Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 17:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 mar 2011, o 11:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Zbieraj napisał(a):
Jest to po prostu okazja, żeby przekazać całej załodze
Janusz, zapodany przeze mnie regulamin dotyczy okrętu, który zmieściłby się w poprzek, na pokładzie Pogorii i nawet mocno nie wystawał! :-)

Nigdy nie twierdziłem (i nie twierdzę), że pewne ustalenia zebrane do kupy i objawione załodze jako jakiśtam-lokalny-regulamin ułatwiają życie, ale... jacht Zryw ma 10,5 metra i przygotowywanie dla niego wielopunktowego regulaminu pasującego do Zawiasa czy Pogorii jest gwałtem na zdrowym rozsądku!

Kiedyś Krzysiek Bieńkowski w referacie na temat bezpieczeństwa w żeglarstwie (nie mogę go znaleźć, ale gdy mi się uda, to wkleję go tu (referat a nie KB, ofkors) ) pisał o udziale zdrowego rozsądku w bezpieczeństwie naszych rejsów. Wynikała z tego tekstu taka myśl: "wszystko się uda, gdy będziemy nasze działania opierać o zdrowy rozsądek i jednocześnie małe mamy szanse na sukces, gdy oprzemy się jedynie o suche zapisy prawa".

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2011, o 11:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Maar napisał(a):
Janusz, zapodany przeze mnie regulamin dotyczy okrętu, który zmieściłby się w poprzek, na pokładzie Pogorii i nawet mocno nie wystawał! :-)

Nigdy nie twierdziłem (i nie twierdzę), że pewne ustalenia zebrane do kupy i objawione załodze jako jakiśtam-lokalny-regulamin ułatwiają życie, ale... jacht Zryw ma 10,5 metra i przygotowywanie dla niego wielopunktowego regulaminu pasującego do Zawiasa czy Pogorii jest gwałtem na zdrowym rozsądku!
Grzywiasty! Już nawet Ty zaczynasz czytać wybiórczo?
Przecież napisałem:
Co do pierwszego - zgadzam się. Robienie na wszelkich "wypasionych sasankach" porannych zbiórek na pokładzie z "baczność", "spocznij" jest idiotyzmem.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2011, o 11:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2009, o 07:49
Posty: 4953
Lokalizacja: 50°1'N 22°3'E
Podziękował : 191
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: kiper patentowany
Maar napisał(a):
nie mogę go znaleźć, ale gdy mi się uda, to wkleję go tu (referat a nie KB, ofkors)

E... takie perełki mam w zakładkach...
http://www.facebook.com/note.php?note_id=151247178224913

_________________
Słаwek vel Wąski
"Mаrynаrz powinien być chlujny i mrаwy..."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2011, o 11:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
SlaWasII napisał(a):
Maar napisał(a):
nie mogę go znaleźć, ale gdy mi się uda, to wkleję go tu (referat a nie KB, ofkors)

E... takie perełki mam w zakładkach...
http://www.facebook.com/note.php?note_id=151247178224913

A nie mógłbyś copy-paste? Ja np nie należę do partii pn FB :-P

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2011, o 11:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Zbieraj napisał(a):
Grzywiasty! Już nawet Ty zaczynasz czytać wybiórczo?
Bo - dzięki głośnemu Vox Populi - mamy taki ficzer, że się zaznacza i cytuje bez czytania niżej :-)

A tak na poważnie, to napisałem to co napisałem, bo zaskoczył mnie Twój poważny ton.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2011, o 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2009, o 07:49
Posty: 4953
Lokalizacja: 50°1'N 22°3'E
Podziękował : 191
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: kiper patentowany
AIKI napisał(a):
A nie mógłbyś copy-paste?

Nie za bałdzo... Trza by Krzyśka spytać. To on decyduje kto może czytać jego notatki (prywatność w FB). Tera wypływa w rejs wokół targanego odpryskami tsunami przylądka Gibraltar :wink: i przez kilka dni może być niedostępny...

*****

Okazuje się, że nie ma ograniczeń dla czytania notatek Krzyśka. Wszyscy użytkownicy FB mogą czytać tę notatkę. Wysłałem Ci ją więc na priv.

_________________
Słаwek vel Wąski
"Mаrynаrz powinien być chlujny i mrаwy..."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2011, o 12:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Znalazłem.
http://www.akz.lodz.pl/dok/referat.pdf
(ok. 1,5MB)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 mar 2011, o 01:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Zbieraj napisał(a):
To znaczy - u mnie nie ma

To jest nas dwóch co najmniej :)

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2011, o 12:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Kuracent napisał(a):
W zasadzie pozostałe punkty są normalne na 10m. jachcie.


że co one są? wiesz dużą część mojego życia pływałem na Taurusie (Andromeda) a Zryw to chyba Taurus. Nigdy nie było niczego nawet ostrożnie podobnego do tego szalonego steku idiotyzmów jakim jest ten regulamin.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2011, o 12:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
skipbulba napisał(a):
Kuracent napisał(a):
W zasadzie pozostałe punkty są normalne na 10m. jachcie.


że co one są? wiesz dużą część mojego życia pływałem na Taurusie (Andromeda) a Zryw to chyba Taurus. Nigdy nie było niczego nawet ostrożnie podobnego do tego szalonego steku idiotyzmów jakim jest ten regulamin.

Łał, jakie... nieszablonowe stwierdzenie :lol:

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2012, o 11:27 

Dołączył(a): 18 lis 2010, o 10:43
Posty: 22
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 9
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Obudziłem się
Właśnie przez przypadek zobaczyłem Wasze komentarze do regulaminu Zrywa.. Pływałem na nim przez kilka lat zanim jeszcze ten regulamin powstał, ale już wtedy stosowałem większość zasad z których się śmiejecie. Między innymi stawiane bandery o 8, bo o 8 i tak jest śniadanie więc po banderze na śniadanie i wachta kambuzowa ogarnia i ma wolne, a nie czeka aż wszyscy wstaną o dowolnej godzinie. Oczywiście regulamin sam w sobie jest przesadą, ale przypominam, ze Zryw jest jachtem typowo szkolnym na którym pływałem z ludkami w wieku 15 -20 lat i te niespisane a stosowane zasady były bardzo przydatne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2012, o 11:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16804
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Duck napisał(a):
niespisane a stosowane zasady

I tu jest chyba klucz, do naszego śmiania się, bo czy wszystko q... trzeba spisać? Czy nie wystarczy stosować, bo tak jest wygodniej, zdrowiej, zgodnie ze zwyczajem, ze zdrowym rozsądkiem???

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2012, o 11:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Duck napisał(a):
Pływałem na nim przez kilka lat zanim jeszcze ten regulamin powstał, ale już wtedy stosowałem większość zasad z których się śmiejecie. Między innymi stawiane bandery
O fajnie, to myślę, że wyjaśnisz nam jak na pokładzie rufowym zmieścić w szeregu załogę Zrywu?

BTW tak jak Robert wyżej napisał, można stosować różne zasady i rozwiązania, ba można je spisać, ale wszystko należy robić z głową (tu akurat PISAĆ z głową).

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2012, o 12:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Uważam, Marku, że się czepiasz, regulaminy są wszak pochodną RSMSS, który powstał w czasach kiedy żeglarstwo służyło wykuwaniu zasobów kadrowych między innymi do załóg lotniskowców, których nie mamy, ale moglibyśmy mieć. Uświadamianie młodzieży od samego początku, że żeglują i stosują etykietę źle i nieregulaminowo tylko z powodu nieadekwatności posiadanych środków do uprawianej dyscypliny sportu i pielęgnowanej tradycji wzbudzi w nich wzmożenie w kierunku kontynuowania działalności sportowej i pielęgnacyjno-tradycyjnej w oczywistym, jedynie słusznym i właściwym kierunku żeglugi profesjonalnej na większych jachtach, statkach do przewozu żagli i wreszcie jednostkach Marynarki Wojennej - z dostatecznie dużymi dla potrzeb musztry pokładami lotniczymi. Żal tylko, że żeglarze nie wyrabiają już sobie niezbędnych do obsługi rakietnicy pozwoleń na broń i nie odbywają przeszkolenia z zakresu obchodzenia się z bronią - tym bardziej wobec konieczności uzupełnienia braków wiedzy żeglarskiej w zakresie uzbrojenia pokładowego w późniejszym okresie - o musztrę i dryl dbać należy od samego początku. Żeglarza trzeba formować i kształtować w poczuciu, że regulamin jest jego przyjacielem i zapewnia mu bezpieczeństwo i wiedzę uniwersalną o zachowaniu właściwym, zgodnym z dobrą praktyką morską, tradycją i etykietą w każdej możliwej sytuacji! Istotnym jest wpojenie młodemu żeglarzowi w procesie formacyjnym akceptacji i zrozumienia dla podległości służbowej, starszeństwa stopnia i funkcji, istoty i morfologii komendy - tudzież automatyzmu odruchowego jej wykonywania. Moim zdaniem stopień żeglarza powinien odpowiadać ukończeniu unitarki, żeglarz winien zapoznać się szczegółowo z regulaminami, drabinką stopni, bogatymi tradycjami żeglarstwa polskiego od bitwy pod Oliwą i budową i działaniem szeklownika osobistego. Wiedza praktyczna czy nawigacyjna jest zbędna, bo żeglarz jest przecież dopiero kandydatem do dalszego szkolenia, który żadną miarą nie powinien samodzielnie pałętać się po morzu. Korzystając z najlepszych wzorców unitarek bratnich organizacji postulowałbym z wykorzystaniem tzw. "fali" przeprowadzić na sucho wstępny odsiew cierpiących na chorobę morską słabych i nie rokujących w procesie szkoleniowo formacyjnym jednostek. Kpiny, jakie zdajesz się tu z regulaminów uskuteczniać prowadzą wprost do tak porażających przykładów urągania DPM, zdrowemu rozsądkowi i bezpieczeństwu żeglugi jak obserwowane czasami na nieregulaminowo, a "przyjemnościowo" /tfu!/ uprawiających żeglugę jachtach jak niewydawanie regulaminowych komend narażające załogę na bezradność i sprowadzające bezpośrednie zagrożenie życia czy wprawiające w stupor najbardziej opatentowanych kapitanów spożywanie przez kuka posiłku przed zmyciem naczyń! Wstydź się Marku! PAC!



Za ten post autor Były user otrzymał podziękowania - 2: Carlo, Kapitan Bomba
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2012, o 10:55 

Dołączył(a): 18 lis 2010, o 10:43
Posty: 22
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 9
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Nie wiem Maar, jak zebrać załogę w szeregu na pokładzie rufowym Zrywa -zwłaszcza, ze Zryw nie posiada moim zdaniem nic co by się mogło nazywać pokładem rufowym, ale w rejsach sześć osób swobodnie stawało na lewej bakiście, siódma stawiała banderę a ósma na prawej wydawała komendy. Czy to kogoś czegoś nauczyło -nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2012, o 11:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Duck napisał(a):
Czy to kogoś czegoś nauczyło -nie wiem.
Pewnie nauczyło... tego, żeby nie czytywać regulaminów.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL