Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 17:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 wrz 2012, o 18:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Bardzo trudno pisało mi się na Forum. Spotykało mnie wiele obelg, upokorzeń itd. itp.

Ale musiałem. Wiele razy byłem bliski odejścia. Nie moglem. Bo podjąłem się bardzo trudnego rejsu Islandia - Wyspy Owcze - Szkocja - Irlandia. Zapłaciłem z pewnym kolegą 10.500 PLN. Dla wielu z Was to nic. Dla mnie bardzo dużo. Nie mieliśmy żadnych załogantów. Wziąłem kredyt. I nerwowo szukałem załogantów. Wtedy (2 lata temu na jesiennych BoatShow) nie wiedziałem, że na Islandię będę miał dziesiątki kandydatów gotowych do płacenia nieznajomemu na kilkanaście miesięcy przed rejsem. Przestraszyłem się, że stracę finansowo i będę miał rejs w trzy osoby na trudnej trasie. Zacząłem więc walczyć, aby google dobrze mnie pozycjonowało. Zacząłem być super aktywnym na Forum. Założyłem własną nieudolną stronę www. Kupiłem wizytówki. Chwytałem się każdego sposobu reklamy rejsu. W tramwajach zostawiałem amatorskie czarno-białe reklamy.

Jako efekt uboczny poznałem osobiście wielu fajnych ludzi.

Super!

I w końcu mój rejs życia odbył się. Dbałem niesamowicie o bezpieczeństwo. Wielu z Was pływa po morzu. Czy często spotykacie skipera, który czuwa całą noc, bez snu, gotowy na wszystko w każdej chwili, bo ma cień wątpliwości co do bezpieczeństwa? A jak tak robiłem. Gdy były prognozy sztormu (ang.: gale) nie wypływałem itd. Czasem nawet czekałem dwa dni.

Wracam. Nie oczekuję, że dostanę nagrodę Rejs Roku, choć za taki rejs w 1970r. dostałbym. Nie oczekuję zachwytów. W końcu w 2012 prowadzi się wiele innych trudnych rejsów.

Ale to co mnie spotyka teraz? Nie spodziewałem się tego po Was w najgorszych snach.

I tak zamierzałem po osiągnięciu celu (najtrudniejszy rejs życia) ograniczyć działalność na Forum. Ale w tej sytuacji ilość nowych kontrowersyjnych wątków spadnie i tak prawie do zera. Proponuję więc zamknąć Dział Kuracent. A stare posty przenieść:
a) do Archiwum
b) utworzyć poddział Kuracent w Archiwum i tam przenieść posty

Teraz już nie mam powodu do tego, aby google dobrze mnie pozycjonowało.

Czeka mnie praca od podstaw. Będę pływał na morzu tylko ze znajomymi. I tylko tam, gdzie będą chcieli. Czyli raczej tam, gdzie ciepło: Grecja, Chorwacja, Malta, Kanary, Sycylia itd. Nie potrzebuję szukać przez internet.

Przestaję dawać Wam powody do ataków. Ale aby to osiągnąć lepiej pisać coś raz na trzy dni niż trzy razy dziennie.

Zmieniam image. Możecie zmienić mi kolor na standardowy, zostawić stary lub zbanować całkowicie. Lub cokolwiek.

Moim zwolennikom podam wkrótce adres www, gdzie będę pisał to co myślę naprawdę (tak jak do dzisiaj). Tu będę mocno cenzurował się tak jak wszyscy inni.

A co do Jachtostopowiczek. Nie obraźcie się. Zapytam fachowców co o tym sądzą. Jeśli fachowcy potwierdzą Wasz punkt widzenia wejdę na stół w Korsarzu i zaszczekam, że myliłem się.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 wrz 2012, o 18:53 

Dołączył(a): 5 lip 2012, o 19:05
Posty: 119
Podziękował : 25
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: karta kajakowa
Kuracent napisał(a):
Moim zwolennikom podam wkrótce adres www, gdzie będę pisał to co myślę naprawdę (tak jak do dzisiaj). Tu będę mocno cenzurował się tak jak wszyscy inni.


Ale jaki to ma mieć sens? Jeśli nie będzie można tam komentować, bo chcesz tam sobie ołtarzyk postawić, to ludzie i tak będą linkować i komentować tutaj. Sensowne to by było jakbyś chciał tworzyć własne forum.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Kuracent napisał(a):
Ale to co mnie spotyka teraz? Nie spodziewałem się tego po Was w najgorszych snach.


Co cię spotyka tak konkretnie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 wrz 2012, o 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
oliverwood napisał(a):
Sensowne to by było jakbyś chciał tworzyć własne forum.


Raczej nie.
Ale dzięki za głos w dyskusji. Bo tym trudnym dwuletnim okresie życia na Forum raczej znacznie ograniczę udział tutaj. Z całą pewnością autocenzura wzrośnie minimum 10 razy. Będę próbował coś zmienić w swoim image. Może blog bez możliwości komentowania będzie lepszy dla mnie?

A może faktycznie własne Forum? Wtedy banowałbym, kogo bym chciał.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 wrz 2012, o 19:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
viewtopic.php?f=73&t=13099&p=171967#p171967

_________________
Olek Kwaśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL