Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 4 cze 2024, o 14:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 maja 2012, o 20:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Piszę ten post tylko po to, aby wielokrotnie w przyszłości dawać link do tego postu.

Bo wytłumaczcie mi jak można dyskutować z jakimś gościem typu @tatajarek?
Ja np. piszę, że 2 razy 2 jest 4.
A On: czy Ty nie wiesz, że biedronka ma kropki?

Nie mam bladego pojęcia jakie są Jego intencje? Jaki tok rozumowania? Jedyny wyjątek jaki jeszcze zrobię, bo przeczytałem - to AIS. Tego nie mogę odpuścić. Pozostałe posty @tatajarek nie będą ignorowane. Będą z linkiem do tego wątku. Bez komentarza.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 maja 2012, o 20:47 
Kuracent napisał(a):
Nie mam bladego pojęcia jakie są Jego intencje? Jaki tok rozumowania?

To jest słuszne, Kuracencie działanie, jak czegoś nie rozumiesz to najlepiej przypier...lić.
Rozumiem ten rodzaj podejścia do bliźnich. Ja ciebie rozumiem, po cholere mi tylko to rozumienie - nie wiem.
Kuracent napisał(a):
Pozostałe posty @tatajarek nie będą ignorowane. Będą z linkiem do tego wątku. Bez komentarza.

Kuracent napisał(a):
Pozostałe posty @tatajarek nie będą ignorowane. Będą z linkiem do tego wątku. Bez komentarza.
Kuracent napisał(a):
Pozostałe posty @tatajarek nie będą ignorowane. Będą z linkiem do tego wątku. Bez komentarza.

Przeczytaj sobie trzy razy to co napisałeś i pomyśl sobie, że gdzieś indziej jest prawdziew życie. :D
Pozdrowienia - Jarek Czyszek


Załączniki:
Kuracent.jpg
Kuracent.jpg [ 170.45 KiB | Przeglądane 5668 razy ]
Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 cze 2012, o 06:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Andrzej, nie bierzesz pod uwagę, że Tobie się często wydaje, że 2 x 2 jest 5 :)

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 cze 2012, o 08:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Przy okazji Kuracencie - @ przed nickiem oznacza, że zwracasz się bezpośrednio do konkretnego użytkownika, lub chcesz zwrócić jego szczególną uwagę. Używanie tego znaku w kontekście Twojego postu jest bez sensu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 cze 2012, o 10:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Kuracent napisał(a):
Piszę ten post tylko po to, aby wielokrotnie w przyszłości dawać link do tego postu

Mam do Ciebie wielką prośbę: zamknij ten temat.
1. Napisałeś to po dwóch tygodniach od waszej polemiki, trudno to traktować inaczej niż jako chęć prowokacji.
2. Czesto się z Tatajarkiem nie zgadzam, podobnie zresztą jak z Toba, jest ta różnica, że jego wiedza jest naście razy wieksza niż Twoja i moja łącznie i jeśłi mówi o faktach to raczej trudnio udowadniac swoją przewagę nad Nim. Co innego kwestie ocen.
3. Z gory zakladasz przyszle konflikty, czemu nie zakladac dialogu i przyjaźni?
4. Jeśli już koniecznie musisz kogoś ignorować, to mozesz to robić bez publikowania informacji na każdym słupie, możesz powiedzieć to raz, a nie wielokrotnie...

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowania - 6: bury_kocur, Maar, Moniia, Roman K, skipbulba, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 cze 2012, o 18:18 
Colonel napisał(a):
że jego wiedza jest naście razy wieksza niż Twoja i moja łącznie

Tylko w temacie niedźwiedzi polarnych pułkowniku :)
Znam wielu w tym zakresie mądrzejszych od siebie, niemniej po paru latach spędzonych w i dookoła Arktyki jedno wiem na pewno bez jaj Panie i Panowie, możemy się pośmiać, ale żartów w tym pływaniu nie ma na pewno.
Niech sobie Kuracent pisze co chce. To co pisze nie jest ważne.
Pozdrowienia - Jarek Czyszek
PS. Na przylądku Wilczka w fiordzie Horsund stoi drewniany krzyż z dryftowej sosny syberyjskiej. Krzyż w znacznej swej części pokryty jest tabliczkami wotywnymi w podziękowaniu za szczęśliwe ocalenie, lub na pamiątkę tych, którzy nie ocaleli. Zrobiłem kiedyś kilka fotek z tygodnikiem Coolio, GiL o.o. Jezuitów, do którego w owym czasie uczęszczało moje najmłodsze dziecko.
Na ciemnej fotografii płetwa sterowa nieznanego jachtu, którą wraz z kolegami wyciągnęliśmy z morza w pobliżu Przylądka Wilczka


Załączniki:
Komentarz: Płetwa sterowa
coolio4.jpg
coolio4.jpg [ 159.91 KiB | Przeglądane 5290 razy ]
Komentarz: Tabliczki wotywne na krzyżu
coolio2.jpg
coolio2.jpg [ 66.99 KiB | Przeglądane 5290 razy ]
Komentarz: Pamiątkowa tablica na Przylądku Wilczka w Isbjornhamnie
coolio1.jpg
coolio1.jpg [ 135.53 KiB | Przeglądane 5290 razy ]
Komentarz: Krzyż i ołtarz na Przylądku Wilczka
coolio3.jpg
coolio3.jpg [ 110.09 KiB | Przeglądane 5290 razy ]
Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 cze 2012, o 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Eeee tam Kuracent wrzuć na luz.... każdy ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne,....

Ja tam się z Jarkiem w prowadzonych (niewielu) dyskusjach na forum raczej różniłem, ale to wcale nie znaczy, że mam się obrażać (i mam nadzieję że on się nie obraził) czy zakładać jakieś idiotyczne tematy.

Pax między chrześcijany :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 cze 2012, o 08:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
tatajarek napisał(a):
Niech sobie Kuracent pisze co chce. To co pisze nie jest ważne.

Z Tobą też czuje się zmuszony popolemizować.
1. Polska to wolny kraj, forum to wolne forum, każdy może pisać co chce. Jeśli pisze na tematy nieistotne,toi nie jest to ważne.
2. Ale jeśli ktoś bzdury pisze na tematy istotne żeglarsko, to powstaje ryzyko, że poszukiwacze wiedzy w Internecie znajdą to i nauczą się bzdur. Dlatego bzdury wymagają sprostowań. POwiemwięcej,czasemmoże być niezbędny ban -taki przypadek pamietam,kiedy delikwent obwieszczal z dostojeństwem prawd objawionych kompletne bezsensy i nie chciał przyjmować do wiadomości sprostowań.
3. Problem w tym, by polemiki i sprostowania były czyniony w spośób jak najmniej bolesny dla "prostowanego" - gdy padają slowa "bzdura", "kłamiesz" albo co gorsza przytyki do osoby autora - powstają konflikty.
Pozwólcie, że kolejny raz wykonam autopromocję tegosamego tekstu: http://zapiskicolonela.blogspot.com/

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 cze 2012, o 10:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
A to ja popolemizuję z Tobą Andrzeju. A dlaczego ma byc delikatnie i łagodnie? Jak ktos pisze bzdury, to pisze bzdury. Co tu owijac w bawełnę?

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...



Za ten post autor skipbulba otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 cze 2012, o 12:09 
Colonel napisał(a):
1. Polska to wolny kraj, forum to wolne forum, każdy może pisać co chce. Jeśli pisze na tematy nieistotne,toi nie jest to ważne.

Polemizowałbym w każdym punkcie. Tylko po co? Od jakiegoś czasu nie wchodzę tutaj w dyskusję z tego właśnie prostego powodu. Nie traktuj tego, broń Boże, jako jako próbę
powiedzenia, że posiadłem już wszelka wiedzę i lekceważę polemistów. Nie lekceważę, tylko wagi IMHO w tych polemikach nie widzę.
Załóżmy na chwilę, że wolny i że wolno. Czy to znaczy, że wolno pisać bzdury? No wolno, bo to wolne forum. ale czy to znaczy że nie wolno tych bzdur skomentować? No przecież wolno bo to wol...
Nie wolno?
- No trudno, autor bzdur nie rozumie?
Aha, przeszedł z kategorii - zjawiska, do kategorii przypadków?
No trudno, trudno się mówi.

Pozdrawiam z byłej kwatery Luftwaffe w głębi wschodniopruskich lasów (ponurych raczej) - Jarek


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 cze 2012, o 15:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
skipbulba napisał(a):
Co tu owijac w bawełnę?

A po to, żeby móc docierac z argumentami. Chyba, że ktoś lubi pyskówki... ale od tego to mieli kiedyś magiel.
tatajarek napisał(a):
czy to znaczy że nie wolno tych bzdur skomentować?

Mam nadzieję, ze z mojego postu wynikalo, że nie tylko wolno ale że i NALEŻY. Przywołałem nawet przykład bana za permanentne wprowadzanie w błąd adeptów (fakt, że połaczone z chamstwem).
Kwestia jest właśnie w formie!

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 cze 2012, o 17:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Andrzej, ja szanuję Twoje szlachetne dążenie do kulturalnej dyskusji, ale jak komus tłumaczą merytorycznymi argumentami przez 3 dni, że się myli, a ten dalej wypisuje swoje "madrości" to nie pozostaje napisac nic innego jak "piszesz bzdury".

A jak ktos kłamie, to nie ma nad czym dyskutować, tylko trzeba napisać mu że kłamie. Tu żadne argumenty nie pomogą.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL