Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 wrz 2011, o 07:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Śpieszę się do pracy ale ... to muszę skomentować!!

Trójka właśnie podała, co napisał "European Voice" o Galileo, które pojawi się w ... 2019.
Otóż nasza kochana Unia Europejska wymyśliła, że ogłosi konkurs we wszystkich 27 krajach z wiedzy o astronomii wśród dzieci. Imieniem każdego ze zwycięzców w danym kraju nazwany będzie satelita.

Czyli jak rozumiem planuje się teraz 27 sztuk. A jeśli przyjęta będzie Chorwacja to 28. itd ;-)

Złośliwy belgijski periodyk pisze, że jeśli do 2019 projekt upadnie, to będzie problem co ze zwycięzcami? Może nazwać Ich imionami czarne dziury?

Po prostu ręce opadają! To mogła wymyślić tylko Unia! Projekt praktycznie już upadł a oni martwią się jakimi imionami nazwać satelity, gdyby jakimś cudem projekt wyszedł?

A już tak całkiem na poważnie: ktoś wie w jakim stanie jest ten projekt? Moja wiedza kończy się na tym, że były już podobno 3 testowe (z pewnością nie docelowe) na orbicie. Coś się zmieniło?

I jeszcze jeden temat byłby na wątek: jeśli budujecie jacht, to najpierw wymyślicie imię dla Niej czy najpierw budujecie?

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 wrz 2011, o 07:23 

Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 21:18
Posty: 1687
Podziękował : 313
Otrzymał podziękowań: 248
Uprawnienia żeglarskie: gorszego sortu
Kuracent napisał(a):
...Po prostu ręce opadają! To mogła wymyślić tylko Unia! Projekt praktycznie już upadł a oni martwią się jakimi imionami nazwać satelity, gdyby jakimś cudem projekt wyszedł?...


Andrzej mimo całej sympatii... widzę podobieństwo do pewnego forowicza ;)

_________________
każdy ma jak lubi, a jak nie ma jak lubi to lubi jak ma...
Najgorszego sortu Robert Karney (aka) pough


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 wrz 2011, o 07:37 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Kurde, napisałem tutaj posta i znów go wcieło. Nie pierwszy raz już. Teraz przezornie kopiuję do schowka treść przed wysłaniem.
Może to dla tego, że w tym czasie Pough coś napisał?

Kuracent napisał(a):
I jeszcze jeden temat byłby na wątek: jeśli budujecie jacht, to najpierw wymyślicie imię dla Niej czy najpierw budujecie?


Wymyślam imię. Znam kilka jachtów z taką samą kolejnością wydarzeń. W tej chwili znam 2 nazwy nie istniejących jeszcze łódek.

Szukasz problemu gdzie go nie ma. Co Ci przeszkadza w jaki sposób Unia zachęca dzieciaki do poszerzania wiedzy i bycia aktywnym? Tam są dorośli panowie i poradzą sobie z tym problemem bez naszej forumowej ingerencji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 wrz 2011, o 08:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2008, o 18:57
Posty: 2299
Lokalizacja: WZ
Podziękował : 487
Otrzymał podziękowań: 405
Uprawnienia żeglarskie: Xero z kota
Kuracent napisał(a):
I jeszcze jeden temat byłby na wątek: jeśli budujecie jacht, to najpierw wymyślicie imię dla Niej czy najpierw...

Jest jeszcze coś takiego jak nazwa robocza, i ja tak zrobiłem, nadałem swojej łódce nazwę roboczą, prostą, niezbyt wyszukaną. Jak budowa będzie się zbliżać do końca, nazwę właściwą wybiorę z tych kilku, które krążą mi po głowie ;)

_________________
Pozdrawiam
ŁJ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 wrz 2011, o 11:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Nie buduje łodki... a nazwe mam - od 1971 roku :D I drugą od 2005.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 wrz 2011, o 13:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
plitkin napisał(a):
Może to dla tego, że w tym czasie Pough coś napisał?

Jeśli po wysłaniu nie czekasz na komunikat, że wysłano, to jest to możliwe. Gdy ktoś w międzyczasie napisze posta, to jest on wyświetlany z pytaniem, czy nadal chcesz wysłać swojego.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 wrz 2011, o 13:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Stara Zientara napisał(a):
Jeśli po wysłaniu nie czekasz na komunikat, że wysłano, to jest to możliwe.
Problem został poruszony w tym wątku: viewtopic.php?f=68&t=9580

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 wrz 2011, o 17:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Kuracent napisał(a):
Śpieszę się do pracy ale ... to muszę skomentować!!

Trójka właśnie podała, co napisał "European Voice" o Galileo, które pojawi się w ... 2019.
Otóż nasza kochana Unia Europejska wymyśliła, że ogłosi konkurs we wszystkich 27 krajach z wiedzy o astronomii wśród dzieci. Imieniem każdego ze zwycięzców w danym kraju nazwany będzie satelita.

Czyli jak rozumiem planuje się teraz 27 sztuk. A jeśli przyjęta będzie Chorwacja to 28. itd ;-)

Złośliwy belgijski periodyk pisze, że jeśli do 2019 projekt upadnie, to będzie problem co ze zwycięzcami? Może nazwać Ich imionami czarne dziury?

Po prostu ręce opadają! To mogła wymyślić tylko Unia! Projekt praktycznie już upadł a oni martwią się jakimi imionami nazwać satelity, gdyby jakimś cudem projekt wyszedł?


Mylisz się.. Projekt nie może upaść, bo zbyt wielu zrobiło sobie z tego projektu lukratywny sposób na... życie. Galileo będzie trwać kolejnymi dziesięcioleciami - i żadnej w tym przesady, wszak wdrażanie Galileo trwa już dziesięciolecia. Przypomnę - prace przy Galileo rozpoczęto w 1999 roku a system miał być gotowy, miał działać i miał być oddany do użytku publicznego w 2008 roku!

Teraz mówi się o "uruchomeniu" systemu (publiczny użytek jakoś popadł z biegiem lat w zapomnienie...) w roku 2018... Tymczasem ilość kasy już wydanej na konferencje, spotkania, noclegi w topowych hotelach, diety, bankiety i gadżety - dawno przerosła ilość kasy wydanej na satelity... Przez ostatnie lata (od 2008) nie robiono już zupełnie nic, poza odkładaniem kolejnych startów dawno juz gotowych satelitów, często ad calendas grecas... Ale PR-owskie wysiłki przekształcały w sukces wszystko i równo - tak konferencje i bankiety, jak próbne satelity - nieważne, że umieszczone na orbicie lata całe temu i mniejsza czy działające czy nie... Ba - sukcesem w ustach rzeczników budowy Galileo były nawet takie satelity, które nie oderwały się nigdy od Ziemi...

Właśnie jednak przychodzi "w temacie Galileo" nowe - po latach przekładania z próżnego w puste widać jakiś termin realny - umieszczenie na orbicie pierwszych dwu satelitów operacyjnych Galileo ma nastąpić 20 października 2011 roku - raptem za kilka tygodni. Więcej tu:
http://www.esa.int/esaNA/SEMZKT9TVPG_galileo_0.html
http://ec.europa.eu/enterprise/policies ... dex_en.htm

Szczerze mówiąc - obserwowałem na pomysły polityków na wykorzystanie Galileo. Zapamiętałem propozycje wykorzystania go do rozwiązań związanych z opodatkowaniem każdego kilometra przejechanego każdym samochodem. Albo dla realizacji BigBrothera w wersji serio - czyli śledzenia i inwigilowania każdego kogo waadza ma ochotę i kogo się da...
Dlatego cieszyłbym się bardzo, gdyby w październiku ten Sojuz startujący z Gujany rozpieprzył się w drobny mak - i to możliwie jak najbardziej spektakularnie... Potem - należy pokładać dzieje w kryzysie! ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 2: Kuracent, rfryca
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 wrz 2011, o 05:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
plitkin napisał(a):
Szukasz problemu gdzie go nie ma. Co Ci przeszkadza w jaki sposób Unia zachęca dzieciaki do poszerzania wiedzy i bycia aktywnym? Tam są dorośli panowie i poradzą sobie z tym problemem bez naszej forumowej ingerencji.


Przeczytaj długi post poprzednika, który napisał dokładnie to, co ja myślę.

Jestem ostatnią osobą na świecie, która zniechęcałaby dzieciaki do czegokolwiek a zwłaszcza poszerzania wiedzy i bycia aktywnym. Być może będzie to jedyny plus projektu Galileo!! ;-)

Wyjaśnię prościej:
1. USA
.
.
.
długo długo nic ...
.
.
.
ZSSR
.
.
.
długo długo nic ...
.
.
.
UE


Taki jest stan prac na dziś.

To absolutny wstyd dla 300-milionowej Unii! Z wieloma wykształconymi inżynierami itd. Ale co ja poradzę? Tak jest! :-(

W pełni zgadzam się z poprzednikiem co do podatków, Big Brother itd. Cieszę się, że ten bezsensowny projekt pewnie padnie. A dużą zasługę podobno w tym będzie miał absolutnie zdrowo-rozsądkowo myślący Polak, pełniący ważną funkcję w UE:

http://www.europeanvoice.com/article/im ... 71977.aspx

Skądinąd trafny tytuł: 'Kids in space'. ;-) To chyba o twórcach Galileo.

I teraz do @plitkin'a: czy w tej sytuacji uważasz, że problem imion jest najważniejszy?
Dla porównania: Amerykanie nazwali satelity: 1,2,3,4,5,6...

Ale to są głupi zjadacze hamburgerów. Bez inwencji twórczej! Jaki prymityw! Tylko, że bez tych wszystkich bankietów, konkursów, kłótni ... zrobili ... o dziwo ... działający system. Mało tego! Udostępnili go gratis z małymi ograniczeniami (dla żeglarzy nieistotnymi) dla całego świata.

Wybacz drobną złośliwość - ale kiedy to było? ... Czyżby w tamtym tysiącleciu...? ;-)

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 paź 2011, o 13:30 

Dołączył(a): 29 lis 2010, o 09:58
Posty: 219
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 6
Uprawnienia żeglarskie: JSM
Zasadniczo po tym jak Maar za-świętował dzisiaj, to może jak wszyscy użytkownicy forum wyślą petycję żeby nazwać jednego z satelitów "Kuracent", to ten pomysł już Andrzejowi nie będzie tak przeszkadzał ?

A na poważnie, to chyba dam na intencję mojemu proboszczowi, żeby jednak projekt upadł a bolszewickie rakiet się rozpie... i nowego satelitę w drobny mak.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 paź 2011, o 07:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Galileo ma sukces!!
TVN24
http://www.tvn24.pl/12691,1721500,0,1,p ... omosc.html
podało:

Cytuj:
O 24 godziny przełożono przewidziany pierwotnie na czwartek start rakiety Sojuz, która ma wynieść na orbitę pierwsze dwa operacyjne satelity europejskiego systemu nawigacyjnego Galileo - poinformowała Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Start miał nastąpić o godz. 12.34.
Kolejny termin pierwszego startu rosyjskiego Sojuza z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej wyznaczono na godz. 12.30 w piątek. Według europejskiego konsorcjum Arianespace, zajmującego się umieszczaniem satelitów na orbicie, start przełożono z powodu anomalii, wykrytych podczas zaopatrywania Sojuza w paliwo.

Opóźnione Galileo

Rosyjska rakieta na europejskiej wyrzutni
Wszystko jest gotowe do przełomowego wydarzenia w europejskiej... czytaj więcej »
Galileo jest europejskim globalnym systemem nawigacji satelitarnej, który ma być konkurencyjny dla amerykańskiego GPS (Global Positioning System) i rosyjskiego GLONASS.

Ma być jednym z największych - obok Airbusa - projektów realizowanych wspólnie przez europejski przemysł z wielu państw UE.

Flagowy projekt Unii Europejskiej kosztował unijny budżet już 6,4 mld euro, a startu europejskiego systemu nawigacji satelitarnej można się spodziewać według planów w 2014 r. Pierwotnie pierwsze satelity Galileo miały wystartować już sześć lat temu.

Do czego będzie służył system Galileo?


Projekt z Rosjanami

Odpalenie Galileo z Gujany Francuskiej to też przełomowy moment dla europejskiego przemysłu kosmicznego. Po raz pierwszy bowiem z terytorium państwa europejskiego (Gujana Francuska, choć leży w Ameryce Południowej, należy do Francji) należącego do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) wystartuje rosyjska rakieta.

Tym samym wspólny projekt ESA i Roskosmosu (rosyjska państwowa agencja kosmiczna) zapoczątkowany w 2003 roku po latach nieporozumień, opóźnień i przekroczenia kosztów program ostatecznie zbliża się ku wielkiemu finałowi.


Jest tam też filmik. Pani mówi, że Galileo będzie gotowy w ... 2014.
Ale podobało mi się zestawienie:

Cytuj:
USA - 1978 - 31 - wojskowy
ZSSR - 1982 - 24 - wojskowy
UE - 2011 - 2 - cywilny


Komentarz zbędny.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 paź 2011, o 10:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Kuracent napisał(a):
Galileo ma sukces!!
/cut/
Jest tam też filmik. Pani mówi, że Galileo będzie gotowy w ... 2014.

Spokojnie. Jeszcze nic nie wystartowało, jeszcze nikt nie wie, czy dziś znów nie będzie jakiejś kolejnej "anomalii" :lol:
A ten Pan mówi, bo temu Panu płacą, za to że mówi.
Piętnaście lat temu jakiś Pan też mówił - że system Galileo będzie gotowy w ciągu czterech lat...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lip 2019, o 05:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Nie wierzyłem koledze i sprawdziłem. Na moim smartphonie teraz widzę 9 satelit GPS (US), 6 Glonass, 3 Beidou, 1 SBAS, 0 QZSD, 0 Galileo.

Wg. Wyborczej od 11 lipca Galileo ma awarię.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lip 2019, o 09:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Kuracent napisał(a):
widzę 9 satelit
O, kurde, następny walczący z gramatyką! :evil:
A ja widzę pięciu Kuracent i trzech Ring. :lol:
Jędruś, satelita to samiec.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lip 2019, o 09:21 

Dołączył(a): 7 paź 2013, o 16:10
Posty: 801
Lokalizacja: Poznań, Powidz, ....
Podziękował : 473
Otrzymał podziękowań: 457
Uprawnienia żeglarskie: sternik z upr. morskimi
Galileo exit:
https://www.gsc-europa.eu/system-status ... nformation

Ponoć GB będzie budować własny system:
https://techcentral.co.za/gps-rival-gal ... ing/90998/

A może to powinno być w dziale "Nawigacja" ?
Zanim ktoś zagapiony w smartfona wyląduje w krzakach?

Pozdrawiam Krzysztof

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Tango 780S, przedtem MAK 747 GT przez 20 lat, a jeszcze wcześniej BEZ-4.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL