Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 21 lut 2018, o 19:42

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sty 2018, o 11:50 

Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 27
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Sadze ze to nie brak wyzszego wyksztalcenia tylko brak fachu w reku albo jakichs szczegolnych umiejetnosci , ktore akurat sa potrzebne na rynku pracy. Mam tytul technika ukonczone studia licencjackie i ukonczona magisterke ale jakos specjalniej pracy nie wykonuje, moze przez to ze interesuje sie wszystkim ale nie jakos kierunkowo. I nie specjalizuje sie w niczym. Moze brak znajomosci odpowiednich osob. Kto wie.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 13:56 

Podziękował : 230
Otrzymał podziękowań: 511
Uprawnienia żeglarskie: a po co
marioczewa napisał(a):
Sadze ze to nie brak wyzszego wyksztalcenia tylko brak fachu w reku albo jakichs szczegolnych umiejetnosci , ktore akurat sa potrzebne na rynku pracy. Mam tytul technika ukonczone studia licencjackie i ukonczona magisterke ale jakos specjalniej pracy nie wykonuje, moze przez to ze interesuje sie wszystkim ale nie jakos kierunkowo. I nie specjalizuje sie w niczym. Moze brak znajomosci odpowiednich osob. Kto wie.

A może po prostu łapanie wielu srok za ogon naraz to nie najlepszy sposób na życie???

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 15:01 

Podziękował : 237
Otrzymał podziękowań: 289
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Kuracent napisał(a):

Jeden z bohaterów książki Kasi Wolnik-Sayny mówi:

Cytuj:
chłop robi za Odyseusza, szlaja się po morzach i oceanach, a baba za Penelopę, to znaczy czeka, lewą ręką robi sweter na drutach dla kolejnego dziecka, a prawą ogarnia się od gachów, zwanych wówczas zalotnikami.

I w tym sensie morze coś zabrało. Większości opisanych w książce postaci...

Dla jasności:

Penelopa nie robiła swetrów dla kolejnych dzieci, a szatę pośmiertną dla ojca - i można powiedzieć, że jeśli oganiała się od gachów, to tą szatą właśnie. ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 15:34 

Podziękował : 230
Otrzymał podziękowań: 511
Uprawnienia żeglarskie: a po co
Koma5 napisał(a):
Dla jasności:

Penelopa nie robiła swetrów dla kolejnych dzieci, a szatę pośmiertną dla ojca - i można powiedzieć, że jeśli oganiała się od gachów, to tą szatą właśnie.

Dzięki wszystkim Bogom na ziemi że mamy tak rozgarniętą w temacie.
Inaczej zmarlibyśmy w nieświadomości.
A tak dla jasności :rotfl: Nie oganiała się szatą lecz ją pruła. Znaczy, pruła nocą to co w dzień utkała

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 16:41 

Podziękował : 237
Otrzymał podziękowań: 289
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Bombel napisał(a):
Nie oganiała się szatą lecz ją pruła. Znaczy, pruła nocą to co w dzień utkała
Masz rację - tylko że to było "oganianie" właśnie... Pruła, bo obiecała zalotnikom, że jednego z nich wybierze, gdy szata będzie gotowa.

(sorry za OT)

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2018, o 14:40 

Podziękował : 1407
Otrzymał podziękowań: 1816
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Przywołany na początku wątku, nie odzywałem się do tej pory. Ale Ad rem:
Po prostu, wysłuchaliśmy kiedyś opowieści Kazimierza Ludwińskiego z moją partnerką Kasią i rozmawialiśmy potem o tym. Mieliśmy sporo różnych wątpliwości, czy np. model życia wybrany przez jednego z rodziców uszczęśliwia, czy unieszczęśliwia, rodzinę, a szczególnie dzieci? Czy wypływa z altruizmu, czy z egoizmu jednego z rodziców? Czy zaobserwowana przez nas wtedy, czy na jednym z filmów festiwalowych Jachtfilmu, ewidentna samotność i pewne wyobcowanie żeglarskich dzieci, nie jest zbyt wysoką ceną, którą płacą. Nie wiem. Może nie jest.

A jeśli chodzi o mnie, to wewnątrz, zazdroszczę tym, którzy porzucają lądowy schemat życia i wyruszają w długie rejsy, czasami, by wcale do lądowego życia nie wrócić. Zastanawiam się, dlaczego sam tak nie zrobiłem i pewnie nigdy nie zrobię. Pewnie dlatego, że obawiam się podjęcia decyzji, która zmienić może wszystko: sposób i miejsce dalszego mojego życia, wszelkie relacje z bliskimi, zerwania kontaktów z tym co znam, co mnie ukształtowało itp. No i pewnie bardzo obawiam się tego, że ewentualne, wyobrażone, zyski ze zmiany będą mniejsze od poniesionych strat, czyli szacuję ryzyko, że w sumie zadowolony z takiej zmiany nie będę, bardzo wysoko. Moje żeglarstwo jawi się mi więc, jako niezrealizowane marzenie, obsesja i substytucja otwartego życia w nieograniczonej przestrzeni w postaci szuwarowej i amatorsko-szkutniczej zabawy. :) A latka lecą, zdrowia nie przybywa, więc owe niezrealizowanie może okazać się wkrótce czasem zaprzeszłym dokonanym. :D

"Łysowatość jest atutem (testosteron wysoki!) przy castingu na osobę komplementarną do wyra i koryta." - by Narjess
"Wciąż tak wiele osób dba o to, abym się przypadkiem nie utopił, że pewnie będę musiał się powiesić." - moje

Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 2: Kuracent, 666
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2018, o 22:47 

Podziękował : 624
Otrzymał podziękowań: 285
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
W tym wątku na podstawie książki chciałem opisać m.in. co zabrało morze Zbierajowi. Ale na dzisiejszym spotkaniu Janusz stwierdził, że ... nic mu nie zabrało!

pzdr,
Andrzej Kurowski

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lut 2018, o 20:27 

Podziękował : 89
Otrzymał podziękowań: 310
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
A co niby miało zabrać i morze i żeglarstwo? Raczej dawać i przyjemność i naukę.
Dziwne pytania stawiasz ponury człowieku. Piszę ponury, bo poprzednio jak coś pisałem w tym wątku, to uśmiechałeś się półgębkiem, a Piętaszek uśmiecha się całym ciałem :P

pozdrawiam wszystkich zdrowo szurniętych w temacie
Bartosz Sołtys

Odpowiedz z cytatem  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2