Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 11:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Marku:
to co piszesz to w dużej mierze demagogia.
Nie jest faktycznie tłumikiem coś co daje efekt przekraczający normy.
A że normy są przez ni8ch przekraczane - nikt nie wątpi.
Rozumiem nocne sygnały policji, czy karetek, ale jeśli motocykl (ale nie tylko*) jest porównywalny z nimi głośnością, to oznacza tylko dwie rzeczy: łapownictwo, lub podmiana tłumika po przeglądzie. Cisza nocna jest (sprawdzić czy tylko w miastach?) o godzinie 10.00 Łamanie jej jest przestępstwem (wykroczeniem?)
Władze mają obowiązek egzekwowania ustanowionych praw... od tego są, a nie; tylko od maseczek.

Inna sprawa to pytanie dlaczego motocykliści mają inne normy niż reszta użytkowników miast.
Czy nie jest to tak, że po 10.00 nie możemy wiertarką udarową kuć (w bloku mieszkalnym) ścian, ale już młot pneumatyczny na ulicy jest dozwolony?

Tak samo na wodzie: Tam gdzie postawimy znak "nie twórz fali" on obowiązuje, ale popytaj bosmanów ilu przepływających go respektuje. Większość "tych wymuskanych" nawet nie wie co on oznacza.
A, że można się stosować ... udowadniają po zwróceniu im uwagi syreną i celną kurwą.

Niestety, na środku jeziora znaku nie postawisz. (a i z kurwami krucho, bo zagłuszają).

Tam pozostaje nam: " z chamstwem walczymy ... i godnościom osobistom"

Inna sprawa to fakt, że jeziora są szerokie i jakoś tak dziwnie pewna część chamów ustawicznie lawiruje blisko jachtów i kajaków. Ot tak dla draki.. "i co nam zrobicie".

MJS

Kiedyś marzyła mi się hakownica naładowana "brudną i śmierdzącą bombą".


* Są także w DC samochody "sportowe" ( zwykle klasy Mustangowatej) o podobnych cechach de(cy)bilowatych.


Załączniki:
hakownica czarnoprochowa.jpg
hakownica czarnoprochowa.jpg [ 18.95 KiB | Przeglądane 1773 razy ]

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 13:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 754
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Marian Strzelecki napisał(a):
Cisza nocna jest (sprawdzić czy tylko w miastach?) o godzinie 10.00 Łamanie jej jest przestępstwem (wykroczeniem?)
To powszechny mit
Marian Strzelecki napisał(a):
Inna sprawa to pytanie dlaczego motocykliści mają inne normy niż reszta użytkowników miast.
Czy nie jest to tak, że po 10.00 nie możemy wiertarką udarową kuć (w bloku mieszkalnym) ścian, ale już młot pneumatyczny na ulicy jest dozwolony?

A mają inne? Skąd takie przypuszczenie? Ja w prawie dyspensy dla motocyklistów (ani młotów pneumatycznych na ulicy) nie widzę:
kodeks wykroczeń napisał(a):
Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny"
(co do godziny - patrz link wyżej).

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 15:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Wojtku: to, że nie ma godziny w kodeksach potwierdza tylko fakt, że uciążliwość jest i że występkiem zawsze.
Nie znam się na mowie prawniczej, więc nie dyskutujmy o szczegółach.
Przysłowiowe młoty pneumatyczne występują nawet w kilku filmach Barei.
Więc nie czepiaj się także detalu.

Każdy fakt można interpretować "de facto i de jure (tak to się mówi?) a i można falandyzować. Wiem to z kontaktów ze strażą miejską w mojej okolicy. :cry:

Wszystko to mówi, (zgodnie z intuicją), że nadmierne hałasowanie jest be, że jest "smogiem" i jest szkodliwe.

Nie do mnie należy sprawdzanie stanu bieżącego w kodeksach, ale jak zajmowałem się zabytkową motoryzacją to był faktem, że stopień głośności aut i motocykli na przeglądach okresowych były radykalnie inne. Motywowano to kiedyś faktem, że WFMki nie jeżdżą po miastach więc im więcej wolno.

Także nie będę sprawdzał na jakiej podstawie kto i kiedy zniesił nakaz " względnej ciszy" na zalewie Zegrzyńskim.
Wiem, że kiedyś było cicho i spokojnie a teraz tak nie jest.

Swiat idzie do przodu, ale jak widzimy tył zaczyna przeganiać przód.
I z tego powodu wali się nasz dzisiejszy świat (od słów: wal się?)
A rządy już wprowadzają nowy wspaniały porządek.
Cieszmy się póki mamy na to czas. :-P

MJS

ps
Ja na ten czas, wiertarki odkładam przed zwyczajowymi godzinami ciszy, a w niedzielę nie szlifuję diaxą, aby nie nadużywać cierpliwości świętujących i wierzę,
że paragrafy mi w tym nie przeszkadzają.
Le chciałbym , aby i inni... :respekt:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 15:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Taki cytat:
Kiedy ludzie są dla ciebie podli, pamiętaj, że cierpią.
Próbują dzielić się swoim bólem, zamiast się leczyć.
Po prostu źle to rozumieją.
Musisz być o krok przed nimi.


Wyślij im białe światło.

:D

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 16:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Mir napisał(a):
Wyślij im białe światło.
:D


Oni nie są podli, oni są głupi i zarozumiali.

A białe światełko?
...tak najlepiej stroboskopowe - po tych pustych oczętach.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Janno :)
W pierwszych słowach mojego podania... Że podjąć dyskusję z Tobą to honor dla mnie, że szczerosć jak bukiet róż i takie tam... ;)
Janna napisał(a):
MarekSCO napisał(a):
Bez jaj... Motorowodniacy tworzą fale na wodzie. Nie chcesz fal, to zmieniasz akwen, albo rezygnujesz z wody.


E, bez jaj. :-P Motorowodniacy mogą/powinni zachowywać bezpieczny odstęp od innych użytkowników akwenu.

Podałem najprostszy sposób na uniknięcie niechcianych fal. Doskonale skuteczny - sam go stosuję :D
Mówisz, że motorowodniacy powinni, że mogą itd... A ja Ci tutaj okoniem stanę. Ani nie mogą ani nie powinni.
Nie mogą, bo nawet jeśli ta motorówa przejdzie sto metrów od pompowańca, ale na szybkości do której stworzona.
To tak, czy siak chłopaczek na pompowańcu nie będzie miał łatwo.
To jedna - awers medalu.
Druga - rewers... Po cholerę pływać na tych landarach, jeśli nie można dodać gazu jak PB przykazał ? Chcą pływać wykorzystując moce tej ( pożal się boże ) jednostki - no niestety...
Uczciwie powiem, że łatwo byłoby mi się tutaj z Tobą zgodzić, bo sam tych motorowodnych środków masowego szaleństwa nie poważam. Za nudne to dla mnie.
Ale uczciwie zrozumieć się staram. Bo mój świat to ten pomiędzy. Pomiędzy jednym a drugim.
No ale do rzeczy. Oczywiście możemy jak Marian i Myszek znaleźć analogie i żonglować tłumikami :lol: Tyle, że jak odkręcimy rurę od motorka, to szybko okaże się, że ona jednak coś dawała ;) Więc rzeczywiście bezpieczniej zająć pozycję, że do tej rury pasowałoby coś jeszcze doczepić, żeby tak nie jazgotało.
Ale prawda jest niestety taka, że dopuszczony do ruchu motocykl z doskonałym tłumikiem, jak wyjdzie na obroty obudzi nie tylko Mariana, Ciebie, czy mnie, ale i umarłego.
To motocykle są problemem, nie ich tłumiki.
Dokładnie tak samo w przypadku tych motorówek. To one są problemem, nie sposób ich użytkowania. Bo jeśli pozbawimy jednego z drugim ( sternika motorówkowego ) możliwości wejścia na obroty, to ta landara okaże się czymś innym niż zaplanowano. I nie będzie dla nikogo atrakcyjną. Dokładnie tak się rzecz przedstawia i dokładnie dlatego nie pogodzisz ognia z wodą na małym akweniku.
Oczywiście teoretycznie wszystko jest możliwe. Teoretycznie wszyscy coś powinni.
Tylko na ile teoria sprawdza się w praktyce?
Oto jadę z Bethh wypocząś nad wodę i kajaczkiem pośmigać. Pojadę na akwen, gdzie panoszą się motorówkarze na wyczarterowanych landarach ?
No chyba by mi rozum odebrało.
Ale z drugiej strony - jadę za pieniążki jakie uczciwie zarobiłem na remoncie silników dwu skuterów wodnych ( dokładnie taka sytuacja miała miejsce w zeszłym roku ).
Gdyby te skutery nie były potrzebne, nie byłyby potrzebne i ich silniki i remont, którego dokonałem. Tutaj dopiero krąg się zamyka.
Jeśli fala jest problemem, to kawałek lądu odgradzający jeden akwen od drugiego - to najlepszy falochron. Tak, czy nie ?

Janna napisał(a):
Generalnie - ludzi jest dużo niemal wszędzie, robią różne rzeczy. I naprawdę da się robić wszystko tak, by innym życia nie utrudniać.

Da sie wszystko, ale przy pełnym współdziałaniu A kto zagwarantuje współdziałanie i po co, skoro można inaczej. Pełne współdziałanie w tym wymiarze mieliśmy już za komuny zdaje się ;)
Janna napisał(a):
Nocne wyścigi motocyklowe czy samochodowe pod domami innych ludzi są równie niedopuszczalne,

To spróbuj nie dopuścić ;) No powiedz co chłopaczki mają z sobą zrobić, skoro do tej pory innego zajęcia nie znaleźli ? Osadzisz wszystkich ? Wszystkich których stać na tuningowane KTMy i inne motorki ( być może za pieniążki rodziców ) ?

A filmik Janno pokazuje jak kilku nawalonych kolesi pożarło się o coś na wodzie. I jeden z nich pokazuje goła dupę. A może swoją prawdziwą twarz. Kto go tam wie ;)
I więcej nic a nic.


Ostatnio edytowano 28 wrz 2020, o 19:09 przez MarekSCO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 19:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marianie :D Myszku :D
W kwestii tłumików i tłumienia powiem Wam tak.
Wiem, że tutaj na forum jest co najmniej jeden motocyklista znający się na rzeczy na tyle, że mógłby z Wami na ten temat polemizować. Kwestia tylko czy zechciałby. Bo ja niestety - z calą pewnością bym Was uraził :oops:
Za daleko ta demagogia ( tak Marian - ta, którą mi zarzucasz ) poszła. Wasza demagogia.
Uczciwie. "odkęcamy" te rureczki od cylindrów silników motocyklowych i sprawdzamy czy cos one dają ? Czy dalej szukamy *uja do dupy ?
Bez tłumików czy jednak nie bez Marianie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1091
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 615
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
MarekSCO napisał(a):
Za daleko ta demagogia ( tak Marian - ta, którą mi zarzucasz ) poszła. Wasza demagogia.
Uczciwie. "odkęcamy" te rureczki od cylindrów silników motocyklowych i sprawdzamy czy cos one dają ? Czy dalej szukamy *uja do dupy ?
Bez tłumików czy jednak nie bez Marianie ?


O Wielki, Ludzki, Dobry Panie!
O jakżem Ci wdzięczen, że ograniczasz się w swej łaskawości do 120 decybeli, zamiast walnąć od razu 180.
A jak przypadkiem kogoś skopiesz, to też Ci winien wdzięczność, boś przecież mógł zabić.
Amen.

Marku, nie wmówisz nikomu, że hałasujące motocykle to konieczność techniczna. Są takie, które nie hałasują. Konstruktorzy silników rozwiązali problem hałasu już z pół wieku temu. Używanie nieskutecznych "tłumików" to tylko i wyłącznie zła wola motocyklistów. Ich, wprost mówiąc, chamstwo.

I jeszcze chamy głoszą, że to dla bezpieczeństwa, bo jak wszyscy chama słyszą wokół, to zejdą mu z drogi i nie narażą na wypadek, bez względu na to co wyczynia na drodze.
Otóż motocyklista ma takie same prawa i obowiązki jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, a w szczególności ma obowiązek nie hałasować i jeździć tak, żeby nikt nie musiał reagować jakoś specjalnie gdy go usłyszy.
Owszem, wiem że dla chamów to obciach i zaprzeczenie idei motocyklizmu.

Zaś wracając na wodę - owszem, przepłynięcie kilkadziesiąt metrów od kajakarza robi różnicę w porównaniu z przepłynięciem o metrów kilka. A przepłynięcie w porządnym ślizgu również znacznie łagodniej wpływa na otoczenie niż "kulturalne" zredukowanie do 3/4 mocy i przepłynięcie tuż obok w półślizgu, ale zabawa!!!

I jeszcze o jednym wspomnę. Ostatnio na Jezioraku pełno było skuterów wodnych, wyżywających się w robieniu fali, potem skakaniu na tej fali, potem przepływaniu tuż obok łódek i kajaków itd. O ile nie wiało. Pewnego dnia wiatr powiał, fala była na jeziorze taka normalna. Wypłynęło parę skuterów. Zrobili kółko. I nic. Ich fale znikły w tle. Zawiedzeni zawrócili, bo żadna zabawa jak nikogo nie potelepią.
To tyle w kwestii istoty motorowodniactwa.

pozdrowienia

krzys



Za ten post autor myszek otrzymał podziękowania - 3: Janna, MarekSCO, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 20:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
myszek napisał(a):
Marku, nie wmówisz nikomu, że hałasujące motocykle to konieczność techniczna. Są takie, które nie hałasują.

A są. Ale motocykle nie tłumiki. Bo są też takie, które hałasują i żadnym tłumikiem tego nie zmienisz. A i takie, ze samo uruchomienie i krótka przejażdżka bez tłumika skończy silnik.
Mało tego... Są i takie, które po odłączeniu tłumika, czy jego wymianie na inny - stracą moc...
Różne są. Dlatego odwołałem się do zdanie kogoś, kogo zdanie łatwiej moglibyście zaakceptować. Nie było w tym nic więcej poza "proporcjonalną" odpowiedzią na zaczepkę ;)
Złośliwości w tym nie było Myszku.
myszek napisał(a):
Używanie nieskutecznych "tłumików" to tylko i wyłącznie zła wola motocyklistów. Ich, wprost mówiąc, chamstwo.

Nie. Nie i jeszcze raz nie. Tej reguły nie ma. Winien cały motocykl, nie jego tłumik.
Podobnie z motorówkami. Winien całokształt konstrukcji, nie działania użytkownika.
A największy problem w tym, że musisz "przygazować", żeby poczuć czym rózni się to truchło które aktualnie użytkujesz od leniwego houseboata... Któren nota bene też ma silnik, ale "okrojony" przepisami.
Jak nie pozwolisz śmigać na motorówkach to motorówek nie będzie.
Jak nie pozwolisz ścigać się na motocyklach - nie będzie ścigaczy...
Innego wyjścia nie widzę.
myszek napisał(a):
I jeszcze chamy głoszą, że to dla bezpieczeństwa, bo jak wszyscy chama słyszą wokół, to zejdą mu z drogi i nie narażą na wypadek, bez względu na to co wyczynia na drodze.

Tej argumentacji nie słyszałem. Przynajmniej od żadnego z Kolegów jeżdżących KTMami ;)
Winne są całe klasy konstrukcji. Nie to, że ktoś sobie tłumik zmienił. Tam często pole do manewru jest żadne ( w dwusuwach wielocylindrowych ).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 20:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
myszek napisał(a):
O jakżem Ci wdzięczen, że ograniczasz się w swej łaskawości do 120 decybeli, zamiast walnąć od razu 180.

Dokładnie w tej skali sedno. Ale wytłumacz to tym, którzy chcą pogodzić ogień z wodą.
( Jannie :kiss: to wytłumacz ;) )
Logarytmiczna skala odzwierciedla nasze odczucia. Ale liniowe opisywanie tychże powoduje, że wydaje nam się, że od rozwiązania problemu jesteśmy o krok. Że przecież każdy może "troszkę" ustąpić i wszyscy wyjdą z tego cało. Tylko, że ta "troszka" liczona w dB ;)
Na moje oko nie pogodzisz pijanego motorówkarza i pijanego kajakarza na jednym akwenie.
No ale może kiedyś komuś, na chwilę, uda się ta sztuka ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 22:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
MarekSCO napisał(a):
Za daleko ta demagogia ( tak Marian - ta, którą mi zarzucasz ) poszła. Wasza demagogia.
Uczciwie. "odkęcamy" te rureczki od cylindrów silników motocyklowych i sprawdzamy czy cos one dają ?
Czy dalej szukamy *uja do dupy ?
Bez tłumików czy jednak nie bez Marianie ?
Marku: odwracasz kota oigonem!
Nie miejszce na forumie na analizy dolotów i wylotów w dwusuwach.
Nie stawiajmy na równi rozwiązań technicznych, z chamstwem ich użytkowników.

Nie było moją intencją analiza płukania w dwusuwach a analiza nieprzestrzegania praw i obowiązków oraz prostej kultury.

Nie tłumacz mi, że motur i rura z jego tyłu to harmoniczna jedność, a demagogia to inność.
(projektowałem trochę w tej dziedzinie).

Prosto: jak by chcieli, to by nie było dyskusji.

Oni (te chamy których bronisz lub usprawiedliwiasz), są cynicznymi bandziorami lub durniami "żywiącymi" się cudzą bezsilnością.

Chamstwa nie da się usprawiedliwić ani paragrafami ani techniką.

Na tym kończą, bo zaraz stracę do Ciebie cały szacunek.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"



Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 07:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1091
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 615
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
MarekSCO napisał(a):
myszek napisał(a):
Marku, nie wmówisz nikomu, że hałasujące motocykle to konieczność techniczna. Są takie, które nie hałasują.

A są. Ale motocykle nie tłumiki. Bo są też takie, które hałasują i żadnym tłumikiem tego nie zmienisz. A i takie, ze samo uruchomienie i krótka przejażdżka bez tłumika skończy silnik.
Mało tego... Są i takie, które po odłączeniu tłumika, czy jego wymianie na inny - stracą moc...
[...]
Winne są całe klasy konstrukcji. Nie to, że ktoś sobie tłumik zmienił. Tam często pole do manewru jest żadne ( w dwusuwach wielocylindrowych ).


Ba, są i silniki pulsacyjne, które dają ciąg właśnie poprzez hałas. Tylko kto każe używać takowych w motocyklach?
Kto każe jeździć po drogach maszynami opartymi na technologii sprzed stu lat, z silnikami które "muszą" robić hałas, bo nie pojadą?
Naprawdę problem wytłumienia hałasu bez pogorszenia osiągów został dawno rozwiązany. Rozumiem, że jakiś miłośnik zabytków może nie lubić współczesnych rozwiązań "dla mięczaków", ale co taki robi na drogach publicznych?

Powtórzę więc:

myszek napisał(a):
Używanie nieskutecznych "tłumików" to tylko i wyłącznie zła wola motocyklistów. Ich, wprost mówiąc, chamstwo.


przy czym owszem, możesz to uznać za skrót myślowy. Nikt nie wymaga, że odkręcisz od swojego motoru oryginalny nietłumik i przykręcisz taki od Volvo, bo oczywiście nie zadziała.
Chamstwo manifestuje się na poziomie popytu akurat na hałasujące motocykle, zaspokajaniu tego popytu przez producentów, pewnie i przez warsztaty robiące tuning, i oczywiście na poziomie przyzwolenia na ten cały proceder.
Jest też zjawiskiem znacznie szerszym niż grupa użytkowników wielocylindrowych dwusuwów (ostatnim wielocylindrowym dwusuwem, jakim jechałem, był Wartburg. Wcześniej Syrenka. Cokolwiek sądzić o kulturze pracy jej silnika, motocyklom w hałasowaniu nie dorównywała, dopóki nie wypaliła jej się dziura w kolektorze wydechowym).

Cytuj:
myszek napisał(a):
I jeszcze chamy głoszą, że to dla bezpieczeństwa, bo jak wszyscy chama słyszą wokół, to zejdą mu z drogi i nie narażą na wypadek, bez względu na to co wyczynia na drodze.

Tej argumentacji nie słyszałem. Przynajmniej od żadnego z Kolegów jeżdżących KTMami ;)


Naprawdę? Ja taką argumentację słyszałem wielokrotnie i różni moi znajomi także. Możesz powtórzyć swoim kolegom-motocyklistom - albo też zaczną używać tego argumentu, albo zrozumieją, co im psuje opinię.

pozdrowienia

krzys



Za ten post autor myszek otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 07:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marian Strzelecki napisał(a):
Na tym kończą, bo zaraz stracę do Ciebie cały szacunek.

Na to to ja niestety nic nie poradzę Marian. Żeby uniknąć Twojej utraty szacunku musiałbym
potraktować wizję utraty Twojego szacunku jako kolejny argument w dyskusji.
A tego to ja nie zrobię za cholerę!

Marian Strzelecki napisał(a):
Oni (te chamy których bronisz lub usprawiedliwiasz), są cynicznymi bandziorami lub durniami "żywiącymi" się cudzą bezsilnością.

Nie nazwał bym ich cynikami. Tych na filmie nazwałbym nawalonymi, napranymi, pozostającymi_pod_wpływem_alkoholu, ale nie cynikami jednak.
Rozstali się z tym kajakarzem "grzecznie" mimo wszystko. ( no może poza wyjątkiem eksponowania dupska )...

Chcesz mi powiedzieć, że jeśli motocykle hałasujące pod Twoim domem będą miały fabryczne tłumiki to zaśniesz spokojnie. A ja Ci mówię, że nie - nie zaśniesz.
Szukasz za wszelką cenę winy po stronie użytkownika tego motorka. A to tłumik odkręcił, a to wymienił na inny. A robisz to dlatego, żeby wykazać, ze chłopaczek może "tylko troszkę" zrezygnować ze swoich działań, żeby było dobrze dla wszystkich.
A ja Ci mówię, że nie. Żeby było dobrze dla wszystkich - motocyklista musi oddać wszystko.
Zrezygnować z jazdy nocą. Z szybkiej jazdy. Zrezygnować z użytkowania motocykla w nocy.
Z motorówkami tak samo. A gorzej jedynie w tym, że sternik motorówki to z definicji "niedzielny sternik"... Ale reszta wygląda tak samo. Żeby ten kajakarz był choćby odrobinkę uspokojony, motorówkarz musi zrezygnować z motorówki. Albo, jak sugerował Myszek zdaje się, musi manewrować w ślizgu... I nie zesrać się przy tym ze strachu, jeśli robi to po raz pierwszy w życiu...

Czyli "oni" nie mają w perspektywie "delikatnych ustępstw" a utratę wszystkiego czym ich zabawki znamienne Marian. Niczego nie bronię - tylko ten aspekt chcę akurat podkreślić.
Kajakarz troszeczkę ustąpi i zaakceptuje motorówkę w pejzażu jeziora, ale tylko wtedy, kiedy ta motorówka będzie kajakiem. Inaczej za te ustępstwa nie uzyska niczego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 07:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
myszek napisał(a):
przy czym owszem, możesz to uznać za skrót myślowy. Nikt nie wymaga, że odkręcisz od swojego motoru oryginalny nietłumik i przykręcisz taki od Volvo, bo oczywiście nie zadziała.

Ale tutaj tkwi sedno Myszku.
Kto zastosował te "nie_tłumiki" w motocyklach. Nie motocykliści, tylko producenci motocykli.
Żebyś był zadowolony, użytkownik motocykla musi zmienić motocykl nie sposób użytkowania tego motocykla który posiada.
Tutaj zgoda. Ale dopiero tutaj.
A to zupełnie zmienia charakter odpowiedzialności motocyklisty.
Po prostu nazwiesz go chamem dlatego, że wybrał taki a nie inny motocykl.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 07:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5447
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2898
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
Marku, mylisz gwiazdy z ich odbiciem w wodzie. ;-)

Rozdrabniasz problem na kaszkę, analizując decybele, konstrukcje, mówiąc o przepisach, zakazach itp. I to Ty, który dałeś się poznać jako zwolennik podejścia zdroworozsądkowego w wielu kwestiach. Żyj i daj żyć innym - czy zgadzasz się z tym hasłem?

MarekSCO napisał(a):
Da sie wszystko, ale przy pełnym współdziałaniu A kto zagwarantuje współdziałanie i po co, skoro można inaczej. Pełne współdziałanie w tym wymiarze mieliśmy już za komuny zdaje się

Nie demagogizuj proszę. :-) Na straszenie komuną jestem za stara. A wiesz, co zauważyłam? Teraz młodzi ludzie bardzo fajnie potrafią współdziałać. I to mimo tego, a może właśnie dlatego, że nikt im tego nie nakazuje. Jakiś sens tego widzą.

Kajakami pływam od kilkudziesięciu lat i takich sytuacji, jak na filmiku miałam może kilka. Zwykle wynikały z tego, o czym pisał Myszek - motorówka w ślizgu widząc kajakarza i nie mogąc go opłynąć z daleka, zwalniała do wypornościowej i robiła nieprzyjemną falę. Ale to naprawdę były pojedyncze sytuacje i nie sądzę, żeby były to działania celowe, raczej pewien brak umiejętności przewidywania.

Nie
MarekSCO napisał(a):
To spróbuj nie dopuścić ;) No powiedz co chłopaczki mają z sobą zrobić, skoro do tej pory innego zajęcia nie znaleźli ? Osadzisz wszystkich ? Wszystkich których stać na tuningowane KTMy i inne motorki ( być może za pieniążki rodziców ) ?

Niedopuszczalne - słowa tego użyłam w znaczeniu moralnym, a nie przepisów, czy ich egzekwowania. Ale skoro prosisz, to powiem. U mnie niedaleko na wsi był ten sam problem, choć zapewne motorki były brzydsze. Jednak głośno i szybko popierdalały nocą między domami. A teraz ich nie ma. Co się stało? Jeden raz stanęła tam policja. I nie, nie udało im się zatrzymać chłopaczków, nawet nie próbowali, tylko spisali/sfocili numery i odwiedzili właścicieli motorków później w domach. W przyjacielskiej rozmowie zasugerowali przeniesienie się z wyścigami na tor trajalowy albo gdzieś, gdzie nie będą stanowić zagrożenia dla innych. I problem zniknął jak zaczarowany. Da się?

Wracając jednak do meritum - postawa: skoro mam motorek (lądowy, wodny, powietrzny czy muzyczny) to będę sobie motorkował gdzie będę chciał i możecie mi naskoczyć jest dla mnie niedopuszczalna. W sensie moralnym. Motorkuj sobie, czy też graj i śpiewaj nawet fałszywie choć donośnie, ale tam, gdzie nie będziesz zagrażał innym czy nadmiernie utrudniał bliźniemu życie. Naprawdę da się, widzę to w wielu obszarach: na wodzie, na ulicach, w górach. Ludzie potrafią byc bezinteresownie życzliwi, a jeśli czasami coś zrobią głupio, choć niechcący, potrafią miło zareagować na zwrócenie uwagi.

I choć zapewne nie da się każdego nauczyć kultury, to jednak usprawiedliwianie chamstwa przez kogoś, kto zasadniczo chamem nie jest, jest juz całkowicie bez sensu.

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca



Za ten post autor Janna otrzymał podziękowania - 2: MarekSCO, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 07:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5447
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2898
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
Cytuj:
A ja Ci mówię, że nie. Żeby było dobrze dla wszystkich - motocyklista musi oddać wszystko.
Zrezygnować z jazdy nocą. Z szybkiej jazdy. Zrezygnować z użytkowania motocykla w nocy.
Z motorówkami tak samo. A gorzej jedynie w tym, że sternik motorówki to z definicji "niedzielny sternik"... Ale reszta wygląda tak samo. Żeby ten kajakarz był choćby odrobinkę uspokojony, motorówkarz musi zrezygnować z motorówki

No toś już pojechał po bandzie bez trzymanki. :D
Co, w Wawie nie ma autostrad poza miastem? W Krakowie chłopaki tak właśnie się ścigają.
A co do motorówek, to niech pływa poza najwyższym sezonem, w brzydką pogodę lub tp. Czy jeśli mam szybki samochód, to na drodze mogę jechać 240 km/h, robiąc niebezpieczne wyprzedzanki i slalom między pasami, bo mogę? A ci, co ze strachu zjeżdżają na awaryjny, to niech spadaja na bambus, a ja im goły zad wypnę? No, nie. Jest ruch, to jadę grzecznie. A jak chcę poczuc prędkość, to albo wyjadę o 2 w nocy, albo kupię sobie wejściówkę na tor koło Kielc i pobawię się do upadu.

Aha, zasadniczo powiedziałam już, co myślę. Zapewne Cię nie przekonałam, ale jeśli nie potrafiłam tak, to nie będę argumentować dalej. Więc nie dziw się brakiem dalszej polemiki.

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca



Za ten post autor Janna otrzymał podziękowania - 2: MarekSCO, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 08:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Janno :)
Przekonałaś!
I nie pisze tego tylko po to, żeby zapewnić sobie Twój udział w dalszej polemice ;)

Janna napisał(a):
Rozdrabniasz problem na kaszkę, analizując decybele, konstrukcje, mówiąc o przepisach, zakazach itp. I to Ty, który

Nie. Nie ja. Żadnego z tych "rozdrobnień" nie wprowadziłem do wątku ja. Tylko reagowałem na przywoływane przez Kolegów analogie. Tak, czy nie ? Reagowałem próbując wykazać jak bardzo nieścisłe one i kiedy nie istnieją w ogóle.

Żyj i daj żyć innym. Oczywiście. Ale... Jak ? Jak żyć i jak dawać żyć innym. Najpierw musimy wiedzieć czego chcą od życia Ci inni. Prawda ?
Janna napisał(a):
A co do motorówek, to niech pływa poza najwyższym sezonem, w brzydką pogodę lub tp.

A jeśli on chce w ładną pogodę w sezonie ?
Wydzielenie akwenów dla motorowodniaków i tylko dla nich... Podobnie jak torów dla motocyklowych ścigantów ? Byłby to zły pomysł według Ciebie ?
( Zły dlatego, że kajakarze też chcą na tym samym akwenie w ładną pogodę ? )


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 08:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5447
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2898
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
MarekSCO napisał(a):
Nie. Nie ja. Żadnego z tych "rozdrobnień" nie wprowadziłem do wątku ja.

Może. Ale to z Tobą polemizuję, więc ta kaszka jest po Twojej stronie. Mogłeś syntetyzować. ;-)

MarekSCO napisał(a):
A jeśli on chce w ładną pogodę w sezonie ?

A jeśli ja chcę po autostradzie w szczycie 240? To motorówka jest zagrożeniem, nie kajak. A bezpieczeństwo ma większe znaczenie niż przyjemność i chcenie.

No to tyle.

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 09:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1091
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 615
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
MarekSCO napisał(a):
Ale tutaj tkwi sedno Myszku.
Kto zastosował te "nie_tłumiki" w motocyklach. Nie motocykliści, tylko producenci motocykli.
Żebyś był zadowolony, użytkownik motocykla musi zmienić motocykl nie sposób użytkowania tego motocykla który posiada.
Tutaj zgoda. Ale dopiero tutaj.
A to zupełnie zmienia charakter odpowiedzialności motocyklisty.
Po prostu nazwiesz go chamem dlatego, że wybrał taki a nie inny motocykl.


Mogę. Bo w większości wypadków wybrał taki właśnie motocykl dokładnie dlatego, że robi hałas. I niejednokrotnie dał go do tuningu, żeby robił hałas jeszcze większy. I to właśnie on kreuje popyt na takie właśnie motocykle, a producent się po prostu dostosowuje.
I wierz mi, argumentu z hałasem dla bezpieczeństwa nie zmyśliłem sobie.

pozdrawiam

krzys



Za ten post autor myszek otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 09:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
myszek napisał(a):
I wierz mi, argumentu z hałasem dla bezpieczeństwa nie zmyśliłem sobie.

Wierzę. Jeżdżę Teską i ten argument doskonale rozumiem. Po prostu nigdy nie słyszałem go od znajomych motocyklistów.

myszek napisał(a):
Mogę. Bo w większości wypadków wybrał taki właśnie motocykl dokładnie dlatego, że robi hałas

Podobnie możesz kolesia który wyczarterował motorówkę nazwać chamem, bo w większości wybrał motorówkę do takiego a nie innego sposobu pływania.
( Lub jego umiejętności - w większości - nie pozwalają na inny sposób pływania )
Zwłaszcza na stosunkowo małych obszarowo akwenach, gdzie obok motorówek pływają też kajaki i inni niemotorowodni użytkownicy. Możesz go nazwać chamem a priori...
Zgodzisz się z tym ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 13:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Janna napisał(a):
Może. Ale to z Tobą polemizuję, więc ta kaszka jest po Twojej stronie. Mogłeś syntetyzować.

Toż właśnie mówię, że polemizujesz ze mną a nie z poglądami które tutaj głosić usiłuję ;) :kiss: I gorąco namawiam - spróbuj poświęcić im trochę więcej uwagi.
Namawiam szczerze, na taką dyskusję z poglądami uczestników, bo moim zdaniem to "rozwija spojrzenie".
Spójrz tutaj:
-------------cut here--------------------
MarekSCO napisał(a):
Janna napisał(a):
A co do motorówek, to niech pływa poza najwyższym sezonem, w brzydką pogodę lub tp.

A jeśli on chce w ładną pogodę w sezonie ?
Wydzielenie akwenów dla motorowodniaków i tylko dla nich... Podobnie jak torów dla motocyklowych ścigantów ? Byłby to zły pomysł według Ciebie ?
( Zły dlatego, że kajakarze też chcą na tym samym akwenie w ładną pogodę ? )

I teraz Twoja odpowiedź:
Janna napisał(a):
To motorówka jest zagrożeniem, nie kajak. A bezpieczeństwo ma większe znaczenie niż przyjemność i chcenie.

-----------cut here------------
Dla kogo zagrożeniem jest ta motorówka ? Dla kajaka - prawda ?
Ale jeśli w dobrą pogodę wypłyną tylko motorówki, to zagrożenia nie będzie - prawda ?
Chcesz rozdzielić jednych i drugich.
Ja też chcę. Też to postuluję. Rozdzielić akwenami. Zorganizować akweny tylko dla motorowodniaków, gdzie kajakarz czy żeglarz miałby wstęp tylko na motorowodnym sprzęcie.
Ty chcesz pogodzić rozdzielając na jednym akwenie, ale...
Pod pretekstem stwarzania zagrożenia chcesz zajumać motorowodnym ładną pogodę :mrgreen: :kiss:
Tak, czy nie ?
Przecież jeśli w ładną pogodę wypłynął tylko motorowodni, to żaden kajakarz nie ucierpi.
A ja właśnie o to pytałem. Co będzie, jeśli motorowodni zaczną się dopominać swojego prawa do dobrej pogody ?
Nie przyznasz im tego prawa, bo zagrożenie stanowią większe niż kajaki ? Dla kogo ?
Jak już ich podzieliłaś na grupy nie mogące współistnieć razem na wodzie.
Czy to według Ciebie uczciwe "żyj i daj żyć" ?

Na moje oko mimo starań - nie pogodzisz jednych z drugimi.
Za duże różnice i za mało tolerancji i zrozumienia dla potrzeb jednych i drugich.
Widzisz "kaszkę" i pytasz:
Janna napisał(a):
I to Ty, który dałeś się poznać jako zwolennik podejścia zdroworozsądkowego w wielu kwestiach. Żyj i daj żyć innym - czy zgadzasz się z tym hasłem?

Odpowiadam. Zjedz kaszkę i napełnij to hasło ( "żyj i daj żyć" ) treścią :kiss:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 13:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5447
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2898
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
Marku, widzę, że nie zrozumiałeś moich wypowiedzi. Jak rozumiem, ja również nie zrozumiałam Twoich. Może w rozmowie bezpośredniej byłoby łatwiej, jednak tak, to mnie przerasta. Chyba dyskusje na forum to nie jest moja forma. Odpuszczam i wracam do swojej piwnicy. :-)

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca



Za ten post autor Janna otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 13:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No dobra - już nie marudzę :D
Chciałem tylko skłonić do wyjaśnienia tego:
"A co do motorówek, to niech pływa poza najwyższym sezonem, w brzydką pogodę lub tp"
( Albo weryfikacji - przemyślenia )

Co do formy dyskusji forumowych to masz rację - trudne i mało oferują.
Moim zdaniem można jednak zasygnalizować przynajmniej niektóre problemy.
Przemyśleć, pokazać w innym świetle, etc. Czy można osiągać pełen konsensus na forum ?
Chyba nie. Zanim dwoje się dogada, to w wątku pojawi się już setka innych zasygnalizowanych problemów.
Jedyne co można - moim zdaniem - robić w miarę skutecznie, to delikatnie zachwiac stereotypami, na jakiś czas przynajmniej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 13:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
MarekSCO napisał(a):
Dla kogo zagrożeniem jest ta motorówka ? Dla kajaka - prawda ?
Ten sam przypadek był poruszony na forum motorowodnym:
http://forum-motorowodne.pl/zalew-zegrzynski/motorowodniacy-10819/
I na zaprzyjaźnionym forum żeglarskim SailForum:
https://www.sailforum.pl/viewtopic.php?f=58&t=29862&view=unread
Czy trzeba aż tak się rozdrabniać, żeby zrozumieć istotę problemu?



Za ten post autor Marian J. otrzymał podziękowania - 2: Colonel, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 14:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Marian J. napisał(a):
MarekSCO napisał(a):
Dla kogo zagrożeniem jest ta motorówka ? Dla kajaka - prawda ?
Ten sam przypadek był poruszony na forum motorowodnym:
http://forum-motorowodne.pl/zalew-zegrzynski/motorowodniacy-10819/
I na zaprzyjaźnionym forum żeglarskim SailForum:
https://www.sailforum.pl/viewtopic.php?f=58&t=29862&view=unread
Czy trzeba aż tak się rozdrabniać, żeby zrozumieć istotę problemu?
Widzisz, problem w tym, że i u nas są typy potrafiące uzasadnić kazde skurwysyństwp albo chamstwo.
Czytajac tylko to, co jest widoczne nabieram już nie niechęci ale mocniejszych uczuć.
A "Pochód Chama" kroczy przez Polskę coraz śmielej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 14:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marian J. napisał(a):
Czy trzeba aż tak się rozdrabniać, żeby zrozumieć istotę problemu?


Tak. Moim zdaniem trzeba. Żeby zrozumieć istotę problemu.
Żeby w odpowiedzi na gołą dupę, gołą dupę pokazać - oczywiście nie trzeba...
Marian. Nie dość, że importujemy na potęgę tematy z innych forów, to jeszcze mamy
i wypowiedzi Kolegów z innych forów importować ?
( ot pierwszy z brzegu przykład: viewtopic.php?f=73&t=31756 )
To może całe wątki linkujmy po prostu ?
Skoro "nie trzeba się aż tak rozdrabniać" bo przecież inni tego nie robią. A konkretnie - nie zrobili.
Przeklejajmy całe wypowiedzi w formie cytatów...
W ogóle jesteś w stanie zaakceptować czyjeś prawo do wypowiedzi i oceny ?
Czy jak inż Mamoń w Rejsie Piwowskiego ? Musi to być opinia, którą już kiedyś słyszałeś ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 16:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Na to trzeba spojrzeć okiem B. Kobieli...
Powiedzmy, że młody vip miał farta i pod nieobecność szefa ugrał na giełdzie 30 patoli przed południem. Spocona koszula, stres trzeba szybko rozładować. Palcem na ekranie smartfona rezerwuje dla siebie drogę do portu, kosztuje go to powiedzmy 5 tysiaków. Zjeżdża windą do garażu i już za chwilę mknie, co koni pod maską ma...

Jeśli nie wyleci w krzaki, to na miejscu czeka na niego motorówka z pięknym arsenałem...

A gdy w falochrony zawalił, to nic, nie ma przecieku, śruba się kręci - jedzie dalej. Relaks potrzebny jest, na słońcu i wodzie. Co tam jakiś falochron czy kajak... Czas się liczy, każda cenna chwila dla siebie...
- Halo! Ukręciła się?!
- Chyba nieee!
- To dobrze! A przecieku nie ma?!
- Sucho!
- To można płynąć!
- Dziękuję!
- Nie ma za co.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 19:33 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
https://morski.hr/2020/09/29/video-polj ... B6-l1bjkLQ A tu troszkę z innej beczki. Coś jest chyba u nas genetycznie nie tak :rotfl:

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 wrz 2020, o 05:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
marioczewa napisał(a):
https://morski.hr/2020/09/29/video-poljaci-cupaju-mozda-i-posljednje-primjerke-periski-kod-biograda-sve-snimili-i-objavili/?fbclid=IwAR0iPbB02vgG-oGSJs5RYu0b6g_Zgalix9BEALiMjlniPqQpLB6-l1bjkLQ A tu troszkę z innej beczki. Coś jest chyba u nas genetycznie nie tak :rotfl:
Nie tłumaczyłem artykułu tylko obejrzałem filmik w nim zamieszczony. Czy tam jest zabronione wyławianie takich muszli? Mógłbyś wyjaśnić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 wrz 2020, o 05:50 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Tak i grozi za to niezła kara a do tego wszystko sfilmowane. Moj translator radzi sobie calkiem niezle.

_________________
***** ***



Za ten post autor marioczewa otrzymał podziękowanie od: Marian J.
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 223 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL