Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 05:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 sie 2018, o 18:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Pracuję chwilowo koło Muzeum Powstania Warszawskiego. O 17.00 jak wiadomo - syreny, ruch się zatrzymuje, nawet tramwaj specjalny przyjechał. Stojąc w oknie patrzyłem z góry na ulicę, siłą rzeczy obserwując ludzi, którzy uczclili pamięć powstańców. Dość dużo tego było.
Należeli do nich:
- właściciel knajpy z kebabem (Turek)
- wycieczka azjatyckich turystów
- dwóch czarnoskórych gości wychodzących z Hiltona
- Ukraińcy układający chodnik na Towarowej.

W tym samym czasie w fontannie pluskały się beztrosko rozebrane dzieciaki, a ich mamusie siedziały sobie na ławkach i plotkowały. Tylko 1 (jeden!) ojciec zawołał dziecko do siebie i postali razem przez tę minutę.

Takie będą Rzeczypospolite... Ponad 400 lat minęło a cytat z Zamoyskiego ciągle aktualny. I nie wróży nam dobrze.



Za ten post autor Sąsiad otrzymał podziękowania - 2: sirapacz, Wojtasbis
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sie 2018, o 19:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Czemu się dziwisz ?

Teraz Powstanie Warszawskie służy za kiełbasę wyborczą albo rąbankę polityczną jak kto woli. Kłócą się o nie politycy w zaciszu gabinetów, sali plenarnej i podczas uroczystości rocznicowych. :-(
Za moich czasów także komuny duża cześć młodzieży w ten lub inny sposób była związana z harcerstwem.
A harcerstwo opierało się na wzorach zaczerpniętych z Szarych Szeregów i Powstania. Każdy miał jakąś wiedzę, wielu bohaterów spod znaku lilijki było patronami drużyn, szczepów, hufców. Ich życiorysy, "szlak bojowy" znało się na wyrywki. Przy okazji historię.

Teraz w modzie jest mieć swoje zdanie, popisywać się elokwencją w komentarzach pod artykułami w necie lub nosić znaczek z kotwicą na koszulce albo na klapie bagażnika samochodu...

Myśmy Je nosili w sercach...

(Przepraszam za podtekst polityczny ale inaczej się nie da tego napisać. Jeśli trzeba będzie przeniosę swój post wraz z ewentualnymi innymi postami do politycznego.)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowania - 2: boSmann, Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sie 2018, o 22:25 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
A czego się spodziewałeś... po Warszawie?
Ale to jeszcze nie Rzeczypospolite. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 08:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ryś napisał(a):
A czego się spodziewałeś... po Warszawie?

A gdzieś jest inaczej?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 08:05 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
A tak wogle Ty wiesz że stolica się wyróżnia? :lol:
To już nawet Hanysy autonomiczne bardziej to Warszawskie Powstanie obchodzi... :roll:


Ostatnio edytowano 2 sie 2018, o 08:10 przez Ryś, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 08:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Wiem, ostatnio jest silnie zakażona gronkowcem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 08:13 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Ależ, malkontencie, toć to już i tak niebywały postemp postąpił! :)
Ale to właśnie ta z dawna... znaczy półwieczna z górą tradycja już taka. Nihil novi, to już najstarsi ludzie nie pamiętają coby inaczej.
A skądże siem to wzięło i czem zarażone, to najstarsi ludzie pamiętają. Acz wspominać hadko; i już jakoś jednakoż niepolitycznie :-P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 08:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
I dokładnie o to mi chodziło. :-(

Jak mało potrzeba, żeby się żreć o Powstanie...

Zamiast czcić bohaterów - kłócimy się o byle gówno.

Teraz będziemy się kopać o to, kto lepiej , szumniej obchodzi rocznicę.
Za chwilę przejdziemy do tego kto powinien a kto nie ma do tego np. moralnego prawa.

O tyle dobrze, ze ponoć w tym roku na Powązkach nikt nie krzyczał nad grobami Powstańców "raz sierpem, raz młotem........"

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 08:38 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Ależ nie w tem rzecz, kto lepiej, jeno gwoli pocieszenia Sąsiada :) Że jednak jest lepiej. Nie od razu... Kraków zbudowano? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 10:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ryś napisał(a):
jeno gwoli pocieszenia Sąsiada

Dzięki :)
Fakt, smutno mi się zrobiło, że rocznicę potrafią uszanować obcokrajowcy, a część ludzi ma to w d... i tak wychowują dzieci.
Ale, z drugiej strony, może niepotrzebnie wyolbrzymiam. Mimo prowokacji gronkowców i innych frustratów marsz się odbył, przebiegł bardzo spokojnie, a wieczorne śpiewanki zrobiły wrażenie. Pewien margines przecież zawsze występuje, ale nie stanowi normy.
Kurczak napisał(a):
A harcerstwo opierało się na wzorach zaczerpniętych z Szarych Szeregów i Powstania.

Problem z harcerstwem jaki dzisiaj widzę, to instruktorzy. Coraz rzadziej są nimi ideowcy i społecznicy (bo przeszli na emeryturę) a ich miejsce zajmują ludzie robiący to z obowiązku lub dla wygody. W szerszym aspekcie to jest podstawowy kłopot związany z wychowawcami i nauczycielami w ogóle - nie lubią tego, co robią, więc robią na "odwal się".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 12:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Pierwszej części Twojej wypowiedzi Sąsiadu nie będę komentował. :)

Co do harcerstwa pozwolę się nie zgodzić z Twoją opinią. Zawsze byli ideowcy i społecznicy oraz ci co robili - bo musieli lub wypadało.

Nie wiem czy wiesz, że kiedyś na studiach pedagogicznych (WSP) był przedmiot, który się nazywał "metodyka wychowania w harcerstwie" (może nazwę przekręciłem ale coś w tym stylu). Przyszli nauczyciele byli przygotowywani do roli instruktorów harcerskich, zaś idąc do pracy w szkole motywowani do prowadzenia drużyn. Różnie to wyglądało w praktyce. Byli tacy co do WSP trafiali z harcerstwa i dla nich to była normalka, tacy, którzy potrafili się w tym znaleźć i wciągnąć. Byli też tacy co robili to bo wypada - lub dyrektor kazał.

Obecnie instruktorzy harcerscy - to niemal w 100 % ideowcy i społecznicy. Z prowadzenia drużyny nie ma materialnych profitów ani innych korzyści. No może w pojedyńczych przypadkach, kiedy np. nauczyciel/uczeń chce się przypodobać dyrektorowi - harcerzowi.

Wiem co piszę. Dalej jestem harcerzem, choć od 15 lat "w stanie spoczynku". Przez wiele lat drużynowym starszoharcerskim. Przez 22 lata od 1981 do 2003 miałem do czynienia z wieloma drużynowymi, których można przypisać do każdej z tych grup. Jednak ci co prowadili drużyny "z obowiązku lub dla wygody" - to zawsze była mniejszość.

Dlaczego teraz jest - tak jak jest ? Mam na to swoje przemyślenia ale to grubsza sprawa i wątek nieodpowiedni.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 12:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Mniód na moje serce lejesz, Kurczaku :)
Przyjmuję do wiadomości, że mniejszość. Widocznie w patologicznych rejonach mieszkam :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 12:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4105
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Sąsiad napisał(a):
w fontannie pluskały się beztrosko rozebrane dzieciaki, a ich mamusie siedziały sobie na ławkach i plotkowały. Tylko 1 (jeden!) ojciec zawołał dziecko do siebie i postali razem przez tę minutę.
Kilometr, może dwa dalej, na Rondzie Dmowskiego, rozwrzeszczana tłuszcza, z falangą na rękawach, odpaliła setki dymnych rac. To lepiej???

***
Ja byłem z wizytą u Powstańca:

Obrazek

Obrazek

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 2: Colonel, Kurczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 13:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Ja w sobotę byłem odwiedzić na na inowrocławskim cmentarzu mamę, babcię i ciocię, którym udało się przetrwać Powstanie na Żoliborzu i przeżyły także wypędzenie z Warszawy.

Moja mama miała wówczas 7 lat, jej starsza siostra 10. Babcia zajmowała się nimi sama - bo dziadek już nie żył zamordowany w KL Auschwitz.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 14:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4105
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Losy warszawskich rodzin są bardzo tragiczne.

Mojej rodzinie generalnie się poszczęściło.(Czasami cudem - np. Ojciec nie zdążył dotrzeć do swojego przydziału na Lotnisko Babice, gdzie w pierwszych dniach Powstania prawie cała załoga powstańcza została wybita.) Z rodziny Ojca podczas okupacji zmarł jeden ze starszych braci. W najbliższej rodzinie Mamy nie zginął nikt. Brat Mamy, jako dziecko został ranny w bombardowaniu W-wy w 1939 w okolicach ul. Chłodnej. Mieszkali po praskiej stronie i po Powstaniu zostali wypędzeni do Ożarowa, a potem dalej do Łyszkowic. Udało się, że nikogo nie wywieźli dalej.

Póki mój Ojciec żył, to Powstanie świętował oficjalnie i nieoficjalnie, w zależności od politycznego klimatu. O samym Powstaniu, a raczej o przyczynach, decyzji wybuchu i realizacji celów militarnych i politycznych, a także o rachunku zysków i strat, zdanie miał jak najgorsze. We wrześniu 1944 skończył 18 lat. Bardzo rzadko cokolwiek opowiadał. Napisał relację dla środowiska swoich kolegów z AK, autorowi książki "Pod komendą Gozdawy", ale nie zostawił nam nawet kopii swoich wspomnień. Autor ów się nawet w swojej książce powołał na tę relację (również imiennie) ale, jak Ojciec mówił, wszystko powykręcał.

Co do symboliki Polski Walczącej, Armii Krajowej itd., to kiedy pojawiała się w przestrzeni publicznej, jako dekoracje imprez masowych i innych przebierańców oraz podszywających się pod tę tradycję oenerowców - zwykł pytać: A czy oni nie mogą się od tego odpie****???

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 2: MaxLux, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 15:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
robhosailor napisał(a):
rozwrzeszczana tłuszcza, z falangą na rękawach, odpaliła setki dymnych rac.

Obejrzałem sobie sprawozdanie, dość obszerne z Ronda Dmowskiego. Race były, może nie setki, zresztą pod muzeum też odpalali, ale z falangą to nikogo nie zarejestrowałem. Masz jakieś dowody, czy sobie konfabulujesz?

edit - i rozwrzeszczana nie była - wiem, bo dźwięk włączyłem. Chyba nienawiść Cię zaślepia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 16:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Artur, popatrz co się działo na Powązkach jeszcze w zeszłym roku i w latach poprzednich. Jak napisałem teraz ponoć było spokojnie. Nie wiem, nie widziałem. Jak można się żreć i obrażać nad grobami powstańców ?
Przecież oni się w grobach przewracają.

W Powstaniu walczyli ramię w ramię wszyscy od prawej do lewej z Żydami ocalałymi z Holocaustu włącznie.

Jak można sobie uzurpować prawo do decydowania kto może obchodzić rocznice a kto na to nie zasłużył lub wręcz nie jest godzien ?

Na przyczółku Czerniakowskim walczyli żołnierze komunistycznej I AWP. Im się nie należy hołd i szacunek ? :-(

Moją rodzinę wypędzono z Warszawy tak skutecznie, że zatrzymali się w okolicach Łukowa. Nie wiem gdzie dokładnie i nie będę wiedział. Mama zmarła w styczniu zeszłego roku. Babcia i ciotka nie żyją od dawna.

Moja 7 letnia wówczas mama z zaawansowaną gruźlicą ledwo uszła z życiem. I całe szczęście.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 16:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4105
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Sasiad,
Pewnie w TVP info
Wrócę do domu to skopiuję linki do zdjęć z wczoraj, żebyś zobaczył, jak wyglada falanga na marszu i przestał glupoty pisać.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 16:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Sąsiad napisał(a):
z falangą to nikogo nie zarejestrowałem. Masz jakieś dowody, czy sobie konfabulujesz?

Hmmm...


Załączniki:
74 rocznica PW z falangą.jpg
74 rocznica PW z falangą.jpg [ 157.97 KiB | Przeglądane 4020 razy ]

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...

Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: MaxLux
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 16:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4105
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Mam wiecej

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 17:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Jak napisałem wcześniej. Serce mnie boli patrząc na ten cyrk wokół kolejnych rocznic.
Jako syn, wnuk i siostrzeniec tych co ocaleli z Powstania.

Harcerz wychowany na etosie Szarych Szeregów także za ciemnych czasów komuny i stanu wojennego.

Wykorzystywanie kolejnych rocznic do bieżącej walki politycznej w głowie mi się nie mieści.

Nie potrafię, nie chcę wyrazić słowami tego co sadzę o takim postępowaniu i ludziach, którzy się tak zachowują. :-(

Chyba jestem za głupi, niereformowalny i kwalifikuję się do skansenu dla nieszkodliwych idiotów...

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowania - 4: boSmann, Colonel, MaxLux, piotr6
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 18:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jaromir napisał(a):
Hmmm...

No cóż, przejrzałem materiały opublikowane przez polskieradio.pl i nie znalazłem tego kadru, ani żadnego z tymi flagami w tle. Ale nawet gdybym znalazł to dalej nie jest to "rozwrzeszczana tłuszcza z falangą na rękawach".
robhosailor napisał(a):
Mam wiecej

Nie krępuj się, zapodawaj. Zobaczę - uwierzę :)
Kurczak napisał(a):
Wykorzystywanie kolejnych rocznic do bieżącej walki politycznej w głowie mi się nie mieści.

Z tym to już musisz do Obywateli RP i pani HGW uderzać. Może ci jakoś wytłumaczą swoje postępowanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 18:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2019
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 933
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
Hm... Rocznicę Powstania hucznie obchodzą ci, którzy witają się gestem zamawiania pięciu piw i ryczą pieśni na cześć Adolfa...

To ja już chyba wolę tą panią z dzieckiem na spacerze. Przynajmniej dzieciak będzie zdrowy.

BTW, Sąsiad - gratuluję dobrego wzroku. Jednym spojrzeniem dostrzegłeś Turka, wycieczką Azjatów, dwóch ciemnoskórych i robotników z Ukrainy, nie licząc drobnicy.
Zastanawiam się tylko, skąd wiedziałeś, że to - na przykład - nie Ukrainki zajmują się dziećmi bogatych Wietnamczyków? ;)

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 18:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
damit napisał(a):
Jednym spojrzeniem dostrzegłeś Turka, wycieczką Azjatów, dwóch ciemnoskórych i robotników z Ukrainy, nie licząc drobnicy.

Turka znam osobiście, Ukraińcy sępią ode mnie fajki (stąd wiem, że ukraińcy) wycieczki azjatów są bardzo charakterystyczne, a murzyna nietrudno nawet z daleka rozpoznać. A kto się bawi w fontannie wiem, bo tam obok na lunch chodzę. Musisz się bardziej postarać.

Pirwszego zdania to nawet nie skomentuję, bo nie warto. Zmień nick na Verhofstadt, bo widzę, ze to Twój idol.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 18:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2019
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 933
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
Sąsiad napisał(a):
Zmień nick na Verhofstadt, bo widzę, ze to Twój idol.

Dzięki za radę. Faktycznie - myślałem o zmianie nicka, ale - jak tak sobie patrzę na dzisiejsze czasy - bardziej myślałem o "damn it!". Może być?
BTW - ten Vercośtam wcale nie jest moim idolem. Moim idolem jest stryjeczna babka mojego kolegi, która umarła w wieku 97 lat na skutek upadku ze schodów w stanie upojenia alkoholowego.

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet



Za ten post autor damit otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 18:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
damit napisał(a):
BTW - ten Vercośtam wcale nie jest moim idolem.

Tak mi się wydawało, bo mówicie jednym językiem. I nie chodzi o niemiecki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 18:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Sąsiad napisał(a):
No cóż, przejrzałem materiały opublikowane przez polskieradio.pl i nie znalazłem tego kadru, ani żadnego z tymi flagami w tle.

Widać bardzo kiepsko przeglądałeś...
Hmmm, czyżby coś Ci przeszkadzało?

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 18:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jaromir napisał(a):
Widać bardzo kiepsko przeglądałeś...

Daj link, najlepiej z minutą, ja się naprawdę nie upieram.
Jaromir napisał(a):
Hmmm, czyżby coś Ci przeszkadzało?

A jakie masz podejrzenia?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 19:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Kurczak napisał(a):
W Powstaniu walczyli ramię w ramię wszyscy od prawej do lewej z Żydami ocalałymi z Holocaustu włącznie.

Jak można sobie uzurpować prawo do decydowania kto może obchodzić rocznice a kto na to nie zasłużył lub wręcz nie jest godzien ?

Spytaj Robho, któremu "tłuszcza, z falangą na rękawach" bardzo przeszkadzała.
A przecież, z całym szacunkiem, jego ś.p. Tatuś całego Powstania nie obskoczył, musi że inni też walczyli.
Ci od falangi walczyli również. I w ogóle narodowcy zasłużyli się tak przy w wybijaniu się Polski na niepodległość, jak w walkach z Niemcami, bolszewikami - z tymi bodaj najdłużej.
Dlatego ich spadkobiercy mają prawo tam być.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 19:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Owszem Alterusie.

Wszyscy mają prawo tam być. Dokładnie o to mi chodziło.

Kwestia tylko w jakim celu...

I tu jest pies pogrzebany.

Kurczak napisał(a):
I dokładnie o to mi chodziło. :-(

Jak mało potrzeba, żeby się żreć o Powstanie...

Zamiast czcić bohaterów - kłócimy się o byle gówno.

Teraz będziemy się kopać o to, kto lepiej , szumniej obchodzi rocznicę.
Za chwilę przejdziemy do tego kto powinien a kto nie ma do tego np. moralnego prawa.

O tyle dobrze, ze ponoć w tym roku na Powązkach nikt nie krzyczał nad grobami Powstańców "raz sierpem, raz młotem........"

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 394 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL