Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 27 kwi 2024, o 20:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 gru 2012, o 21:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Bardzo przepraszam moich Fanów, że nie będę przez bardzo krótką chwilę w porównaniu do istnienia wszechświata pisał tutaj.

Gdyby osoba bez patentu siedziała cicho - nie byłoby problemu.
Gdyby nie była Moderatorką i/lub Administratorką, nie byłoby problemu.

Ale pisanie w stylu: 'poprawiłeś się' do żeglarza, który musiał podejmować mnóstwo decyzji. Być gotowym na obronę ich przed Izbą Morską. Gdyby cokolwiek stało się. To wszystko jest nie do przyjęcia. Bo to nie jest jakiś troll. To jest MODERATOR. Ludzie mogą myśleć, że MODERATOR ma rację. To jest poniżej mojej godności.

Marek, znasz mój numer. Napisz kiedyś tam SMSa, gdy już Narcyza nie będzie Moderatorką.

Obiecuję, że jak już tam kiedyś Narcyza nie będzie Moderatorką/Administratorką to coś tam kiedyś napiszę. Ale coraz bardziej wchodzę w inne miejsca. Na zupełnie innym Forum Moderator bardzo miło mnie przyjął i napisał publicznie, że jestem zbyt mało aktywny. Czyli jednak istnieją mili Moderatorzy dla mnie. Czyż mógłbym odmówić Im pisania, skoro czekają na wzrost mojej aktywności?

Uwaga: nie będę czytał odpowiedzi, ponieważ jedyną rzeczą, na którą czekam jest SMS od Marka, że Narcyza nie jest Moderatorką/Administratorką.

A! I jest jeszcze jedna opcja: Narcyza zdobędzie kiedyś tam (za kilka czy kilkanaście lat) - sternika jachtowego.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 21:14 

Dołączył(a): 26 kwi 2009, o 11:25
Posty: 363
Podziękował : 77
Otrzymał podziękowań: 32
Kuracent napisał(a):
Bardzo przepraszam moich Fanów,

Boże....Ty NAPRAWDĘ w to wierzysz!!!!!!!









choć w sumie... w oglądanie Baby z Wąsem też swego czasu przychodziły tłumy.

pees: zapomniałeś tupnąć ze złości,rzucić łopatką i się rozszlochać

_________________
Aga_gagaa_


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 21:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
gagaa_ napisał(a):
Kuracent napisał(a):
Bardzo przepraszam moich Fanów,

Boże....Ty NAPRAWDĘ w to wierzysz!!!!!!!









choć w sumie... w oglądanie Baby z Wąsem też swego czasu przychodziły tłumy.

pees: zapomniałeś tupnąć ze złości,rzucić łopatką i się rozszlochać


Ale ja nie przestaje pisać. Wręcz przeciwnie! Będę pisał o wiele więcej. Na absolutnie wszystkich Forach, Grupach Żeglarskich itd. Jedyny warunek: Osoby bez patentu nie są Moderatorami/Administratorami. Czyli na wszystkich Forach poza zegluj.net. A jest ich bardzo wiele. Czyli także na zegluj.net za krótką chwilę.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 21:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Kuracent napisał(a):
To jest poniżej mojej godności.

Moim zdaniem strasznie się mylisz. Bo nie ma takiej rzeczy...

Kuracent napisał(a):
Uwaga: nie będę czytał odpowiedzi, ponieważ jedyną rzeczą, na którą czekam jest SMS od Marka, że Narcyza nie jest Moderatorką/Administratorką.

Złamanie tej godnej, ambitnej, męskiej deklaracji zajęło Kuracentowi aż 12 minut.
Szybko umiera nadzieja... :/

Kuracent napisał(a):
Marek, znasz mój numer. Napisz kiedyś tam SMSa, gdy już Narcyza nie będzie Moderatorką.

Marek, cokolwiek będzie - nie pisz tego SMS-a, plisssss! :-x

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 21:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Andrzeju...

W jednym się z Tobą zgadzam. Bardzo łatwo jest oceniać, ludzie z towarzystwa korsarzowego bardzo bardzo bardzo łatwo oceniają innych. Sama pamiętam czasy kiedy byłam totalnie tępiona i ile to razy płakałam z tego powodu. W sumie dużo mi pomogłeś wtedy ;) Śmieszne może Wam się to wyda ale jak zalogowałam się na forum to Andrzej był dla mnie takim guru żeglarskim ;) Oczywiście wtedy go jeszcze nie znałam ;)

Bardzo łatwo się ocenia jak samemu się za coś nie odpowiada. Inne człowiek podejmuje decyzje kiedy musi za swoje działanie wziąć na siebie pełną odpowiedzialność prawną, podbić się pieczątką pod orzeczeniem, pod decyzją, pod zaplanowanym planem leczenia. Szczególnie jeśli w grę wchodzi człowiek! To tak jak asystentka stomatologiczna mówi lekarzowi że ona mu nie zarobi jakiegoś materiału bo go jest mało.. tylko inny... Tylko za powikłania odnośnie skutków działania tego leku prawnie to nie ona odpowiada więc jakim prawem próbuje podejmować decyzje?... tak samo w kwestii kapitanowania- ktoś kto nie ma uprawnień nie powinien podważać decyzji osoby z uprawnieniami która prawnie odpowiada za swoje czyny np. na morzu.

Żeby było jasne ja Cię Andrzeju podziwiam. Mimo braku "idealnej" wiedzy jesteś wstanie wziąć odpowiedzialność za innych ludzi i można mówić dużo ale fakt ten sam w sobie działa na Twoją korzyść.

teraz i na mnie mogą krzyczeć;) w sumie ja już zaaklimatyzowana jestem ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 22:23 
nikt na Ciebie nie będzie krzyczeć, nie licz na to :-)

Zdaje się Andrzej i Narcyza nie są na morzu, nie są razem i nie łączy ich żaden stosunek pracy/służbowy/odpowiedzialności ani żaden inny. Każde z nich ma prawo mieć swoje zdanie i nie muszą się słuchać wzajemnie. Analogia z medycyną jest jakoś zupełnie nietrafiona..
Forum też nie musi wysłuchiwać ich wzajemnych pretensji, prawda?
Napisałem w sąsiednim wątku co o tym wszystkim myślę. Stanowisko i zachowanie Andrzeja przy całej mojej sympatii dla niego też mi się nie podoba.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 22:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Kuracent napisał(a):
Ale ja nie przestaje pisać. Wręcz przeciwnie! Będę pisał o wiele więcej. (...) Czyli także na zegluj.net (...) .


Narcyza - przeproście się bo to będzie tragedia ;-)))
Pzdr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 23:04 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Gdyby tak abstrachowac sie od focha Andrzejowego, a sprobowac zrozumiec istote problemu, do mozna dojrzec jednak jakis maly dymek bedacy byc moze powodem wiekszego pozaru.
Faktem jest, ze Andrzej jest druga znana mi osoba, ktora zrezygnowala z tego forum przez Narcyze. Faktem jest, ze ta pierwsza osoba jest zajebistym zeglarzem (jakim zeglarzem jest Andrzej nie wiem) i potrafi wniesc duzo merytorycznej tresci na forumzeglarskim. Faktem jest, ze z ust Narcyzy nie zauwazylem merytoryczno-zeglarskich wypowiedzi. Zauwazam duzo "towarzyskiego" sarkazmu, nawet widzialem podobnego focha do kuracentowych, zauwazam duzo offtopow i duzo rozjezdzajacego watki gadania o niczym. Czasem widoczna jest arogancja i otwarte wyrazanie antpatii.
W sumie czlowiek jak czlowiek - nikomu nic do tego. Problemem jest faktycznie funcja moderatorska. Niezaleznie od teho chcecie tego czy nie, moderator zawsze odbierany jest inaczej niz zwykly user. Udawanie, ze problemu nie ma jest smieszne. Chowanie sie za pyskujaca grupa obroncow jest typowe i tez nie zacheca do pozytywnego odbioru calosci. Raz, drugi trzeci.. potem sie uslyszy komentarz o twa... najpierw sie go zignoruje, potem sie sprobuje obronic udajac, ze nic takiego nie istnieje... znowu pyskowki w obronie "swojego", znowu niby publiczna wygrana... tylko znowu minus jeden czy piecioro uzytkownikow... W imie czego?
Czy rzeczywiscie Narcyza jest merytorycznym i bezstronnym moderatorem? Czy rzeczywiscie musi nim byc z racji jakosci swojej pracy dla forum, a nie towarzyskiego charakteru swoich znajomosci?
Dla mnie moderatorem (czyli autorytetem forumowo-zeglarskim) jest Kefas, Mariusz Główka, Maar, Kolos i td. Autorytetami żeglarskimi są Zbieraj, Jeanneau, Waliant, M@rek i td.
Czy Narcyza z racji tylko zielonego koloru na taki zasluzy? Moze.. Gdy choc troche zacznie pisac o zeglarstwie. Albo gdy choc czasem jej dzialania moderatorskie beda obiektywne, widoczne i pozytywnie odbierane przez uzytkownikow dla ktorych to forum jest stworzone.
Narazie wygonila dwojke zeglarzy z forum.

Oczywiscie najprosciej rozwiazac poruszane przeze mnie problemy w sposob zwyczajny: rzucic sie z pyskowka, wskazac moje miejsce w szeregu i ustosunkowac sie merytorycznie do wszystkich moich literowek.

A przeciez wystarczyloby pojsc za rada Kocura i zwyczjnie przeprosic tych kilka osob, ktore sie urazilo. Wystarczyloby w przyszlosci nie liczyc na bezwgledne wsparcie kumpli forumowyc, tlko nie doprowadzac jako moderator do konfliktow. Wystatczyloby poprostu zdawac sobie sprawe z wagi powierzonej funkcji na forum i probowac dostosowywac poziom swojego sarkazmu do tego, albo poprosic o uwolnienie od tego trudnego moderatorskiego obowiazku. Chyba ze nie ma takiej potrzebu: koledzy i tak obronia przed tymi strasznymi, wiecznie majacymi pretensje userami.
Pod rozwagę...



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 5: Jaromir, Koma5, piotr6, Wojciech, Zuzanna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 23:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
plitkin napisał(a):
Gdyby tak abstrachowac sie od focha Andrzejowego, a sprobowac zrozumiec istote problemu, do mozna dojrzec jednak jakis maly dymek bedacy byc moze powodem wiekszego pozaru.
Faktem jest, ze Andrzej jest druga znana mi osoba, ktora zrezygnowala z tego forum przez Narcyze. Faktem jest, ze ta pierwsza osoba jest zajebistym zeglarzem (jakim zeglarzem jest Andrzej nie wiem) i potrafi wniesc duzo merytorycznej tresci na forumzeglarskim. Faktem jest, ze z ust Narcyzy nie zauwazylem merytoryczno-zeglarskich wypowiedzi. Zauwazam duzo "towarzyskiego" sarkazmu, nawet widzialem podobnego focha do kuracentowych, zauwazam duzo offtopow i duzo rozjezdzajacego watki gadania o niczym. Czasem widoczna jest arogancja i otwarte wyrazanie antpatii.
W sumie czlowiek jak czlowiek - nikomu nic do tego. Problemem jest faktycznie funcja moderatorska. Niezaleznie od teho chcecie tego czy nie, moderator zawsze odbierany jest inaczej niz zwykly user. Udawanie, ze problemu nie ma jest smieszne. Chowanie sie za pyskujaca grupa obroncow jest typowe i tez nie zacheca do pozytywnego odbioru calosci. Raz, drugi trzeci.. potem sie uslyszy komentarz o twa... najpierw sie go zignoruje, potem sie sprobuje obronic udajac, ze nic takiego nie istnieje... znowu pyskowki w obronie "swojego", znowu niby publiczna wygrana... tylko znowu minus jeden czy piecioro uzytkownikow... W imie czego?
Czy rzeczywiscie Narcyza jest merytorycznym i bezstronnym moderatorem? Czy rzeczywiscie musi nim byc z racji jakosci swojej pracy dla forum, a nie towarzyskiego charakteru swoich znajomosci?
Dla mnie moderatorem (czyli autorytetem forumowo-zeglarskim) jest Kefas, Mariusz Główka, Maar, Kolos i td. Autorytetami żeglarskimi są Zbieraj, Jeanneau, Waliant, M@rek i td.
Czy Narcyza z racji tylko zielonego koloru na taki zasluzy? Moze.. Gdy choc troche zacznie pisac o zeglarstwie. Albo gdy choc czasem jej dzialania moderatorskie beda obiektywne, widoczne i pozytywnie odbierane przez uzytkownikow dla ktorych to forum jest stworzone.
Narazie wygonila dwojke zeglarzy z forum.

Oczywiscie najprosciej rozwiazac poruszane przeze mnie problemy w sposob zwyczajny: rzucic sie z pyskowka, wskazac moje miejsce w szeregu i ustosunkowac sie merytorycznie do wszystkich moich literowek.

A przeciez wystarczyloby pojsc za rada Kocura i zwyczjnie przeprosic tych kilka osob, ktore sie urazilo. Wystarczyloby w przyszlosci nie liczyc na bezwgledne wsparcie kumpli forumowyc, tlko nie doprowadzac jako moderator do konfliktow. Wystatczyloby poprostu zdawac sobie sprawe z wagi powierzonej funkcji na forum i probowac dostosowywac poziom swojego sarkazmu do tego, albo poprosic o uwolnienie od tego trudnego moderatorskiego obowiazku. Chyba ze nie ma takiej potrzebu: koledzy i tak obronia przed tymi strasznymi, wiecznie majacymi pretensje userami.
Pod rozwagę...


A ja proszę moderatorów by na tym swoim forum moderatorskim to przegłosowali i coś z tym zrobili! Bo ja tez znam kilka takich osób i nawet dodam że sama do nich należę. więc to jest na pewno więcej niż 2 osoby.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 23:34 

Dołączył(a): 26 kwi 2009, o 11:25
Posty: 363
Podziękował : 77
Otrzymał podziękowań: 32
Plitkin, ja się nawet z Tobą zgodzę i kwestii osób-autorytetów i jakości wypowiedzi i zasadności dyskusji na kilka poruszonych przez Ciebie tematów . Niekoniecznie w kwestii znaku równości miedzy byciem moderatorem a byciem autorytetem.

Ale już wersja pt: ONA albo JA jest dla mnie kompletnie nie do przyjęcia, argument opierający się na braku patentu też. Tym bardziej że trzy miesiące temu gdy to Narcyza zakasała rękawy i pracowała z kurcentowej łódce to że ma dziewczyna taki sposób bycia jaki ma, taką wiedzę jaką ma i taki kolor nicka z uprawnieniami jaki ma jakoś Kuracentowi nie przeszkadzało.
Nikt nie twierdzi, że nie a problemu- on się już jakiś czas sączy między wierszami- tylko ze dla mnie jest to sprawa do załatwienia przede wszystkim wśród " szefostwa" a jeżeli decyzje (lub ich brak) odbierane są jako kolesiostwo na dłuższą metę dobrze forumowi nie służy.
Na pewno nie zaszkodzi gdy:
plitkin napisał(a):
dzialania moderatorskie beda obiektywne, widoczne i pozytywnie odbierane przez uzytkownikow dla ktorych to forum jest stworzone

jak słusznie ująłeś i z tym zgadzam się w pełni

niemniej ta dyskusja nie powinna się zaczynać od focha i szantażu pt. "Ona albo ja"

_________________
Aga_gagaa_



Za ten post autor gagaa_ otrzymał podziękowania - 4: Jaromir, Milena, plitkin, Zuzanna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 23:47 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
gagaa_ napisał(a):
Plitkin, ja się nawet z Tobą zgodzę i kwestii osób-autorytetów i jakości wypowiedzi i zasadności dyskusji na kilka poruszonych przez Ciebie tematów . Niekoniecznie w kwestii znaku równości miedzy byciem moderatorem a byciem autorytetem.

Ale już wersja pt: ONA albo JA jest dla mnie kompletnie nie do przyjęcia, argument opierający się na braku patentu też. Tym bardziej że trzy miesiące temu gdy to Narcyza zakasała rękawy i pracowała z kurcentowej łódce to że ma dziewczyna taki sposób bycia jaki ma, taką wiedzę jaką ma i taki kolor nicka z uprawnieniami jaki ma jakoś Kuracentowi nie przeszkadzało.
Nikt nie twierdzi, że nie a problemu- on się już jakiś czas sączy między wierszami- tylko ze dla mnie jest to sprawa do załatwienia przede wszystkim wśród " szefostwa" a jeżeli decyzje (lub ich brak) odbierane są jako kolesiostwo na dłuższą metę dobrze forumowi nie służy.
Na pewno nie zaszkodzi gdy:
plitkin napisał(a):
dzialania moderatorskie beda obiektywne, widoczne i pozytywnie odbierane przez uzytkownikow dla ktorych to forum jest stworzone

jak słusznie ująłęś i z tym zgadzam się w pełni są podstawą

niemniej ta dyskusja nie powinna się zaczynać od focha i szantażu pt. "Ona albo ja"


Absolutnie sie zgadzam. Dlatego w pierszym zdaniu odlaczylem sie od focha Andrzeja. Dla mnie dzialania Kuracenta sa przejaskrawione i zbyt... emocjonalne.
Niemniej, po przemysleniu uwazam, ze dobrze, ze to zrobil. Daje to nam powod do dyskusji i wyrazenia opinii, ktore byc moze od dawna gdzies sie tam chowaja. Moze to i lepiej jezeli ta nietypowa reakcja Kuracenta spowoduje, ze nie odejda po cichi kolejne kilka osob? Moze admini czy inni modowie potrzebuja zobaczyc reakcje ludzi? A moze sama Narcyza tego potrzebuje? Kto wie... Nikt nie jest nieomylny.
Choc totalnie nie popieram formy wylewania zali przez Kuracenta, to przyznac musze, ze rozpoczal On w ten sposob jakastam dyskusje. Czasem tak bywa, ze np. dziecko ucieknie z domu - strasznie glupie dzialanie, ale dopiero taki "kop" otwiera rodzicom oczy na powage problemow, ktore wczesniej zbywaly usmiechem. Dzialania Andrzeja czesto przyjmuje z przymrozeniem oka, choc napewno szczerosci i otwartosci tym dzialaniom nogdy zarzucic nie moge.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2012, o 23:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
W zasadzie, jako że prywatnie Narcyzę lubię, nie zamierzałem się wypowiadać, żeby nie dawać argumentów zwolennikom teorii o TWA, ale jednak plitkin mnie swoim postem sprowokował.
plitkin napisał(a):
Faktem jest, ze z ust Narcyzy nie zauwazylem merytoryczno-zeglarskich wypowiedzi.

Nie chciałeś, to nie zauważyłeś. Nie wypowiadała się np. na temat nawigacji terestrycznej, ale dzieliła się wiedzą o regatach, pływaniu po Zalewie, po morzu na Zawiasach czy innych Pogoriach, drobnych naprawach na łódce (w tym kuracentowej), strojach żeglarskich, kambuzie, mógłbym tak długo wymieniać.
plitkin napisał(a):
Narazie wygonila dwojke zeglarzy z forum.

Popatrz na to w ten sposób. Dwóch ludzi strzeliło focha, a jako wygodny pretekst wybrali sobie kontrowersyjną Narcyzę. Prawdopodobieństwo, że nie znaleźli by sobie innego powodu jest nikłe. Wielokrotnie wcześniej wypowiadali się o forum negatywnie.
No i ten argument o braku patentu - czytałeś w życiu większy idiotyzm? :/
plitkin napisał(a):
Oczywiscie najprosciej rozwiazac poruszane przeze mnie problemy w sposob zwyczajny: (...)i ustosunkowac sie merytorycznie do wszystkich moich literowek.

Z tym akurat łatwo sobie poradzisz - przestań je robić ;)

Zaznaczam przy tym, że wisi mi, czy Narcyza będzie modem czy nie. Ale, na fali krytyki, nie należy popadać w przesadę, czego nie uniknąłeś, niestety. A szkoda, bo pamiętam, że byłeś często głosem rozsądku w różnych pyskówkach. Tym razem odebrałem Twój post jako dolewanie oliwy do ognia.
Bez urazy i pod rozwagę :)

PS. Przeczytałem kolejne posty, ale nie zmieniają mojego stanowiska, dlatego pozostawiam niniejszy bez zmian.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 00:11 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
viewtopic.php?f=3&t=13336&start=210

proponuję przeczytać ostatnie posty w tym wątku .

Brak patentu nie ma żadnego znaczenia ,zgadzam się z Colonelem ,który gdzieś napisał ,że moderator powinien postępować etycznie . Ja bym napisał ,że powinien mieć klasę .Narcyzie już dawno jej zabrakło.
Pomijam fakt ,że została złapana na kłamstwie z którego nie chciał się wycofać . Jak dla mnie post Plitkina jest niezmiernie wyważony i nie zgodzę się z Sąsiadem. Co do merytoryczności postów Pani Moderator się nie odnoszę -nie interesują mnie jak i osoba

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 00:21 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Sąsiad, dobrze ze piszesz. Nie aspiruje o jedynie sluszne zdanie, bo takie ma tylko Kuracent i (prowokacyjnie/zartobliwie) Narcyza. Napisalem tez w swoim pierwszym poscie: Narcyza czlowiek jak czlowiek, nie widze wiekszego problemu z Jej osoba. Problem widze z funkcja moderatorska pelniona przez Nia.

Nie jestem pewny czy znasz tez druga osobe o ktorej mowie. W kazdym razie nie mozesz jej zarzucic wielokrotnych negatywnych wypowiedzi o forum. Przynajmnij ja takowych nie slyszalem i nie widzialem :mrgreen: A moze myslisz o jakiwjs osobie trzeciej? Nie wiem...

Co do idiotyzmu: mnie tez rozbawil argument Kuracenta o patentach. Staralem sie odrazu od tego abstrahowac, co byc moze niewyraznie (bo z literowka) napisalem w pierwszym zdaniu.

A Narcyza jak Narcyza: dla mnie zwykly czlowiek nie lepszy i nie gorszy od innych. Jako mod natomiast jest wyjakowo kontrowersyjna imho.

Aha: zapomnialem o uniwersalnym Zgrzybusiu, ktory jest zajebistym zeglarzem, rozsadnym modem i duzym autorytetem dla mnie. Takie osoby majace status vipa czy moda sa wartoscia dla forum. Takie osoby jak Narcyza i Kuracent jako uzytkownicy moga byc ogromna wartoscia dla forum, a jako modzi - pozabijalbym obydwoje!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 00:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
I w ten oto prosty sposób osiągnęliśmy konsensus :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 00:30 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
W czym problem ,zdaje się że Narcyza napisała, że jej "moderowanie dynda" (cytuję z pamięci)

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 00:32 

Dołączył(a): 26 kwi 2009, o 11:25
Posty: 363
Podziękował : 77
Otrzymał podziękowań: 32
plitkin napisał(a):
.
Niemniej, po przemysleniu uwazam, ze dobrze, ze to zrobil.

tu mamy protokół rozbieżności
źle się stało
abstrahując od osoby Narcyzy:
spory między ludzmi bywają krótsze lub dłuższe- taki lajf, co ma teraz zrobić " góra" losować?? czy czekać do następnego szantażyku
Poza tym pisząc że jest OK mleko się rozlało ale będzie z tego korzyść napędzasz frustrata (tak oceniam takie zachowania jakie były zademonstrowane) zaraz będzie bełkot o merotyroczności akcentów krytycznych czy jakaś inna ideologia
Gdyby Kuracent napisał np" mam spór z moderatorem- zgłosiłem poprosiłem o mediację/decyzje/ruch/cokolwiek i nic to nie dało - dlatego nie widzę sens w pianiu - spoko
Histerycze zachowania natomiast są nie do przyjęcia - to sytuacja nie gdy dzieciak ucieka z domu ale gdy próbuje wywrzeć presje strasząc ze ucieknie.
Kuracent nie rozpoczął żadnej dyskusji - spróbował wciągnąć wszystkich użytkowników w swój prywatny konflikt uważając że aureola jego wielkość tłumaczy takie zachowanie.
plitkin napisał(a):
.Dzialania Andrzeja czesto przyjmuje z przymrozeniem oka, choc napewno szczerosci i otwartosci tym dzialaniom nogdy zarzucic nie moge.

a ja niestety widze w tym taką dość powszechną odmianę choroby zwanej kapitańskiem syndromem heliocentryzmu

W nawiazaniu do persolaniów:
pytanie czy to spór Kuracent- Narcyza czy mod-użytkownik?
Ciekawe czy Maar otrzymywał do tej pory jakiekolwiek sygnały dotyczące pracy włożonej przez Narcyzę?? Tak jak pisałam jak sie lubili i Narcyza na łódce Kuracenta coś robiła było cacy- a w persolnalne spory nie wchodzę.
Sądy "koleżeńskie" mnie nie interesują, zasada "siła złego na jednego"... bo ktoś się zirytował bardziej na kontrowersyjną i przez kogoś tam nielubianą osobę-też nie. Jak kogoś nie lubie to albo unikam albo o tym mówię samodzielnie a nie wymachuję kordzikiem zza pleców kogoś trzeciego.
IMO - MODERATORZY NIE MUSZĄ BYĆ AUTORYTETAMI mają pilnować porządku i przyjętych zasad, dbać np.o " czystość" wątków. M@rek, Waliant, Zbieraj nie są tu moderatorami choć mają być może najwięcej do powiedzenia. Więc argument o konieczności posiadania kompetencji jest żaden.
Osobną kwestią jest czy etycznym jest jakiekolwiek ingerowanie moda w posty osób z którymi coś tam prywatnie jest nie bardzo - moim zdaniem- nie i to nawet jeżeli taka ingerencja byłaby uzasadniona. Prowadzi to tylko do eskalacji konfliktów.

_________________
Aga_gagaa_



Za ten post autor gagaa_ otrzymał podziękowania - 2: junak73, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 00:51 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Gagaa_, zdziwisz sie, ale zgadzam sie prawie ze wszystkim o czym piszesz.

Moze poza nakwazniejszym: moderator imho musi byc autorytetem. Niekoniecznie zeglarskim, moze byc moderatorskim. Ale moderator nie powinien pisac, ze mu moderatorstwo zwisa czy dynda, bo jaka jest wartosc takiej moderacji? Moderator nie powinien pyskowac z innymi uzytkownikami uzywajac sformulowan za jakie inny user dostalby ostrzezenie. Moderator nie powinien miec "w dooopie" uzytkownikow i otwarcie o tym pisac. Moderator nie powinien swoich prywatnych nienawisci wylewac na forum (watek zalinkowany przez Piotra tutaj). To wszystko powoduje brak autorytetu takiego moderatora w oczach uzytkownikow. Nie musi to byc autorytet stricte zeglarski, wystarczy banalny, ludzki. Taki moderator jest swego rodzaju reprezentacja ideologii i zasad forum. A zasada "w doopie mam twoje zdanie" chyba nie jest najlepsza wizytowka dla naszego wspolnego miejca wymiany pogladow.

Tymbardziej nie widze problemu skoro tak jak pisze Piptr moderowanie Narcyzie dynda. Gdyby podpuszczala Kuracenta jako zwykly uzytkownik - pewnie problemu by nie bylo i pewnie nawet czasem bysmy razem popodpuszczali Andrzeja gdyby w przyplywie emocji ponioslo Go zabardzo w inspiracjach do nowych watkow.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: gagaa_, Zuzanna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 00:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
gagaa_ napisał(a):
pytanie czy to spór Kuracent- Narcyza czy mod-użytkownik

Zdumiewajacym jest, ze niektorzy pilnie usiluja zredukowac afere wlasnie do konfliktu osobowego.
Bozyszcze wszystkich forumowych jajcarzy, tragikomiczna postac Kuracenta zniknac z FZ nie moze, bo gdzie znalezc latwiejsza ofiare i lepsza okazje do dowcipnych komentarzy na tematy wszelakie ?
Potem wystarczy poklepac po plecach i nawet najwieksze okrucienstwo zostanie przelkniete, czesto z podziekowaniem... I mozna zabawy i igraszki zaczynac od nowa, gwoli powszechnej uciesze.
Kuracenta stworzylismy sobie sami, kolektywnie, masowo i radosnie - nie widze najmniejszego sensu, ani powodu do imiennego mieszania do tego innych, piszacych, co mysla.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 2: LukasJ, sailornine
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 01:00 

Dołączył(a): 26 kwi 2009, o 11:25
Posty: 363
Podziękował : 77
Otrzymał podziękowań: 32
plitkin napisał(a):
autorytetem. Niekoniecznie zeglarskim, moze byc moderatorskim.

ooooo to to
Tak naprawdę tylko w ten sposób można budować "jakość" i nie odstraszać tych, których warto czytać. Inaczej ( uwaga będę kasandryczyć! ) ale forum zginie jak zginęły precle.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Catz napisał(a):
gagaa_ napisał(a):
pytanie czy to spór Kuracent- Narcyza czy mod-użytkownik

Zdumiewajacym jest, ze niektorzy pilnie usiluja zredukowac afere wlasnie do konfliktu osobowego.
Bozyszcze wszystkich forumowych jajcarzy, tragikomiczna postac Kuracenta zniknac z FZ nie moze, bo gdzie znalezc latwiejsza ofiare i lepsza okazje do dowcipnych komentarzy na tematy wszelakie ?
Potem wystarczy poklepac po plecach i nawet najwieksze okrucienstwo zostanie przelkniete, czesto z podziekowaniem... I mozna zabawy i igraszki zaczynac od nowa, gwoli powszechnej uciesze.
Kuracenta stworzylismy sobie sami, kolektywnie, masowo i radosnie - nie widze najmniejszego sensu, ani powodu do imiennego mieszania do tego innych, piszacych, co mysla.
Catz

Kocie :evil: mnie to proszę Cię uprzejmie nie mieszaj- mnie Kuracent nigdy nie bawił i nie cieszył- może mam jakieś wypaczone poczucie humory, różowości takoż- raczej przerażają...
Ja jej nie redukuje do żadnego poziomu ale wiem sama po sobie że jak mi ktos na odcisk prywatnie naciśnie to niestety- zionę nienawiścią ( zdażało się także publicznie). Fakty sa jakie są niedawni kumple z łódki nagle walczą na łopatki wiaderka z piaskownicy.

_________________
Aga_gagaa_



Za ten post autor gagaa_ otrzymał podziękowania - 2: Jaromir, plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 01:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11654
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3891
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
gagaa_ napisał(a):
Tak naprawdę tylko w ten sposób można budować "jakość" i nie odstraszać tych, których warto czytać. Inaczej ( uwaga będę kasandryczyć! ) ale forum zginie jak zginęły precle.


A można po prostu nie czytać. Pewnych osób, pewnych wątków...
Wiem, wiem, nawet mi to nie zawsze się udaje, ale nie można się tak bez walki poddawać ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 01:17 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
waliant napisał(a):

A można po prostu nie czytać. Pewnych osób, pewnych wątków...


W gruncie rzeczy Andrzej doszedl do takiego samego, tylko nieco zmodyfikowanego wniosku: "pewnych for"...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 01:18 

Dołączył(a): 26 kwi 2009, o 11:25
Posty: 363
Podziękował : 77
Otrzymał podziękowań: 32
waliant napisał(a):

A można po prostu nie czytać. Pewnych osób, pewnych wątków...
Wiem, wiem, nawet mi to nie zawsze się udaje, ale nie można się tak bez walki poddawać ;)

Równie dobrze można w ogóle nie wchodzić na foruma- i tak robiłam jakiś czas całkiem niedawno w trakcie personalnych naparzanek w niemal każdym wątku jaki zechciało mi się poczytać.
Ostatnio zaglądam dla Vądę Globa i komentarzy co mądrzejszych i uczonych w piśmie na ten temat ... no i nieustająco poczytać Janusza. Traf chciał że mam dziś nieco czasu.... i żadnej fajnej książki do poczytania :(

_________________
Aga_gagaa_


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 01:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11654
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3891
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
waliant napisał(a):

A można po prostu nie czytać. Pewnych osób, pewnych wątków...


W gruncie rzeczy Andrzej doszedl do takiego samego, tylko nieco zmodyfikowanego wniosku: "pewnych for"...


I może to jest już wniosek przesadzony, zbyt daleko idący...
:)

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

gagaa_ napisał(a):
Traf chciał że mam dziś nieco czasu.... i żadnej fajnej książki do poczytania :(


Polecam "Galeony wojny" Jacka Komudy. Książka dość dziwna, ale żeglarsko dobra. Poza tym krew się leje strumieniami ;) a opinia o Gdańsku z XVII wieku jest strasznie dołująca.
Poza tym zachęca do odwiedzenia Stilo, gdzie nie byłem już ładnych parę lat.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 09:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
A ja tam się cieszę, nie wnikam w kwestie moderatorskie, ale nareszcie poszedł sobie troll.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...



Za ten post autor skipbulba otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 13:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2021
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 935
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
Kuracent napisał(a):
Bardzo przepraszam moich Fanów,

Rozumiem skipbulbo, że to nie było do Ciebie :lol: :lol: :lol:

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 13:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11654
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1630
Otrzymał podziękowań: 3891
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
skipbulba napisał(a):
A ja tam się cieszę, nie wnikam w kwestie moderatorskie, ale nareszcie poszedł sobie troll.


Wierzysz w to? ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Narjess
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 13:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
waliant napisał(a):
Wierzysz w to? ;)
łudzę się nadzieją :)

damit napisał(a):
Kuracent napisał(a):
Bardzo przepraszam moich Fanów,

Rozumiem skipbulbo, że to nie było do Ciebie :lol: :lol: :lol:


nie, zdecydowanie nie.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 14:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
skipbulba napisał(a):
waliant napisał(a):
Wierzysz w to? ;)
łudzę się nadzieją :)
Był kiedyś taki facet, z zawodu kompozytor. Nazywał się Moniuszko.
Tenże Moniuszko napisał operę pt. "Halka".
W tej operze był facet pt. Jontek.
Ten Jontek śpiewał szantę: "I ty mu wierzysz, biedna dziewczyno".

Ciekawe, skąd Moniuszko znał Skipcia? :lol:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2012, o 16:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
gagaa_ napisał(a):
mnie to proszę Cię uprzejmie nie mieszaj-

Zapewniam, ze w nic nikogo nie mieszam.
Odwrotnie wrecz! ;)
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL