantuje że więcej pytań nie będzie więc nie będziecie musieli się irytować PANOWIE WIELCY ŻEGLARZE!


Ostatnio edytowano 9 wrz 2011, o 14:01 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor Katrine otrzymał podziękowanie od: Banan
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 14:00 

Dołączył(a): 23 wrz 2010, o 09:40
Posty: 571
Podziękował : 127
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
skipbulba napisał(a):
uważasz, że meteo na Bałtyku nie jest potrzebne czy jak?

Wręcz przeciwnie. Uważam, że jest potrzebne i znam wygodniejsze źródła pozyskiwania prognoz. Nie twierdzę, że navtex jest do dupy, ale w przeciwieństwie do GPS'a, nie mając jachtu, nie kupiłbym osobiście odbiornika.

Pozdrawiam,
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 14:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2789
Lokalizacja: Norge
Podziękował : 96
Otrzymał podziękowań: 332
Uprawnienia żeglarskie: hm...
Katrine napisał(a):
Czemu ja szukam poklasku i która moja wypowiedz o tym świadczy? <w rzeczywistości mam naprawdę głęboko gdzieś co inni myślą sobie

Wyczuwam tu lekką wewnętrzną sprzeczność, ale ja czepialski jestem a Katrine to nawet inaczej by to nazwała...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 14:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
zosta napisał(a):
Wyczuwam tu lekką wewnętrzną sprzeczność, ale ja czepialski jestem a Katrine to nawet inaczej by to nazwała...


Gdyby nie to że staram się zachować odrobinę ludzkiej ogłady to napisałabym Ci co ja o tym sądzę ale policzę do dziesięciu i będę ponad tym i nie napiszę. Ot co!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 14:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2789
Lokalizacja: Norge
Podziękował : 96
Otrzymał podziękowań: 332
Uprawnienia żeglarskie: hm...
Napisz, napisz. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 14:24 

Dołączył(a): 27 mar 2008, o 12:38
Posty: 429
Lokalizacja: Tamiza
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 136
Uprawnienia żeglarskie: brak
Katrine napisał(a):
no dzięki skipbulba za określenie mojej osoby " głupim dziewczęciem"


Coś mi się wydaje, że "nerw" którego złapałaś skutecznie przesłania ci osąd sytuacji. Maciek ewidentnie i bezapelacyjnie wziął cię w obronę. Ja zresztą też nie miałem złych intencji pisząc ostatniego posta.

Czasami zadajesz naiwne pytania a to implikuje takie a nie inne odpowiedzi (choć z drugiej strony jest przysłowie o tym, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi) :) A że są naiwne wiem dobrze, bo jeszcze rok temu zadawałem podobne.
Pytasz się w tym wątku czy warto kupić o przystawkę navtex'u? Piszesz, że chcesz poćwiczyć "na sucho". A sytuacja wygląda tak: sezon się kończy więc raczej nie zabierzesz jej na Bałtyk. Za chwilę wracasz na uczelnię a tam nie będziesz miała zasięgu więc jednak nie poćwiczysz. Widzisz lekki absurd? Dla "dobrych wujków" albo, jak ich nazywasz, "PANÓW WIELKICH ŻEGLARZY" jest to oczywiste na pierwszy rzut oka. A oni czasami wyślą odpowiedź zanim pomyślą nad formą. I tyle.

I jeszcze jedno. Osoby zadające takie naiwne pytania są na forum potrzebne. Jest cała rzesza skrytoczytaczy, która nie ma odwagi zadać ich od siebie. A "dobre wujki" muszą pamiętać, że odpowiadając Katrine odpowiadają nie tylko jej.

_________________
Leszek, s/v Saoirse
http://jachtsaoirse.blogspot.com



Za ten post autor leo828 otrzymał podziękowania - 5: Banan, Colonel, Gąsia, Maar, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 14:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13383
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1526
Otrzymał podziękowań: 2214
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Wychodzi na to, że moderator znowu robotę mieć będzie , zanim to się stanie to Katrine przeczytaj to jeszcze raz ...
skipbulba napisał(a):
A co do Katrine toście się czepili dziewczyny jak rzep psiego ogona. Zadaje pytania jak umie i jak je rozumie. Można dziewczynie odpowiedzieć jakoś z sensem, albo zamknąć kłapaczki i nie odzywac się wcale.
A na razie to jest festiwal wykazywania swojej męskiej wyższości nad głupim dziewczęciem. To dość żałosne. ( a kogo jak kogo, ale mnie o feminizm trudno podejrzewać :D )


Nie rozumiesz, że Maciek jest po Twojej stronie ?... ja też lubię dziewczęta. ;)

Ps. wyszło prawie razem z leo...

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 14:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
leo828 napisał(a):
Katrine napisał(a):
no dzięki skipbulba za określenie mojej osoby " głupim dziewczęciem"


Coś mi się wydaje, że "nerw" którego złapałaś skutecznie przesłania ci osąd sytuacji. Maciek ewidentnie i bezapelacyjnie wziął cię w obronę. Ja zresztą też nie miałem złych intencji pisząc ostatniego posta.

Czasami zadajesz naiwne pytania a to implikuje takie a nie inne odpowiedzi (choć z drugiej strony jest przysłowie o tym, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi) :) A że są naiwne wiem dobrze, bo jeszcze rok temu zadawałem podobne.
Pytasz się w tym wątku czy warto kupić o przystawkę navtex'u? Piszesz, że chcesz poćwiczyć "na sucho". A sytuacja wygląda tak: sezon się kończy więc raczej nie zabierzesz jej na Bałtyk. Za chwilę wracasz na uczelnię a tam nie będziesz miała zasięgu więc jednak nie poćwiczysz. Widzisz lekki absurd? Dla "dobrych wujków" albo, jak ich nazywasz, "PANÓW WIELKICH ŻEGLARZY" jest to oczywiste na pierwszy rzut oka. A oni czasami wyślą odpowiedź zanim pomyślą nad formą. I tyle.

I jeszcze jedno. Osoby zadające takie naiwne pytania są na forum potrzebne. Jest cała rzesza skrytoczytaczy, która nie ma odwagi zadać ich od siebie. A "dobre wujki" muszą pamiętać, że odpowiadając Katrine odpowiadają nie tylko jej.


Oj dobra skończmy ten temat. Niech wam będzie zgadzam się ze wszystkim tylko już przestańmy o mnie pisać;) Muszę się skupić na ciekawszych zajęciach jak np. przetłumaczenie instrukcji obsługi;)
Bardzo bym chciała z wami jeszcze porozmawiać na temat swojej naiwności ale sami wiecie.....;) są rzeczy ważne i ważniejsze;):):D A ja mam nową ukfkę przed sobą i jest taka fajniutka :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 14:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2789
Lokalizacja: Norge
Podziękował : 96
Otrzymał podziękowań: 332
Uprawnienia żeglarskie: hm...
Katrine napisał(a):
tylko już przestańmy o mnie pisać

Ale to przecież Ty stale o sobie piszesz...

Za radą kolegi zamykam kłapaczkę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 14:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Katrine, nie przesadzaj, przeczytaj co napisali inni na spokojnie. Niektórzy mają sporo racji. Przeczytaj zwłaszcza Leszka, On ma bardzo dużo racji w tych dwóch postach.

I żeby nie było, że i ja się czepiam - bardzo mi się też podoba Twoja długa odpowiedź :)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 20:57 
Powiem tak:
prywatnie nie inwestowałbym we własnego navtex'a na Bałyk. Będzie na jachcie - super. Nie będzie - da się żyć; na dobrą sprawę nie rzadziej niż co 2, 3 dni jesteś w porcie, gdzie zwykle jest internet i można sobie aktualnego griba ściągnąć. I czasem więcej z niego wydedukować dla siebie. A jak nie - trzeba zasięgnąć języka u bosmana lub innego hafenmajstra, tak jak przez wiele lat się to robiło.

co nie zmienia faktu, że wielozakresowe radio na czarną godzinę gdzieś tu leży ;-)

Pozdrawiam


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 10 wrz 2011, o 13:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12956
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2915
Otrzymał podziękowań: 2587
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
parkad napisał(a):
prywatnie nie inwestowałbym we własnego navtex'a na Bałyk. Będzie na jachcie - super. Nie będzie - da się żyć; na dobrą sprawę nie rzadziej niż co 2, 3 dni jesteś w porcie, gdzie zwykle jest internet i można sobie aktualnego griba ściągnąć.

Też na Bałtyk nie inwestowałbym w navtexa, ale internet również jest zbędny. Od wielu lat na Bałtyk i Północne doskonałe prognozy 4 razy na dobę nadają Niemcy. Powoli i wyraźnie, żeby nawet analfabeta zrozumiał, i do tego jeszcze powtarzają znaczną część. No i przede wszystkim mają bardzo dużą sprawdzalność. Do odbioru wystarczy jakieś zwykłe radyjko - do wyboru: LW, ML, KW. Na KW odbierałem nawet na Biskaju prognozę na Englischer Kanal :)

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664



Za ten post autor Stara Zientara otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 10 wrz 2011, o 17:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Katrine nie pisałem, że JESTEŚ GŁUPIM DZIEWCZĘCIEM, tylko że tak jesteś traktowana. Wyłącz zacietrzewienie, bo kąsasz już wszystkich dookoła.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 5 gru 2011, o 11:22 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 14:17
Posty: 371
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
Ja tam bym ziwestowal , Nawtex to nie tylko prognoza ale i ostrzerzenia nawigacyjne omijane szerokim łukiemprzez większość żeglarzy (piszę tak gdyż wiem jaką uwagę przykaładałem do nich sam zanim zaczołem pływać zawodowo). Jeżeli mamy piniądze kupujemy i nie ma co się zastanawiać ' po co na co" mi to, bo gdy wpłyniemy w obszar zamknięty ( kładą kable, strzelania itp) to niebędą nas się pytać dlaczego nasza wina i tyle.

Stopy wody

_________________
Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 5 gru 2011, o 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
adaswa napisał(a):
Ja tam bym ziwestowal , Nawtex to nie tylko prognoza ale i ostrzerzenia nawigacyjne

i angielski jakiś taki przyjaźniejszy niż "polnische banditen", "hände hoch". pogoda w języku w którym motylek to Schmetterling jest dla mnie absolutnie nie do przyjęcia :D

No i nie trzeba czekać i polowac na prognozy... same przychodzą i czekają na nas :D

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 5 gru 2011, o 13:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
adaswa napisał(a):
bo gdy wpłyniemy w obszar zamknięty ( kładą kable, strzelania itp) to niebędą nas się pytać dlaczego nasza wina i tyle.


Ja tam się nie znam, na jakich Wy, towaryszu, wodach pływacie :lol:
Ja tylko nieśmiało zauważę, że primo - RIB podpłynie i uprzejmie ostrzeże*, niezależnie co akurat się dzieje ("Czy nie zrobiłoby Wam różnicy zrobić zwrot w lewo? Idąc dalej tym kursem wjedziecie nam w kabel...") a secundo - tutejsze poligony, nie wiedzieć czemu operują na zasadzie "czystego pola" - strzelania, mimo, że zapowiadane gromko, odbywają się tylko jak mają pewność że nikogo nie ma. Aha, nikomu nie wpada do głowy zamknąć administracyjnie jakiś akwen. Ta sama historia - RIB z uprzejmą załogą, tyle że tym razem ciemnoszary a załoga w mundurach..

Ale cóż... co kraj to obyczaj... :roll:

*bo mogę iść np. z Francji, nie mieć żadnego radia ani Navtexa ani niczego zasadniczo na pokładzie... Albo nie zwróciłam uwagi na karteczkę w porcie, a Harbourmaster był za bardzo zajęty promami aby mi zwrócić uwagę...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 30 mar 2012, o 21:24 

Dołączył(a): 24 mar 2012, o 21:31
Posty: 135
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: xxx
Stara Zientara napisał(a):
Katrine napisał(a):
Ale tego navtexa mogę odłączać (tak tam jest napisane) to nie musi byc na stałe podłączony.... chyba?

Sprawdź, czy po odłączeniu zapamiętuje odbierane komunikaty, bo ten, który mam na jachcie, nie.


a po co ma zapamietywac?

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Katrine napisał(a):
http://sklep.sail-ho.pl/nasa-pc-navtex-usb,t7613.html

czy ktoś używał? fajnie działa?:) jakieś opinie mile widziane;)


jedno z najlepszych urzadzen jake mozna miec na lodce a informacje za darmo. pamietac tylko o nav areas!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 31 mar 2012, o 08:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
nautigirl napisał(a):
Katrine napisał(a):
http://sklep.sail-ho.pl/nasa-pc-navtex-usb,t7613.html

czy ktoś używał? fajnie działa?:) jakieś opinie mile widziane;)


jedno z najlepszych urzadzen jake mozna miec na lodce a informacje za darmo. pamietac tylko o nav areas!


Polimeryzowalabym...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Ostatnio edytowano 31 mar 2012, o 16:52 przez Magister, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiłem cytowanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 31 mar 2012, o 08:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2011, o 16:25
Posty: 336
Lokalizacja: N50°03' E18°36'
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 78
Uprawnienia żeglarskie: majtek
nautigirl napisał(a):
jedno z najlepszych urzadzen jake mozna miec na lodce

wyraźnie jest napisane "jedno z najlepszych ....."
Moniia napisał(a):
Polimeryzowalabym...

tak chyba tylko dla zasady ? ;)

_________________
Pozdrawiam Piotr
"Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antałek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 31 mar 2012, o 13:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Nie, nie tylko dla zasady, z telefonu nie chciało mi się rozwijać.
Ze sformułowania, jakie zastosowała nasz nowa forumowiczka, wynika, że mówi o Navtexie jako takim. Jest on użytecznym systemem i tyle. Znam dużo za dużo urządzeń na łódkę które u mnie mają pierwszeństwo przed takowym.

Jeśli zaś chodzi o samo urządzenie, to jego niewątpliwą zaletą jest cena. I tyle. Osobiście jeśli miałabym już kupować coś, to jednak nie coś, do czego muszę mieć komputer. A jeśli już coś do komputera - to parę groszy wolałabym dopłacić do odbiornika SSB (choćby tej samej NASA) - i mieć za to dostęp nie tylko do komunikatów Navtex, ale także Weatherfaxu, prognoz pogody wszędzie itd.

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 3 kwi 2012, o 11:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
hmm...ale macie zdrowie :)
dla mnie na łódce jednym z najpożyteczniejszych urządzeń to lodówka :D
Navtex jest zwyczajnie przydatny :)

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...



Za ten post autor skipbulba otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 26 kwi 2012, o 11:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
skipbulba napisał(a):
dla mnie na łódce jednym z najpożyteczniejszych urządzeń to lodówka :D


Coby chłodzić piwo?:P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 26 kwi 2012, o 16:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12956
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2915
Otrzymał podziękowań: 2587
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Katrine napisał(a):
Coby chłodzić piwo?:P

Oczywiście. Od ciepłego piwa gorsze są tylko zimne kobiety. :-P :lol: :lol: :lol:

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 26 kwi 2012, o 19:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Stara Zientara napisał(a):
Oczywiście. Od ciepłego piwa gorsze są tylko zimne kobiety. :-P :lol: :lol: :lol:

Nie ma zimnych kobiet!;) Są tylko mężczyźni, którzy nie potrafią sprawić by kobieta była......hmn no.... gorąca?;);):)
p.s ale przecież piwo można w morzu chłodzić o ile jest to zimne morze;) więc z tego wynikałoby że tylko na ciepłe morza potrzebna lodówka jest;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 27 kwi 2012, o 09:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
ale spróbuj w morzu zrobić lód do drinków :D
Lodówka jest do chłodzenia piwa i produkcji lodu, za to na podgrzewanie kobiet to jest Truma - drugie co do pożyteczności urządzenie na Bałtyku :D

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 27 kwi 2012, o 12:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
skipbulba napisał(a):
ale spróbuj w morzu zrobić lód do drinków :D
Lodówka jest do chłodzenia piwa i produkcji lodu,


aj faktycznie! o lodzie do drinków nie pomyślałam zupełnie:P


a co to "Truma"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 27 kwi 2012, o 13:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Katrine napisał(a):
a co to "Truma"?


To samo co Webasto, tylko na gaz :)

(nie czepiać się marek, chodzi o typ urządzenia...)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: navtex
PostNapisane: 27 kwi 2012, o 15:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Moniia napisał(a):
Katrine napisał(a):
a co to "Truma"?


To samo co Webasto, tylko na gaz :)

(nie czepiać się marek, chodzi o typ urządzenia...)



aaa to trzeba było tak od razu;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 175 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL