Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 kwi 2024, o 10:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lut 2012, o 09:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Stara Zientara napisał(a):
Są tacy, którzy kochają regulowanie żeglowania.

Współczuję im. :DD

plitkin napisał(a):
A jacht i tak kupuje się emocjami :)

I to cała prawda o tym kupowaniu jest. :D :D

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 09:15 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
plitkin napisał(a):
Były_User 934585 napisał(a):
Andrzeju a gdzie stan jachtu, popyt na ten typ czy ogólnie na jachty, wyposażenie itd.?


Wbrew pozorom w ostatnim poście logika w słowach Kuracenta jest. Takie rzeczy jak stan jachtu i popyt są odzwierciedlone w cenie rynkowej (stan jachtu w poprawkach do średniej rynkowej, popyt - w średniej).


Tylko skąd wziąć, między innymi, tą średnią? W moim przekonaniu kółko się zamyka: cena=> popyt i popyt =>cena. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 11:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
plitkin napisał(a):
Jako że rynek zbyt płytki i nie widzę potrzeby by ktoś profesjonalnie to zrobił, to Andrzej może zrobić to na własne potrzeby dla kilku modeli.


Znakomity pomysł mi poddałeś. Mam teraz do myślenia, jak to zrobić? Najtrudniej zacząć. Na swoje potrzeby zacznę od jachtów śródlądowych (raczej mieczowych) o długości 595-749cm. Jeśli znajdę kilka ogłoszeń tych samych modeli uznam je za popularne. I dodam kolejną kategorię. Na początek założę może wieczorem na mojej www w dziale poradniki nową zakładkę: ceny jachtów śródlądowych. I na początek dam powiedzmy kategorie: Sportina 595, Sasanka 620, Sasanka 660, Tango 730.

I w miarę znajdowania kolejnych ogłoszeń będę tworzył bazę w podziale model/rok.

BTW. Ciekawe, że na stronie podanej przez Jacka ludzie (w sensie Szwedzi) na ogół nie podają rocznika. W przypadku aut byłoby to nie do pomyślenia. Jak można podjąć decyzję o kupnie jachtu/auta bez tak podstawowej informacji?! :-o

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 11:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17306
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2172
Otrzymał podziękowań: 3593
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Kuracent napisał(a):
będę tworzył bazę w podziale model/rok.
Kuracent napisał(a):
Jak można podjąć decyzję o kupnie jachtu/auta bez tak podstawowej informacji?!
Już gdzieś wyżej było - to nie wiek determinuje cenę jachtu.
Jędruś nie porównuj sposobów wyceny samochodów z wycenami jachtów.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 11:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Im masz więcej kasy tym szybciej kupisz jacht.
Jeżeli chcesz za dużo, to możesz długo czekać ze sprzedażą.
Kwestia podaży i popytu regulowana jest ceną.
Nie można tylko mylić ceny z wartością.

Cena jest kwotą za jaką chcielibyśmy jacht sprzedać, wartość to kwota jaką ktoś chce przeznaczyć na tenże.
Jak się obie kwoty zgadzają, to dochodzi do dealu.

Analogicznie jest z samochodami, działkami, domami, mieszkaniami, wycieczkami.

Andrzej, wystarczy że przezimujesz łódkę na wodzie w okowach lodu (widziałem takie przypadki) i wtedy ten jacht mimo atrakcyjnego rocznika nie będzie atrakcyjny cenowo zgodnie z Twoją tabelą. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 12:05 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Były_User 934585 napisał(a):
Tylko skąd wziąć, między innymi, tą średnią? W moim przekonaniu kółko się zamyka: cena=> popyt i popyt =>cena.


To są fundamenty rynku. Cena rośnie - popyt spada. Cena spada - popyt rośnie. Jest jeszcze środek - brak dużych zmian. Rynek się waha cały czas. W każdej chwili jest jakaś aktualna cena rynkowa, powszechnie nazwana średnią (co też nie jest do końca właściwe).

Andrzej, prosta analiza rynku jest bardzo ważna. Usystematyzowanie tego w excelu jest niezmiernie pożyteczne. Pamiętać tylko należy, iż jest to jedynie część informacji pomocnych, ale nie decydujących przy zakupie.

Ciekawostka analityczna: koleżanka szukała mieszkania w DC. Robiła analizy w excelu wszystkich inwestycji, wszystkich napotkanych ciekawych lokali i domków w interesującej ją okolicy. Najgorzej pod każdym względem wypadło osiedle "Marina Mokotów". Ona mi pokazywała tabelkę, filtrowała dane, sortowała kolumny i tłumaczyła jakim nonsensem jest posiadanie tam mieszkania: i za metr wychodzi drożej niż coklwiek innego, nawet dobry dom z działką, i opłaty wysokie i td i td. Co ciekawe: ostatecznie kupiła właśnie tam mieszkanie i mieszka szczęśliwie na tym osiedlu już od kilku lat.

Twój plan tabelki i umieszczenia tego na stronie dla mnie jest nie do końca przemyślany. Zrobiłbym inaczej, ale ja jestem zboczony, więc działaj i daj znac co wyszło! Analizując rynek z pewnością dojdziesz do jakichś ważnych wniosków.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 12:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13386
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1526
Otrzymał podziękowań: 2215
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
plitkin napisał(a):
Andrzej, prosta analiza rynku jest bardzo ważna. Usystematyzowanie tego w excelu jest niezmiernie pożyteczne. Pamiętać tylko należy, iż jest to jedynie część informacji pomocnych, ale nie decydujących przy zakupie.

Ten ranking możesz analizować , porównywać, wprowadzać korekty, ect... http://www.czartermazury.pl/ranking_jachtow.html

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 12:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16810
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4110
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Tylko po co to wszystko??? Nie lepiej żyć tym, co przynosi chwila?

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 2: Maar, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Wojciech1968 napisał(a):
Ten ranking możesz analizować , porównywać, wprowadzać korekty, ect... http://www.czartermazury.pl/ranking_jachtow.html


Masz rację. To dobra podstawa do wstępnej statystyki. Jeśli to mają być popularne jachty, tzn. muszą często występować w czarterach. Jako kryterium przyjąłem min. 5 czarterowni. Spośród 103 tylko 5 spełniło ten warunek:

28. Twister 800N (150 PLN)
51. Tango 780 Sport (110 PLN)
53. Twister 780 (150 PLN)
59. Sasanka 660 (80 PLN)
70. Antila 24 (130 PLN)

Przy okazji w nawiasie podałem minimalną cenę czarteru za dzień. Ciekawe czy ceny czarteru będą proporcjonalne do ceny sprzedaży jachtu w dobrym stanie.
Póki co z Waszych wypowiedzi, że Sasankę w dobrym stanie można kupić za 20.000 PLN, czyli zapewne Tango 780 za 30.000 a Twister za 40.000 PLN. Będę musiał to monitorować.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 14:14 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
No to jeszcze dołóżmy wpływ wyposażenia jachtu na cenę...

:-P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 14:27 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Nic nie wart ten pseudoranking. Coś nie pamiętam bym widział Marinera 31 na żywo, a jest w rankingu wysoko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 14:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Były_User 934585 napisał(a):
No to jeszcze dołóżmy wpływ wyposażenia jachtu na cenę...

:-P


O! To już wyższa szkoła jazdy. W przypadku INFO-EXPERT'a są jakieś uśrednienia - bo ja wiem, za autoalarm +5% a za centralny zamek +3% lub coś w tym stylu.

Przy czym w praktyce ja bym nie dopłacał za dodatkowe wyposażenie przy używanym aucie. Powiedzmy, że auto czy jacht ma radio z CD. A ja być może traktuje to jako wadę i będę musiał zdemontować je. A nawet jeśli myślałem o radiu, to być może o innym modelu. Ale chciałem zapłacić teraz 20.000 PLN a za radio 500 PLN za rok. A nie od razu 20.500 PLN.
Nie wiem, czy jestem typowym kupującym? Ale mając do wyboru dwa jachty za 20.000 PLN wybrałbym ten z lepszym wyposażeniem. Ale z pewnością nie chciałbym za to dopłacać. No może 10-20% wartości tych rzeczy, które i tak w miarę szybko chciałbym dokupić. Gościowi powiedziałbym, że może sobie zdemontować to dodatkowe wyposażenie i zabrać sobie. ;-)

Wydaje mi się, że zwłaszcza przy autach/jachtach o małej wartości - kupujący nie są zbyt chętni do płacenia za dodatkowe wyposażenie. Powiedzmy, że jest Sasanka za 20.000 PLN a druga za 25.000 PLN ale z 12" chartploterem GARMIN. Rozumowałbym tak, że na śródlądziu bez chartplotera jakoś przeżyje i wybrałbym tańszą opcję.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 14:40 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Jacht z GPS, mapami samosterem, radiostacją, lodówką vs bez :-P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 14:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2011, o 21:44
Posty: 299
Podziękował : 69
Otrzymał podziękowań: 43
Uprawnienia żeglarskie: pasażerka
Kuracent napisał(a):
Były_User 934585 napisał(a):
No to jeszcze dołóżmy wpływ wyposażenia jachtu na cenę...
pogrubienie moje
Kuracent napisał(a):
Ale z pewnością nie chciałbym za to dopłacać. No może 10-20% wartości tych rzeczy, które i tak w miarę szybko chciałbym dokupić. Gościowi powiedziałbym, że może sobie zdemontować to dodatkowe wyposażenie i zabrać sobie.

Andrzeju, mam wrażenie że Jacek mówił o wpływie na cenę, a nie o propozycji dodatkowego odsprzedania wyposażenia. To znaczy, że kupujesz jacht z tym co ma, za taką cenę jak podano. Jeśli czegoś nie chcesz to wyrzucasz, i tyle.
Jeśli sprzedawca wymontuje wskazane przez Ciebie rzeczy, to bardzo wątpię aby obniżył cenę z tego powodu. W końcu, wystawia na sprzedaż coś w całości takiej jak uważa, i również nie po to aby tęże całość sprzedawać po kawałku.

_________________
Pozdrawiam, Małgosia
s/y White Phoenix

"Najczęściej, nie tyle trzeba zmieniać samą sytuację, ile sposób jej doświadczania" Sensei Sunya


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 14:57 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Andrzej ,ogłoszenia jachtowe oglądam od lat i powiem Tobie ,że ceny są różne, często z .kosmosu.Np Sasanka 660 wiadome jest ,że nie należy kupować jej gdy kadlub jest zrobiony w znanej stoczni poznańskiej,chociażby miała saunę i żagle kewlarowe.
Twister 800 pierwsze kadłuby były fatalnie wykonane chyba najtaniej można było kupić za około 34000zł . Podobnych kwiatków znajdziesz więcej.Ja bym raczej celował w jachty,których kadłuby są robione w dobrych stoczniach,

muszę kończyc cd nastapi

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 15:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13386
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1526
Otrzymał podziękowań: 2215
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
plitkin napisał(a):
Nic nie wart ten pseudoranking. Coś nie pamiętam bym widział Marinera 31 na żywo, a jest w rankingu wysoko.

Dlatego napisałem....
Wojciech1968 napisał(a):
Ten ranking możesz analizować , porównywać, wprowadzać korekty, ect... http://www.czartermazury.pl/ranking_jachtow.html


Natomiast bezsprzecznie uważam tak samo...
robhosailor napisał(a):
Tylko po co to wszystko??? Nie lepiej żyć tym, co przynosi chwila?


Bo w życiu co ?!...

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 15:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17306
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2172
Otrzymał podziękowań: 3593
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Kuracent napisał(a):
Powiedzmy, że jest Sasanka za 20.000 PLN a druga za 25.000 PLN ale z 12" chartploterem GARMIN.
Pisałem Ci już, żebyś nie traktował jachtów jak samochodów.
W aucie masz coś albo nie masz, w jachcie masz to samo, ale nie takie samo! Właśnie w tym tkwi największa różnica.
Kambuz możesz mieć wygodny z bieżącą ciepłą wodą, kuchenką zintegrowaną ze zlewozmywakiem i piekarnikiem, lodówkę, wszystkie urządzenia w INOX'owych obudowach z kwasówki, ślicznie i solidnie wyposażoną w szafki, wieszaczki do kubków i stojaczki na talerze.
Albo turystyczną kuchenkę nakręcana na dwukilogramową butlę, przymocowaną paskiem do szafki. W sklejkowym blacie szafki otwór na miskę. A garnki i talerze trzymać możesz w achterpiku i w bakiście pod zejściówką (takie wówczas z piaseczkiem są :-) ).

A jeśli ta Sasanka za 25 różniłaby się od tej za 20 tym, że ta pierwsza miałaby żagle z bóg-wie-czego, miecz z kwasówki, kabestany Lewmara, roler jakiś wypasiony, maszt i bom z anodowanych profili Seldena, itd, itp a ta druga byłaby klasyczną bieda-produkcją garażową, z tego samego roku to też byś się zastanawiał nad różnica rzędu 5 tysięcy?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 15:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13386
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1526
Otrzymał podziękowań: 2215
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Maar napisał(a):
Pisałem Ci już, żebyś nie traktował jachtów jak samochodów.
W aucie masz coś albo nie masz, w jachcie masz to samo, ale nie takie samo! Właśnie w tym tkwi największa różnica.

Największa, to taka, że póki co jachty nie sklasyfikowano w tym źródle http://eurotax.pl/P/sitemap/index.php. ;)

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2006, o 17:51
Posty: 1188
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 187
Otrzymał podziękowań: 261
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz polodowcowy
Andrzeju, Ty się zapytowywujesz kiedy jacht sprzedasz, jak Ty jachtu jeszcze nie kupiłeś. :lol:
Żeby jacht dobrze, czyli szybko sprzedać, trzeba go dobrze, a nawet bardzo dobrze kupić. Co to znaczy dobrze kupić - to znaczy kupić tanio jacht tak zwany sprzedawalny.
Bo są jachty sprzedawalne i te trudno , bądź niesprzedawalne. Np . Venuska po remoncie i totalnym odpicowaniu, maxymalnie doposażona w rolery grota i foka, do tego zbiorniki na wodę i na paliwo z nierdzewki, z ceną bliską 40000 jest jachtem niesprzedawalnym.
Kiedyś pojechałem zima na Mazury, aby się trochę przewietrzyć. Jakaś palma mi dobiła i zacząłem się szwendać po porcie jednym, drugim. Dojechałem tym sposobem do Węgorzewa. Tam obejrzałem Sasankę 660 Supernowa. Cena wywoławcza była 34 000, łódka w stanie co najmniej zadawalającym, prawie nówka sztuka. Co robić ja mam tylko 25000 i nic więcej. Byłem tam ze swoim kuzynem, któremu gdy usłyszał zaproponowaną przeze mnie sumę, szczęka lekko opadła. Potem mi powiedział , że to jest bezczelność proponować cenę o 10 000 niższą od wywoławczej. Łódkę obejrzeliśmy i zbieramy się do odjazdu. Jakież jest moje zdziwienie, gdy właściciel oddzwania do mnie, że jak dostarczę gotówkę w poniedziałek, to sprzeda mi tę Sasankę za zaproponowaną przeze mnie cenę. Trzy lata później sprzedałem tę łódkę i byłem kilka tysięcy do przodu.

_________________
Pozdrawiam !
Zbyszek "Zgrzyb" Przybyszewski
http://www.samoster.org.pl/index.php?dzial=7



Za ten post autor Zgrzyb otrzymał podziękowanie od: Kuracent
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 20:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
White Phoenix napisał(a):
Andrzeju, mam wrażenie że Jacek mówił o wpływie na cenę, a nie o propozycji dodatkowego odsprzedania wyposażenia. To znaczy, że kupujesz jacht z tym co ma, za taką cenę jak podano. Jeśli czegoś nie chcesz to wyrzucasz, i tyle.
Jeśli sprzedawca wymontuje wskazane przez Ciebie rzeczy, to bardzo wątpię aby obniżył cenę z tego powodu. W końcu, wystawia na sprzedaż coś w całości takiej jak uważa, i również nie po to aby tenże całość sprzedawać po kawałku.


Ależ ja mówię o tym samym! Sprzedawca za zdemontowane części nie będzie chciał obniżyć ceny. Ale kupujący nie będzie chciał zbyt wiele a może i wcale dopłacać za extra wyposażenie. I to będę chciał uświadamić sprzedającym.

Niestety! W najbliższy weekend są Shanties w Krakowie a w następny Wiatr i Woda. A więc pierwsze rozmowy ze sprzedającymi będę miał zapewne w weekend 10-11 marca 2012. Spodziewajcie się wtedy o wiele więcej wątków i pytań na Forum. I będą coraz bardziej zbliżone do życia. Bo my naprawdę chcemy kupić coś w rozsądnej cenie i stanie technicznym (z całą pewnością jacht musi być zdolny do żeglugi).

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 21:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2011, o 21:44
Posty: 299
Podziękował : 69
Otrzymał podziękowań: 43
Uprawnienia żeglarskie: pasażerka
Kuracent napisał(a):
Ależ ja mówię o tym samym! Sprzedawca za zdemontowane części nie będzie chciał obniżyć ceny. Ale kupujący nie będzie chciał zbyt wiele a może i wcale dopłacać za extra wyposażenie. I to będę chciał uświadamić sprzedającym.

Skoro mówimy o tym samym, to jest OK.
Teraz rozumiem, że po prostu, mówiąc jasno, będziesz się targował ze sprzedawcami. To, podobno przyjemny element zawierana transakcji.
Szczerze powodzenia Ci życzę i trzymam kciuki :)

_________________
Pozdrawiam, Małgosia
s/y White Phoenix

"Najczęściej, nie tyle trzeba zmieniać samą sytuację, ile sposób jej doświadczania" Sensei Sunya


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2012, o 22:54 

Dołączył(a): 5 gru 2009, o 21:40
Posty: 1276
Podziękował : 145
Otrzymał podziękowań: 337
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski, m.s.morski.
piotr6 napisał(a):
Andrzej ,ogłoszenia jachtowe oglądam od lat i powiem Tobie ,że ceny są różne, często z .kosmosu.Np Sasanka 660 wiadome jest ,że nie należy kupować jej gdy kadlub jest zrobiony w znanej stoczni poznańskiej,chociażby miała saunę i żagle kewlarowe.
Twister 800 pierwsze kadłuby były fatalnie wykonane chyba najtaniej można było kupić za około 34000zł . Podobnych kwiatków znajdziesz więcej.Ja bym raczej celował w jachty,których kadłuby są robione w dobrych stoczniach,

muszę kończyc cd nastapi

Skorupy Sasanki 660 powstawały wyłącznie w Głownie i Radomiu a Poznań miał formy Sasanki 620, zabudowywane Sasanki 660 były w bardzo wielu miejscach i w Poznaniu też.
Znajomy ostatnio sprzedawał Sasankę 660 i kupiec nie chciał dopłacić za genaker i foka sztormowego i dzięki temu mam foka nówkę sztukę \zakładany na suwak na foka zrolowanego\ a kumpel genaker i wszyscy zadowoleni. Kupiec jachtu potem chciał dopłacić ale się spóżnił, tysiąc zeta pożałował na nowe żagle warte 2000.

_________________
Kto ma statki ten ma wydatki.
Pozdrawiam Michał aka Szkodnik
Usługi szkutnicze


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lut 2012, o 11:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
White Phoenix napisał(a):
Teraz rozumiem, że po prostu, mówiąc jasno, będziesz się targował ze sprzedawcami. To, podobno przyjemny element zawierana transakcji.


Albo targował albo wybierał mniej wypasione wersje. W końcu chcemy kupić dość duży jacht zarejestrowany na 5-6 osób a wygodny dla 4 osób (z możliwością wygodnego spania dla co najmniej 4). W każdym razie bardzo niechętnie będziemy dopłacali za jakieś luksusy.

szkodnik napisał(a):
Znajomy ostatnio sprzedawał Sasankę 660 i kupiec nie chciał dopłacić za genaker i foka sztormowego i dzięki temu mam foka nówkę sztukę \zakładany na suwak na foka zrolowanego\ a kumpel genaker i wszyscy zadowoleni. Kupiec jachtu potem chciał dopłacić ale się spóźnił, tysiąc zeta pożałował na nowe żagle warte 2000.


No właśnie! Ciekawe co w takiej sytuacji zrobilibyśmy? Podejrzewam, że Robert jednak nie odpuściłby i najwyżej z własnej kieszeni dopłaciłby za genakera na Sasance. W końcu jak to brzmi: pływam na genakerze!

Ja zaś byłbym raczej przeciwny takiemu zakupowi. Chyba, że potraktowalibyśmy jako inwestycje: kupujemy za 1000 PLN a sprzedajemy za 1500 PLN? Dlaczego byłbym przeciwny? Bo założenie genakera nie jest trywialną sprawą (choć może łatwiej na Sasance niż 50ft. jachcie morskim?).

A fok sztormowy na jachcie śródlądowym? To już prędzej. Ale nikt z naszej ekipy nie zamierza pływać w sztormach na śródlądziu.

Jak widzicie są różne podejścia do dodatkowego wyposażenia.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2012, o 20:03 

Dołączył(a): 17 paź 2011, o 08:58
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Mój był wystawiony do sprzedarzy w szczecinskim HOM-ie przez całe 10 min.Dosłownie kupiłem go po chwili od wystawienia na nim informacji o sprzedarzy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL