Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 06:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 sie 2018, o 19:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Sąsiad napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Widać bardzo kiepsko przeglądałeś...

Daj link, najlepiej z minutą, ja się naprawdę nie upieram.

Poszukaj sam.
Kto wie, może przy okazji znajdziesz nie tylko ten jeden "kadr"...
Sąsiad napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Hmmm, czyżby coś Ci przeszkadzało?

A jakie masz podejrzenia?

Przecież pytam tylko, jakie tam zaraz podejrzenia...
O cóż z resztą mógłbym podejrzewać osobę, która czyni "argument" z tego, że sama nie potrafi czegoś odnaleźć? ;)


Załączniki:
74 rocznica PW z falangą na rękawie.jpg
74 rocznica PW z falangą na rękawie.jpg [ 169.31 KiB | Przeglądane 3098 razy ]

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...

Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 20:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4103
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Ależ nieeee...

To nie jest falanga rozmodlona:

Obrazek

To też nie jest żadna falanga:

Obrazek

Tu nie ma żadnych rac:

Obrazek

Tutaj też nie zobaczysz żadnej falangi, bo jej tu nie ma:

Obrazek

A tu nie ma falangi, a oni nie wrzeszczą, tylko wyrażają milość bliźniego:

Obrazek

Jak i ci tutaj:

Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted: :rotfl: :rotfl: :rotfl:



_____
Zdjęcia: JohnBob&SophieArt i Katarzyna Pierzchała

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 2: Stara Zientara, WrobelSwirek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 20:26 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Kurczak napisał(a):
Jak napisałem wcześniej. Serce mnie boli patrząc na ten cyrk wokół kolejnych rocznic.
Jako syn, wnuk i siostrzeniec tych co ocaleli z Powstania.

Harcerz wychowany na etosie Szarych Szeregów także za ciemnych czasów komuny i stanu wojennego.

Wykorzystywanie kolejnych rocznic do bieżącej walki politycznej w głowie mi się nie mieści.

Nie potrafię, nie chcę wyrazić słowami tego co sadzę o takim postępowaniu i ludziach, którzy się tak zachowują. :-(

Chyba jestem za głupi, niereformowalny i kwalifikuję się do skansenu dla nieszkodliwych idiotów...


Wiesz ja raczej chłodny stosunek do wszelakich rocznic ale muszę Ciebie poprzeć . Tak się zastanawiam czemu tak się dzieje.Mnie przeszkadza instrumentalne traktowanie i wykorzystywanie róznych rocznic do swych korzyści .Jak wczoraj czytałem internet to tradycyjnie odbywała się pyskówka hejterska róznej maści polityków i ich zwolenników.Ci pojebańcy tak się podniecili żeby komuś dojebać, że o rocznicy, bohaterach oczywiście zapomnieli. Ja już nie wiem co się może nie kojarzyć z polityką i bieżącą chęcią komuś dosrania.

ps. moje wulgaryzmy celowe

_________________
pozdrowienia piotr



Za ten post autor piotr6 otrzymał podziękowania - 4: Colonel, Jaromir, Kurczak, robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 20:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
O ile wiem, to ci z falangą byli organizatorami marszu.
Trudno więc, aby sami nie uczestniczyli. ;-)
Miłość bliźniego..? Jesteś pewien, Robho, że to był motyw Powstania?

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 20:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jaromir napisał(a):
O cóż z resztą mógłbym podejrzewać osobę, która czyni "argument" z tego, że sama nie potrafi czegoś odnaleźć?

To nie jest argument, tylko proste stwierdzenie faktu. Dlatgo prosiłem o linki - w dzisiejszych czasach jest tyle fake newsów, że trudno się połapać. Teraz widzę dowody, więc się nie spieram, chociaż dalej nie ma zasięgu sugerowanego wcześniej przez Robcia.

Swoją drogą, Robercie - całkiem fajny street :) Też chciałem porobić, ale nie mogłem się z fabryki urwać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 20:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4103
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Sąsiad,
Pisałeś, że mi nienawiść widzieć przeszkadza, więc nie było to zwykłe "nie wiem, nie widziałem".

Po prostu, od 7 lat onr organizuje taki marsz, czego nie zauważyć się nie da. Co to za organizacja i jakie tradycje kultywuje nie muszę raczej tłumaczyć.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: Kurczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 21:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14004
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
robhosailor napisał(a):
Sąsiad,
Pisałeś, że mi nienawiść widzieć przeszkadza, więc nie było to zwykłe "nie wiem, nie widziałem".

Po prostu, od 7 lat onr organizuje taki marsz, czego nie zauważyć się nie da. Co to za organizacja i jakie tradycje kultywuje nie muszę raczej tłumaczyć.


To się Robercie nazywa "wzrok selektywny". Selektywne bywają także inne zmysły.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 21:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Nie Robciu, precyzyjnie to użyłem określenia "zaślepia". Czyli ogranicza, pozwala widzieć tylko wycinek, z którego potem ekstrapolujesz na całość.

robhosailor napisał(a):
Co to za organizacja i jakie tradycje kultywuje nie muszę raczej tłumaczyć.

Nie musisz. Ale ze stylu wnoszę, że ją potępiasz. No cóż, znaczy niewiele o niej wiesz. A może zaślepia Cię nie postarałeś się nigdy spojrzeć ponad obiegowe opinie rodem z niemieckojęzycznej prasy dla ludu tubylczego?

PS. Chciałbym na wszelki wypadek zaznaczyć, że w 100% zgadzam się z Kurczakiem - ta rocznica powinna być zdecydowanie ponad polityką.

Np. ta część obchodów mi się podobała. Myślicie, że tam byli sami ONRowcy i wyborcy PiS?
Albo że ich tam w ogóle nie było?


edit - za Dudę przepraszam wrażliwych - jak wrzucałem to nie wiedziałem :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 21:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
robhosailor napisał(a):

Po prostu, od 7 lat onr organizuje taki marsz, czego nie zauważyć się nie da. Co to za organizacja i jakie tradycje kultywuje

Endeckie. Polskie.
Może czas byłby to zauważyć i otrząsnąć się z narracji jaką byliśmy karmieni za czasów PRL i ostatnimi laty. Nie była to narracja prawdziwa.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 21:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Alterus napisał(a):
Nie była to narracja prawdziwa.

Nie no, po prawdzie to tę narrację wymyślili sanacyjni socjaliści. A późniejsze lewacto tylko kontynuowało. PRL miał z tym zresztą niezły problem (zajrzyj do starych podręczników), bo skoro i sanację i endecję określali jako faszystów, to musieli ogarnąć różnice ideowe, dlatego przesunęli piłsudczyków na prawo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 21:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Sąsiad, tylko bez cofania się do Adama i Ewy, czyli konfliktu Dmowski - Piłsudski. :-)
Masz rację, ale za daleko byśmy zajechali, uważam, niepotrzebnie. Tym bardziej, że po wojnie doszło sporo rzeczy, których za sanacji nikt nie przewidywał.
A Powstanie, cóż, chwała bohaterom, lecz nie dowództwu.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 22:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Rozważania o sensie, dowództwie i innych rzeczach też nie są na miejscu jak dla mnie. Ani wypominanie, że nie wszycy byli kryształowi. Ten jeden dzień zostawiłbym jako wspomnienie tych którzy zginęli. Zarówno żołnierzy jak i cywilów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2018, o 23:30 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Alterus napisał(a):
robhosailor napisał(a):

Po prostu, od 7 lat onr organizuje taki marsz, czego nie zauważyć się nie da. Co to za organizacja i jakie tradycje kultywuje

Endeckie. Polskie.
Może czas byłby to zauważyć i otrząsnąć się z narracji jaką byliśmy karmieni za czasów PRL i ostatnimi laty. Nie była to narracja prawdziwa.


a ten ONR to dzisiaj czym jest? negatywnych opinii sporo a coś pozytywnego?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 07:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4103
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Alterus napisał(a):
A przecież, z całym szacunkiem, jego ś.p. Tatuś całego Powstania nie obskoczył, musi że inni też walczyli.
Ci od falangi walczyli również. I w ogóle narodowcy zasłużyli się tak przy w wybijaniu się Polski na niepodległość, jak w walkach z Niemcami, bolszewikami - z tymi bodaj najdłużej.
Dlatego ich spadkobiercy mają prawo tam być.
Znaj proporcjum, mocium Panie!
Owszem, w Powstaniu walczyli również ci z AL, PAL, Związku Syndkalistów i inni, jak to dziś się mowi "lewacy". Akurat na tym samym pododcinku Gozdawy, gdzie był mój stary na Starówce, walczyli ramię w ramię również z NSZ i Legią Akademicką, a sam batalion "Gozdawa" (nazwa pochodzi od pseudonimu dowódcy kpt. Lucjana Giżyńskiego) czyli Batalion AK im St. Czarnieckiego wywodził się wprost z organizacji Miecz i Pług (radzę sprawdzić, co to była za organizacja) - wszystkie one były pod jednolitym dowództwem Armii Krajowej, niezależnie od poglądów politycznych i partyjnej przynależności. Mój ojciec wypisywał im potem, w kancelarii dowództwa Powstania, czyli AK w Warszawie, legitymacje AK, bez których Niemcy potraktowaliby ich wszystkich, jak zwykłych bandytów i rozwalili na miejscu, bo prawa kombatanckie Niemcy przyznali tylko i wyłącznie Armii Krajowej. (a, sorry, zapomniałem o Brygadzie Świetokrzyskiej NSZ :mrgreen: :evil: ale tych w Powstaniu, na szczęście, nie było :-P )

A jak komuś tu się podoba ONR, to jednak warto przypomnieć, co to była w lata 30. i czym jest dzisiaj za organizacja:
W 1933 cieszyli się z dojścia Hitlera do władzy, m. in. z tego, że zrobi w Niemczech porządek z Żydami i innymi - sami pisali o tym w swojej prasie. To była i jest organizacja skrajnie nacjonalistyczna i faszystowska, odpowiedzialna za getta ławkowe i inne fajne sprawy. Teraz jest taka sama, tylko jawnie nie może gloryfikować faszyzmu, ani nazizmu. Robi to po lasach.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 08:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Robciu, w latach 30-tych to i niektórzy Żydzi się cieszyli z dojścia Hitlera do władzy, czemu dawali wyraz w różnych gazetach.
ONR - ta poprzednia - dzieliła się na wiele frakcji. Wśród nich były te bardziej radykalne, również faszystowskie (w rozumieniu bardziej Franco niż Hitlera), ale też spokojniejsze, skoncentrowane budowaniu silnej (militarnie i gospodarczo) Polski. Wrzucanie dzisiaj wszystkich do jednego wora jest zwykłym zakłamaniem. Zwłaszcza wobec faktu, że sanacyjna lewica też była nacjonalistyczna i faszystowska - po prostu taki mieliśmy klimat. Przypomnę, że wyznawcy Komendanta niewiele się różnili od bojówek SA, mieli dokładnie taki sam schemat działania - pobicia, zastraszenia, obozy.
Dzisiejszy ONR nawiązuje (przynajmniej oficjalnie) do części skupionej przy ABC, choć oczywiście, jak każdy ruch radykalny, skupia wokół siebie też radykalnych bardziej i zwykłych zadymiarzy. Ale teksty o gloryfikowaniu po lasach są zwykłym oszczerstwem. To tak jakby z faktu, że pewien socjalista wydupczył kozę (to jest fakt - był ukarany za to sądownie) wnosić, że wszyscy socjaliści to kozojebcy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 08:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
robhosailor napisał(a):
W 1933 cieszyli się z dojścia Hitlera do władzy,

Tak zupełnie przy okazji to ONR powstał w 1934.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 11:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4103
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Tiaaaa...

Obrazek

"Sztafeta" - codzienne pismo narodowo-radykalne - nr 1, 23 paźdz. 1933

***
A tutaj jeszcze troche partii zielonych (żadnej falangi w polu widzenia) :-P na marszu 1 sierpnia 2018
(photo by JohnBoB & Sophie Art)

Obrazek

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 12:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
robhosailor napisał(a):
"Sztafeta" - codzienne pismo narodowo-radykalne - nr 1, 23 paźdz. 1933

Sztafeta została pismem codziennym 14 maja 1934. Wcześniej była tygodnikiem, związanym z OWP. Jako dziennik istniała dokładnie miesiąc, wtedy też działali w niej ONRowcy.

Robercik, ja odpuszczam, nie będę całymi dniami prostował Twoich wypaczeń. Tiaaakaj sobie dalej beze mnie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 13:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4103
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Sąsiad,
Ale o emblematach owej dziwnej partii zielonych na marszu 1 sierpnia i o odpalonych racach, których użycie podczas manifestacji jest zabronione, na co policja państwowa, a nie partyjna wszak, powinna natychmiast reagować, już nic nie mówisz? :-P A o tym co oni ci "zieloni" dzisiaj głoszą (no co???) też nie??? :mrgreen: :lol: :-P

Kultywują baaaaardzo chlubne tradycje (i nie zawsze się z tym kryją):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: damit
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 13:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Robciu, nie jestem do końca pewien, czy prawo o zgromadzeniach mówi coś o środkach pirotechnicznych, wydaje mi się, że nie, a manifestacja nie jest imprezą masową.
Jak pisałem, grupy radykalne przyciągają różnej maści oszołomów i ciężko jest takich wyeliminować. Nie zmienia to faktu, że nie należy generalizować. Faktycznie ONR ma problem ze swoistym trollingiem pseudo-faszystów (tak naprawdę większość z nich to zwykłe głupki próbujące zaistnieć za wszelką cenę, choćby prowokacją), oraz z pewną, niewielką, grupą neofaszystów rzeczywistych. Trudno, muszą sobie z tym poradzić. Ale stawianie znaku równości pomiędzy narodowcami a faszystami to piramidalna bzdura.
Przypomnę, że gdy te problemy narastały rządził nie PIS, a inne formacje z bandy czworga i nic z tym nie zrobiły. Teraz za to wylewają krokodyle łzy. Obecne władze wpisują się w ten trend. I jak odejdą też będą wylewać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 14:21 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Robercie !
Dyskutować z Sąsiadem to tak jakbyś się kopał z koniem !



Za ten post autor brodaty otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 14:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4103
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Sąsiad napisał(a):
nie jestem do końca pewien
Sprawdź sobie - mówi:
Cytuj:
Art. 4. Wyłączenie prawa do organizowania zgromadzeń lub uczestniczenia w zgromadzeniach
1.
/.../
2.
W zgromadzeniach nie mogą uczestniczyć osoby posiadające przy sobie broń, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub inne niebezpieczne materiały lub narzędzia.


Sąsiad napisał(a):
Przypomnę, że gdy te problemy narastały rządził nie PIS, a inne formacje z bandy czworga i nic z tym nie zrobiły.
Ale ja wyłącznie o udziale ONR (i jak to nazwałeś pseudofaszystów i innych zwykłych głupków np MW) w marszu z okazji rocznicy Godziny "W".

Co ten Frycz-Modrzewski z pierwszego postu na to? :-P

brodaty napisał(a):
Robercie !
Dyskutować z Sąsiadem to tak jakbyś się kopał z koniem !
Nie warto dyskutować z kimś, kto myśli tak samo, jak Ty, bo wtedy na pewno do niczego nowego się nie dojdzie. :)

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 15:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
robhosailor napisał(a):
Sprawdź sobie

Ok, pirotechnika dopisana, przyjmuję do wiadomości. Zakładam w związku z tym, że traktują rocznicę jak Sylwestra albo Światełko do Nieba - po prostu nie reagują.
robhosailor napisał(a):
Ale ja wyłącznie o udziale ONR

Trochę się rozminęliśmy, bo ja w pierwszym poście pisałem o samym wydarzeniu o 17.00, kiedy wyły syreny. Ty jak widzę potraktowałeś to trochę obszerniej. Mogłem to niby wcześniej zauważyć, ale zagubiłem się w czeluściach offtopów.
robhosailor napisał(a):
Co ten Frycz-Modrzewski z pierwszego postu na to?

Sam jesteś Frycz :P Nie dam się sprowokować ;)

ONR faktycznie ma pewien kłopot z tożsamością, niestety nie umie go rozwiązać. I to wyłazi przy różnych okazjach, przy okazji będąc pożywką dla wszelkiej maści hejterów. Ale większość należy do rozsądnych, albo nabiera rozsądku z wiekiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 16:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Cytuj:
Lewica bowiem zawsze próbuje ukazać nas, narodowców, najbardziej w swych myślach i czynach zdecydowanych i ideowych, jako "nazistów", jako zdrajców, wykorzystując do tego szczerze patriotyczne i właściwe, antynazistowskie postawy Polaków, którzy nie są w dziedzinie myśli narodowej, samego ruchu narodowego, ani tym bardziej jego symboliki, uświadomieni. W polskim ruchu narodowym pozdrowienie to pojawiło się na długo, zanim Adolf Hitler doszedł do władzy, a więc zanim salut jako taki nabrał błędnego skojarzenia z oddawaniem czci niemieckiemu “Führerowi” czy idei nazistowskiej. "(...) Przedwojenni polscy narodowcy pozdrawiali się podniesieniem prawej ręki z zawołaniem >Czołem< lub >Czołem Wielkiej Polsce!<. Zawołania tego często także używano bez podniesionej prawicy. W Polsce tzw. rzymskie pozdrowienie pojawiło się około 1927 r. wśród działaczy Obozu Wielkiej Polski, a w późniejszych latach było powszechnie używane w Stronnictwie Narodowym, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozie Narodowo-Radykalnym. W latach trzydziestych prawica narodowa nie dostrzegała w tym geście żadnego związku z wzorcami niemieckiego narodowego socjalizmu, gdyż te były przez nią z założenia odrzucane i potępiane jako antypolskie i antykatolickie". Warto dodać, że pozdrowienie narodowe używane było jeszcze przed powstaniem Obozu Wielkiej Polski, w którym to został oficjalnym symbolem organizacyjnym. W połączeniu z konkretną polską ideą narodową, która to uznawała Niemców za głównego geopolitycznego przeciwnika i największe zagrożenie dla bezpieczeństwa i pokojowego życia narodu polskiego, można więc uznać, że pozdrowienie narodowe miało i ma nadal wyraźny wydźwięk narodowy i patriotyczny, a więc co zatem idzie antynazistowski.

Źródło - http://szturm.com.pl/index.php/miesiecz ... e-narodowe
Gest ten był powszechnie stosowany także przez narodowców żydowskich, bejtarowców. W Polsce współpracowali z ONR, razem rozganiali lewaków z Bundu. Co ciekawe, odwrotnie niż narodowcy polscy, oni akurat mieli bliskie związki z hitlerowcami i to do... '42 roku. Dziś ich kontynuatorzy, partia Likud, rządzi w Izraelu i nikt jej salutów i spotkań z Heydrichem nie wypomina. Takie były czasy.
Ale od siebie dodam, że polscy narodowcy mimo wszystko powinni zrezygnować z salutu rzymskiego, zbyt splugawionego w naszej świadomości, nie powinni też używać flag jednak kojarzących się z niemiecką Trzecią Rzeszą, jak te u góry. Wiem, że to nie nawiązuje do Hitlera czy nazizmu, ale - wymazać skojarzeń z lat czterdziestych się nie da.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 18:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Alterus napisał(a):
Ale od siebie dodam, że polscy narodowcy mimo wszystko powinni zrezygnować z salutu rzymskiego, zbyt splugawionego w naszej świadomości, nie powinni też używać flag jednak kojarzących się z niemiecką Trzecią Rzeszą, jak te u góry.

Otóż to właśnie. Ale niektórzy się uperają. Dlatego nazywam ich głupkami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 18:33 

Dołączył(a): 29 gru 2017, o 14:38
Posty: 247
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
"Jak już zalogowany", to ...
Czy już została ustalona data, kiedy się ostatecznie pozabijamy (patrz kraje dawnej Jugosławii), a przedtem "śmiertelnie poobrażamy"? Nie czytam wszystkiego, mogłem przeoczyć.
Mnie "na co dzień" wystarczy powiedzenie poety: "Ciesz się ciulu, żeś tam wciąż na dole", a przy podejmowaniu ważnych decyzji nie są mi potrzebni agitatorzy wszelkiej maści.
"Oczywizda" przy pełnym poszanowaniu innych poglądów.
P.S.
Można "banować" wpis i osobę :kiss:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 20:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
L19:57 napisał(a):
"Jak już zalogowany", to ...
Czy już została ustalona data, kiedy się ostatecznie pozabijamy (patrz kraje dawnej Jugosławii), a przedtem "śmiertelnie poobrażamy"? Nie czytam wszystkiego, mogłem przeoczyć.

Nie wiem, czy przeoczyłeś, ale przesadziłeś na pewno. :-D
O co tu się obrażać? Że ludzie mają różne zdania? Różną wiedzę?
Naprawdę nie widzę powodu.
Trochę szkoda, ze dopiero jak śmierć zajrzy w oczy, gdy trzeba przystąpić do ostatecznej próby, Polacy zaczynają rozumieć że znacznie więcej ich łączy niż dzieli.
Jak w Powstaniu Warszawskim.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2018, o 22:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8770
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
A, tymczasem pan hr J.Z. Potocki ma już w ręku wyrok międzynarodowy przeciwko Niemcom za zniszczenie Warszawy: https://www.youtube.com/watch?v=9tEm_lCFXTM

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 sie 2018, o 18:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Mir napisał(a):
A, tymczasem pan hr J.Z. Potocki ma już w ręku wyrok międzynarodowy przeciwko Niemcom za zniszczenie Warszawy:

Jak ma, to niech sobie trzyma. Mir, na litość, wątek o kosmitach jest obok. ;-)

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sie 2018, o 12:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
robhosailor napisał(a):
(a, sorry, zapomniałem o Brygadzie Świetokrzyskiej NSZ :mrgreen: :evil: ale tych w Powstaniu, na szczęście, nie było :-P )

Brygada Świętokrzyska powstała później, więc trudno aby uczestniczyła w Powstaniu. Została utworzona w celu wycofania na zachód ponad tysiąca ludzi którzy nie mogli liczyć na przeżycie w warunkach zwycięstwa ZSRR i opanowania Polski przez bolszewików. Jak słuszna to była decyzja, pokazał los tych narodowców co zostali, w większości pomordowanych w trudzie tworzenia "Polski Ludowej",powywożonych do łagrów, skazywanych w zbrodniczych procesach sądowych. Na zachodzie zaś Brygada została starannie zweryfikowana przez Amerykanów i dostała kwalifikację "alianta". Jeśli ktoś nie rozumie - otrzymać taką kwalifikację wtedy nie było łatwo, koniec wojny, Amerykanie czy Anglicy pozbywali się już niepotrzebnych sojuszników, a podejrzanych o kolaborację z Niemcami bez skrupułów wydawano Rosjanom, z pełną świadomością ich dalszych losów. Dlatego tak ważny to certyfikat.
Zarzuty wobec Brygady Świętokrzyskiej, czy stawiane innym oddziałom polskim przez część dzisiejszych Polaków, świadczą niestety o skuteczności propagandy komunistycznej, jaką urabiano Polskę od wojny. Ci wszyscy, co generalizująco mówią o "bandytach" mając na myśli takie formacje jak NSZ, dali sobie narzucić - i wciąż w niej tkwią - optykę bolszewicką, zatracając... polską. Komuniści znakomicie wykorzystali tu dwa czynniki - przedwojenne animozje głównych bloków politycznych II RP oraz - w miarę upływu lat - coraz bardziej widoczną konieczność i oczywistość rezygnacji z myślenia niepodległościowego. Jednak pogodzenie się z brutalną i bardzo krwawą przebudową ustroju na modłę bolszewicką, całkowitym poddaństwem wobec ZSRR, za cenę utrzymania formalnej państwowości polskiej, dopiero po latach zostało jakoś zaakceptowane. Nigdy do końca. Dla wolnych, niezłamanych jeszcze Polaków z lat czterdziestych było nie do przyjęcia. Dziś, po dziesięcioleciach propagandy totalnej, obejmującej wszystkie dziedziny życia, ile jeszcze "homo sovieticusa" w nas tkwi, skoro wciąż są tacy potrafiący napisać "ale tych, na szczęście, w Powstaniu nie było"... Tych, czyli kogo? Wciąż wyklętych..?
Skąd to się bierze i dlaczego trwa, warto się zastanowić, bo blokada na głos drugiej, tej stłamszonej i wyrzuconej poza obręb publicznego dyskursu strony dawno minęła. Niby dostęp do materiałów historycznych jest, niby szlaban cenzury przestał obowiązywać.
Ciekawe, prawda..? ;-)
Cytuj:


A jak komuś tu się podoba ONR, to jednak warto przypomnieć, (...) To była i jest organizacja skrajnie nacjonalistyczna i faszystowska, odpowiedzialna za getta ławkowe i inne fajne sprawy. Teraz jest taka sama, tylko jawnie nie może gloryfikować faszyzmu, ani nazizmu. Robi to po lasach.
Przypadkiem zupełnym w przytomności niejakiego Bernarda Kittela, specjalisty od fabrykowania zamówionych treści. Kto chce, niech wierzy "medialnemu cynglowi z wyrokami w tle". Inna rzecz, że oszołomów plączących się wszędzie, więc i przy narodowcach, wykluczyć nie można, ale to przypadki odosobnione.

ONR była organizacją nacjonalistyczną, ale na ile skrajną..? Skrajny nacjonalizm zwiemy szowinizmem, a to postawa obca polskiemu nacjonalizmowi, opartemu na nauce społecznej Kościoła Katolickiego. Esencją tej nauki jest twierdzenie, że wobec Boga wszyscy ludzie są równi. Z tego powodu nazizm czy rasizm, bzdury związane z nierównością pod względem człowieczeństwa, rasami niższymi i wyższymi, tak kluczowe dla np. niemieckiego narodowego socjalizmu, były i są dla narodowców polskich nie do przyjęcia. Łatwo to zauważyć - wystarczy przejrzeć piśmiennictwo dotyczące zalożeń, programy, życiorysy, albo zwyczajnie przyjrzeć się nazwiskom zarówno przedwojennych działaczy jak i tych dzisiaj. Nad podziw "rdzennie polskie". Główny i najbardziej miarodajny przedstawiciel polskiej idei narodowej, mąż stanu i wielki zasłużony dla restytucji niepodległej Polski Roman Dmowski, niechętny był nawet stosowaniu pojęcia "nacjonalizm" dla narodowej, świadomej postawy patriotycznej, jeśli już, to mówił o "szlachetnej formie nacjonalizmu". I co do zasady w tym znaczeniu jest to forma obowiązująca, dziś nawet szczególnie, polskie ruchy narodowe. Zarzut propagowania czy gloryfikowania(!) faszyzmu, czy jeszcze niedorzeczniej, nazizmu, świadczy o całkowitej ignorancji albo świadomej złej woli.
"Gloryfikacjia niejawna", he, he, dobre. Coś jak "tajna reklama" albo "ukryty antysemityzm". Konstrukcje godne Wyszyńskiego, czyli "partia wie wszystko, więc lepiej od razu się przyznajcie".
Getta ławkowe owszem, pod koniec lat trzydziestych były, ale mówienie o nich bez ukazania okoliczności i powodów dla jakich je zastosowano, zakłamuje ówczesny obraz stosunków społecznych. Obecnie, na skutek dziesięcioleci jednostronnego pisania historii - prawica została przecież praktycznie wyeliminowana z życia publicznego - większość Polaków ma bardzo wypaczone pojęcie co wówczas się działo i dlaczego, a już szczególnie dotyczy to kwestii polsko-żydowskiej, wyjątkowo zakłamanej. Za powstanie słynnego "polskiego antysemityzmu" wcale nie odpowiada mleko polskich matek, ani rzekomo żydożerczy katolicyzm, jak to dziś się słyszy. Antysemityzm polski był odpowiedzią na antypolonizm Żydów, ten rodzący się w rzeczywistości zaborów, wyrażający się w stosunku do zaborców oraz stosunku do państwowości polskiej. Im więcej Polaków dążyło do odzyskania niepodległości, tym więcej Żydów państwa polskiego nie chciało, skrótowo ujmując. Działo się tak na skutek procesów wynikających ze zmian strukturalnych i ekonomicznych społeczeństw byłej l RP, jak celowych zabiegów zaborców, dążących ze zrozumiałych względów do rozbicia wcześniej istniejącego współistnienia. Ale też odmiennych "charakterów narodowych" nacji żyjących na jednym terytorium, ale oddzielnych i w przypadku Żydów starannie pilnujących swej odrębności, nawet eksluzywności. Jeśli w czasach Mickiewicza pojawiali się Jankiele czy Berki Joselewicze, to były to wyjątkowe wyjątki, a nie przykład na potwierdzenie dziś wmawianej wspólnotowej sielanki. Tej w liczącej się skali nigdy nie było, a mogiła Joselewicza, wyklętego przez żydowski ogół za zadawanie się z gojami, sterczy samotnie na polu - żaden żydowski cmentarz nie przyjął wtedy odszczepieńca. Później też nie. Dość wyrazisty symbol i powinien dać do myślenia rzucającym "gettami ławkowymi".
Oto fragment szkicujący okres międzywojenny, z prawomyślnego rzecz jasna źródła:
"https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/256497,1,jak-zyd-stawal-sie-wrogiem.read
Zaznaczyć warto, iż antysemityzm polityczny nie był wynalazkiem endecji, choć to ona wzięła
go na sztandary. Pogromy w Polsce carska ochrana inscenizowała, zanim endecja rozpoczęła
swój byt. A kwestia żydowska nie była ówcześnie teoretyczną konstrukcją, lecz żywym, palącym
problemem. Problemem rozpaczliwym, bo nie ukazującym żadnej perspektywy. Nie była
zdolna rozstrzygnąć go ani asymilacja, ani emigracja; ani pozytywizm, ani socjalizm; ani
syjonizm, ani rewolucja.
Pozostawał fakt, iż w kraju od przeszło stulecia zniewolonym przygniatająca masa
zamieszkujących go Żydów – a więc ponad 10 proc. ludności – była wobec polskich aspiracji
narodowych i niepodległościowych jeśli nie wroga, to niechętna, a w najlepszym razie
obojętna. Zresztą, problem żydowski w Polsce nie zniknął wraz z odzyskaniem niepodległości.
A w 1926 r. przejęła go przeciwniczka endecji – sanacja. I stanęła wobec niego równie
bezradna. Jest ponurym wyrokiem dziejów, że kwestię tę przecięła zbrodnicza polityka Hitlera."

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 194 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL