Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 kwi 2024, o 05:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Protest policji
PostNapisane: 13 sie 2018, o 18:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Jak w tytule protest się powiększa... i pełen brak porozumienia z władzą:
https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... Id,2618106
Załącznik:
nohdwp.jpg
nohdwp.jpg [ 67.83 KiB | Przeglądane 4597 razy ]

taki cytat dał mi do myslenia:

Cytuj:
Komitet Protestacyjny Zarządu Głównego NSZZ Policjantów ocenia, że dzięki tej kampanii, nawet przy obniżeniu represyjności, bezpieczeństwo na drogach będzie się poprawiać. Chodzi bowiem o to, żeby w świadomości uczestników programu utrwaliło się przekonanie, że policjant zatrzymujący kogoś do kontroli, to osoba po której będzie się można spodziewać pomocy i porady, a nie osoba, której należy się obawiać ze względu na grożący mandat. Ma to przypomnieć społeczeństwu, że policjanci są głównie po to, żeby służyć - tzn. pomagać i chronić - a represja jest tym wyjątkowym środkiem, po który sięga się wtedy, kiedy wszystkie inne metody okazują się bezskuteczne" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... gn=firefox


;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Cytuj:
Cytowany przez "Rzeczpospolitą" oficer policji twierdzi, że przed rozpoczęciem akcji każdego dnia policja wystawiała około 10 tys. mandatów. Obecnie ma to być zaledwie 2 tys! Te ograniczają się wyłącznie do najpoważniejszych przewinień, jak np. drastyczne przekroczenie prędkości czy wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. W mniej poważnych sprawach, jak np. parkowanie w niedozwolonym miejscu czy np. zakłócanie ciszy nocnej, większość interwencji kończy się właśnie pouczeniem.

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... gn=firefox

Mam pełne portki współczucia:
Zwłaszcza gdy widzę, że Straż Miejska odrabia straty z nawiązką, wywożąc auta, już jakby bez opamiętania. Ja to ostatnio nazwałem: branie na przygłupa:
Ja Ci wywiozłem auto i co mi zrobisz?


Zastanawiam się tylko nad tym, czy aby w wybielaniu policji nie pomaga moje obsmarowywanie strażników miejskich.
Przecież,w chwili gdy ja klnę i złorzeczę na strażników to jakby (w kontraście) wybielam policjantów.
Taki stary znany schemat: zły strażnik/dobry policjant.
Ten ci da w dupę, a tamten pogłaszcze i swoje urobią.

Na ile to jest sterowane?...bo ja zawsze doszukuję się logiki w działaniach władzy... taki już naiwny jestem.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 19:49 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Warszafka a reszta świata. Cywilizacja a bar... brodate. Sowiety a europejce. A co Ci bede, skoroś samżeś dostrzegłszy :lol:



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sie 2018, o 12:59 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Marian Strzelecki napisał(a):
Zastanawiam się tylko nad tym, czy aby w wybielaniu policji nie pomaga moje obsmarowywanie strażników miejskich.

Nieznajomość prawa szkodzi :-P
Mandaty od policjantów zasilają budżet państwa a od straszaków miejskich budżet gminy. Proszę nie mieszaj systemów walutowych :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sie 2018, o 13:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Jacek Woźniak napisał(a):
Marian Strzelecki napisał(a):
Zastanawiam się tylko nad tym, czy aby w wybielaniu policji nie pomaga moje obsmarowywanie strażników miejskich.

Nieznajomość prawa szkodzi :-P
Mandaty od policjantów zasilają budżet państwa a od straszaków miejskich budżet gminy. Proszę nie mieszaj systemów walutowych :mrgreen:
A gmina siedzi gdzie? w kosmosie?

A co ma do rzeczy mandat gdy o image chodzi.

PS
W moim przypadku mandatu nie dali (bo nie było za co? ), a auto odwiezli bo przecież mogę im podskoczyć.


MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 10:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14003
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Nie dali Ci mandatu - bo im się żal emeryta zrobiło.

O ile dobrze pamiętam sytuację, ci wredni, skorumpowani i sfiskalizowani strażnicy mogli Tobie wówczas za B-36 wypisać "100". Narazili w ten sposób na szwank budżet Stolicy.

I patrząc na to co wypisujesz od lat strażnicy popełnili błąd. Odpuścić można komuś kto rozumie swój błąd i rokuje poprawę.

Ty dalej uważasz, że zostałeś skrzywdzony i nie przyjmujesz to wiadomości, że Ci samochód odholowali przez własną (Twoją) głupotę.

A za głupotę trzeba płacić frycowe. :D

Tłumaczyłem na jakich zasadach odbywa się usuwanie pojazdów z dróg, kto z tego ma pieniądze i kto decyduje o stawkach. A Ty dalej tworzysz swoje chore teorie. :twisted:

...........................................................................

Marian, tak zupełnie bez złośliwości i z sympatią. :D

Z biegiem czasu stajesz się coraz bardziej upierdliwy, hermetyczny na poglądy inne niż własne. Może warto spojrzeć na siebie krytycznym okiem ? Może warto zaakceptować to co piszą inni ? Może trzeba patrzeć dalej niż teorie spiskowe ? Moze jeszcze nie jest za późno ?

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 10:35 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Mój kolega wpadł kiedyś wściekły do roboty. Stwierdził, ze policjanci go okradli i odebrali jedzenie trójce jego dzieci...
Co się okazało. W centrum Poznania znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość i go "skasowali".
Nie rozumiem takiej postawy. Zdarza mi się czasami złamać przepisy ruchu drogowego, ale robię to na własne ryzyko i nie robię scen, gdy mnie złapią. Płacę i wiem, ze sam na to sobie zapracowałem.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 13:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Waldi_L_N napisał(a):
Może trzeba patrzeć dalej niż teorie spiskowe ? Może jeszcze nie jest za późno ?

Niestety za późno! :rotfl:
Już przejrzałem na oczy:
Może też tak być, że upierdliwość dziadka powiększa się w miarę uprzytamniania sobie własnej bezsilności.

O ile wiesz i pamiętasz (z wątku "gdybym znał prawo") to to o czym piszesz było... kiedyś dobre kilka lat temu. Pisałem Ci już niedawno o tym, ale jakoś (?) nie zajarzyłeś.
Od tego czasu kilka lat jeżdżę codziennie zawodowo samochodami po ulicach po stolicy (głównie w centrum) i ... patrzę, widzę, słyszę...
No i wyciągam wnioski:
Policja już od dawna nie czepia się duperelek. (Bywało, że mi mierzyli centymetrem czy oś światła dziennego jest (o 30cm ?) od boku auta - obłego auta= VW Ogórka :rotfl:
Potem przestali, są dziś (nie mówię o strajku) nawet liberalniejsi niż 'urzędnicy' na stacjach diagnostycznych.
Natomiast z parkowaniem widzę przecudną twórczość interpretacyjną Straży Miejskiej.
Interpretacja, że auto na osiedlowym chodniku (nie spełniającym prawnych wymogów chodnika, (bez twego ulubionego znaku) zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego... hmm.

Wiem, że ci głupio (i być może przykro) z powodów zawodowych, ale nie zarzucaj mi, że zabawy w spisek (na forum żegluj net.) zamydlają mi ogląd świata!
Tam gdzie widzę korupcję widzą ja i inni.
Ja to widzę tak:
Napisałem już ci niedawno:
Cytuj:
Wywiozłem Pana auto i co mi Pan teraz zrobi?
Przecież łapówę od drogowca już wziął, a moje odwołania skończą się co najwyżej... naganą... w co wątpię.

Nie widzą natomiast jej (tej korupcji) ci co powinni czyli waadza - czyli tacy jak TY Kurczaku, ludzie zna stanowiskach na których powinni nad tym panować, a nie umieją? nie chcą? i tu zaczyna się spisek: :-P tak tu właśnie. A potem płacz i zdziwienie, że kraj wybiera i godzi się na zamordyzm.
Dlatego mamy w kraju tak jak mamy.
Zastanów się, czy to właśnie nie wpływa na wybory zwykłych ludzi, czy kraj coraz bardziej bezsensownie opresyjny nie radykalizuje się (czasem wpadając z wiadra pod rynnę).
Czy takie interpretacje (wolty) jaką Ty powyżej wykonałeś nie świadczą o oderwaniu się władzy od realiów?
Jak jeszcze cię lubię, nie staraj się, abym cię zaczął traktować jak nawiedzonego batmana na straży prawa bo takim nie jesteś... nie podejrzewam cię w każdym razie.
Natomiast o ślepotę zaczynam jednak podejrzewać.
Z wysokości stołka naczelnika nie widać małych przekrętów?
Jak się nie chce to nie widać.
Może weźcie wzór (Strażnicy Miejscy) i przyłączcie się do ogólnopolskiego strajku Policjantów... może to ułatwi dziadkowi Strzeleckiemu zmądrzenie.
Bo ktoś musi zmądrzeć w tym kraju, jak nie władza, to zrobi to suweren.
Kiedyś któryś satyryk mówił:
Cytuj:
babcia sprzedająca nielegalnie w bramie jest zdrowa .. to państwo jest chore.


MJS

ps Uściślam:
Dwa tygodnie temu zabrali mi z przed domu auto, nie dopuszczając, abym go sam przestawił 4 metry (na wg. nich prawidłowe miejsce postoju). Strażnik działając w złej wieże (czy dla korupcyjnego zysku? ) wysłał mnie na górę do domu po dokumenty, a w tym czasie spowodował wywiezienie mojego auta.
Tym razem odwołałem się i pewnie będę się procesował ( jeśli będę miał na to pieniądze).
Podejrzewał, że na tym Straż Miejska bije kokosy; na tych co machną ręką lub nie stać ich na procesy. To jest metoda - jeden na stu się odwoła, jeden na stu udowodni, jednemu na tysiąc strażnikowi pogrożą palcem, a po kilka dych łapówy kilka razy dzienni wejdzie do portfela.(oprócz premii).

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 14:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14003
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Marian, to cytat z wcześniejszego postu, czy znowu Ci za niewinność odholowali samochód ? :rotfl:

Rozumiem, że auto na osiedlowym chodniku w przeciwieństwie do pieszego - to coś zupełnie normalnego i prawidłowego ?

Przecież chodnik jak sama nazwa wskazuje służy do parkowania pojazdów a nie ruchu pieszych...

Ręce opadają. Ty faktycznie jesteś niereformowalny. :-(

Jeżeli uważasz, że masz rację odwołaj się od mandatu do sądu. To nic nie kosztuje. Tyle, że termin na złożenie tegoż jest zawity i wynosi 7 dni.
W Poznaniu były już takie przypadki, że strażnicy zwracali pieniądze za holowanie z własnej kieszeni.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 14:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Kurczak napisał(a):
W Poznaniu były już takie przypadki, że strażnicy zwracali pieniądze za holowanie z własnej kieszeni.
)Ja jeszcze o czymś takim nie słyszałem. :-P
Zdaje się nie reformowalny jesteś ty! i mi też już ręce opadają.
Ile razy można pisać że tamto było wtedy i wtedy przyznałem Ci rację (oprócz logiki, bo kodeks mówi o możliwości odwiezienia z pod znaku w uzasadnionych przypadkach, a nie o musie odwiezienia ...bo tak!)
Teraz, jest całkiem inny przypadek. Odwołałem się, ale przecież nie od mandatu bo go nie dali... bo wg mnie "słabo" :-P był by uzasadniony. Znaczy wcale by nie był.
Piszesz impretynencje publicznie, nawet nie starając się dojść do meritum sprawy.
Co z Wami się porobiło?
Maar, Kurczak, Colonel,Zientara... i cała czereda innych... co i raz obrażacie ludzi, nawet tego nie zauważając.
Nie dziwcie się więc, że inni tez się radykalizują.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 14:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Kurczak napisał(a):
Jeżeli uważasz, że masz rację odwołaj się od mandatu do sądu. To nic nie kosztuje.

Chyba, że sąd rozpatrzy sprawę zaocznie, a wyrok skazujący przyśle Ci w wigilię po południu z terminem odwołania 7 dni.



Za ten post autor Sąsiad otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 14:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Sąsiedzie, to nie tak, tu nie ma złośliwości, tu jest system czerpania zysków dla miasta (radary znikły, a wyniki muszą być) i przymykania oczu na drobne korupcje utrzymywany chyba świadomie.
Chyba mówię tylko po to, aby mi Kurczak insynuacji nie zarzucał. Nie widział, nie słyszał, nie doczytał; a rzuca epitetami.

MJS

PS
Kurczaku: w tydzień to ja nawet auta po zabraniu bym nie widział (+ 40PLN za dobę), bo zawiadomienie szło zwykłym poleconym.

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 16:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14003
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Już to przerabialiśmy ale...

PRD rozróżnia dwa przypadki, kiedy funkcjonariusz musi i kiedy może.
Art. 130a.
1. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:

1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu;
.....
4) pozostawienia pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu kierowanego przez osoby wymienione w art. 8 ust. 1 i 2;
5) pozostawienia pojazdu w miejscu obowiązywania znaku wskazującego, że zaparkowany pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela;

2. Pojazd może być usunięty z drogi na koszt właściciela, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób, w przypadku gdy:

Konstrukcja przepisu ust. 1 nie daje możliwości wyboru. Odholowanie jest w tym przypadku obligatoryjne albowiem ust 2 i kolejne stanowi o przypadkach gdzie pojazd może ale nie musi być odholowany.

W tym przypadku prawdopodobnie miałeś do czynienia z art. 130a ust. 1 pkt 1 poprzednio art. 130 a ust. 1 pkt 5. Nikt Tobie nie zrobił na złość ani pod górę. Strażnik miał obowiązek zrobić to co zrobił.

Owszem prawdą jest, że nie zawsze się tak postępuje ale niewykonanie tej czynności jest ryzykiem funkcjonariusza. Jeśli ktoś się poskarży może mieć poważne problemy z niedopełnieniem obowiązków służbowych włącznie.

Nie czynię Tobie impertynencji tylko stwierdzam fakt. To Ty bezpodstawnie oskarżasz moich kolegów po fachu w sytuacji, gdy sam jesteś sobie winny.

To według Ciebie jest OK ?

Jeżeli uważasz, że Twój "ogórek" po raz drugi został odholowany i tym razem bezpodstawnie trzeba się było odwołać tam gdzie trzeba a nie wylewać swoje żale na łamach żeglarskiego forum.

Osobna sprawa, że z tego co pamiętam w poprzednim przypadku dyskusja była długa i nigdy nie przyznałeś mi racji. Jeśli poszukasz i udowodnisz - to chętnie odszczekam i przeproszę. :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 16:24 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Marian Strzelecki napisał(a):
Waldi_L_N napisał(a):
Może trzeba patrzeć dalej niż teorie spiskowe ? Może jeszcze nie jest za późno ?

Eeee... Ale że jak, że co? Skąd wziąłeś ten cytat? W całym tym temacie zamieściłem JEDEN post. Gdzie tam są te słowa, które mi przypisałeś?

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 16:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Nie chce mi się szukać - bo to było by dopiero uparte i upierdliwe.
Kurczak napisał(a):
2. Pojazd może być usunięty z drogi na koszt właściciela, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób, w przypadku gdy:

No właśnie Ci pisałem (już dwa razy), że sąsiedzi zawołali mnie na dół i chciałem sam przestawić auto, nawet na wskazane przez strażnika miejsce.
Niestety strażnik nie dopuścił do tego każąc... itp itd.
Jeśli nie widzisz w tym złej woli (działania na niekorzyść obywatela) .... to nie mamy o czym dyskutować.
Dlaczego strażnicy nie przyjadą sprawdzić czy wszystko jest cacy... bez donosu (sami mi o tym mówili), dlaczego nie dadzą mandatu zamka na koło a muszą odwieść?
Bo mają w tym interes?!

To właśnie rodzi najwięcej konsekwencji.
Wracając do meritum: Kurczaku dlaczego zakładasz głupotę obywatela, a nie pomyłkę błąd w interpretacji przepisu lub (korupcię?) strażnika?

Dlaczego wolisz bronić złej (służbistycznej) opinii o straży, a nie popatrzysz na konsekwencje takiego stanu rzeczy?
Przeczytaj postulaty Policjantów buntujących się przed takim ustawianiem ich działania w społeczeństwie. Znaczy Policja nie chce, a straż chce, być postrzegana jak o zło społeczne?
Dlaczego ja nie mający przez większość życia, żadnych zatargów z drogówką, nagle (przez 5 lat mieszkający w nowym środowisku) zapłaciłem "w ratach" haraczu ponad 1,5tys. PLN?
Niby nagle się zmieniłem? zdziadziałem? zhardziałem?
Popatrz wpierw na siebie i swoich podopiecznych.
Może to jednak system korupcujny???

Nie mówię, że u ciebie jest tak samo jak w D.C. ale nie wykluczone.

Kończę to bzdurne przepychanie: Ty (WY wiecie swoje, a ja głupi i durny emeryt (zmuszony do dorabiania na aby przeżyć, będę płacił ten haracz do kończ życia, do durnoty się już chyba nie przyzwyczaję. No chyba, że znajdę jakąś prace w bardziej przyjaznym środowisku.(znaczy mniej korupcjogennym). Ale w szkołach dziś wykształconych emerytów nie chcą, a i "kultury" (w której "robiłem") dziś jakoś nie potrzeba.

Przykre.

MJS

OT

ps Waldi nie wiem wkurzony jestem;
przepraszam jakby co.

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 16:51 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Marianie mało mniej obchodzi czy jesteś na mnie wkurzony, ale przypisywanie mi cudzej wypowiedzi jest chyba niestosowne?

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 16:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14003
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Marian, nie wystawiaj na próbę mojej cierpliwości. Ciebie dotyczy ust. 1 który stanowi "pojazd jest usuwany z drogi" a nie "pojazd można usunąć z drogi".

Nie wiem czy robisz to celowo czy wynika to z niezrozumienia, ale szybciej to pierwsze jeśli przeczytałeś ze zrozumieniem to - co napisałem post wcześniej.

Wszak podkreśliłem to co najważniejsze jest.

W tej sytuacji nie wolno założyć blokady na koło. Można tylko odholować. Tych dwóch środków nie można stosować alternatywnie.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 17:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Waldi: nie na ciebie jestem wkurzony, przepraszam ponownie.
Chciałem kończyć ten głupi oftop i dla tego nawet nie sprawdzałam gdzie się palnąłem...
ale nie wychodzi:

Kurczak: odnieś się lepiej (sam sobie, bo ja już prawie wyszedłem z forum...)
do uniemożliwienia mi przestawiania auta i odesłania po dokumenty w czasie gdy chcieli ładować auto na motyla.
Będziesz bliższy prawdy.

Pomijam już, że tak się spieszyli, że zabrali za przednie koła; auto z zaciągniętym hamulcem ręcznym na tył i na biegu, że za szybą mieli wywieszony numer telefonu, i, że sąsiadki proponowały, że pobiegną po mnie na górę.
... i nie o Bulika tu idzie tylko o zagrażającego wszystkim malucha. :rotfl:
Zabrali 3 z 50 aut podobnie stojących na tej drodze. Jakoś donosu na inne nie było?

OT

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Ostatnio edytowano 24 sie 2018, o 17:21 przez Marian Strzelecki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 17:20 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Spoko

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi



Za ten post autor Waldi_L_N otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 17:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14003
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Marian, rukwa nać !
Samochodów nie odholowuje Straż Miejska/Policja tylko firma/firmy wyłonione w drodze przetargu ogłaszanego przez starostę powiatu ( w Twoim przypadku HGW). Funkcjonariusz wydaje dyspoozycję (to taki kwit w trzech egzemplarzach).

Jeszcze raz piszę. Jeśli uważasz, że Twój samochód został odholowany z naruszenie przepisów prawa pisz zawiadomienie do prokuratury a na mandat do sądu jeśli termin nie minął. To nic nie kosztuje.
Mogę Ci nawet podesłać szablon takiego dokumentu.

To już któryś wątek w którym wylewasz swoje żale zamiast zrobić to co przewiduje prawo.

Tu masz dowód, że to działa.

http://www.gloswielkopolski.pl/motofakt ... ,10464882/

Sprawa nie jest tak jednoznaczna, strażnicy są w pewnym sensie kozłami ofiarnymi wystawionymi przez swoich szefów, którzy jak się zrobił młyn wypięli się na nich dupami. Mogli jednak nie wykonywać polecenia sprzecznego z prawem.
Zam takiego co odmówił.
Trudno. Za swoje błędy trzeba odpowiadać. Nawet nie myślę ich (strażników) bronić.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 18:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
No nareszcie coś mądrego, zamiast rugania.

Odwołania napisałem, nie do prokuratury, bo poradzono mi jeszcze nie tak wysoko.
Do szefa policji i do odwoziciela.

Moje opowiastki są natomiast z jednaj strony wyrazem bezsilności, bo wiem, że to faktycznie nic nie da... no może mi oddadzą pieniądze*, ale mechanizm będzie działał dalej, jak już napisałem kilkakrotnie.
To mnie wkurza najbardziej.

Dlatego ogłaszam na forum;
Strzeżcie się koledzy przed złem, jakie by ono "uczciwe" nie było, bo nie wygracie z systemem.
Na dodatek uczę innych możena interpretować prawo: zawsze przeciwko wam.


Zwróćcie uwagę na represyjność systemu: Kurczak takie 600pln połyka sobie przy obiedzie, co najwyżej czkawką mu sie odbije.
Ja (głupi dziadek) tracę pół emerytury i nie mam za co żyć.
Nie mam sprawnego auta do pracy,
nie mam na mechaników, na rzeczoznawców, aby się procesować,
... babcie: (świadkowie) w większości boją się zeznawać.
A sukinsyn donosiciel (wiem kto i dlaczego) bezkarny i kryty,
śmieje się do rozpuku - jak to enteligenta uje..ł.

Tak dbamy o obywateli.
Dziwicie się suwerenowi?
Bo ja już nie.
Wydaje mi się, że moja teza z pierwszego postu, została już udokumentowana.

MJS

PS
Dziękuję kolegom którzy nie rozmydlili (oftopu?) i mógł być jaskrawo pokazany. :cool:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 18:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14003
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Jakiego szefa Policji ? Może lepiej do Komendanta Straży Miejskiej ?

Marian Strzelecki napisał(a):
No nareszcie coś mądrego, zamiast rugania.



Nieprawda. Już wcześniej pisałem, żebyś się odwołał zamiast płakać na forum.

Wcześniej pisałem także, że odwołanie nie kosztuje a Ty dalej stękasz, że Ciebie nie stać. Na co ? Na kartkę papieru i coś do pisania ?

Podaj adres to ci wyślę kurierem blok A-4, koperty i kilka długopisów. Będziesz miał materiały na wiele odwołań i skarg.

I ponownie zakładasz z góry, że masz rację. A nie musi tak być i raczej nie jest.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 23:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Kurczak napisał(a):
Jakiego szefa Policji ? Może lepiej do Komendanta Straży Miejskiej ?
Bo straż podlega Policji.
Kurczak napisał(a):
A nie musi tak być i raczej nie jest.

Dlaczego dywagujesz cały czas?
Co mam zakładać?, że nie mam racji? a może załóż w końcu , że mam a ty nie masz... chociaż tak na próbę to zrób - dla spokojnego sumienia. :-P
Przecież napisałem, że już wysłałem ... czas minął to po co mi koperty?
Nie pojmujesz, że problem nie w tym jaki paragraf przyłożysz do delikwenta, tylko czy to ma sens w demokratycznym kraju.

Nie widzisz tego?

Niestety widzę, że nie rozumiesz (i chyba nie zrozumiesz):

Fakt się stał, a ty wciąż o paragrafach kopertach itp.
Fakt był taki:
Ktoś zareagował na donos, tak, że mi w pięty poszło, a nie musiało, bo nawet w przepisach straży jest punkt: odstąpienie od wywiezienia...

Nie rozumiesz też mimo prób uzmysłowienia ci, że takie prawo które "ubogaca" mnie o wiedzę, jest mi na kant dupy, gdy nie mam co jeść.
Że nie da się żyć w kraju gdzie tylko cwaniacy umiejący poruszać się pomiędzy paragrafami mają rację bytu.
Ja o ideach, a ty o paragrafach.
Czy ty w ogóle rozumiesz o co strajkują policjanci?

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sie 2018, o 05:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Marian Strzelecki napisał(a):
Kurczak napisał(a):
Jakiego szefa Policji ? Może lepiej do Komendanta Straży Miejskiej ?
Bo straż podlega Policji.
.


Hę????
A to co za pomysł?


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sie 2018, o 05:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14003
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Marian, ze mną się będziesz kłócił komu podlega straż miejska ? :lol:

Weź się chłopie ogarnij...

Przecież ustawę o strażach gminnych można znaleźć w necie w 30 sekund.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0779Lj.pdf

Znajdź art. 7 ust 2 oraz art. 9 ust. 1 i przeczytaj. Na art. 9 ust. 2ust. 2 nie zwracaj uwagi gdyż on nie dotyczy rozpatrywania skarg tylko kontroli.

1.Jeżeli składasz skargę na konkretne działanie strażników kierujesz ją do ich przełożonego czyli komendanta,
2. Jeśli składasz skargę na działalność straży lub nie satysfakcjonuje Ciebie rozpatrzenie przez niego Twojej sprawy piszesz do HGW.
3. Jeśli uważasz, że nastąpiło przekroczenie uprawnień, jako że to przestępstwo jest (art. 231 KK) składasz zawiadomienie w prokuraturze lub policji.

A bezpodstawne odholowanie pojazdu z drogi jest przekroczeniem uprawnień dlatego patrz pkt 3.

Ja nie dywaguję, ja wyciągam wnioski z Twoich Marianie wypowiedzi.

A im dłużej ona trwa i pojawiają się kolejne Twoje oderwane od rzeczywistości teorie tym bardziej się przekonuję, że bezzasadne odholowanie Twojego malucha jest jedną z nich.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sie 2018, o 08:12 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Strażnik, oczywiście, postąpił po-ludzku bez sensu: skoro miał pod ręką 50 aut łamiących prawo i jednego właściciela gotowego swoje auto przestawić - powinien ukarać go mandatem i dać przestawić auto, a odholować takie, które zagrażają bezpieczeństwu. To konkretne auto mogłoby już nie zagrażać, bo zostałoby przestawione.
Co do calosci: nie bardzo znam sytuację, ale nie rozumiem po co parkować auto źle i tym samym wkurzać społeczność w której się żyje, skoro można go w łatwy sposób przeparkować 4 m dalej i już nie będzie łamania przepisów?
Co do zwierchnictwa komendanta policji nad SM - jesteś w błędzie. To osobne służby i nie mają wspólnej bezpośredniej zależności. Tak jak np. policja i straż pożarna.


Ostatnio edytowano 25 sie 2018, o 08:39 przez plitkin, łącznie edytowano 2 razy


Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sie 2018, o 08:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14003
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Wiktor, to jest wersja Mariana a ja już mu po prostu nie wierzę. :-(

Jak było naprawdę pewnie się nie dowiemy. Mogło być tak, że tylko te trzy pojazdy się kwalifikowały do odholowania zaś pozostałe parkowały prawidłowo.

Dyskutuje ze mną choć nie ma racji i nie ja jestem winowajcą. Myślisz, że podczas interwencji funkcjonariuszy walnął skruchę i wyrecytował "przyznaję się do winy i obiecuję poprawę" ? Jestem przekonany, że nie.

A wiem z doświadczenia, że Newton miał rację. Każda akcja wywołuje reakcję. Dlatego pieniaczy i dyskutantów traktuje się w specjalny aczkolwiek zgodny z prawem sposób. Tak było, jest i będzie.

Taka dyskusja nie znając faktów bez sensu jest chyba, że ktoś ma w tym interes.

Marianowi już raz odholowano auto i nie wyciągnął z tego przykrego faktu wniosków. Dla mnie to jest nie do pomyślenia. Po pierwszym razie byłbym już bardzo, bardzo ostrożny.

Forum nie jest miejscem do orzekania po czyjej stronie leży słuszność. Marian wie gdzie może dochodzić sprawiedliwości jeśli uważa, że został skrzywdzony...

Zasadniczo wątek powinien wylądować w Hyde Parku - bo nie ma żadnego związku z żeglarstwem.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sie 2018, o 09:25 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
plitkin napisał(a):
Co do calosci: nie bardzo znam sytuację, ale nie rozumiem po co parkować auto źle i tym samym wkurzać społeczność w której się żyje, skoro można to w łatwy sposób przeparkować 4 m dalej i już nie będzie łamania przepisów?


Chyba trafiłeś w sedno.
Mała, wąska uliczka osiedlowa przy 11 piętrowcu. Nagminny brak miejsca do parkowania.
I ""lokalna spoleczność""
Uliczka obramowana ""chodniczkiem"" na szerokość jednej ( jednej) płytki chodnikowej.
Wzdłuż uliczki na tymże chodniczku stoi dwoma kołami sznur samochodów. Na całej długości chodniczka nie ma w ogóle możliwości przejścia + słupy oświetleniowe w osi chodniczka.
Fragment uliczki oznakowany B ileś tam. Na tym fragmencie zawsze stoją samochody. Co ciekawe, te same.
""Lokalna społeczność"" to facio który z nieznanych mi przyczyn ma do MJS-a ""słabość""
co skrzętnie wykorzystuje. A że ma śwagra w SM to jest górą.
Maniek miał pecha postawić malucha na zakazie, w miejscu stale i bezkarnie zajmowanym przez ""lokalną społeczność". No to ""społeczność" wydzwoniła śwagra z SM, śwagier wystawił nakaz odholowania za co od ""Holownika"" ma (chyba) stałe datki :oops:
Miałem też ""przyjemność"" w tym samym miejscu i z tą samą (prawdopodobnie) ""społecznością"".
Jedyne wolne miejsce pod Mańka blokiem właśnie na "zakazie". Postawiłem samochód za co zostałem obsobaczony przez kierowcę następnego samochodu że tu nie wolno. Zabrałem samochód, w zwolnione miejsce natychmiast wstawił się ten który minutę wcześniej twierdził że tu nie wolno.
Domniemywam że B ileśtam stoi po to by zasiedziała ""lokalna społeczność "" miała zawsze wolne miejsce parkingowe w czym skrzętnie pomaga śwagier A że Maniek jest tam względnie świeży to i ma jak ma. W ub.r. obserwowałem pod blokiem Mańka akcję ""wywózka"" . Na ""zakazie ca 10 pojazdów, wywieziono 1 ( jeden) na ciechanowskich numerach :rotfl: .

_________________
Pozdrawiam
Wiesław



Za ten post autor Bombel otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sie 2018, o 09:33 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Kurczak napisał(a):
ktoś ma w tym interes.

W moim grajdołku ""holownik"" daje 50 za możliwość zarobku
Kurczak napisał(a):
ątek powinien wylądować w Hyde Parku - bo nie ma żadnego związku z żeglarstwem.

Jestem za a nawet przeciw. Przenoś :lol:

_________________
Pozdrawiam
Wiesław



Za ten post autor Bombel otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sie 2018, o 14:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Nic dodać nic ująć: c'est la vie.

Tak dla ścisłości:
Bombel napisał(a):
Uliczka obramowana ""chodniczkiem"" na szerokość jednej ( jednej) płytki chodnikowej.

Trzech płytek, ale to i tak nie tworzy chodnika wg. prawnych definicji.
Chodniki dla pieszych - od i do domów są gdzie indziej.
Uliczka ostatnio "zmieniła formalny status", nie wiem czemu i poco.

Analizując całość sprawy - zaczynam podejrzewać, że i poprzednie akcje straży były inicjowane przez tego (tych: ojciec i syn) samego osobnika.
Moje samochody jakby "kłują w oczy" innością, ludzi bez wyobrazni, a na dodatek mieszkam "na dachu" o mam duże mieszkanie. :shock:

Pytanie tylko dlaczego S.M. reaguje na takie tajne donosy... bo musi? taki mamy klimat?


MJS

PS
Podejmuję decyzję: szukam innego i mniejszego mieszkania. :cool:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sie 2018, o 14:27 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Marian Strzelecki napisał(a):
Podejmuję decyzję: szukam innego i mniejszego mieszkania. :cool:


A nie prościej parkować auto gdzie indziej po prostu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL