Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 13:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lis 2017, o 22:41 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
MarekSCO napisał(a):
Bo już sam nie wiem. Mam to u siebie w chałupie, czy nie mam ?


Masz :)
Popytem wykreowanym jest popyt napędzony przez podaż, a nie odwrotnie. Upraszczając: ktoś coś proponuje, opowiada Ci jakie to jest wyjątkowe, wpływa na Twoje emocje i potrzebę posiadania tego (czasem przez bezpośredni przekaz, czasem przez ukryty, czasem udając, że Ciebie do tego produktu wręcz zniechęca - to już kwestia techniki). Czyli jeszcze wczoraj nie potrzebowałeś danej rzeczy (być może o jej istniniu nie wiedziałeś lub ona wręcz nie istniałą), dzisiaj się o niej dowiedziałeś, a jutro ją kupujesz.
Popytem wykreowanym są niektóre Twoje przyzwyczajenia - wykreowane przez otoczenie (np. w odpowiednim towarzystwie wypada pokazać się w odpowiednim stroju i podjechać odpowiednim autem). Na to zjawisko bardzo podatne są dzieciaki, a my stajemy się konsumentami takiej wykreowanej podaży: popatrz na to jak rodzice idą na zakupy do Biedronki by dostać naklejki na świeżaki i później biegają po różnych Biedronkach by dzieciakowi odpowiedniego świeżaka znaleźć. Dodatkowo kupują na siłę warzywa czy owoce, bo za to są dodatkowe naklejki.
Na stacji pytany jesteś o to czy nie chcesz kawy. Obiecują Ci dodatkowe punkty lojalnościowe. Myślisz, że nikt się tym nie interesuje? Niestety, myliłbyś się wówczas - stacje od lat biorą udział w wyścigu zbrojen i szolą pracowników powtarzać zauczone teksty.

Popytem wykreowanym kierują psychologowie, socjolodzy i eksperci. Robią z tego całą naukę. W hipermarkecie wszystko - od wejście z określonej strony, przez ścieżkę jaką idziesz do towarów pierwszej potrzeby po umieszczenie przy kasach batoników - to wszystko elementy tej pracy i nauki. To wszystko wymusza na Tobie zakup.
W sklepach odzieżowych czy biżuteriach to oświetlenie, kolory ścian i td.

Oczywiście, że jesteś konsumentem wykreowanej podaży. W mniejszym lub większym stopniu, ale bezwzględnie tak. A nawet jeżeli uznamy, że Ty akurat nie jesteś, to przeciętny "Kowalski" jest i tego nie zmienimy. I właśnie zachowanie przeciętnego Kowalskiego wpłynie na dochody przedsiębiorców, którzy stracą możliwośc handlu w niedizele.


Ostatnio edytowano 25 lis 2017, o 22:58 przez plitkin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 22:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Marian J. napisał(a):
Cape napisał(a):
Ale wartością dodaną są zmiany kulturowe.
.... żartujesz chyba.

Prawo i Sprawiedliwość zawarło wiele lat temu sojusz z polskim chamem.
NIE Z RZEDSTAWICIELEM POLSKIEGO LUDU, który ma określone aspiracje i tak samo, jak za Kościuszki, jak w czasie powstania styczniowego, czy w międzywojennej Polsce, łaknie modernizacji, oświaty dla swoich dzieci - po prostu zasobniejszego bytu, ale sojusz właśnie z polskim chamem.
Cham, czyli prymityw niezdolny do rozumienia czegokolwiek i dlatego zawsze łaknący prostych, często spiskowych wyjaśnień swojej nędzy, sfrustrowany sobą samym i tym, jak traktują go inni (popełniający od stuleci ten sam grzech wobec chama, grzech zaniechania i pogardy).
Cham nienawidzący wszystkich elit i spragniony przynależności do jakiejś wspólnoty, bez zaangażowania w to osobistego wysiłku, niejako z klasowego, czy rasowego automatycznego przydziału. Ten cham stanowi właśnie o sile bolszewików polskiej prawicy.
Wszystko jedno, czy rzeczywistość wyjaśni mu Ojciec Dyrektor Rewolucjonista razem z Robespierrem Pospieszalskim, czy zrobi to sam kapłan sekty Jarosław Kaczyński, cham jest gotowy na uwiedzenie. On chce bezpieczeństwa z daleka od odpowiedzialności i wolności, od debat, również tych toczonych przez „rewolucjonistów”.
Wizja świata musi być prosta i zawsze zawierać element tłumaczący status chama: jego nieudaczność i biedę.
Polski cham nie zna historii Polski. Nie zna, bo nigdy się jej nie nauczył, nawet jeżeli ktoś nauczyć go jej próbował.
Historia Polski nie jest zresztą dobra dla bolszewickiego planu. Za dużo w niej nagłych zwrotów akcji, niejednoznaczności i finezji. Za dużo idei, często sprzecznych ze sobą, właśnie wieloznacznych, nie dających się wepchnąć w ramy jednej definicji. I na tym żerują bolszewicy z ..." - Polskiej Zjednoczonej Partii Pisu.
Upłynęło 1,5 roku i co w życiu chama się zmieniło (500 zł za które został kupiony i które za chwilę rozpłyną się na podwyżki i nadchodzącą inflację będzie jedyną pamiątką po akcji dzietności ). Może to do niego trafi. Co się zmieniło ...oprócz TKM?
Polską rządzą też "panowie" - bezczelne, aroganckie, niedouczone chamy z swoim "włanczaniem " (cytat z wypowiedzi Szydło, Zalewska, Kaczyński - kwiecień 2017).



Za ten post autor reed otrzymał podziękowania - 6: boSmann, damit, Krzysztof Bień, Pierwszy, Stara Zientara, User319
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 22:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
MarekSCO napisał(a):
Podejrzewam, że dałeś "się ponieść" fali"
W innym miejscu Cape napisał, ze mimo ciągłości pracy sklepu to obsługa pracowała jedną lub dwie niedziele w miesiącu. Ja ponad trzydzieści lat pracowałem w ruchu zmianowym i moja wolna niedziela często była po nocce. Dla mnie to był dzień do odespania nocki a dla pracodawcy, że udzielił mi wolnej niedzieli. Tak, że nie uważam, że dałem "się ponieść" fali. Taka wolną niedzielę miałem tylko jedną w miesiącu i nikt się nade mną nie litował. Wyobrażasz sobie wyłączyć produkcję wody w niedzielę czy też zamknąć dopływ ścieków na oczyszczalnię. Uważam, że wszystkie niedziele powinny być wolne dla pracowników. A dla tych co i tak muszą pracować to wymiar ten powinien zostać zwiększony.Zajrzyj do początku wątku i przeczytaj co napisał zosta w swoim poście w tym wątku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 22:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
plitkin napisał(a):
świeżaki

Właśnie moja wnuczka była zdegustowana, że nie wiem co to są świeżaki.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 22:48 

Dołączył(a): 12 lip 2011, o 16:55
Posty: 373
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: sj
Zakaz handlu w niedziele będzie miał bardzo pozytywny wpływ na społeczeństwo. W ostatecznym rozrachunku będzie to zapewne także pozytywny wpływ ekonomiczny.

Jak wiadomo z historii, rozwój intelektualny i cywilizacyjny nastąpił tam gdzie warunki życia były okresowo zmienne, co wymagało robienia zapasów i długofalowego planowania (zaczynając od dość dawnych czasów: Egipt i okresowe wylewy Nilu).
Dzięki temu zakazowi handlu w niedziele, ludzie zostaną zmuszeni żeby DWA RAZY w miesiącu wysilić szare komórki w celu ZAPLANOWANIA zakupów na więcej niż kilka godzin w przód. Coraz powszechniejsza dostępność różnych ułatwień, powoduje że ludzie coraz rzadziej muszą nad czymś myśleć. A jak wiadomo organ nieużywany zanika...



Za ten post autor jarek556 otrzymał podziękowanie od: Marian J.
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 22:50 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
reed napisał(a):
Prawo i Sprawiedliwość zawarło wiele lat temu sojusz z polskim chamem.
Ciekawe, ach czemuż ten "polski cham" pisiarski ma jeszcze gorsze zdanie o tym sowieckim chamstwie... i z każdem dniem coraz gorsze :-P
MarekSCO napisał(a):
Cape napisał(a):
W dni wolne ( swoje ) od pracy, głównie w weekendy.

O to to :) MOżna uregulować te "drażliwe sprawy" pracownic/pracowników Biedronek ot tak po prostu - kodeksem pracy ;)
Chyba, że ktoś wreszcie zauważył, ze one ( te sprawy drażliwe ) są już uregulowane ;)
No, ktoś zauważył - inspekcja pracy podobno ;)

Ludzie kochane: są w EUropie kraje z niedzielami handlowymi i nie, a nie zawsze prawnie uregulowane to zresztą (w niektórych handlować wolno, a jednak zamykają, ale nie w tem rzecz).
Wystarczy zatem porównać jakieś parametry, co komu w duszy - obroty, PKB na łeb, majątek ogólny, poziom pensyj, cy cuś. I wyciągać wnioski. Może jakieś się da wyciągnąć?


Ostatnio edytowano 25 lis 2017, o 22:55 przez Ryś, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: Bombel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 22:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Marian J. napisał(a):
i moja wolna niedziela często była po nocce

Handel w CH nie pracuje w nocy.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 22:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Cape napisał(a):
Handel w CH nie pracuje w nocy.
Ale w nocy pracują magazyny które realizują zapotrzebowania realizowane przez internet. Kilka dni temu robiłem zakupy przez internet to widziałem to na podglądzie "śledzenie przesyłki" co się z moim zamówieniem dzieje i o której godzinie i przede wszystkim w nocy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 23:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
plitkin napisał(a):
W hipermarkecie wszystko - od wejście z określonej strony, przez ścieżkę jaką idziesz do towarów pierwszej potrzeby po umieszczenie przy kasach batoników - to wszystko elementy tej pracy i nauki. To wszystko wymusza na Tobie zakup.


To ja jakiś dziwny jestem, ale nie działają na mnie socjologiczne sztuczki.

Kupuję to co mam kupić i tyle.

Jedno co mnie w AUCHAN wqr....a to ta bezsensowna non stop gadana reklama przez laskę chodzącą od działu do działu i przemawiającą jak do debili przez bezprzewodowy mikrofon...

Kiedyś już się nawet zastanawiałem jaka kara mnie spotka jak wezmę od niej ten mikrofon i roztrzaskam go o podłogę, ale ... się pohamowałem...

reed napisał(a):
Cham (...) spragniony przynależności do jakiejś wspólnoty,


Tak w latach 30. partia NSDAP zdobywała członków.

Dziś taki schemat poparcia powiela pisuar ...

reed napisał(a):
500 zł za które został kupiony i które za chwilę rozpłyną się na podwyżki i nadchodzącą inflację będzie jedyną pamiątką po akcji dzietności ).


Zapomniałeś o jeszcze jednej "pamiątce" po "500+" - o braku emerytur dla matek wielodzietnych rodzin, którym nie opłaca się obecnie pracować, bo "przychody" z tych 500+ są wyższe niż ich niedoszłe pensje.


Ale to wyjdzie za wiele lat - wtedy tfurców tego wielkopomnego dzieła pn. 500+ już nie będzie pewnie wśród nas...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 23:05 

Dołączył(a): 12 lip 2011, o 16:55
Posty: 373
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: sj
reed napisał(a):
Prawo i Sprawiedliwość zawarło wiele lat temu sojusz z polskim chamem.
NIE Z RZEDSTAWICIELEM POLSKIEGO LUDU, który ma określone aspiracje i tak samo, jak za Kościuszki, jak w czasie powstania styczniowego, czy w międzywojennej Polsce, łaknie modernizacji, oświaty dla swoich dzieci - po prostu zasobniejszego bytu, ale sojusz właśnie z polskim chamem.


Ze stylu twojej wypowiedzi można odnieść wrażenie, że jednak nie każdy "cham" głosował na PiS. A tymczasem cytując:
TVN24 napisał(a):
W grupie dyrektorów, kierowników i specjalistów na PO głosowało 28,8 proc., na PiS - 27,1 proc., na Nowoczesną - 14,9 proc., na Kukiz'15 - 8,1 proc., na ZL - 6,5 proc., na KORWiN - 5,2 proc., na Razem - 5 proc., a na PSL - 3,9 proc. PiS odebrał PO głosy też wśród najlepiej wykształconych Prawo i... czytaj dalej » PiS na czele w większości grup zawodowych Wśród właścicieli firm PiS zdobył 29,1 proc., PO - 28,7 proc., Nowoczesna - 13,9 proc., Kukiz'15 - 9,5 proc. KORWiN - 6 proc., ZL - 4,8 proc., PSL 3,8 proc., Razem - 3,4 proc.


reed napisał(a):
Wszystko jedno, czy rzeczywistość wyjaśni mu Ojciec Dyrektor


Zastanawiam się skąd wśród ludzi nienawidzących obecnej władzy, wzięło się przekonanie że została ona wybrana przez słuchaczy Radia Maryja.
Słuchalność Radia Maryja to ~2%, poparcie dla PiS ~40%.

Proponuję mniej emocji, więcej myślenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 23:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7520
Podziękował : 5919
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marian J. napisał(a):
Wyobrażasz sobie wyłączyć produkcję wody w niedzielę czy też zamknąć dopływ ścieków na oczyszczalnię.

Tak :) Wyobrażam to sobie bez trudu :) Usuwałem awarie na oczyszczalniach i ujęciach wody od Przemyśla po Radom...
Ale rzecz nie w tym. Pracowałem też 12/24 i w ogóle w dziwnych układach...
Rozumiem Cape też dosyć dobrze i dlatego chciałem uściślić - dosłownie uściślić, czy myślimy o tym samym...
Powiem Ci tak. Jeśli nie doprowadzimy do porządku kodeksu pracy i nie będzie on sprawnie funkcjonował, to zakazami pracy, czy nie pracy, w każdy szabas...
Możemy tylko "komuś zrobić dobrze" i tyle... Problemów żadnych to nie rozwiąże...
A sugerowanie, że "tłuszcza" ruszy na agroturystykę, to jest tylko "gąsek pasanie"...
Tak rzecz widzę i dlatego sugerowałem, że nie przemyślałeś do końca tego...
Tej "nadziei", że będzie lepiej i "zdrowiej" dla wszystkich :)



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 23:16 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
jarek556 napisał(a):
Zastanawiam się skąd wśród ludzi nienawidzących obecnej władzy, wzięło się przekonanie ...
Sądzą podług siebie. Słuchają propagandówek więc myślą że inni też tak mają.
To jak Kocur z nagle "niepracującymi matkami". Znaczy że przedtem pracowały i zrezygnowały?
Ile ich widział? Liczył? Nie, przeczytał. Ja nie wiem, ale znam dwie sąsiadki, z liczną rodziną, które pracują w marketach.
Jak zawsze proponowałbym przedpiścom analizę faktów. Nie przedstawię bo nie znam danych, lecz mam podejrzenia. Że Morawiecki zna się na biznesie i wie jak podkręcić obroty, z których ma obrywy, znaczy podatki. Simples. ;)
Co nie znaczy że to dobrze, libo że źle. Najpierw dane, potem oceny.



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowania - 3: Bombel, jarek556, vaginal
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 23:24 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
bury_kocur napisał(a):
To ja jakiś dziwny jestem, ale nie działają na mnie socjologiczne sztuczki.


Tak tylko myślisz :) Kupiłeś jacht, a to też nie jest dobro pierwszej potrzeby. Potrzeba posiadania łódki została w Tobie wykreowana przez branżę, Twoje otoczenie i td. Reszta należała do marketingowców i rynku. Wszakże nie kupiłeś jachtu no-name, tylko jeszcze większy (od poprzedniego) i jeszcze lepiej wyposażony jacht konkretnej marki, o której od lat słyszysz (a nie no-name lub jakąś nieznaną Tobie markę).
Jesteś takim samym konsumentem jak inni. Jesteś elementem stanowiącym statystykę i zachowujesz się wg określonych mechanizmów. Innych niż inne grupy, ale nadal są to zachowania łatwe do określenia. Zobacz - nawet już na forum ujawniły się kilka osób, których socjolodzy połączyliby w jedną grupę (czyli negiliści wymuszonej konsumpcji), a socjotechnicy stworzyliby odpowiednie narzędzia by kierować Waszym popytem.

Mało tego, choć Ciebie nie znam, to nawet ja (choć nie jestem fachowcem w tej dziedzinie) podejrzewam, że wiele z Twoich zachowań potrafię usystematyzować, a więc przewidzieć. A skoro tak - to oznacza, że jestem w stanie dostosować swoje działania handlowe do Twoich zachowań. Sam już przyznałeś się do zakupów w jednym sklepie (Auchan) w konkretne dni. Czyli już jesteś urobiony, choć tej świadomości nie masz (ani nawet kiedy na to wskażę - nie zgodzisz się zapewne ze mną, myśląc, że to Twoja decyzja :) ).

Wiesz, że w McDonald's-ie kolor ścian i ergonomia siedzisk są wynikiem wnikliwych badań? Widząc to - już jesteś manipulowany, niezależnie od tego chcesz tego czy nie.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 23:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:59
Posty: 232
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 69
Uprawnienia żeglarskie: zwykły kapitan
Ja to z ekonomii głupi jestem ale zwolennikom teorii kreacjonizmu, chciałbym zwrócić uwagę, że ma to tylko znaczenie w którą stronę mój popyt się skieruje, bo będzie on tylko taki duży jakie są moje środki tzn. jak kupię samochód to nie kupię łódki i odwrotnie, nie zależnie czy będą sprzedawane w niedzielę czy w poniedziałek, podobnie zjem tyle ile zjem niezależnie kiedy to kupię.
Mówiąc prosto mogę wydać tylko tyle ile mam niezależnie od tego czy wydam w niedzielę czy w poniedziałek.

_________________
Marek
________________
Ciężka praca daje korzyści w przyszłości, wylegiwanie się na kanapie daje korzyść natychmiast.



Za ten post autor turysta otrzymał podziękowanie od: Bombel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 23:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Jarek 555.....ja pisałem o chamach. Znajdują się rownież wśród wymienionych przez Ciebie dyrektorów, kierowników jak i profesorów wszelkiej maści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 23:51 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
reed napisał(a):
Jarek 555.....ja pisałem o chamach. Znajdują się rownież wśród wymienionych przez Ciebie dyrektorów, kierowników jak i profesorów wszelkiej maści.

Tak tylko dla zasady.
Po czym cham chama poznaje???

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 23:53 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
turysta napisał(a):
Ja to z ekonomii głupi jestem ale zwolennikom teorii kreacjonizmu, chciałbym zwrócić uwagę, że ma to tylko znaczenie w którą stronę mój popyt się skieruje, bo będzie on tylko taki duży jakie są moje środki tzn. jak kupię samochód to nie kupię łódki i odwrotnie, nie zależnie czy będą sprzedawane w niedzielę czy w poniedziałek, podobnie zjem tyle ile zjem niezależnie kiedy to kupię.
Mówiąc prosto mogę wydać tylko tyle ile mam niezależnie od tego czy wydam w niedzielę czy w poniedziałek.


Dziękuję za ten wpis. Potwierdziłeś nim to o czym mówię od początku. Mało tego, pogodziłeś się z faktem, że wydasz tyle ile masz, a nie mniej - czyli jesteś urobiony. Reszta jest mniej istotna - czy kupisz szampon czy flaszkę - to już kwestia innych okoliczności (zależnych od Ciebie mniej lub bardziej, a czasem jedynie pozornie). Oczywiście zawsze będzie to Twoja decyzja, ale od tego są techniki, by w tej decyzji Tobie pomóc (czasem wymusić).
Walka o właściwe nakierowanie strumienia Twojej gotówki oczywiście się odbywa, o tym też pisałem w którymś poście w tym wątku. W tym przypadku władza podjęła decyzję, że lepiej "Twoją" (cudzysłów, bo dotyczy nie Ciebie konkretnie, tylko statystycznego Kowalskiego) kasę skierować gdzie indziej - poza handel.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 00:00 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Jak to teraz będzie?
Co masz kupić w niedzielę kup w sobotę,
czy raczej co masz kupić w niedzielę kup w poniedziałek?
Pomóż ustawodawco.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 00:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Bombel napisał(a):
reed napisał(a):
Jarek 555.....ja pisałem o chamach. Znajdują się rownież wśród wymienionych przez Ciebie dyrektorów, kierowników jak i profesorów wszelkiej maści.

Tak tylko dla zasady.
Po czym cham chama poznaje???

No ja Tobie nie pomogę, ale chyba masz kogo zapytać.



Za ten post autor reed otrzymał podziękowanie od: Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 00:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:59
Posty: 232
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 69
Uprawnienia żeglarskie: zwykły kapitan
plitkin napisał(a):
turysta napisał(a):
Ja to z ekonomii głupi jestem ale zwolennikom teorii kreacjonizmu, chciałbym zwrócić uwagę, że ma to tylko znaczenie w którą stronę mój popyt się skieruje, bo będzie on tylko taki duży jakie są moje środki tzn. jak kupię samochód to nie kupię łódki i odwrotnie, nie zależnie czy będą sprzedawane w niedzielę czy w poniedziałek, podobnie zjem tyle ile zjem niezależnie kiedy to kupię.
Mówiąc prosto mogę wydać tylko tyle ile mam niezależnie od tego czy wydam w niedzielę czy w poniedziałek.


Dziękuję za ten wpis. Potwierdziłeś nim to o czym mówię od początku. Mało tego, pogodziłeś się z faktem, że wydasz tyle ile masz, a nie mniej - czyli jesteś urobiony. Reszta jest mniej istotna - czy kupisz szampon czy flaszkę - to już kwestia innych okoliczności (zależnych od Ciebie mniej lub bardziej, a czasem jedynie pozornie). Oczywiście zawsze będzie to Twoja decyzja, ale od tego są techniki, by w tej decyzji Tobie pomóc (czasem wymusić).
Walka o właściwe nakierowanie strumienia Twojej gotówki oczywiście się odbywa, o tym też pisałem w którymś poście w tym wątku. W tym przypadku władza podjęła decyzję, że lepiej "Twoją" (cudzysłów, bo dotyczy nie Ciebie konkretnie, tylko statystycznego Kowalskiego) kasę skierować gdzie indziej - poza handel.


Oczywiście wydam tyle ile mam bo nie będę trzymał aby inflacja zżarła :).

No właśnie o tym piszę:

"W tym przypadku władza podjęła decyzję, że lepiej "Twoją" (cudzysłów, bo dotyczy nie Ciebie konkretnie, tylko statystycznego Kowalskiego) kasę skierować gdzie indziej"

że to tylko kierunek przepływu może się zmienić ale kasa będzie krążyła dalej i jej nie przybędzie i nie ubędzie a jaką drogą to niech się martwią kreacjoniści.

_________________
Marek
________________
Ciężka praca daje korzyści w przyszłości, wylegiwanie się na kanapie daje korzyść natychmiast.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 00:16 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
reed napisał(a):
Bombel napisał(a):
reed napisał(a):
Jarek 555.....ja pisałem o chamach. Znajdują się rownież wśród wymienionych przez Ciebie dyrektorów, kierowników jak i profesorów wszelkiej maści.

Tak tylko dla zasady.
Po czym cham chama poznaje???

No ja Tobie nie pomogę, ale chyba masz kogo zapytać.

Kiedy ja właśnie Ciebie. Skoro określiłeś znaczną grupę społeczeństwa chamami to chyba skądś wzorce rozpoznawcze brałeś? Nie z autopsji aby???

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 00:18 

Dołączył(a): 12 lip 2011, o 16:55
Posty: 373
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: sj
To jeszcze jedna dygresja na boku: ograniczenie ilości roboczogodzin w handlu, powinno spowodować pojawienie się na rynku dodatkowej wolnej siły roboczej. Jako że mamy obecnie deficyt pracowników, to zostaną oni wchłonięci przez inne działy gospodarki, czyli produkcję i usługi. A taka zmiana będzie niewątpliwie pozytywna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 00:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Bombel napisał(a):
reed napisał(a):
Bombel napisał(a):
reed napisał(a):
Jarek 555.....ja pisałem o chamach. Znajdują się rownież wśród wymienionych przez Ciebie dyrektorów, kierowników jak i profesorów wszelkiej maści.

Tak tylko dla zasady.
Po czym cham chama poznaje???

No ja Tobie nie pomogę, ale chyba masz kogo zapytać.

Kiedy ja właśnie Ciebie. Skoro określiłeś znaczną grupę społeczeństwa chamami to chyba skądś wzorce rozpoznawcze brałeś? Nie z autopsji aby???


No i zacząłeś wycieczki osobiste......czyli wyszło szydło z worka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 00:37 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
vaginal napisał(a):
Jak to teraz będzie?
Co masz kupić w niedzielę kup w sobotę,
czy raczej co masz kupić w niedzielę kup w poniedziałek?
Pomóż ustawodawco.
v
A jednak ktoś myśli :)
Dokładnie: nie będą dewoty po poranny mszy do marketu szły :lol:
A ciekawość gdzie pójdą? Do knajpy?
A może to jednak o co insze idzie?
Ech, ekonomisty, socjoinżyniery... załapać nie mogą :mrgreen:
MarekSCO napisał(a):
Jeśli nie doprowadzimy do porządku kodeksu pracy i nie będzie on sprawnie funkcjonował, to zakazami pracy, czy nie pracy, w każdy szabas...
Poszukałem dla Cię kodeksu pracy, w temacie jego funkcjonowania. Bo nie wiem czy wiesz ;)
Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy
Art. 151-9
§ 1. Dniami wolnymi od pracy są niedziele i święta określone w przepisach o dniach wolnych od pracy.
§ 2. Za pracę w niedzielę i święto uważa się pracę wykonywaną między godziną 6.00 w tym dniu a godziną 6.00 w następnym dniu, chyba że u danego pracodawcy została ustalona inna godzina.
Art. 151-9a
§ 1. Praca w święta w placówkach handlowych jest niedozwolona.
§ 2. Przepis ust. 1 stosuje się także, jeżeli święto przypada w niedzielę.
§ 3. Praca w niedziele jest dozwolona w placówkach handlowych przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności.
Art. 151-10
Praca w niedziele i święta jest dozwolona:
1) w razie konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii,
2) w ruchu ciągłym,
3) przy pracy zmianowej,
4) przy niezbędnych remontach,
5) w transporcie i w komunikacji,
6) w zakładowych strażach pożarnych i w zakładowych służbach ratowniczych,
7) przy pilnowaniu mienia lub ochronie osób,
8) w rolnictwie i hodowli,
9) przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności, w szczególności w:
a) (uchylona),
b) zakładach świadczących usługi dla ludności,
c) gastronomii,
d) zakładach hotelarskich,
e) jednostkach gospodarki komunalnej,
f) zakładach opieki zdrowotnej i innych placówkach służby zdrowia przeznaczonych dla osób, których stan zdrowia wymaga całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych,
g) jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej oraz jednostkach organizacyjnych wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej zapewniających całodobową opiekę,
h) zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, oświaty, turystyki i wypoczynku,
10) w stosunku do pracowników zatrudnionych w systemie czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i święta.

To jak oceniasz sprawność funkcjonowania przepisów prawa w aspekcie handlu w niedzielę? Wiem, kKupno portek jest codzienną potrzeba ludności... Lub czasopisma? :D

A tu te jakieś chamy chciałyby jakiegoś państwa prawa :-P (a nawet jeszcze sprawiedliwości)


Ostatnio edytowano 26 lis 2017, o 00:46 przez Ryś, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 00:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
plitkin napisał(a):
Potrzeba posiadania łódki została w Tobie wykreowana przez branżę, Twoje otoczenie i td. Reszta należała do marketingowców i rynku.


Nie Wiktorze - pływam od 14. roku życia, ale do chęci posiadania własnego jachtu doszedłem kilka lat później sam - bez niczyjej podpowiedzi.

Marketing nic do tego nie miał - chciałem mieć swoje i tyle - w latach 70. marketingowców na naszym rynku jeszcze nie było - wqrwiły mnie stosunki w ówczesnym moim klubie i zapragnąłem nie mieć z nim wówczas dalej nic wspólnego.

plitkin napisał(a):
Wszakże nie kupiłeś jachtu no-name, tylko jeszcze większy (od poprzedniego) i jeszcze lepiej wyposażony jacht konkretnej marki,


Przyjaciel w porcie ma Bavarię 39 - dwa wieczory u Niego przy wódeczce upewniły mnie, że chcę tej wielkości jacht.

Co do marki nie byłem zdecydowany od zaraz. Obok w porcie drugi kumpel ma Hansę 400, dalej stoi Delphia 40,3. Bavaria wyszła naprawdę przypadkiem po miesiącu przeglądów jachtów na naszym rynku. Rozważałem kilka modeli 40 stopowców w tym wymienioną Hansę, Delphię, Bavarię i pare innych - byle 40 ".

Ale nasz polski rynek takiego sprzętu jest bardzo płytki i wtedy dla ułatwienia sobie wyboru wykonałem ten sam manewr co przyjaciel - zwróciłem się do Niemców w Breege z propozycją kupna któregoś z ich jachtów - z jednoczesnym rozliczeniem posiadanym wówczas sprzętem - na ich sprzęt 40 stopowy - z trzema kabinami - z dwoma WC - z rolowanymi żaglami itd, idt...

Niemiec przysłał mi wówczas kilka propozycji - po tygodniu pojechaliśmy z Marzeną do Breege - jachty Niemca obejrzeliśmy i wybraliśmy najbardziej nam odpowiadający jacht.

Model Bavaria Cruiser wyszła przypadkiem na miejscu.

Nie zadziałał tu akurat żaden marketing - namawiania Niemca także - musiałem się z tematem przespać ...

plitkin napisał(a):
Sam już przyznałeś się do zakupów w jednym sklepie (Auchan) w konkretne dni. Czyli już jesteś urobiony, choć tej świadomości nie masz


Nie Wiktorze - nie jestem urobiony - ja naprawdę jestem w pełni świadomym klientem - w AUCHAN robię zakupy - bo tak mi czasem najwygodniej - bo jest to największy market w okolicy, ale wielokrotnie kupuję także w mniejszym sklepie pn. Market obok mojej matki na Ulicy Warszawskiej w Łomiankach albo w lokalnym sklepiku w Czosnowie (mają świetną garmażerkę) albo w kilku innych.

Nie Wiktorze - nie jestem przywiązany do żadnego sklepu - w AUCHAN mi po prostu czasem najwygodniej - mam czasem wieczorem godzinę czasu i wtedy robię zakupy a gdzie - to wielokrotnie jest przypadek.

Ale w zimie jak mam czas to faktycznie jeżdźę do AUCHAN bo tak mi najwygodniej.

Podobnie jak zakupy techniczne - robię je w którymś z marketów technicznych na warszawskim Targówku, bo tam mi najbliżej - często jest to Castorama bo mam najbliżej,
ale często jest to np. Praktiker - kupuję gdzie dojadę wcześniej.

plitkin napisał(a):
Jesteś takim samym konsumentem jak inni. Jesteś elementem stanowiącym statystykę i zachowujesz się wg określonych mechanizmów. Innych niż inne grupy, ale nadal są to zachowania łatwe do określenia.


Jesteś Wiktorze naprawdę w głębokim błędzie - ja naprawdę diametralnie odbiegam od wszelkich wzorców Tobie znanych - z przyjemnością poznam się z Tobą - może jakiś wieczorek na Helu i pogadamy sobie .

Mnie naprawdę bardzo trudno jest urobić - jestem na wszelki marketing uodporniony :lol: .

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Ognisty Szkwał
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 03:12 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
reed napisał(a):
No i zacząłeś wycieczki osobiste......czyli wyszło szydło z worka


Baardzo prymitywny wykręt.
Czymże wobec ciebie jest nazwanie kilku milionów ludzi chamami i bolszewikami. Ludzi których nie znasz, nic nie wiesz o ich życiu. Według czego ta selekcja? Co jest wzorem rozpoznawczym? Wyznanie, koloru oczu, sympatia polityczna czy wzrost.
I to właśnie nazywam czystym chamstwem. Zapytałem po czym odróżnić chama. W określonym celu. By omijać cię szerokim łukiem. Bo nie wiem czy nie będziesz chciał przeprowadzać następnych selekcji : rudy do gazu, łysy pod ścianę.
Skoro tak łatwo przychodzi ci dzielenie na swoich i chamów

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 10:59 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
jarek556 napisał(a):
To jeszcze jedna dygresja na boku: ograniczenie ilości roboczogodzin w handlu, powinno spowodować pojawienie się na rynku dodatkowej wolnej siły roboczej. Jako że mamy obecnie deficyt pracowników, to zostaną oni wchłonięci przez inne działy gospodarki, czyli produkcję i usługi. A taka zmiana będzie niewątpliwie pozytywna.


Pisalem o tym. Na krótką mete zmiana bedzie neutralna (nie pozytywna - neutralna) w obecnej sytuacji na rynku pracy. Na dluga - nic dobrego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 11:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Kryzysy w social mediach wybuchają w weekendy...

Poczytałem sobie o chamach, kościołach, bolszewikach...

Wiktor do działu politycznego akces zgłosić może każdy, dowolną ilość razy w ciągu dnia jak ma ochotę. Jeśli nie zgłasza to widać ma jakiś powód. Ja na przykład nie pisuję i nie czytuję świadomie. Wyciągając tę "niepolityczną" dyskusję tutaj zachowujesz się jak towarzystwo w czerwonych płaszczykach modlące się i "nauczające" na siłę prawd swej wiary po foyer rozmaitych teatrów.

Jak Cię lubię tak uważam, że na porządnie zarządzanym forum ten wątek powinien niezwłocznie trafić z powrotem do politycznego wora, z którego go nie wiedzieć po co wyciągnąłeś, a Ty powinieneś dostać ostrzeżenie.



Za ten post autor Były user otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 11:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Bombel napisał(a):
Zapytałem po czym odróżnić chama. W określonym celu. By omijać cię szerokim łukiem. Bo nie wiem czy nie będziesz chciał przeprowadzać następnych selekcji : rudy do gazu, łysy pod ścianę.

Uderz w stół nożyce się odezwą....
A od prowadzenia selekcji już są hołubieni prze rządzących fachowcy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2017, o 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
http://innpoland.pl/139015,szach-mat-li ... ym-trikiem

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 260 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL