Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 08:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

j.st.m po staremu czy po nowemu?
Ankieta wygasła 19 paź 2012, o 14:44
dotychczasowy stan 87%  87%  [ 13 ]
nowa propozycja (bez portów pływowych) 13%  13%  [ 2 ]
Liczba głosów : 15
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 paź 2012, o 12:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
pierdupierdu napisał(a):
Po pierwsze - drukowania i wysyłki nie zlecało PZŻ żadne ministerstwo fikołkowe, ale sejm - w ustawie o żegludze sródlądowej
Jesteś pewien????
pierdupierdu napisał(a):
nie wiem z czego cieszyłby się PZŻ, ale jego przedstawiciele podczas prac nad ustawowymi rozwiązaniami dotyczącymi żeglarskiej kwitologii na propozycje aby egzaminami i wydawaniem patentów zajął się kto inny (np. pan starosta) reagowali głębokim oburzeniem.
Jarku, mówimy o dwóch różnych rzeczach. Ty mówisz o egzaminowaniu i wydawaniu patentów, a ja mówiłem tylko i wyłącznie o samym drukowaniu (czy emisji, cholera wie jak to nazwać) plastykowych kartoników. To nie to samo.
pierdupierdu napisał(a):
aby przestać borykać się z tymi okropnymi patentami wystarczy by PZŻ samorządnie i niezależnie zgłosił, że ich już więcej nie chce ani egzaminować ani papierów wydawać.
Dałoby się to zrobić, ale chyba masz na myśli bardzo odległy fiuczer. Na razie jest jak jest. PZŻ jest zobligowany przepisem (wszystko jedno - ustawy czy rozporządzenia ministra do spraw dowolnych, wydanego z delegacji tej ustawy) i nie może, jak dziecko, powiedzieć: Ja nie chcem kaszki, ja nie lubiem kaszki.
Jeżeli mamy być państwem prawa, to prawo obowiązuje, nawet wg zasady durna lex, sed lex.. Gdyby PZŻ postanowił, że ma w nosie jakieś tam patenty i nie chce się nimi zajmować, to musi to najpierw uchwalić na najbliższy sejmiku, potem zgłosić do Minsporta itd. Znając dotychczasowe tempo legislacji w tej dziedzinie - sądzę, że doczekałbym się tej nowości pod koniec ważności mojego dowodu osobistego. (Gdyby ktoś nie wiedział - mój dowód jest ważny do 2107 roku) :lol: :lol: :lol:
pierdupierdu napisał(a):
"Odpowiednio zabezpieczone archiwum" przechowujące dane na temat mojego kwita sternika mieści się w pożółkłym skoroszycie na górnej półce w drugim regale od okna w pokoiku niejakiego Batko, w Gdyni.
Znowu mówimy o różnych rzeczach. Ja o PZŻ, Ty o POZŻ. Nie ważne czy te firmy graja w jednej drużynie każda w innej. Są to dwie różne firmy.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2012, o 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2007, o 08:39
Posty: 1512
Lokalizacja: DC
Podziękował : 140
Otrzymał podziękowań: 84
Zbieraj napisał(a):
Nie wiem, czy - prawidłowo licząc - PZŻ zarabia na jednym patencie złotówkę czy pięć złotych, ale upierdliwości ma przy tym za stówę albo lepiej. :lol:
I bardzo dobrze... Po pierwsze -- jest nie wolno PZŻowi na wydawaniu patentów zarabiać! Po drugie, jak sam zauważyłeś -- koszta są nikłe (takie liche karty drukuje się za kilka PLN, koszt zgłoszenia "bazy" do GIODO = 3,50 za znaczek, na który to znaczek skądinąd nie było stać Związku przez lata całe... Po trzecie: gdyby Związek "dokładał" do interesu -- na pewno by już dawno podniósł larum. Po czwarte: opłata ma być ekwiwalentem poniesionych przez organ kosztów, prawda? No to dlaczego koszt wydania prawa jazdy (o niebo lepiej zabezpieczonego tak technicznie jak i "bazodanowo") jest niewiele wyższy?

_________________
Marcin "Cypis" Kantorek - http://www.dino.merigold.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2012, o 02:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Ulegamy chyba niezdrowej chęci roztrząsania spraw pobocznych i mało znaczących.
Niemniej - pociągnę :lol: :

Zbieraj napisał(a):
pierdupierdu napisał(a):
Po pierwsze - drukowania i wysyłki nie zlecało PZŻ żadne ministerstwo fikołkowe, ale sejm - w ustawie o żegludze sródlądowej
Jesteś pewien????

Tak, jestem pewien - Ust o żegl śródl. Art 37a ust7, 11, 12, etc:
"7. Dokument, o którym mowa w ust. 3, określający uprawnienia do prowadzenia określonej wielkości jachtów żaglowych albo motorowych na określonych wodach wydaje właściwy polski związek sportowy osobom posiadającym odpowiednią
wiedzę i umiejętności z zakresu żeglarstwa oraz spełniającym inne wymagania
określone w przepisach wydanych na podstawie ust. 15..........................
10. Za czynności związane z wydaniem dokumentu, o którym mowa w ust. 3, pobiera
się opłatę, która stanowi dochód właściwego polskiego związku sportowego..................
12. Właściwy polski związek sportowy prowadzi ewidencję wydanych dokumentów,
o których mowa w ust. 3, oraz gromadzi zaświadczenia ze zdania egzaminu będące
podstawą do wydania tych dokumentów."


Zbieraj napisał(a):
pierdupierdu napisał(a):
nie wiem z czego cieszyłby się PZŻ, ale jego przedstawiciele podczas prac nad ustawowymi rozwiązaniami dotyczącymi żeglarskiej kwitologii na propozycje aby egzaminami i wydawaniem patentów zajął się kto inny (np. pan starosta) reagowali głębokim oburzeniem.
Jarku, mówimy o dwóch różnych rzeczach. Ty mówisz o egzaminowaniu i wydawaniu patentów, a ja mówiłem tylko i wyłącznie o samym drukowaniu (czy emisji, cholera wie jak to nazwać) plastykowych kartoników. To nie to samo.

Jesteś pewien???? :lol:
Zwłaszcza - czy jesteś pewien, że ma jakiś sens rozważanie czy przypisane PZŻ w ustawie "wydawanie dokumentów", "czynności zwiazane z wydawaniem", "ewidencję" można rozpatrywać jako coś innego niż ich drukowanie, wysyłkę, ewidencjonowanie, etc?

Zbieraj napisał(a):
pierdupierdu napisał(a):
aby przestać borykać się z tymi okropnymi patentami wystarczy by PZŻ samorządnie i niezależnie zgłosił, że ich już więcej nie chce ani egzaminować ani papierów wydawać.
Dałoby się to zrobić, ale chyba masz na myśli bardzo odległy fiuczer. Na razie jest jak jest. PZŻ jest zobligowany przepisem (wszystko jedno - ustawy czy rozporządzenia ministra do spraw dowolnych, wydanego z delegacji tej ustawy) i nie może, jak dziecko, powiedzieć: Ja nie chcem kaszki, ja nie lubiem kaszki.

A co jemu, temu pezetżetu przeszkadza nie lubić patentowej kaszki?
Co przeszkadza działaczom pezetżetu postulować uwolnienie ich sportowego stowarzyszenia od udziału w tak dolegliwych i zbędnych (sportowemu stowarzyszeniu....) czynnościach okołopatentowych?
Czy to nie w statucie związku zapisano "Związek jest organizacją samorządną i opiera swoją działalność na pracy społecznej osób w nim stowarzyszonych."

Zbieraj napisał(a):
Jeżeli mamy być państwem prawa, to prawo obowiązuje, nawet wg zasady durna lex, sed lex.. Gdyby PZŻ postanowił, że ma w nosie jakieś tam patenty i nie chce się nimi zajmować, to musi to najpierw uchwalić na najbliższy sejmiku, potem zgłosić do Minsporta itd. Znając dotychczasowe tempo legislacji w tej dziedzinie ....

A zajmował się kiedyś jakiś Sejmik PZŻ kwestią przyjęcia lub odrzucenia zleconego zadania z dziedziny administracji publicznej?
BTW - tempo legislacji w dziedzinie jest znane. W ciągu ostatnich 15 lat funkcjonowały trzy różne ustawy określające w ramy prawne dla "patentów". Nowelizowane w tym okresie były te ustawy po kilka razy każda...
Czy członkowie Zarządu PZŻ zgłaszali kiedykolwiek Minsportowi albo bezpośrednio posłom niechęć do wydawania patentów - choćby przy okazji prac nad którąś z kilkunastu nowel każdej z trzech ustaw "patentowych" w konsultacji których uczestniczyli?
Ja pamiętam, że przy okazji tworzenia kolejno każdej z wyżej wspomnianych ustaw działacze PZŻ pilnie dbali, by aby ich związek umacniał się w pozycji wykonawcy i beneficjenta wydawania patentów (szkolenia i egzaminowania też, ale skupmy się na samym wydawaniu kwitów). Czemu ci działacze tak czynili, jeżeli powierzone czynności z dziedziny administracji publicznej (np. wydawanie patentów) są tak upierdliwe i niepotrzebne związkowi jak twierdzisz?
Pamiętam też, że jedyna sprawa o którą w kwestii wydawania kwitów działacze PZŻ walczyli - to maksymalnie wysokie opłaty za tą czynność. Czemu tak czynili - nie trzeba mi tłumaczyć...

Zbieraj napisał(a):
pierdupierdu napisał(a):
"Odpowiednio zabezpieczone archiwum" przechowujące dane na temat mojego kwita sternika mieści się w pożółkłym skoroszycie na górnej półce w drugim regale od okna w pokoiku niejakiego Batko, w Gdyni.
Znowu mówimy o różnych rzeczach. Ja o PZŻ, Ty o POZŻ. Nie ważne czy te firmy graja w jednej drużynie każda w innej. Są to dwie różne firmy.

Owszem - patenty wydaje PZŻ i to właśnie PZŻ powinien z litery każdej z trzech wymienionych wcześniej ustaw zajmować się ewidencją patentów.
Tymczasem jedyny ślad po wydanym mi onegdaj przez PZŻ kwicie znajdował się w pożółkłym skoroszycie u pana Batki, w całkiem przecież odrębnym stowarzyszeniu o nazwie POZŻ.
Tyle mam do powiedzenia na temat kosztów tego co określiłeś słowami: "o czym użytkownik patentu nie wie: utrzymywanie zabezpieczonego odpowiednio archiwum i konieczność przechowywania tego przez 20 czy może nawet więcej lat, co nakazują inne, zupełnie nie żeglarskie przepisy".

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2012, o 06:36 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Kuracent napisał(a):
Moim zdaniem nowa propozycja znacznie poszerzyłaby dostęp do żeglarstwa i wiele osób nie płakałoby, że ma nieco mniejsze uprawnienia. W końcu na Bałtyku nie ma to znaczenia.

Bez próby przebicia się przez pięć stron wątku...
A gdzie pytanie po jaką cholerę jakiś tam sternik morski istnieje? Masz jacht, kupiłeś sobie, ktoś ci go dał to se płyń. Zdałeś egzamin, jeden obowiązkowy i niezbędny ze znajomości przepisów, to se płyń.
Jak komuś marzy się czapka z kapustą niech se robi stopnie jakie chce, według zasad jakie uzna za konieczne. A to tylko jak on chce lub ten co mu ma jacht dać ma, od niego wymagać będzie. Amen.



Za ten post autor Były_User 934585 otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2012, o 11:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
Kuracent napisał(a):
Wymaganie pływów na morsa nakręca trochę koniunkurę na rejsy pływowe, najczęściej w okolicach Amsterdamu.

Nie widzę przeciwwskazań. Amsterdam ma jeszcze kilka innych zalet poza pływami :lol:

_________________
Olek Kwaśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2012, o 22:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3591
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Olek napisał(a):
Amsterdam ma jeszcze kilka innych zalet poza pływami
Kopenhaga ze swoją Christianią jest dużoooo lepsza (nie koniecznie żeglarsko).
:-)


Załączniki:
christiania_table.jpg
christiania_table.jpg [ 40.84 KiB | Przeglądane 3322 razy ]

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 paź 2012, o 22:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Ech, Mauretańsko-Marokańskie pogranicze :DD


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2012, o 13:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Olek napisał(a):
Kuracent napisał(a):
Wymaganie pływów na morsa nakręca trochę koniunkurę na rejsy pływowe, najczęściej w okolicach Amsterdamu.

Nie widzę przeciwwskazań. Amsterdam ma jeszcze kilka innych zalet poza pływami :lol:


I dlatego spośród najbliższych portów pływowych firmy żeglarskie wybierają Amsterdam do wahadłowych rejsów stażowych na morsa.

Można powiedzieć, że obecne wymogi stażowe powodują, że wielu polskich żeglarzy schodzi na złą drogę w czerwonej dzielnicy czy kawiarenkach.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 paź 2012, o 13:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Kuracent napisał(a):
wielu polskich żeglarzy schodzi na złą drogę w czerwonej dzielnicy czy kawiarenkach.
Ale za to mniejszość nie schodzi na złę drogę tylko na psy i to w bardzo porządnych dzielnicach. :lol: :lol: :lol:
viewtopic.php?f=39&t=12844

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 paź 2012, o 22:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
Maar napisał(a):
Kopenhaga ze swoją Christianią jest dużoooo lepsza

O! te czerwone z tyłu! polecam :cool:

_________________
Olek Kwaśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL