Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 20:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 09:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Na temat roli skipera w kształtowaniu dobrego nastroju w załodze mało się mówi w polskojęzycznych mediach.

Chyba najlepiej ujął to Zbyszek Klimczak:

http://www.przewodnikzeglarski.pl/jak-n ... rejsu.html

Były też wypowiedzi Tomka Lipskiego czy Mariusza Główki. Ale nie jest tego dużo.

To ja może skromnie przeniosę tu pewien aspekt dyskusji z innych działów.
Zarzucano mi, że usiłuję dać 4-latkowi komputer z netem, aby mieć spokój.
Nie takie były moje intencje. Jeśli dziecko lubi coś na lądzie - to dlaczego zabierać mu to na morzu?

I pytania są. Owszem, byłoby świetnie, gdyby skiper był jednocześnie wychowawcą (i w spory sposób - niechcący - jest!!). Ale czy to jest główna rola? Czy raczej nie powinien skupić się na stanie zadowolenia załoganta, także tego maluśkiego?

I zgodzę się w 100% ze Zbyszkiem, że żeglarstwo to wychowawczy samograj. Zwłaszcza na morzu. Dziecko poznaje różne obowiązki - im starsze tym więcej. Kwestie bezpieczeństwa, odpowiedzialności. Dzieci żeglarzy są zdecydowanie lepiej przygotowane do życia niż średnia statystyczna. Tak więc moim zdaniem nawet taki wyrodny skiper jak ja, który da dzieciom net z minimini.pl i tak sporo zrobi dla wychowania dzieci znajomych. A co Wy o tym myślicie? Pewnie wielu z Was pływało z dziećmi znajomych? Czy myśleliście wtedy o Ich wychowaniu czy raczej, aby było im fajnie na rejsie?

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 09:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2789
Lokalizacja: Norge
Podziękował : 96
Otrzymał podziękowań: 332
Uprawnienia żeglarskie: hm...
Czytając te i inne podobne dywagacje Kuracenta czuję się jak przed wejściem na egzamin, kiedy wszyscy wokół powtarzają głośno formuły, o których w życiu nie słyszałem. Szczęściem egazaminy pozdawałem, to może i uda mi się przeżyć nie rozmieniając wszystkiego na drobne. W żeglowaniu najwięcej cenię relaks i oddalenie od powinności, reguł, regulaminów, wychowywania, napominania i ogólnie spinania się żeby było dokładnie tak jak zaplnanowano.
To tylko moje zdanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 16:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
zosta napisał(a):
W żeglowaniu najwięcej cenię relaks i oddalenie od powinności, reguł, regulaminów, wychowywania, napominania i ogólnie spinania się żeby było dokładnie tak jak zaplnanowano.


Nie do końca zrozumiałeś moją intencję. W innym wątku o internecie w Chorwacji (dział Europa) zarzucano mi brak funkcji wychowawczych na rejsie. przykładowa wypowiedź:

aa1975 napisał(a):
Co one zapamiętają z tego rejsu? Film/minimini.pl. To moim zdaniem mało wychowawcze.


Natomiast moje podejście jest raczej takie, że od wychowywania są rodzice. Ja natomiast mam zapewnić, żeby było fajnie. Wszystkim. I jeśli dzieci zamiast łowić ryby będą wolały obejrzeć minimini.pl to nie widzę problemu. Innymi słowy rola skipera w rejsie dziecinnym chyba powinna być bliska roli dziadka, który rozpieszcza dzieci i pozwala na wszystko z wyjątkiem spraw, które dotyczą bezpieczeństwa. A np. Adam widzi chyba rolę skipera bardziej jako 'surowego ojca', który dba o dobre wychowanie dzieci.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 17:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17300
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3590
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Kuracent napisał(a):
Ja natomiast mam zapewnić, żeby było fajnie.
ORSP i na tym się skup, i tego się trzymaj.

I nie słuchaj rad domorosłych psychologów dziecięcych!

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 19:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Kuracent napisał(a):
Natomiast moje podejście jest raczej takie, że od wychowywania są rodzice.

Raczej zgoda....Bo jeszcze regulamin stosunkow skipper - rodzice powstanie.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 20:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2789
Lokalizacja: Norge
Podziękował : 96
Otrzymał podziękowań: 332
Uprawnienia żeglarskie: hm...
Kuracent napisał(a):
Nie do końca zrozumiałeś moją intencję

Dajcie Bogowie, żeby tak było :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL