Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sty 2022, o 21:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
robhosailor napisał(a):
Bardziej wrukwia mnie, że np taki Heinz Reinefarth, nigdy nie został osądzony, niż nazwa jakiejś niemieckiej pływającej konserwy.

A co mnie obchodzi co ciebie wkurza? To nie na temat.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2022, o 22:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
A kto na świecie wie o pancerniku i jego roli. Poza tym może tak słowo o Wieluniu?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowania - 2: robhosailor, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2022, o 22:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Co mnie obchodzi, że burzysz się na jakieś niemieckie zwyczaje, nadawania swoim okrętom nazw, które funkcjonowały u nich wcześniej?

Moim zdaniem, prezentujesz swoje uprzedzenia, które wpojono ci w dzieciństwie.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2022, o 22:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
robhosailor napisał(a):
Moim zdaniem, prezentujesz swoje uprzedzenia, które wpojono ci w dzieciństwie.

Wyjątkowo masz rację. Ale rozmawiałem o tym z kilkoma znajomymi i większość się zgodziła, że nazwa jest niefortunna.
Colonel napisał(a):
A kto na świecie wie o pancerniku i jego roli. Poza tym może tak słowo o Wieluniu?

Nie wiem jak na świecie. Ale w Europie sporo osób. W Polsce jeszcze więcej.
O Wieluniu wie bardzo mało osób. Więc pancernik jest symbolem.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sty 2022, o 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
waliant napisał(a):
P.S. Promy nie są wojenne.

Fakt!
Ale wojakow i ich majdan wozic chyba moga?
Tak mi sie wydaje...
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sty 2022, o 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Wojnę rozpoczął Franek Dolas. A wygrał Szarik.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sty 2022, o 22:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Glupoty opowiadasz: Czytalem, ze Szarika graly cztery psy. A wojne wygrala sluszna sprawa, bo sluszna sprawa zawsze zwycieza. Jak wiadomo.
Co do Dolasa, to nie mam wiekszych zastrzezen.
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2022, o 09:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Wszystko się zgadza. Szterej Psiacerni. I te psy to w dodatku były rosyjskie łajki.
Znam taką jedną łajkę ćpunkę. Pies szkolony do wykrywania narkotyków kiedyś się tych narkotyków nażarł. Zwolnili go ze służby za zryty beret. Obecnie pilnuje pola namiotowego w Biesach. Nadal ze zrytym beretem.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2022, o 16:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Zdarza sie... Kumpela kupila tanio pilnie szkolonego labradora, ktory oblal egzamin koncowy i zostal uznany za niezdolnego na fuche przewodnika niewidomych.
Jest bardzo fajny!
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Ostatnio edytowano 28 sty 2022, o 17:12 przez Catz, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2022, o 17:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Znajoma dostała rottweilera żeby ją bronił gdy jest w domu sama. Piesek wymagał szkolenia razem z panią. Piesek zdał, pańcia nie.
Psy przewodnicy niepełnosprawnych muszą być naprawdę na 6 +.
Taki pies dużo umie. Tylko gadać niestety nie.
Kiedyś na rejsie Zobaczyć Morze niewidoma koleżanka pokazywała mi jak się szkoli takiego psa. Ja byłam modelem.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2022, o 17:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Zielony Tygrys napisał(a):
Znajoma dostała rottweilera żeby ją bronił gdy jest w domu sama.

Widzialem na plocie tabliczke, na ktorej zamiast tradycyjnego "zly pies" bylo napisane: "Bardzo grzeczny pies, ale strasznie upierdliwy".
Zielony Tygrys napisał(a):
Tylko gadać niestety nie.

Moze to i dobrze?
Zielony Tygrys napisał(a):
Ja byłam modelem.

Niewidomego, czy psa?
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2022, o 17:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Modelem psa dla niewidomej koleżanki.
Nie powiem że cała ta psia szkoła nie byłą poprzedzona solidnym uczczeniem pomacania syrenki ;) co znacznie ułatwiło nam naukę.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2022, o 18:14 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Zielony Tygrys napisał(a):
Nie powiem że cała ta psia szkoła nie byłą poprzedzona solidnym uczczeniem pomacania syrenki ;) co znacznie ułatwiło nam naukę.

W nasyk stronak takie macanie to sie nazywa ochlaj. Pijom i macana i macantka. A potym, kto kogo i po cym maca to juz malo co wazne. Aha, pijom nie sarenke ino cornom kurwice
https://www.alkowiki.pl/wodka/czorno-kurwica/

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Ostatnio edytowano 28 sty 2022, o 18:30 przez Bombel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2022, o 18:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Zielony Tygrys napisał(a):
Modelem psa dla niewidomej koleżanki.

Wiesz, ze sie domyslalem?
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lut 2022, o 15:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Zdjęcie z Facebooka, autor Mick Yates:

"NATO visit to Newcastle, August 1972. HMS Norfolk, USS Bigelow, HNLMS Amsterdam; FGS Schleswig-Holstein.
Praktica Nova 1B, Agfa CT-18."



Obrazek

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lut 2022, o 18:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Trzeba przeczytać i ściągnąć plik pdf z porównaniem.

Porównano platformy trzech firm:

Hiszpańskiej Navantii, która wyszła od zbudowanych dla Hiszpanii, Australii i Norwegii oceanicznych fregat klasy AEGIS.
Brytyjskiej Babcock, która oparła się na duńskim projekcie fregat typu Iver Huitfeld.
Niemieckiej Thyssen, która oferuje wersję oceanicznej fregaty MEKO300, a zbudowała u siebie i w wielu krajach kilkadziesiąt różnych fregat.

Moje wątoliwości:

1. Konsorcjum dwóch państwowych firm, których nie tylko zarządzanie ale i byt (zamówienia budżetowe) zależą w 100% od polityki z prywatną Remontowa Shipbuilding zagraża tej ostatniej. Szanse na wieloletnie harmonijne działanie są zerowe. I powtórzy się syndrom "Gawrona".
2. Nie mamy w kraju doświadczenia ani elementów składowych na takie przedsięwzięcie. W najlepszym razie będziemy podwykonawcą dostarczającym taniej siły roboczej - zresztą Thyssen ma tego świadomość i mówi o wykończeniu i wyposażeniu w Kilonii. Pozostali rżną głupa.
3. To najdroższy program w historii całych sił zbrojnych i bardzo długoletni. Nie ms szans na jego pełne finansowanie w kryzysie który nas czeka. Robienie nadziei na dwa kolejne okręty po prototypie, to świadome oszustwo albo niekompetencja.
4. Kontrakt z konsorcjum ma dać największy okręt na Bałtyku i, jeśli dostanie swoje uzbrojenie, to najsilniejszy. Z parametrów wynika, że okręt o dużym zasięgu i autonomiczności - EKSPEDYCYJNY.
A oficjalnie program Miecznik to okręt obrony wybrzeża. POLSKIEGO.
Po co nam taka droga zabawa? Zaspokoić ego admirałów? Dać efekt propagandowy? Załapać się na udział w tych nominalnie 18 miliardach?
A może po prostu na koszt polskich podatników pozyskać technologię i projekty dla rosyjskiego mocodawcy?Trzeba przeczytać i ściągnąć plik pdf z porównaniem.
Porównano platformy trzech firm:
Hiszpańskiej Navantii, która wyszła od zbudowanych dla Hiszpanii, Australii i Norwegii oceanicznych fregat klasy AEGIS.
Brytyjskiej Babcock, która oparła się na duńskim projekcie fregat typu Iver Huitfeld.
Niemieckiej Thyssen, która oferuje wersję oceanicznej fregaty MEKO300, a zbudowała u siebie i w wielu krajach kilkadziesiąt różnych fregat.

Moje wątoliwości:

1. Konsorcjum dwóch państwowych firm, których nie tylko zarządzanie ale i byt (zamówienia budżetowe) zależą w 100% od polityki z prywatną Remontowa Shipbuilding zagraża tej ostatniej. Szanse na wieloletnie harmonijne działanie są zerowe. I powtórzy się syndrom "Gawrona".
2. Nie mamy w kraju doświadczenia ani elementów składowych na takie przedsięwzięcie. W najlepszym razie będziemy podwykonawcą dostarczającym taniej siły roboczej - zresztą Thyssen ma tego świadomość i mówi o wykończeniu i wyposażeniu w Kilonii. Pozostali rżną głupa.
3. To najdroższy program w historii całych sił zbrojnych i bardzo długoletni. Nie ms szans na jego pełne finansowanie w kryzysie który nas czeka. Robienie nadziei na dwa kolejne okręty po prototypie, to świadome oszustwo albo niekompetencja.
4. Kontrakt z konsorcjum ma dać największy okręt na Bałtyku i, jeśli dostanie swoje uzbrojenie, to najsilniejszy. Z parametrów wynika, że okręt o dużym zasięgu i autonomiczności - EKSPEDYCYJNY.
A oficjalnie program Miecznik to okręt obrony wybrzeża. POLSKIEGO.
Po co nam taka droga zabawa? Zaspokoić ego admirałów? Dać efekt propagandowy? Załapać się na udział w tych nominalnie 18 miliardach?
A może po prostu na koszt polskich podatników pozyskać technologię i projekty dla rosyjskiego mocodawcy?

https://zbiam.pl/program-miecznik-rapor ... -pobrania/

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lut 2022, o 20:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 00:14
Posty: 708
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 193
Uprawnienia żeglarskie: Morski Trzymacz Rumpla
Każdy program zakładający budowę jednostek w kraju jest do pupy.
Trzeba zlecić ich budowę lub kupić je zagranicą i to pewnie najlepiej z kraju na eN ze stolicą na Be więc obecna władza tego nie zrobi...inna pewnie też, a szkoda.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lut 2022, o 21:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Dla mnie podstawowe pytanie, to po co nam takie okręty. Próbę ich zamawiania można traktować jak próbę sabotażu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lut 2022, o 20:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Na paradę morską, taką jak w Sankt Petersburgu:

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 paź 2022, o 21:22 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2425
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 442
Uprawnienia żeglarskie: różne
Rozbrajania MW ciąg dalszy... https://defence24.pl/sily-zbrojne/oslepiony-i-bezzebny-orp-kaszub
M.Dura napisał(a):
Po powrocie wyremontowanego okrętu ORP "Kaszub" do Gdyni nie zwracano uwagi na jego nowe malowanie i to, że w ogóle pływa, ale na zdjęcie z pokładu stacji radiolokacyjnej wykrywania celów powietrznych z systemem zapytującym IFF oraz armaty kalibru 35 mm. To one bowiem dawały nadzieję temu okrętowi na prowadzenie w miarę skutecznej obrony przeciwlotniczej.

Oceniając obecne możliwości korwety ORP „Kaszub" można podsumować jednym zdaniem: „gotowa do działania, ale tylko wtedy gdy przeciwnik nie będzie używał lotnictwa, dronów oraz rakiet przeciwokrętowych". W czasie faktycznego konfliktu zbrojnego z Federacją Rosyjską na takie warunki jednak liczyć nie można. Oznacza to, że testowany obecnie po remoncie okręt tak naprawdę nadaje się jedynie do parad i prezentowania polskiej bandery w czasie pokoju.

Oczywiście radar MR-302 pochodzący jeszcze z czasów Związku Radzieckiego był dwuwspółrzędny, przestarzały i prawdopodobnie od pewnego czasu niesprawny. Jednak był on ważnym elementem ostrzegania o ataku z powietrza i jeżeli nie mógł zostać zmodernizowany, to powinien być wymieniony. Prawdopodobnie ze względu na brak środków zdecydowano się jednak na najprostsze rozwiązanie, a więc na jego demontaż, przy okazji zdejmując również powiązany z tym radarem interrogator IFF systemu „swój-obcy" (działający wg natowskiego formatu Mark XII).

Środkiem na wykrywanie ataku z powietrza na korwecie ORP „Kaszub" będzie więc lornetka sygnalisty. Ale nawet jeżeli uda się dostrzec zagrożenie to i tak jego zwalczenie będzie bardzo trudne. Do zwalczania celów powietrznych można będzie bowiem wykorzystać jedynie armatę dziobową AK-176 kalibru 76,2 mm, dwie armaty ZU-23-2M Wróbel kalibru 23 mm oraz przenośne zestawy rakiet przeciwlotniczych „Grom" lub „Piorun" (jeśli okręt został w nie wyposażony po wycofaniu radzieckich „Strzał").

Skuteczność wszystkich tych środków zależy jednak nie od systemu kierowania ogniem (bo okręt takowego nie posiada), ale od ich operatorów-celowniczych, którzy muszą polegać na własnym wzroku i umiejętnościach. Czy to wystarczy np. na zwalczanie ponaddźwiękowych rakiet przeciwokrętowych „Oniks" z nadbrzeżnego dywizjonu „Bastion"? Na pewno nie.

Jedyną nadzieję na taką, w miarę realną samoobronę dawała armata przeciwlotnicza kalibru 35 mm „Tryton", której prototyp został zamontowany na „Kaszubie" w celu przeprowadzenia badań. Przed remontem armata została jednak zdemontowana i już na polską korwetę nie wróciła. Nie wykorzystano więc okazji, jaki dawał prowadzony przez rok remont i na okręcie bojowym skupiono się przede wszystkim na naprawach „mechanicznych": związanych z remontem dokowym m.in: kadłuba, linii wałów, zbiorników, steru, itd.

Teraz należy się zastanowić, czy rzeczywiście w wyniku remontu przeprowadzonego przez gdańską firmę NET MARINE Marine Power Service Sp. z o.o. prawdopodobnie za ponad 6 milionów złotych otrzymano okręt o takich samych możliwościach bojowych, jakie miał kilka miesięcy przed rozpoczęciem prac.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 227 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL