Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 02:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 mar 2013, o 16:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Nie chciałbym być w Waszej skórze, jeśli traficie na Michała z Izby Morskiej, jeśli nie prowadzilście Dziennika. W życiu prywatnym to niezwykle sympatyczny, dowcipny człowiek. Ale w todze, jako Przewodniczący Izby Morskiej nie zostawi na Was suchej nitki, jeśli okażę się, że nie przestrzegaliście DPM.

Chcecie, czy nie! Musicie prowadzić przy ultra-długich rejsach np. z przebiegmi od portu A do B np. 400Nm coś w rodzaju pamiętnika. I teraz pytanie: wolicie logbook RYĄ, Kasi Szareckiej, SAJ? A może Dziennik Jachtowy PZŻ? Moim zdaniem tylko cena 11 PLN przemawia za tym ostatnim. Poprawka na wiatr? Super! Ale z ręką na sercu: kto z Was wypełnia te wszystkie KD, KR, KM itd.? OK. Wpisujecie jedynie COG z GPS. Po jakiego diabła Dziennik PZŻ ma tyle archaicznie nazwannych rubryk?!

A jaki jest Wasz wymarzony logbook przy przebiegach, których nie może robić sternik lecz jedynie kapitan: powyżej 200NM?

pzdr,
Andrzej Kurowski


Ostatnio edytowano 23 mar 2013, o 17:56 przez Magister, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiłem literówkę w temacie wątku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 mar 2013, o 17:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2012, o 11:42
Posty: 416
Podziękował : 107
Otrzymał podziękowań: 55
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Kuracent napisał(a):
A jaki jest Wasz wymarzony logbook przy przebiegach, których nie może robić sternik lecz jedynie kapitan: powyżej 200NM?


A czemu sternik nie może robić przebiegów powyżej 200NM ? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 mar 2013, o 18:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17300
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3590
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Kuracent napisał(a):
Chcecie, czy nie! Musicie prowadzić
Jędruś, proszę Cię, jak wypisujesz pierdoły, to zaznaczaj je na różowo albo coś, bo jeszcze ktoś przeczyta Twój post i pomyśli, że to prawda.

Nikt nic nie musi.
Dopóki rejs odbywa się na statku przeznaczonym do uprawiania rekreacji lub sportu*, dopóty obowiązuje § 3 ust. 4 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 18 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia dzienników statku o polskiej przynależności, który z kolei wyłącza jachty rekreacyjne z obowiązku mania dzienników.

Gdy jechaliśmy na SIZ a Ty opowiadałeś o nirwanie, której doznałeś w czasie ziajkowego kursorejsu na Pogorii, to Ci tłumaczyłem, że to pic na wodę - inna forma zapełnienia miejsc na żaglowcu jedynie jest.

Ten Michał z Izby Morskiej (nie znam człowieka i być może mówił coś zupełnie innego niż Ty usłyszałeś) jeśli chciałby komuś coś, to oprócz DPŻ MUSI opierać się na prawie, a prawo mówi, że NIKT Z NAS NIE MUSI prowadzić dziennika.

BTW co znaczy, że "nie zostawi na Was suchej nitki"?


[*] na takich statkach odbywa się praktycznie 100% naszych rejsów.


Wątek przenoszę do działu "Kuracent"

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 mar 2013, o 19:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Maar napisał(a):
Kuracent napisał(a):
Chcecie, czy nie! Musicie prowadzić
Jędruś, proszę Cię, jak wypisujesz pierdoły, to zaznaczaj je na różowo


Marek, czy Ty musisz non stop mnie prowokować?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 mar 2013, o 20:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17300
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3590
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Kasiu, ciężko przez cztery lata pracowałaś, żeby kolor różowy ustanowić synonimem głupoty.

Nie obrażaj się - wcale Cię nie prowokuję, i ci, którzy znają Ciebie w realu wiedzą, że na forum tylko zgrywasz idiotkę a w rzeczywistości jesteś zupełnie inną osobą - ale te twoje tupania nóżką, zmienianie kolorków, forma postów z uwzględnieniem charakterystycznego dla środowisk o IQ 36,6 kończenie zdań "kurde no" i takie różne, spowodowały, że przyjęło się na forum określenie "rurzowe" i generalnie róż stał się synonimem wypowiedzi o małym poziomie rozsądku.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: junak73
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 mar 2013, o 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Przykro mi że tak uważasz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 mar 2013, o 21:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 20:29
Posty: 165
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 18
Uprawnienia żeglarskie: 24m :)
Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.

_________________
pozdrawiam
Kamil Brozio


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 mar 2013, o 22:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Kuracent napisał(a):
Musicie prowadzić przy ultra-długich rejsach np. z przebiegmi od portu A do B np. 400Nm coś w rodzaju pamiętnika.

Swego czasu popłynąłem sobie w taki rejs 2500 Mm z jednym portem po drodze. Prądu brakowało, czyli wszystkie komputery, plotery, i inne takie były wyłączone. Była mapa papierowa w skali 3,7 mln. Uzgodniliśmy, że co cztery godziny pozycja. Nie dało się. Tak raz na ca 10 godzin coś można było narysować.
A dziennik ? Pamiętnik znaczy ? Był. Taki zeszyt. Co cztery godziny pozycja i tzw uwagi :D
Np tuńczyk zerwał się tuż przy burcie, a miał ze 30 kg mniam :roll:

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2013, o 07:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2005, o 07:24
Posty: 2631
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 275
Otrzymał podziękowań: 261
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Normalnie co roku kupuję duży kalendarz - agendę i mam tam notatki z wszystkich rejsów w roku. Na targach W&W dostałem od Don Jorge prezent w postaci NOTATNIKA SKIPERA* więc wypróbuję. Ale jeżeli armator zainstalował na jachcie, którym płynę jakiejkolwiek postaci dziennik i życzy sobie, żebym go wypełniał, to wypełniam (no, może z wyjątkiem tych KK PW i innych takich)
* Pierwsze wrażenie z tego SAJowego notatnika, to że format jest strasznie nieporęczny. Mógłby być o połowę mniejszy i jednak parę razy grubszy. Poza tym mi się b.podoba, szczególnie, że to prezent.

_________________
Stopy wody pod tym, no, kilem!

Biały Wieloryb czyli...
(Marek Popiel)

http://whale.kompas.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2013, o 15:02 

Dołączył(a): 2 mar 2011, o 11:08
Posty: 1314
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 142
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: k.j.bałtycki
Maar napisał(a):
Kasiu, ciężko przez cztery lata pracowałaś, żeby kolor różowy ustanowić synonimem głupoty.

Katrine napisał(a):
Przykro mi że tak uważasz.

Mnie tez jest bardzo przykro, ale też tak uważam jak Maar i chyba nie tylko.
Zdarzyło mi się wymienić (liczba pojedyncza) z Tobą "poglądy" w jednym z tematów. Po kilku godzinach "dyskusji", w której brali udział również inni forumowicze zwątpiłem kto z kogo zaczyna sobie robić jaja. :roll: :mrgreen:
Ale wybór należy do Ciebie. ;)

_________________
Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2013, o 16:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Roman K napisał(a):
Maar napisał(a):
Kasiu, ciężko przez cztery lata pracowałaś, żeby kolor różowy ustanowić synonimem głupoty.

Katrine napisał(a):
Przykro mi że tak uważasz.

Mnie tez jest bardzo przykro, ale też tak uważam jak Maar i chyba nie tylko.
Zdarzyło mi się wymienić (liczba pojedyncza) z Tobą "poglądy" w jednym z tematów. Po kilku godzinach "dyskusji", w której brali udział również inni forumowicze zwątpiłem kto z kogo zaczyna sobie robić jaja. :roll: :mrgreen:
Ale wybór należy do Ciebie. ;)


Tak więc podyskutuj o tym z Markiem jeśli tak doskonale się dogadujecie ale może przynajmniej nie w tym wątku by nie offtopowac tylko np. na pw?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2013, o 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Katrine napisał(a):
Maar napisał(a):
Kuracent napisał(a):
Chcecie, czy nie! Musicie prowadzić
Jędruś, proszę Cię, jak wypisujesz pierdoły, to zaznaczaj je na różowo


Marek, czy Ty musisz non stop mnie prowokować?


Katrine napisał(a):

Tak więc podyskutuj o tym z Markiem jeśli tak doskonale się dogadujecie ale może przynajmniej nie w tym wątku by nie offtopowac tylko np. na pw?


Moze ta uwagę skierowalabys do siebie?

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2013, o 19:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
WhiteWhale napisał(a):
format jest strasznie nieporęczny.

Na moim jachcie powstał taki jak w załączniku, format A5. Ale przez 5 lat zapisałem dwie strony.
PS. Ten sedzia Michał powinien wrócić na pierwszy rok prawa.


Załączniki:
Dziennik Jachtowy.doc [40 KiB]
Pobrane 551 razy

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl

Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: WhiteWhale
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2013, o 22:20 

Dołączył(a): 2 mar 2011, o 11:08
Posty: 1314
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 142
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: k.j.bałtycki
Po takim cytacie Jędrusia:
Kuracent napisał(a):
Nie chciałbym być w Waszej skórze, jeśli traficie na Michała z Izby Morskiej, jeśli nie prowadzilście Dziennika.

Wypowiedź Colonela:
Colonel napisał(a):
Ten sędzia Michał powinien wrócić na pierwszy rok prawa.

wcale nie dziwi.
Tylko że ja znam Michała, słuchałem jego wykładów i trochę czasu spędziłem z Nim na dyskusjach związanych z Prawem Morskim. Dlatego wydaje mi się, że Michał mówił o konsekwencjach nie prowadzenia, lub niechlujnego prowadzenia Dziennika, w przypadku istnienia takiego obowiązku , jak chodzi o orzecznictwo IM. Zaś Kuracent bardzo nieszczęśliwie i bez żadnego wyjaśnienia skrócił to do jednego zdania, które sugeruje co sugeruje. :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2013, o 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17300
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3590
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Roman K napisał(a):
Zaś Kuracent bardzo nieszczęśliwie i bez żadnego wyjaśnienia skrócił to do jednego zdania, które sugeruje co sugeruje.
Wcale mnie to nie dziwi, ba, w pierwszym poście sugerowałem, że Kuracent usłyszał nie koniecznie to co autor wypowiedzi mówił :-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 mar 2013, o 17:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2005, o 07:24
Posty: 2631
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 275
Otrzymał podziękowań: 261
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Colonel napisał(a):
Na moim jachcie powstał taki jak w załączniku, format A5. Ale przez 5 lat zapisałem dwie strony.

Problem w tym . że nie istnieje mój jacht. Pływam na różnych jachtach w sezonie a chciałbym mieć pamiątkę o każdym. Ten wzór byłby fajny tylko z góry nie wiem na ile stron "dziennych" powinna wypadać ta z opisem jachtu. Rozwiązaniem mógłby być skoroszyt do którego w żądanej kolejności wpinane byłyby stosowne kartki. W efekcie skrótowe notatki zapisuję sobie w kalendarzu a co trzeba w odpowiedniej bazie danych w moim "nawigacyjnym" komputerku, dzięki czemu wiem ile przepłynąłem od początku świata a i opinię moge wydrukować nas żądanie bez specjalnego nakładu pracy. A ja armator sobie życzy to.. było napisane wyżej.

_________________
Stopy wody pod tym, no, kilem!

Biały Wieloryb czyli...
(Marek Popiel)

http://whale.kompas.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2013, o 08:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Wiem, że moja sytuacja jest inna.
Oczywiście, że można kartki dzienne wpinać w skoroszyt.
Ja mój wzór zamieścilem po to, żeby pokazać jak niewiele informacji jest moim zdaniem istotne. Górna tercja służy ewentualnemu przejściu z nawigacji elektronicznej na papierowa w razie jakiejś totalnej katastrofy lektrycznej, środkowa zapiskom ku pamięci, dolna jest najważniejsza - dla monitorowanie zużycia paliwa i terminów serwisowania silnika.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2013, o 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 420
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Colonel napisał(a):
Ja mój wzór zamieścilem po to, żeby pokazać jak niewiele informacji jest moim zdaniem istotne. Górna tercja służy ewentualnemu przejściu z nawigacji elektronicznej na papierowa w razie jakiejś totalnej katastrofy lektrycznej, środkowa zapiskom ku pamięci, dolna jest najważniejsza - dla monitorowanie zużycia paliwa i terminów serwisowania silnika.

Proste, czytelne...
Dodałbym KK - nie mam zaufania do wszystkiego, co na prąd, a w dobie GPS armatorzy nie pamiętają już, co to dewiacja (nawet nie wiem, czy jeszcze dla jachtów są świadczone usługi przez dewiatorów... bo dewiantów nadal można spotkać).

Po kilku dniach notatek z KD i KK w razie potrzeby da się sklecić od biedy zestaw poprawek, na tyle, by trafić w jaki port.

P.S. Jak jest na jachcie dziennik, to prowadzę, jak nie, to mam swój podręczny notatnik... na podstawowy zestaw notatek.

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2013, o 07:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11628
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1625
Otrzymał podziękowań: 3873
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ja też prowadzę, choć oczywiście bez wszystkich rubryk i nie co godzina. Ale jak jest okazja, albo o północy, to się wypełnia.
Ponieważ jako informatyk nie mam za grosz zaufania do elektroniki, to pozycja wpisana co jakiś czas musi być (może nie na Zatoce, ale w przelocie już na pewno).
A potem jest i dobra pamiątka, i jest na podstawie czego opinię wystawić (nawet po latach, a bywa tak).
Na swoim jachcie też dziennik będę miał :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL