Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 03:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 kwi 2011, o 09:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Jacek w innym dziale zadał mi pytanie o stacje paliw w Chorwacji i tym samym zainspirował mnie do wizyty w Instytucie Chorwackim.

Bo dlaczego mieliby mi nie odpowiedzieć? Przy okazji zbadam ich profesjonalizm. No i jeszcze miałem pytanie o atrakcje dla dzieci.

Instytut mieści się w Warszawie na Koszykowej 54 przy skrzyżowaniu z Lwowską na VII piętrze. Absolutnie nie można tam trafić przypadkowo. Żadnego oznaczenia. Mimo, że znałem dokładny adres musiałem dowiadywać się u pobliskiej barmanki. Trochę dziwne, że Chorwacja nie chce się bardziej reklamować?!

Pani zapytała co mnie sprowadza. Gdy byłem w połowie pierwszego zdania już podbiegła kilka metrów do stojaka z reklamówkami. I z 'default'u' dała mi ogólne mapki i ogólne info o Chorwacji. Pod koniec pierwszego zdania wyłapała słowo kluczowe 'żeglarstwo' dostałem kolejne materiały o cenach marin itd. Potem starała się wyłapywać kolejne słowa kluczowe. 'Dzieci'. Tego nie miała ale z niewiadomych powodów atrakcje dla 3-5-latków skojarzyła z 'aktywny wypoczynek' i dostałem mnóstwo materiałów o raftingu, kajakach, nurkowaniu. W sumie ponad 2kg. Trudno się to potem niosło.

Ale tak! O żeglarstwie nie wiedziała nic poza tym, że z pewnością znajdę odpowiedź w materiałach. No to może coś wyduszę o dzieciach? Żeby coś skojarzyła, próbuję rzucać pomocnicze słowa kluczowe: "Aquapark", "Ogród Zoologiczny" itd. Dowiaduje się, że Aquaparków to raczej nie mają w Chorwacji a reszty dowiem się na miejscu. No tak! To jest pewien konkret. Informacje Turystyczne są np. na Hvarze czy w Splicie. Dostałem ich wykaz. Tu pani się popisała, bo wiedziała, gdzie jest w Splicie 'z głowy' i zapewniła mnie, że nie przeoczę, bo jest w Pałacu Dioklecjana. Faktycznie jest. Nawet sporo materiałów mają i dostaje się gratis mapę A-4 centrum Splitu. Dowiedziałem się, że najlepiej dzieci wysyłać na plażę. Tylko trzeba pamiętać o butach przeciw jeżowcom. No i mogą nurkować. A materiały o nurkowaniu już Pan ma - dodała.

Podsumowując wartość dodana mojej wizyty była niewielka. O wiele więcej dowiedziałem się z forum cro.pl (naprawdę niezłe!!). Powiecie, że chociaż mam materiały. Otóż wszystkie te materiały są w pdf'ach:

http://business.croatia.hr/en-GB/Croati ... /Brochures

Dziwne, że nie wszystkie przetłumaczone na polski. :-(

Wizyta zainspirowała mnie jednak do kilku nowych tematów i zabrania głosu w innych wątkach.


pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL